Joga yra senovės induizmo filosofijos dalis. Jis turi kelis skirtingus kelius, kurie veda į jūsų kūno nušvitimą ar tobulėjimą arba jūsų sielos atstatymą. Joga suteikia mums ramybę ir netgi padeda mūsų sielai pereiti į aukštesnį lygį. Tačiau skirtingi žmonės skirtingai reaguoja į įvairius galimus jogos kelius.

Kaip praktikuoti Jnana jogą

Kas yra Jnana joga?

Jnana joga taip pat vadinama Gyaana joga. Tai vienas iš keturių jogos kelių, apie kuriuos kalbama induistų raštuose. „Geeta“ kalba apie tai, kaip panaudoti savo žinias apie savo kūną ir jo galias. „Jnana“ sanskrito kalba reiškia žinias. Šis jogos kelias grindžiamas induizmo nedualizmo principu. Jo pagrindinis principas yra „Advaita Vedanta“. „Advaita“ reiškia nedviprasmišką, o „Vedanta“ reiškia vedines žinias. Vašišta, Adi Šankara, Ramana Maharshi ir Nisargadatta Maharadž yra geriausi Jnana jogos mokytojai.

Kas yra Jnana jogos apibrėžimas??

Jnana joga yra viena iš trijų klasikinių jogos rūšių ir vadinama „meditacijos joga“. Kaip sako Advaita Vedanta. Jnana joga apibrėžiama kaip „absoliutus sąmonės suvokimas“, kurį galima pasiekti studijuojant ir medituojant.

Jnana jogos metodai ir etapai:

Jnana joga yra vienas iš tiesioginių kelių į nušvitimą ar savirealizaciją. Tai padeda nustatyti, kas iš tikrųjų vyksta su kuo nors. Tai padeda atskirti tiesą nuo melo. Šiame kelyje yra trys pagrindiniai etapai.

  • Pirmasis etapas vadinamas Sravanamas, kas pažodžiui reiškia klausymą. Šiame etape guru nukreipia savo mokinius teisingu keliu. Jis/ji moko savo mokinius visus mokymus, kurie buvo paminėti Vedose, o mokiniai klausosi ir įsisavina visus savo guru mokymus. Istorijos ir analogijos, kurias naudojo didieji šio kelio guru, buvo ne kartą įrašytos ir perpasakotos!

  • Antrasis etapas vadinamas Mananam, tai pažodžiui reiškia apmąstyti ar atlyginti faktus savo galvoje. Šiame etape studentas, kuris dabar iš savo guru išmoko viską, ką galėjo, bando apmąstyti šiuos mokymus. Jis stebi, apmąsto ir tada daro savo išvadas.
  • Trečiasis etapas vadinamas Nididhyasana, kas pažodžiui reiškia meditaciją. Šiame etape mokinys medituoja ir tai veda į išsiplėtimą į Tiesą. Studentas medituoja apie savo guru Brahmano mokymus ir savo proto atspindžius.

Kaip praktikuoti Jnana jogos meditaciją?

  • Jnana joga nėra pagrįsta konkrečia dogma, kurią moko guru ir kurią turite išmokti. Tai būdas sužinoti tiesą ir suprasti ją pačiam. Jnana joga sako, kad tiesa reikalauja nuoseklumo. Nes kažkas, kas atsiranda, tada išnyksta, negali būti laikomas absoliučiu. Nuoseklumas padeda mums atskirti tiesą nuo Majos iliuzijų “.
  • Tiesa, kad besikeičiančiuose pasirodymuose taip pat slypi tam tikra tiesa! Tačiau Jnana joga siekia atrasti tik absoliučią tiesą. Norėdami įgyvendinti šį tikslą, jis nuolat verčia suabejoti savimi. Ji prašo nežiūrėti į savo patirtį, kuri nuolat kinta, bet atkreipti dėmesį į savo elgesį, kuris išlieka pastovus.
  • Turite atkreipti dėmesį į tai, kas būtina jūsų patirčiai. Koks yra vienas ryšys tarp jų visų? Svarbiausia, kad tai verčia jus savęs paklausti: „Kas aš esu?“
  • Kad galėtų pasiruošti priimti Brahmano mokymus, džnana jogos mokinys pirmiausia turi įgyti keturias išgelbėjimo priemones arba „Sadhana Chatushtaya“. Tai apima „Viveka“ arba sugebėjimą atskirti teisingą ir neteisingą, „Vairagya“ arba abejingumą ir atsiribojimą nuo viso, kas pasaulietiška, „Shad sampat“ arba šešias gyvenimo dorybes ir „Mumukshutva“, arba degantį troškimą išsilaisvinti ar moką..
  • „Shad Sampat“ arba šešios gyvenimo dorybės apima ramybę, jausmų kontrolę, atsisakymą bet kokios veiklos pramogų, ištvermės, tikėjimo ir visiško susikaupimo ar susikaupimo labui.

Įgijęs šias keturias priemones, studentas yra pasirengęs leistis į Jnana jogos kelionę. Skirtingai nuo tradicinės jogos, kuri apima fizinius pratimus, Jnana joga reikalauja, kad būtumėte fiziškai ir psichologiškai išsivadavę iš kasdieniškų pasaulio aspektų. Laikas, reikalingas šiam nušvitimui pasiekti, nėra nustatytas. Nors kai kuriems pasiekusiems protams reikia tik kelių dienų, kitiems prireikia metų, kad užbaigtų šį kelią į žinias. Galutinis Jnana jogos tikslas yra pasiekti tokį gyvenimo etapą, kad galėtumėte išsivaduoti iš savęs iliuzijos ir būti atviri tiesos suvokimui.