Singapūras, maža salų šalis ir suverenus miestas-valstybė, yra vienas iš pagrindinių Pietryčių Azijos miestų. Nors Singapūras yra nedidelis, jis turi daugybę religijų, kultūrų ir kalbų, todėl daugelis tarptautinių lyderių teigia, kad Singapūras neturi konkrečios kalbos ar kultūros. Virtuvėje išmintingo Singapūro maiste yra kinų, malajiečių ir indų. 1850 -aisiais Singapūras buvo pagrindinis britų laivų, plaukiančių į Indiją, prekybos uostas. Dėl šios priežasties daugelis Kinijos ir Indijos darbuotojų persikėlė į šią vietą ieškoti darbo uoste. Netrukus po nepriklausomybės Singapūro vyriausybė pastebėjo, kad Singapūro gyventojai yra indų, kinų ir malaiziečių mišinys.

Dėl įvairių kultūrų ir Singapūre esančių žmonių žmonės lanko šį miestą dėl įvairios virtuvės ir gatvės maisto. Aštuntajame dešimtmetyje Singapūro vyriausybė pradėjo statyti rinkas su prekiautojų centrais ir maisto kompleksais. Šie „hawker“ centrai yra pastebėti visame mieste su nuolatiniais maisto kioskais ir bendrais stalais bei sėdynėmis. Turistai pasidalino savo patirtimi, teigdami, kad tikroji Singapūro kibirkštis slypi visame mieste esančiuose „Hawker“ centruose.

10 garsių ir išskirtinių gatvės maisto produktų sąrašas Singapūre:

2018 metais buvo nustatyta, kad visame Singapūro mieste yra 114 prekybos centrų, kuriuose patiekiamas geriausias gatvės maistas. Čia išvardinome keletą geriausių gatvės maisto produktų, prieinamų Singapūro gatvėse:

1. Varlių košė:

Gatvės maistas Singapūre

Varlė !!! Jaučiatės keistai ?? Iš pradžių galvojau tą patį, bet ne tuo mes tikime. Tai vienas švariausių ir populiariausių patiekalų, randamų „Hawker“ centruose. Varlė mirkoma sojoje, vyne ir svogūnuose kartu su imbieru ir aštriu šalčiu. Tada ši marinuota varlė gerai iškepama, kol mėsa tampa sultinga ir subtili. Prie jo pridedama košė yra lipni, tačiau lengva. Ši košė dažnai patiekiama su žaliųjų svogūnų padažu. Jei keliaujate į nuotykių kupiną maisto kelionę, išbandyti šį patiekalą nepakenks.

2. Hainano vištienos ryžiai:

Hainano vištienos ryžiai

Šis patiekalas kilęs iš Hainano salos, Kinijos pietinio galo. Šis patiekalas buvo paskelbtas neoficialiu nacionaliniu Singapūro maistu. Vištiena blanširuojama verdančiu vandeniu, o po to panardinama į šaltą vandenį, kad būtų sultinga ir sultinga. Ši švelni vištiena patiekiama su ryžiais, kurie virti vištienos sultinyje, imbiere ir česnake. Kartu patiekiamas karštas čili padažas, užpiltas sojos ir imbiero padažu. Šis patiekalas puikiai patiekia pietus ilgą ir varginančią dieną.

3. Char Kway Teow:

Singapūro gatvės maisto naktis

Tai laikoma vienu mėgstamiausių Singapūro gatvės maisto produktų. Plokščius ryžių makaronus (kway teow) pakepinkite (angl. Char) keptuvėje su kraujo gaidžiais, sojos padažu, kiniška dešra ir pupelių daigais ant stiprios liepsnos. Šis skanus patiekalas dažnai patiekiamas su traškiais kubeliais keptų taukų.

4. Bak Chor Mee:

Bak Chor Mee

Šis gatvės maistas yra gana garsus kinų bendruomenėje, dar vadinamas maltos kiaulienos makaronais. Ploni balti makaronai blanšuojami, o po to įmušami į aliejų su kiaušiniene, putojančia čili pasta, juodu actu. Tada jis patiekiamas su malta kiauliena, kiaulienos koldūnais, kotletais arba keptais taukais.

5. Sambal Stingray:

Singapūro naktinis maistas

„Sambal Stingray“ yra Singapūro išrastas patiekalas. Stingray kažkaip buvo vertinama kaip pigi ir prasto skonio žuvis, tačiau tada vietinė idėja padengti žuvį tradiciniu Singapūro padažu padarė patiekalą šio miesto gatvėse. Erškėtuogė kepama ant banano lapo ir ant žuvies yra gausiai padengta Sambal (čili uogiene). Šiuo užkandžiu galima mėgautis judriuose miesto paplūdimiuose.

6. Laksa:

Laksa

„Katong Laksa“ yra vienas garsiausių gatvės maisto produktų Singapūre. Šis skanus kinų-malajiečių patiekalas pagamintas iš baltųjų ryžių makaronų, įmirkytų kokosų kario padaže, pagardintų tradicinėmis žolelėmis, sujungtomis su pusiau išvirtais gaidžiais, žuvies pyragaičiais, pupelių daigais ir krevetėmis..

7. Žuvies galvos karis:

Žuvies galvos karis

Šį burnoje tirpstantį patiekalą labiausiai mėgsta Singapūre gyvenanti indų bendruomenė. Žuvies galvutės troškinamos aštriame padaže su kai kuriomis daržovėmis, tokiomis kaip brinjalas ar moters pirštas, kuris patiekalui gali suteikti tam tikros tekstūros. Indijos prekiautojai mėgsta šį patiekalą valgyti aštriai, o kinai – saldesnį variantą.

8. Čili krabai:

Garsus gatvės maistas Singapūre

Šį patiekalą geriausia gaminti iš mėsingų Šri Lankos krabų. Kieto luobelės purvo krabas maišomas su raudonaisiais čili dribsniais arba juodaisiais pipirais. Juodųjų pipirų krabas su džekfrutų padažu kartu su garintomis bandelėmis yra geriausias gatvės maistas, apibūdinantis Singapūrą.

9. Roti Prata:

Roti Prata

Šis patiekalas yra gana panašus į mėgstamą „Keralite“ patiekalą „Beef Parata“. Šis Singapūro pusryčių patiekalas yra pagamintas iš ryžių miltų, sumaišytų su kokosų pienu, paskui iš jų pagaminta duona ir pakepinta keptuvėje. Ghee ir sviestas tepami ant šios karštos roti prata, kad jis taptų sviestas, traškus ir sluoksniuotas. Paprastai jis patiekiamas su žuvies kariu arba, jei pasirinksite vegetarišką „Roti Prata“, būsite patiekiamas su kokoso čatniu ir cukrumi.

10. Morkų pyragas:

Gatvės maistas Singapūre

Daugelis turistų mano, kad tai yra desertas, tačiau jame yra pikantiškų ridikėlių kubelių. Didelis pyragas supjaustomas į mažus gabalėlius ir pakepinamas su sojos padažu, daržovėmis, kiaušiniais ir žuvies padažu. Šie morkų pyragaičiai yra tokie dosnūs ir skanūs valgyti, sumaišyti su tirštu ir sodriu juodu saldžiu padažu.

Geriausios gatvės maisto vietos ir galimi maisto produktai Singapūre:

  • Singapūras garsėja gaudytojų maisto prekystaliais. Maisto prekystalius su bendrais suolais ir kėdėmis rasite kiekviename gatvės kampe. Purių Hainanese vištienos ryžių galima įsigyti „Bedok Market Place“.
  • Jei esate Singapūre ir esate Newton MRT stotyje ir jos apylinkėse, tuomet esate tinkamoje vietoje paragauti geriausio gatvės maisto Singapūre. Niutono maisto centras yra centrinio Singapūro maisto rojus.
  • „Amoy Street“ maisto centre, esančiame netoli Teylok Ayer ir Tanjong Pagar MRT stoties, įsikūrę tiek tradiciniai, tiek modernūs „fusion“ prekiautojai už prieinamą kainą. Tai geriausia pietų vieta baltaraiščiams ir profesionalams.
  • Ar trokštate indiško maisto net Singapūre? Tada Tekkos centras yra vieta, kur turėtumėte sustoti. Čia rasite lūpdažį dum biryani, indišką rojaką ir specialius Pietų Indijos patiekalus.
  • Ar jūsų maršrute yra Singapūro botanikos sodas? Tada jums pasisekė, kad gatvės maistą turite „Adam Road“ maisto centre, kuris yra akmuo nuo sodų. Šis maisto centras garsėja Nasi Lemak. Netoliese yra metro stotis.
  • Oro uostas yra vieta, į kurią atvykstate arba išvykstate iš miesto. Greitai užkandžiaukite iš Bedoko turgavietės, kurioje patiekiami geriausi indiški ir kiniški valgiai. Tai yra tik penkiolika minučių kelio taksi nuo tarptautinio oro uosto.
  • Garsiojoje Singapūro Satay gatvėje patiekiami geriausiai keptos jautienos ir vištienos iešmai. Ši gatvė tęsiasi iki vidurnakčio. Jei esate naktinis gyvūnas, turėtumėte apsilankyti šioje gatvėje, tačiau įsitikinkite, kad turite transportą. „Changi Village“ maisto centras taip pat veikia vėlai iki vidurnakčio.

Singapūras, Indijos, Malaizijos ir Kinijos kulinarijos susitikimo vieta, siūlo platų maisto spektrą, kuris yra vienas iš įdomiausių Pietryčių Azijoje. Dar svarbiau yra tai, kad miesto prekiautojų centrai siūlo jums geriausią etninį Singapūro maistą. Nesvarbu, ar jums reikia greito kąsnio, ar neskubant pavalgyti, kaina nepalieka skylės kišenėje. Be to, gatvės maisto patirtis šiame mieste yra unikali ir yra neatsiejama gyvenimo būdo dalis. Taigi, pasiruoškite tyrinėti įsilaužėlių centrus šiame judriame ir gražiame mieste ir nepamirškite palikti savo komentarų žemiau.