Formda kalmak, hamileliğiniz sırasında bile formda ve sağlıklı kalmanın çok önemli bir parçasıdır. Hamileliğiniz sırasında biraz kilo almanıza rağmen. Bu ağırlık esas olarak bebeğinizin büyümesini yönetmeye yardımcı olmak içindir. Ekstra ağırlık, bebeğinizin güçlü ve sağlıklı büyüdüğünün kanıtıdır. Kilo almak doğal bir sorun olsa da, çok fazla kilo almak çok zararlı bir sorundur. Bu, hamileliğiniz sırasında genel sağlığınızı etkileyecektir. Bu yüzden her zaman formda kalmak gerekiyor.

Hamilelikte Ağır Ağırlık Kaldırmak Güvenli mi?

Şimdi hamilelik sırasında en çok sorulan soru, çok kontrollü bir ilişki olması gereken hamileyken ağırlık kaldırabilir misiniz? Çok fazla ağırlık kaldırmak karnınızın gerilmesine neden olabilir. Bu da bebeğinizin sağlığını etkileyebilir ve size birçok rahatsızlık verebilir. Ancak doğru yöntemle kontrol edilirse, hamileliğinizin dokuz ayı boyunca formda kalabilir ve bebeğinizi sağlıklı ve mutlu tutabilirsiniz..

Nasıl yapılır & Ne Kadar Ağırlık Kaldırıyorsunuz:

Bununla birlikte, denemek isteyebileceğiniz bazı ağırlık kaldırma hamilelik egzersizleri vardır. Bu yöntemler, kişisel güce ve kişinin ne kadar alabileceğine bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Ağırlık kaldırmaya çalışmadan önce biraz kilo almak istiyorsanız. O zaman daha fazla yemeye çalışın ve hiç ağırlık kaldırmayın, ancak bir kez kilonuzu kontrol altında tutmak istediğinizde. Ardından, vücudunuzu rahat ettiren ve çok stresli olmayan hafif ağırlıklar kaldırmayı deneyin..

Hamileliğiniz sırasında asla ağır ağırlık kaldırmaya çalışmayın. Çünkü vücudunuz baskıyı kaldıramayacak. Ancak, dönem boyunca formda kalmak için hafif ila orta ağırlıkları kaldırabilirsiniz. İnternette bir çok firma var. Bu, hamilelik sırasında ağırlık kaldırma programı hakkında ayrıntılı bilgi verir. Daha iyi bilgilendirilmenize yardımcı olmak için.

Hamilelik sırasında ağırlık kaldırma biraz dikkatli davranmalıdır. Ağır ağırlık kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Bununla birlikte, bir kadından diğerine bağlıdır ve farklılık gösterir. Bazıları için çok ağır nesneleri kaldırmak erken doğuma neden olurken, diğerleri için çok tehlikeli olmayabilir. Ağırlık kaldırma genellikle doğum sırasında bir zorunluluk olan dayanıklılığınızı güçlendirmek için yapılır. Bu nedenle, ağırlık kaldırmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanız en iyisidir..

Ağırlık Kaldırma Hamilelik Egzersizlerinin Faydaları:

Formda kalmak:

Hamilelikte Ağırlık Kaldırmak - Formda Kalmak

Hamileliğiniz sırasında ağırlık kaldırmak, her zaman formda kalmanızı sağlar. Daima hafif ila orta ağırlıkları kaldırın. Formda kalmak, ancak vücudunuza hamileliğiniz sırasında sisteminizi aşırı yoran herhangi bir baskı uygulamayın. Hamilelik sırasında ağırlık kaldırma, dikkatle incelenen ancak aşırı derecede imkansız olmayan bir şeydir. Sağlığınız olarak kavram, bebeğinizi sağlıklı tutmanın çok önemli bir parçasıdır.

Teslimat için Harika:

Hamilelikte Ağırlık Kaldırma - Doğum için harika

Ağırlık kaldırmak, vücudunuzu doğuma hazır hale getirmenizi sağlar. Karnınızı hazır hale getirmenize izin verdiği için bebeğinizi doğurmak isteyeceğiniz çok ideal bir ortamdır. Sadece karnınızı güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda biraz yoga ile. Hamileyken ağırlık kaldırmayı çok uygun bir konsept haline getiren sorunsuz bir doğum yapacaksınız..

İştah Oluşturucu:

Hamilelikte Ağırlık Kaldırma - İştah oluşturucu

Ağırlık kaldırarak, vücudunuzdaki fazladan yağın çoğunu daha büyük bir iştah için yol açarsınız. Bu size ve bebeğinize de yardımcı olur. Hamileliğiniz sırasında bebeğinizin beslenmesini ne kadar çok sağlarsanız, o kadar güçlenir ve hamileyken ağır şeyleri kaldırmayı çok rahat bir faktör haline getirir..

İlişkili Riskler:

Ama vücudunun nasıl tepki verdiğine dikkat et. Hamile kadının ağırlık kaldırmasıyla ilgili popüler risklere bir göz atın.

  • İlişkili en büyük risk fıtıktır. Fıtık zararsız ve ağrısız olabilirken, potansiyel olarak anneye çok fazla rahatsızlık verebilir. Bu tavsiye edilmez.
  • Biraz dikkatli kaldırın. Vücudunu dinle. Şiddetli bir ağrı yaşarsanız, hemen orada durun. Bir doktora danışmak söylemeye gerek yok.
  • Hamileyken ağır nesneleri kaldırmak, kasların yukarı çekilmesine neden olabilir. Durum uygun değil ve bu nedenle vücudunuzda meydana gelen küçük değişikliklere karşı dikkatli olun..
  • Hamilelik sırasında (vücudun yapabileceğinin ötesinde) ağır ağırlık kaldırmak, ölü doğuma ve hatta bazen kürtajla sonuçlanacaktır..

Burada bir karar vermeden önce doktorunuza danışın. Hem annenin hem de bebeğin güvenliği içindir..

Hamile bayanlar için ağırlık kaldırmak, kaldırdığınız şeyler çok ağır olmadığı sürece hamileliğiniz sırasında iyi bir faktördür. Hamileliğiniz söz konusu olduğunda üzgün olmaktan her zaman güvende olmak daha iyidir ve bu nedenle hamileliğiniz boyunca çocuğunuzun sağlıklı kalması için gerekli tüm önlemleri alın..