Arunaçal Pradeş festivalleri her yıl Hindistan Hükümeti Turizm Bakanlığı tarafından organize edilmekte ve duyurulmaktadır. Bu makale Arunaçal Pradeş eyaletinde kutlanan en iyi festivalleri listeler

Tawang Festivali:

arunaçal pradeş festivalleri

Tawang Festivali her yıl Ekim ayında düzenlenmektedir. Arunaçal Kabile kültürü temasına odaklanır. Festivalde renkli danslar, geleneksel mutfaklar, yöresel oyunlar, spor ve kültür fuarları yer alıyor. Bu devletin halkının kültürünü ve mirasını kutluyorlar.

Taginli Si-Donyi:

Taginli Si Donyi

Si-Donyi, Tagins denilen kabilenin bir festivalidir. Her yıl 6 Ocak’ta kutlanır. Kabile halkının sağlığını, zenginliğini ve refahını teşvik etmek için kutlanır. Festival, Si (Dünya) ve Donyi (Güneş) Tanrıları gibi çeşitli unsurları yatıştırmak için gerçekleştirilen çeşitli ritüelleri içerir. Kutlama, yaş, cinsiyet ve cinsiyetten bağımsız olarak herkesi kapsıyor ve geniş çaplı bir katılım görüyor. Festival halk oyunları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor.

Idu Mishmi’nin Reh’i:

Idu Mishmi'nin Reh'i

Reh, Idu Mishmi adlı kabilenin bir festivalidir. Her yıl 1 Şubat’ta kutlanır. Kabile halkının sağlığını, zenginliğini ve refahını teşvik etmek için kutlanır. Festival, Si (Toprak) ve diğer tanrılar gibi çeşitli unsurları yatıştırmak için yapılan çeşitli ritüelleri içeriyor ve şenliklere yaş, cinsiyet ve cinsiyetten bağımsız olarak herkesi dahil ediyor ve geniş bir katılım görüyor. Festival, Igu dansı gibi halk dansları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor..

Hill Miri’nin Boor-Boot’u:

Hill Miri'nin Boor Botu

Boor-Boot, Hill Miri adlı kabilenin bir festivalidir. Bu kabilenin yıllık bir tarım festivalidir. Her yıl 4 Şubat-8 Şubat tarihleri ​​arasında kutlanır. Kabile halkının sağlığını, zenginliğini, iyi hasadı ve refahını teşvik etmek için kutlanır. Tanrı Boori Uyi ve diğer tanrılar gibi çeşitli tanrıları yatıştırmak için gerçekleştirilen çeşitli ritüelleri içeren festival, yaş, cinsiyet ve cinsiyetten bağımsız olarak herkesi kapsıyor ve geniş bir katılım görüyor. Kümes hayvanları ve diğer kuşlardan tanrılara kurbanlar sunulur.Festival halk oyunları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona erer..

Monpa’lı Losar, Sherdukpen:

Monpa Sherdukpen'in Losar'ı

Losar, Sherdukpen’de bulunan Monpa adlı kabilenin bir festivalidir. Sherdukpens, Monpa, Khamba Memba ve Nah gibi Mahayana mezheplerini kapsayan Budist kabilesinin yıllık bir festivalidir. Her yıl 11 Şubat’ta kutlanır ve onların yeni yılıdır. Kabile halkının sağlığını, zenginliğini, iyi hasadı ve refahını teşvik etmek için kutlanır. Dualar Gompa adlı bir Budist tapınağında sunulur Festival, Lamalar tarafından gerçekleştirilen çeşitli ritüelleri içerir ve şenlikler yaş, cinsiyet ve cinsiyetten bağımsız olarak herkesi kapsar ve geniş bir katılım görür. Festival pandomim dansları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor.

Taraon’lu Tamladu & Kaman Mishmi:

Taraon'lu Tamladu & Kaman Mişmi

Tamladu, Taraon adlı kabilenin bir festivalidir. & Kaman Mishmi. Her yıl 15 Şubat’ta Dibang ve Aşağı Dibang Vadisi Bölgesi kabileleri tarafından kutlanır. Kabile halkının sağlığını, zenginliğini, güvenliğini ve refahını teşvik etmek için kutlanır..

Miji Hanı veya Chindung:

Miji Hanı veya Chindung

Chindang, Batı Kameng’de yaşayan Miji (Sajolang) adlı kabilenin bir festivalidir. Bu kabilenin yıllık bir tarım festivalidir. Her yıl sonbaharda on gün boyunca kutlanır. Kabile halkının sağlığını, zenginliğini, iyi hasadı ve refahını teşvik etmek için kutlanır. Festival, çeşitli tanrıları yatıştırmak için gerçekleştirilen çeşitli ritüelleri içerir. Kümes hayvanları ve diğer kuşlardan tanrılara kurbanlar sunulur. Festival halk oyunları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor..

Geçen yıl, Hindistan Hükümeti Turizm Bakanlığı, Doğu ve Kuzey Doğu için Uluslararası Turizm Pazarı’nın 2. Baskısını düzenledi. Tawang, Arunaçal Pradeş’teki Devletler. Bu, 18 Ekim – 20 Ekim 2013 tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi..