Hamilelik, yaşam alanınızdan çok banyonuzda yaşamaya başladığınız, hayatınızın o dönemidir. Mesaneyi boşaltmak için karşı konulmaz dürtünüz nedeniyle sık sık yapılan ziyaretlerden, sizi rahatsız etmeyi bırakmayacak mide böceklerine kadar, hamilelik zordur. Daha da kötüsü, tuvaletten çıkmanın güvenli olduğuna en sonunda ikna olduğunuzda ortaya çıkar..

Hamilelikte Mide Böcekleri

Mide Böcekleri Nelerdir??

Adından da anlaşılacağı gibi bir şey değil. Midenizde her yöne koşan dev böcekleri içermez. Sözde böcekler genellikle virüslerdir, ancak bazen bakteriler suçlu olabilir ve suçu üstlenebilir. Sanki mikroskobik organizmaların istedikleri zaman ve istedikleri zaman vücudumuza erişmeleri yeterince kötü değilmiş gibi..

Ne bilmek istiyorsun

Çoğu zaman, mide-bağırsak rahatsızlıklarının arkasındaki kötü böcekler tespit edilmez. Ne de olsa, daha yaygın meslektaşları olan sabah bulantısından ayırt etmek çok zordur. Hamileliğin ilk haftalarında ise, arada karıştırmak daha da kolaydır. Elbette ikisini birbirinden ayırmanın ve iyi nedenlerle ayırmanın bir yolu var. Sadece odanızda kusuyorsanız ve kendinizi zayıf hissediyorsanız, muhtemelen her zamanki sabah rahatsızlığınız var demektir. Bununla birlikte, kramp veya ateş ile takip edilirse, teknik olarak milyonlarca böcek olan bir böcekten etkilenme şansınız vardır. Başka bir olasılık da semptomları mide böceği ile hemen hemen aynı olan gıda zehirlenmesinden muzdarip olmanız olabilir..

Ne yapabilirsin:

1. Vücudunuzun O Kadar Güçlü Bir Şekilde Dinlenin:

Çalıştığınız hayatınıza bir mola verin ve değerlendirin. Mideniz hamilelik hormonları nedeniyle kendi kendine bir şans veriyorsa, ya da içinden geçen bir virüs mü? Garip yeme isteğiniz yüzünden yiyip bitirdiğiniz sabah erken burgeri de olabilir. Üçünün de tedavisi elbette aynıdır. Dinlenme ve bir sürü.

2. Sıvılar Cevap:

Üç rahatsızlık sizi vücut sıvılarınızdan çektiğinden, özellikle gevşek hareketinizi kusma ile takip ediyorsa veya tam tersi ise, kaybettiğiniz su ve mineralleri geri kazanmaya çalışın. Evet, katıları reddetmek önemli değildir, ancak mide gribine hamile olmak onları ek bir avantaj olarak içermez. Bu su. Kendinizi nemli tutmak için bolca için. Üzüm ve limon gibi seyreltilmiş meyve suları gazı kesmenize yardımcı olacaktır. Yeterince idrar yapmamayı işaret olarak alın ve suyun akmasına izin verin.

3. Tatlı Dişiniz İçin Bir Şey:

Çiğnemek için fazla susuz kaldıysanız, biraz buz parçaları ve buzlu şeker emdirin. Katılarınız olduğunda bile, basit tutun. Beyaz pirinç veya kremalı pirinç gevreği gibi oldukça yağsız ve basit bir şey, belki de tereyağsız tost, elma püresi veya muz yapmalıdır..

4. Zencefil İyidir:

Hamileyken her zaman yanınızda bulundurmanız gereken bir şey varsa, o da zencefildir. Tıbbi özellikleri söz konusu olduğunda zencefili yenebilecek hiçbir gıda maddesi yoktur. Dünyanın her yerindeki hamile bayanlar arasında değerini defalarca kanıtlamıştır. İster çiğ zencefilli gazozu çayda kullanarak deneyebilirsiniz, isterseniz zencefilli şekerleri çok fazla sorun yaşamadan hızlı bir çözüm için deneyebilirsiniz..

Bunlar hamileyken mide böceği ile baş etmenin en yaygın yollarıdır. Bununla birlikte, hiçbir şey lehinize çalışmıyorsa ve çalışacak hiçbir şey bulamıyorsanız, hastaneye yatırılmanız gerekebilir. Uygulayıcınızla veya doktorunuzla konuşun ve ileri düzeyde dehidrasyon kurbanı olmadığınızdan emin olun. Mide ağrısı olan herkes için bir sorundur ve suyun sihirli bir bileşen gibi davranması her zaman mümkün değildir. Bu gibi durumlarda, doktorunuz muhtemelen size bazı oral rehidrasyon solüsyonu önerecektir, örneğin Pedialyte, bu da işe yarayacaktır. Sadece ayağa kalkıp onların yardımına ulaşmanız gerekiyor..

Doktorun müsait olmadığı durumlarda ve ilaçları kendi başınıza uygulamanız gerekirse, antasitlerinizi iyi bilin. Ecza dolabınıza uzanın ve Tums ve Maalox gibi antasitleri deneyin. Hamileyken genellikle güvenli kabul edilirler. Eşit derecede güvenli kabul edilen diğer bazı gaz gidericiler Gas-X ve Mylicon’dur. Uygulayıcınız ishal önleyici ilaçlar önerebilir. Yeterince sahip olduğunuzdan emin olun ve arada sırada onunla görüşmeye devam edin, bu nedenle herhangi bir risk yoktur ve yine de üzülmektense güvende olmak daha iyidir..

Öyle oluyor ki bazen ilaçlar ilk üç aylık dönemden sonra gerçekten güvenli olmuyor. Bu durumda beklemeniz ve bazı doğal maddeler kullanarak rahatsızlığı hafifletmeye çalışmanız gerekebilir ve kendinizi eskisinden daha iyi hissettiğinizde oturun ve tükettiğiniz ve sizi böcek çukuruna sürükleyen tüm yiyeceklerin bir listesini yapın. . Doğum yapana ve bağışıklık sisteminiz tekrar çalışmaya başlayana kadar alışveriş listenizden çıkarın. Hamileyken mide rahatsızlığı çok kötü olmasa da, çocuğunuzu riske atabilecek şeylerden uzak durduğunuzdan emin olun..

Artık ilk üç aylık dönemi geçtiğinizi bildiğinize göre, hasta karnınızı düzeltmeye çalışmak boşuna olacaktır. İyi haber, mide böceklerinin bir veya iki gün içinde kendilerini temizlemesidir. Bu kesinlikle, midenizde ne olduğunu bir kez dışarı çıkardığınızda, tekrar gitmekte fayda olduğunu ima eder. Böcekler işlerini bitirdikten sonra ayrılırken, rahatsızlığı azaltmak için nasıl çalışabileceğinize odaklanın. Kelimenin tam anlamıyla!