Vietnamas, Pietryčių Azijos tauta, yra gana garsus savo gatvės maistu. Ši tauta dalijasi savo geografinėmis ribomis su Kinija, Kambodža, Laosu, todėl čia esantys maisto produktai taip pat dalijasi šių tautų virtuvėmis. Vietnamo žmonės tokie draugiški ir atlaidūs. Įsivaizduokite, kaip ištarti jų arba gatvių pavadinimus. Jie sukioja liežuvį, tiesa !! Vietnamo žmonės dėl to nesijaučia blogai. Žmonės čia mėgsta gaminti maistą, taigi ir įvairias Vietnamo virtuves. Sakoma, kad jei atostogaujate Vietname, nekartosite suvalgyto maisto, Vietname randama net 40 gatvės maisto rūšių.

Vietnamo virtuvė tradiciškai remiasi penkių elementų filosofija. Kiekvienas Vietnamo patiekalas yra paruoštas taip, kad patrauktų kiekvieną iš penkių pagrindinių skonių. Vanduo (sūrus), žemė (saldus), metalas (aštrus), medis (rūgštus) ir ugnis (kartaus). Tai taip pat atitinka penkis regėjimo, skonio, kvapo, garso ir lytėjimo pojūčius. Sveikatos požiūriu tai atitinka penkias pagrindines maistines medžiagas: angliavandenius, riebalus, baltymus, mineralus ir vandenį.

Tradiciniai vietnamietiški gatvės maisto produktai Hanojuje:

Vietnamo maistas yra praturtintas skoniu ir pasirinkimu. Sultinga mėsa, šviežios žolelės, tirštos sriubos, skaidrūs sultiniai iš molio puodų indų daro šiuos gatvės patiekalus geriausius visame pasaulyje. Jei esate Vietname, vienas dalykas tikrai yra tas, kad niekada nebūsite alkanas. Štai keletas geriausių Vietnamo gatvės maisto produktų:

Bun Cha:

Bandelė Cha

Šis maistas laikomas geriausiu vietnamietišku gatvės maistu, ir tai yra Hanojaus (Vietnamo sostinės) ypatybė. Šis patiekalas yra gana panašus į amerikietišką pyragą, bandelė cha yra ant žarijų keptos kiaulienos pyragaičiai, patiekiami su vermišelių makaronais ir tradicinėmis žolelėmis. Kiaulienos pyragaičiai sudeginami virš degančių anglių ir patiekiami su acto žuvies padažu ir traškiomis daržovėmis. Čia patiekiamos lėkštės yra masyvios ir gali būti valgomos kaip pietūs.

Pho:

pho

Tai taip pat vadinama ryžių makaronų sriuba, akivaizdžiausias pasirinkimas kaip gatvės maistas, nes tai laikoma nacionaliniu šalies patiekalu. Kalbant labai paprastai, tai sūrus sultinys, pagamintas iš baltų makaronų, patiekiamas su vištiena arba jautiena, subalansuotomis daržovėmis, imbieru ir gardžiomis žolelėmis. Šio patiekalo skonis slypi sriuboje, kuri gamina patiekalą arba sulaužo patiekalą.

Banh mi:

Gatvės maistas Hanojuje

Vietnamą iki 1945 m. Valdė Prancūzija, todėl čia gaminami patiekalai turi tam tikrų prancūziškų bruožų. „Banh mi“ yra vietinio stiliaus prancūziškas batono sumuštinis, gana žinomas visame pasaulyje. Traški duona įdaryta marinuotų daržovių, susmulkinto daikono, kiaušinio, majonezo, vištienos, jei pageidaujama, suteikiant šiam batonui vietinį atspalvį ir skonį. Tai tikrai tobulas ir subalansuotas patiekalas užimtam kuprinės keliautojui, besimėgaujančiam šioje vietoje.

Banh Goi:

Banh Goi

Vertimas yra pagalvės pyragas, ir tai yra fantastiškai skanus vietnamietiškas užkandis. Grybai, maži makaronai, žolelės ir malta kiauliena ar vištiena įdedami į lengvą pyragą, sulankstomi ir kepami. Šis užkandis paprastai patiekiamas su panardinamuoju padažu „Nuoc Cham“, šiek tiek šviežių lapų ir žolelių.

Bun Bo Nam Bo:

Vietnamo gatvės maistas

Tai gaivus ir lengvas patiekalas, kilęs iš Pietų Vietnamo. Šis patiekalas yra vietinio prancūziško stiliaus patiekalas, kuriame šviežios salotos supilamos ant ryžių makaronų su vištienos ar jautienos gabalėliais, o ant patiekalo pabarstomos šviežios pupelės, svogūnai ir lapai, kad būtų įspūdingas vaizdas. Prie recepto patiekiamas žuvies padažas, saldus sultinys su džiovintais askaloniniais česnakais ir žemės riešutais. Šis vietnamietiškas gatvės maistas yra puikus saldžiarūgščio mišinys, kuriame yra šiek tiek prieskonių.

Nem Ran:

Nem Ran

„Nem Ran“, taip pat žinomas kaip „Cha Gio“, yra klasikiniai vietnamietiški pavasariniai vyniotiniai, kurių daugiausia galima rasti maisto gatvėse visoje šalyje. Įdaromi ir kepti įvairių rūšių įdarai, tokie kaip stikliniai makaronai, daržovės, grybai, krevetės, malta kiauliena ar vištiena. Jie suvynioti į ryžių popierių ir geriausiai patiekiami su garsiuoju vietnamietišku padažu Nuoc Cham. Jei esate išrankus valgytojas, neturėtumėte praleisti šio skanaus užkandžio.

Bahn Xeo:

Gatvės maistas Hanojuje

„Bahn Xeo“ yra ypatingas Hoi An miesto, esančio centrinėje Vietname, patiekalas. Šis patiekalas gaminamas sumaišius plaktą kiaušinių ir ryžių miltų tešlą, išorėje jis sulankstytas kaip apvalkalas. Viduje tai įdaryta pupelių daigais, kiauliena ir krevetėmis ir kepama aliejuje, kol tampa traški. Šį užkandį geriausia mėgautis panardinus į padažą iš maltos kiaulienos ir kepenų.

Bahn Tet:

Geriausias gatvės maistas Vietname

Šis patiekalas pavadintas Vietnamo Naujųjų metų vardu Tet Nguyen Dan. „Bahn Tet“ yra kiekvienoje gatvėje Teto dieną. Šis patiekalas pagamintas iš lipnių ryžių, įdarytų kiauliena arba mung pupelėmis ir išviręs iki tobulumo. Įdaras taip pat gali būti pasirinktas su bananais, jei norite turėti saldų „Bahn Tet“. Ši užkandinė yra suvyniota į bananų lapus ir patiekiama su čili padažu arba žuvies padažu, jei įdaras yra mėsa, o saldus patiekalas patiekiamas su kokosų pienu.

Bahn Mi op La:

Bahn Mi Op La

Šis vietnamietiškas gatvės maisto patiekalas yra gana panašus į meksikietišką patiekalą „huevos rancheros“. Šis pavadinimas pažodžiui reiškia „saulėta duona“, šis patiekalas iš esmės yra pagamintas iš kepti kiaušinių sumuštinio. Traškus batonas yra įdarytas keptais kiaušiniais, supjaustytais svogūnais, subalansuotomis daržovėmis ir žolelėmis, todėl tai puikus pasirinkimas sveikiems pusryčiams.

Che Khuc Bach:

Gatvės maistas Saigone

Šis garsus saldus patiekalas yra plačiai prieinamas Vietnamo gatvėse. Šis saldus patiekalas yra migdolų pudingas su gausia ličio sirupo porcija. Pagrindiniai šio patiekalo ingredientai yra šviežia grietinėlė, ledai ir cukrus vanduo, pagamintas iš tradicinio vietnamietiško cukraus, taigi ir pavadinimas Che Khuc Bach. Įvairūs maisto stendai tarnauja įvairiais būdais. Kai kurie tai patiekia su džiovintų vaisių priedais, supjaustytais vaisiais. Tai gaivus desertas, padedantis įveikti drėgną šalies temperatūrą.

Ca Phe Trung:

Ca Phe Trung

Ar kada nors girdėjote apie kiaušinių kavą. Skamba įdomiai, tiesa !! Vietnamas garsėja kiaušinių kava, Ca phe trung. Juodoji kava ir kiaušinio trynys suplakami į kondensuotą pieną, todėl ji tampa kreminė ir lygi kavos puodelis. Jei esate Vietname, tikrai turėtumėte išbandyti šią kavą.

„Hoi An“ makaronai:

Labas makaronai

Šis patiekalas, dar vadinamas Cao Lau, yra garsus Hoi An patiekalas. Šį patiekalą sudaro į udoną panašūs makaronai su kiauliena, keptomis ant grotelių, šviežios ir traškios pupelės bei traškūs skrebučiai. Sakoma, kad šis patiekalas yra prieinamas tik Hoi An mieste dėl unikalių mazgų, kurie gaminami iš senovinio šulinio, Ba Le Well, esančio Ho An, vandens..

Banh Beo:

Geriausias gatvės maistas Vietname

Šis patiekalas reiškia vandens paparčių pyragą, garsų vidurio Vietnamo patiekalą. „Banh beo“ pagamintas iš apvalių ryžių miltų diskų, apibarstytų traškia kiaulienos lukštais ir skrudintais krevečių milteliais. Šį patiekalą geriausia patiekti su žuvies padažu. Keliautojai, apsilankę Saigone, tikrai turėtų išbandyti šį patiekalą.

Vietnamas yra žinomas dėl savo gatvės maisto, todėl įvairius gatvės maisto produktus galite rasti kiekviename šios šalies kampelyje. Garsųjį „Banh Mi“ geriausiai galima įsigyti Saigone, Ho Chi Min mieste, Vietname.

Geriausios Saigono miesto gatvės maisto vietos:

  • Nacionalinis šalies patiekalas „Pho“ skonis nuostabus „Gia Truyen“ Hanojuje ir „Pho Vu Phuong“ Ho Chi Min mieste.
  • „Bun Cha“-burnoje tirpstantis patiekalas, sulaukęs tarptautinio populiarumo, kai jį valgė buvęs JAV prezidentas Barackas Obama. Šis patiekalas geriausiai patiekiamas Dac Kim Hanojuje, taip pat yra prieinamas visose Hanojaus gatvėse.
  • „Hoi An Noodles“ arba „Cao Lau“ yra vienintelis patiekalas, kurį galite rasti Hoi An gatvėse dėl unikalių makaronų, kuriuos jie naudoja patiekalui.
  • Hoi Chi Minh miestas yra vieno langelio vieta visiems įvairiems gatvės maisto produktams, kuriais galite mėgautis. Viena iš žinomų rūšių jūros gėrybių yra jūros sraigės.
  • Saigono mieste yra daug valgymo gatvių, skirtų pabūti su draugais, tokiais kaip Ben Thanh turgus, Thi Minh Khao gatvė, Tran Quang Dieu gatvė, Dinh Tien Hoang gatvė, Vo Van Tan gatvė ir daugelis kitų. Galite rasti autentiškų ir tradicinių vietnamietiškų gatvės maisto produktų.

Vietnamo gatvės maistas laikomas vienu iš svarbiausių Pietryčių Azijos akcentų. Dėl įvairios Kinijos, Laoso, Kambodžos ir net Japonijos kultūrų gatvės maistas čia yra puikaus skonio. Kadangi šią vietą iki 1945 m. Valdė prancūzai, prancūzų įtaka ir vietinė tendencija padėjo vietnamiečių gatvės maistui išsiskirti iš kitų. Jei planuojate aplankyti šią vietą nuotykių, atostogų ar medaus mėnesio metu, būtinai turėtumėte išbandyti vietinę virtuvę ir, svarbiausia, šios vietos gatvės maistą. Nepamirškite pasidalyti su mumis savo patirtimi po apsilankymo šioje nuostabioje vietoje.