Dışarıdaki herhangi bir kadın olsun, mutluluğun en önemli nedenlerinden biri, yeni bir hayat doğurma duygusunun ilk önceliği aldığında hamilelik şeklinde gelir. Kıymetli bir neşe demeti taşımanın güzelliği ve ebeveyn olmanın ve aynı zamanda sorumlu olmanın getirdiği gerginlik, her insanın hayatının bir noktasında yaşadığı bir şeydir. Aile kurmayı planlayan şanslı kişilerdenseniz veya olmasanız bile hamileliği bir an önce tespit etmek önemlidir. Bunun nedeni, hamile kalır kalmaz en büyük önceliğin bebeğin sağlığı ve güvenliği olmasıdır..

1. Haftada Gebelik Belirtileri

Bununla birlikte, hamileliğin ilk birkaç haftasında birçok kadın hamileliğini gazlı bezle kapatamaz. Uzmanlara göre bir kadının bu durumda dikkat etmesi gereken bazı belirti ve bulgular vardır. Aşağıdaki kılavuz, hamileliğin ilk haftasında size muazzam bir şekilde yardımcı olmak için beklemeniz gereken işaretleri verecektir..

1. Haftada Gebelik Belirtileri:

1. Sindirim Sorunları:

Gebeliğin ilk haftasıyla ilişkili yaygın ve en önde gelen belirti ve semptomlardan biri sindirimdir. Gaz ve şişkinlikten kabızlığa kadar her şey bu dönemde sadece rahme çok fazla baskı yapılmasından ve aşırı hormon salgılanmasından dolayı yaşanabilir. Her insanın farklı sindirim reaksiyonları olabilir, ancak semptom standarttır..

2. Bulantı ve Kusma:

Genellikle sabah bulantısı olarak bilinen bulantı ve kusma, bir kişinin hamileliğinin ilk haftasında yaşadığı belirtilerden bazılarıdır. Bunun nedeni koku duyarlılığının yanı sıra çeşitli iç fonksiyonların değişmesi olabilir. Genel olarak, kusma eğilimleri tüm ilk hafta hamile kadınlarda oldukça genel bir işarettir..

3. Göğüslerde Hassasiyet:

Göğüsler hamileliğin ilk haftasında hassaslaşır ve ağrır. Bunun nedeni, vücuttaki hormon seviyelerinin zirveye çıkmasıdır. Ağrı ile birlikte, yaşanacak belirli bir miktarda ağrı vardır..

4. Yorgunluk ve Yorgunluk:

Yorgunluk ile birlikte tam bir yorgunluk hissi, hamileliğin ilk haftasında kadınlar arasında sıklıkla görülen bir sorundur. Vücut çeşitli değişikliklerden geçiyor ve bebeğin büyümesine uyum sağlamak için birçok bedensel işlev var. Bu, vücudu yorgun ve uyuşuk yapar.

5. Ruh Hali Değişimleri:

İlk birkaç semptom arasında, bazı kadınlar sadece hamileliğin ilk haftasında değil, aynı zamanda ilk 3 ayda da büyük ruh hali değişimleri yaşadıklarını belirtmişlerdir. Ruh hali değişimleri, isterik olmaktan aşırı duygusallığa ve daha fazlasına kadar değişebilen bir şeydir. Hormonal değişimin bir sonucudur..

6. Kaçırılan Dönemler:

Adet döngüsü yaklaşık 28 gün olmasına rağmen, birçok kadın 35 günde bile aynı şeyi yaşar. Yani adet gecikmesi varsa, adet kanaması gecikebilir veya hamileliğin ilk haftası etkili bir şekilde olabilir. Burada bahsedilen diğer belirtilerle birlikte hamileliği doğrulayan bir semptomdur..

7. Hormonal Değişiklikler:

Gebeliğin ilk haftasında yukarıda bahsedilen semptomların çoğu hormonal değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Çok fazla yumurtlamaya başladıysanız veya belirli testlere göre vücutta büyük hormon salgıları varsa bu sadece hamile olabileceğiniz anlamına gelir. Yüzde 100 kesin atış meydana gelen işaretlerden biridir..

Bunlar, hamileliğin ilk haftasında kendinizle bağlantı kurabileceğiniz bazı noktalar ve işaretlerdir..