Karla urvai yra Lonavloje, kuri yra kalvos stotis netoli Pune Maharaštros. Jį pastatė budistų vienuoliai maždaug prieš šimtmečius ir iš tikrųjų yra stiprus budistinės architektūros atvaizdas. Įmantrūs raižiniai buvo išsaugoti net po tiek metų ir yra keletas istorinių vietų, kuriomis mūsų šalis didžiuojasi. Jis yra apie 160 pėdų aukščio iki viršaus ir apie 15 metrų aukščio. Šie urvai yra puikus didžiųjų budistų mokymų ir ideologijų įrodymas. Stupos ir užrašai čia pribloškiantys.

1. Liūto stulpai:

Liūto stulpai

Liūto stulpai yra prie įėjimo į Karla Budos urvus. Stiprus trijų liūtų uolienų pjūvis atrodo nuostabiai. Šventykla sukuria labai ramią atmosferą ir yra vieta, kurią tikrai turėtumėte aplankyti. Tikrai nuostabu matyti, kad nepaisant to, kad praėjo tiek daug metų, šie vertingi vaizdai ir struktūros buvo vertinami ir vertinami.

2. Budistų meditacijos salė:

Budistų meditacijos salė

Karla urvai yra tinkama vieta medituoti ir apmąstyti. Budistų meditacijos salė čia yra dinamiška. Naudojama architektūra, stulpai ir dizainas jus pribloškia. Šios vietos įėjimas yra panašus į arklio batą ir yra budistinė Chaitya, kurios viduje yra stupa.

3. Skulptūros:

Skulptūros

Karlos urvų Chaitya buvo papuošta gražiomis ir nuostabiomis skulptūromis bei vaizdais. Architektūra yra visiškai neįtikėtina. Salėje yra 37 stulpai, kurie iš esmės yra vyrų, moterų, dramblių ir liūtų figūros. Jie sukuria dvi lygiagrečias eilutes ir tikrai yra kažkas, kas jus intriguos ir sudomins.

4. Egzotiškas Karla urvų stogas:

Egzotiškas Karlos urvų stogas

Kiekviena Karlos urvų struktūra ir kūrinys yra egzotiškos išvaizdos, taip pat ir stogas. Jis pagamintas iš tiko medienos, o sunkios lentos buvo išraižytos ir pritvirtintos taip, kad iki šiol nesugriuvo. Tai tikras meistriškumo, kuris egzistavo dar anuomet, parodymas. Užrašai ant stulpų dažniausiai buvo pali ar sanskrito kalba

5. Karaliaus Asoka indėlis:

Karaliaus Asoka indėlis

Karalius Asoka, atsigręžęs į budizmą link savo gulinčio amžiaus, buvo pastatęs nemažai budistų šventyklų, kai kurios jų buvo ir Karlos olose. Jis pasirūpino, kad daug „Chaitya“ būtų pastatyta taip, kad religija būtų plačiai paplitusi visame pasaulyje.

6. Unikalūs Budos raižiniai:

Unikalūs Budos raižiniai

Buvo daug urvų, kuriuose budistų vienuoliai vykdė savo mokyklas. Šie urvai tikrai yra tais laikais egzistavusių meninių sugebėjimų pavyzdys. Įmantrūs raižiniai, kurie taip sėkmingai parodo Budos įvaizdį, žavi akis. Jį supantys kirtimai yra patrauklesni ir vaizdingesni.

7. Dramblys Karlos urvų vadovas:

Dramblys Karlos urvų vadovas

Dramblys Karlos urvų galva atrodo nuostabiai. Išraižyta viename akmenyje, dramblio galva atrodo beveik tikra. Buvo daugybė žmonių sugadintų vaizdų ir struktūrų, tačiau gera dalis yra ta, kad tokie nuostabūs kūriniai vis dar yra išsaugoti ir atrodo kaip visada egzotiški.

8. Ekveera Mata Mandir:

Ekveera Mata Mandir

„Ekveera Mata Mandir“ yra neseniai pastatytas Karla urvas ir nebuvo pastatytas II a. Ekveera yra žinoma induistų deivė, kurią dažniausiai garbina šio regiono žvejai. Ji taip pat yra gana žinoma tokiose vietose kaip Mumbajus.

9. Dinaminis įėjimas:

Dinamiškas įėjimas

Įėjimas į Karlos urvus yra nuostabus. Langai taip pat buvo pastatyti taip, kad saulės spinduliai galėtų prasiskverbti.