Fransız yemek tarifleri! Nefis, leziz ve inanılmaz kelimeler de Fransız yemekleri için daha az yer alıyor. Bununla birlikte, Fransız yemekleri, zarafeti ve lezzeti ile uluslararası olarak tanınmaktadır. Bu yazıda, Fransa’nın hayati gıdalarından ekstra ilginç geleneksel gıdalarına kadar en iyi 9 Fransız yemek tarifini ele alıyoruz. Fransız yemekleri, bir bükülme ile birlikte otantik.

Basit ve Kolay Geleneksel Fransız Yemek Tarifleri:

Aşağıda, en iyi ve en popüler Fransız yemeklerinin bir listesinden bahsettik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Bouillabaisse:

Marsilya usulü safranlı balık çorbası

Bu yemek Marsilya’dandır ve onu şehrin sevgisini paylaşan ikonik bir yemek yapan safran aromalı bir kaynatıcıya sahiptir. Bu yemeğin hazırlanması için 4 çeşit balık ve çeşitli kabuklu deniz ürünleri kullanılır. Bu yemek çoğunlukla her deniz ürünü sever tarafından sevilir..

2. Çorba à l’oignon:

Çorba a l oignon

Normalde peynirle süslenen ve krutonla servis edilen bu geleneksel Fransız çorbasını yapmak için sığır eti ve soğan kullanılır. Başlangıcı Roma dönemine kadar geriye doğru izlenebilir. Çorbanın muhteşem tadı, soğanların karamelize olmasından kaynaklanıyor..

3. Alevli:

fransız yemek tarifleri

Flamanca kek anlamına gelir ve Belçika sınırında Kuzey Fransa’dan başlar. Bu, peynir ve sebzelerle dolu bir turta kabuğudur. Standart şekildeki dolgu pırasalardan hazırlanır. Tersine, ayrıca, pastanın üst kaplamasından yoksun olan Flammiche’nin pizza benzeri bir açıklaması vardır..

4. Peynir:

Peynir

Böyle bir durumda, Fransız yemeklerini denemek ve ardından çeşitli Fransız peynirlerinden bir porsiyon düzenlemek istiyorsunuz. Peynirli tabaklar tipik olarak ana yemekten sonra ve çölden önce servis edilir. Genel olarak, preslenmiş, süngerimsi ve ayrıca mavi peynirler içerirler..

5. Makaron:

makaron

Ara sıra, Amerika’da ortalama acıbadem kurabiyesi, Fransız makaronunun 20. yüzyılın başlarında Laduree tarafından yapıldığı söylenir. Laduree’deki makaronlar kesinlikle lezzetli ve lezzetli. Bu yiyecek, biraz ganaj, reçel dolgusu veya tereyağı kreması içeren hassas, şuruplu, beze benzeri bir kaplama içerir..

6. Şarap:

Şarap

En iyi Fransız gıda maddeleri listesinde şarap da gelir, çünkü Fransız şarabını yemek yerken, peynirle veya otururken bir kahve barında güneşin tadını çıkarırken yudumlayabilirsiniz. Fransa’da kırmızıdan şampanyaya, beyazdan güle kadar her damak tadına uygun pek çok şarap çeşidi vardır. Bunu içtikten sonra, sizi dondururken ılık yapabilir veya harika Fransız yemeklerinin lezzetini artırabilir..

7. Boeuf Bourguignon:

Boeuf bourguignon

Et suyu, kırmızı şarap ve sarımsak, taze otlar, mantar ve soğan ile tatlandırılmış sığır eti güvecinden hazırlanan geleneksel bir Fransız yemeğidir. Bu yemeğin yapımı çok kolay ve yemesi de adını söylemesi çok zor bir yemektir. Çoğunlukla iştah açıcı bir Fransız yemeğidir ve aynı zamanda gün içinde de kullanılan ender yemeklerden biridir. Bu nedenle, bir ziyafet düzenliyorsanız, önceden yemek pişirmek istiyorsanız ve o zaman bu ideal bir seçenektir..

8. Frites ve Dört:

Frites ve Dört

Bu Fransız yemeğinin telaffuzu da çok zor ve kafa karıştırıcıdır, ancak bunlar gerçekten patates kızartmasıdır. Derin yağda kızartılmadıkları için Amerikanlaştırılmış tamamlayıcılarından biraz farklıdırlar ve oldukça çocuk dostu olmaları dışında çok daha gelişmişlerdir..

9. Piperade:

boru hattı

Piperade, Fransız Bask devletine ait bir uzmanlık alanıdır. Bu yemek ratatouille biraz benzer, ancak Bask forte için tipik olarak biber ve soğan kullandığınız gibi değil. Tabakta az sayıda yumurtayı fırında pişirin, ayrıca bir ziyafet için tasarlanmıştır..

Lezzet ve gelenek açısından gerçekten ünlü Fransız yemekleri tarifleri. Bir kez herhangi bir gıda maddesinin tadına baktığınızda, onları yemeyi asla unutmazsınız. Evinizde basit bir tarif deneyin ve Fransız yemek tariflerinin tadını çıkarın.

Görüntü Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9.