Tüm kadınlar genellikle hamileliği ve bunun hayatlarını nasıl değiştirdiğini hayal eder. Kim bir çocuk doğurmayı ve yeni dönemin tadını çıkarmayı hayal etmez? Ancak bu aşama sabır, azim ve geçmek için zaman gerektirir. Fetüsün büyümesine odaklanmanın yanı sıra sağlıklı bir vücudu korumaya konsantre olmak gerekir. Tüm bunların arasında anneye karşı sık sık istek duyması olağandır. Aşerme ile ilgili olarak aldığımız yaygın sorulardan biri, hamilelik sırasında yıldız meyvesinin iyi olup olmadığıdır?! Hamilelik döneminde iyiyse yıldız meyvesinin ne olduğu ve bu aşamada alımının yararları ve etkileri hakkında bize daha fazla bilgi verin..

Hamilelikte Yıldız Meyvesi

Yıldız Meyvesi Nedir??

Birkaç hamile kadının ortak isteklerinden biri olan, dilimlediğinizde tıpkı bir yıldıza benzeyen mumsu sarı bir meyvedir. Çoğunlukla Sri Lanka ülkesinde yetiştirilir. Aksi takdirde Carambola olarak adlandırılır. Tatlı ve ekşi tadıyla, birçok kadın hamilelik için yıldız meyvesi yemeyi düşünüyor..

Hamilelikte yıldız meyvesinin besin değerleri:

Yıldız meyvesinin içinde gizlenmiş çeşitli besinsel faydaları vardır. Avantajı, gerekli tüm besinler arasında uygun şekilde dengelenmiş değerlere sahip olmasıdır. Ayrıca, yıldız meyvesi, insan vücudunda gerekli olan temel bir vitamin olan C Vitamini açısından son derece zengindir. 100 gramda yaklaşık 34 mg C vitamini vardır. Ayrıca, meyve ayrıca doğru miktarda Lif, E Vitamini, Kalsiyum ve Protein içerir, bu da onu bir artı yapar..

yıldız meyvesi yemek hamileliğe iyi gelir mi?

Yıldız meyvesi hamilelik için iyiyse ve hamilelik sırasında yıldız meyvesi güvenliyse, birçok kadın bu ikilemle karşı karşıyadır. Meyve genellikle daha çok erik, limon veya ananas gibi asidik bir tada sahiptir. Bu özelliği, tatlı ve ekşi tadı nedeniyle hamile kadınların bu meyveyi tüketmesini sağlar. Meyve, içinde sahip olduğu tıbbi özellikler nedeniyle sıklıkla tüketilir. Yıldız meyvesi hamileliğe iyi gelir mi diye kendimize sorduğumuzda, birçok hastalığa da doğal bir çaresi olduğunu da unutmayalım. Meyve, onu artı puan yapan çeşitli besin değerlerine sahiptir. Ancak böbrek sorunları ve buna bağlı hastalıkları olanların bu meyveden uzak durması gerektiğini unutmamak gerekir..

Yıldız Meyvesinin Gebelikte Faydaları:

Birkaç hamile kadın, hamilelik sırasında yıldız meyvelerinin faydaları hakkında bir soruyla karşı karşıyadır. Karşılaştığımız ortak soru, hamile kadınların yıldız meyvesi yiyip yiyemeyeceğidir. Yıldız meyvesi hakkında daha fazla ayrıntı bize bildirin, olur mu??

1. Besinler:

Yıldız meyvesi yüksek miktarda besin içerir. Bu besinler doğal ve sağlıklı bir hamilelik dönemi sağlar. Bu nedenle hamilelik sırasında yıldız meyvesi yemek şiddetle tavsiye edilir..

2. Anne adaylarının en sık sorduğu soru şudur: Hamileler yıldız meyvesi yiyebilir mi? Cevap Evet.

3. Karbonhidratlar:

Yıldız meyvesi, hepsi bebeğin sağlıklı büyümesi için son derece önemli olan karbonhidratlar, vitaminler, karotenoid bileşikler, organik asitler, mineraller ve besinler içerir..

4. Ağız enfeksiyonları, grip ve viral enfeksiyonlar, taze yıldız meyve suyunu içerek tedavi edilebilir. Meyvede bulunan folik asit ve mineraller, hamilelik sırasında dayanıklılık ve enerjinin korunmasına yardımcı olur..

5. Yıldız meyvesi, yerli masallardan birinde söylendiği gibi, hormonları düzenlediği ve ayrıca PM’ler veya hamilelik sırasında sizi stresten kurtardığı için bir Tanrı’nın kadınlara hediye ettiği bir hediyedir. Dahası, hamilelik sırasında yıldız meyvesi yemek de kramplara yardımcı olur! daha ne isteyebilirsin?

6. Ayrıca, hastalıklar ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olan yüksek miktarda antioksidan içerdiğinden bağışıklığın güçlü kalmasına yardımcı olur. Yıldız meyvesinde bulunan C vitamini, hücreleri düzenlemeye ve serbest radikal hasarını önlemeye yardımcı olur..

7. A Vitamini Açısından Zengin:

Yıldız meyvesi bol miktarda A vitamini içerir; iyi bir görüş için gerekli olan vitamindir. Böylece hamilelikte vitamin ve mineral eksikliği, bebekte ve uzun vadede annede kusurlara neden olan sürekli olarak savuşturulur..

8. Yıldız meyvesi sadece akut hastalıkları önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda içindeki önemli besinler ve bazı proteinler kanserli hücrelerin gelişmesini durdurmaya yardımcı olur. Hamilelikte yıldız meyvesi yemek bebeğe yardımcı olur ve anne kanserden uzak durur..

9. Yıldız meyvesi doğru şekilde besleyicidir ve sindirimin pürüzsüz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bebek büyüdüğünde, rahim duvarı gerilerek mide ve bağırsaklara basınç uygulayarak alanı daraltır ve sindirim fonksiyonlarının düzgün akışını zorlaştırır..

10. Sindirim ile birlikte, yıldız meyvesi üriner problemlerin olasılığını ortadan kaldırır. Hamile kadın genellikle idrar sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalır; yıldız meyvesi bu sorunun şiddetini azaltmada yardımcı olur. Yıldız meyve suyuna bal eklemek, idrar söktürücü olarak daha da hoşa gidiyor..

11. Potasyum İçerir:

Yıldız meyvesi, kan basıncı seviyesinin korunmasına yardımcı olan yüksek potasyum içeriği içerir. Kalp krizi ve yüksek tansiyon ani ölüme davetiye çıkarabilir. Yıldız meyve suyu, bu hipertansiyon seçeneklerini çizer. Bu, bu lezzetli meyveye evet demek için bir neden daha veriyor..

12. Star meyve suyu, sarhoş olursa ve hamile bir kadının günlük diyetine dahil edilirse, kolesterol ve gaz gibi diğer yağ sorunlarının dengelenmesine de yardımcı olur..

Hamilelik istekleri yaygındır ve çoğu zaman ciddiye alınmaz. Ancak, olumlu sonuçlara kıyasla hiçbir yan etkisi ve zararı olmadığı için yıldız meyvesi, bu şekilde ele alırsak en zorlayıcı isteklerden biridir..

Star Fruit’in hamilelik sırasındaki etkileri:

Yukarıda gördüğümüz gibi, bu meyvenin bu aşamadaki faydaları, bu meyveyi alırken dikkat edilmesi gereken birkaç sağlıklı nokta olduğundan emin olabilirsiniz. Hamilelik diyetinizde günlük alım olarak tamamen gerekli olan zengin bir vitamin, karbonhidrat, lif ve protein kaynağına sahiptir. İsteklerimizi azaltmanın yanı sıra formda ve aktif kalmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca böbrek sorunları ve hastalığı olanların, salabileceği zararlı toksin nedeniyle böbreklerden uzak durması gerektiğini unutmamak gerekir..

Hamilelik diyetine yıldız meyvesi nasıl dahil edilir??

Nasıl hazırlanacağını bilmiyorsanız, bu meyveyi diyetimize nasıl dahil edeceğimiz konusunda isteksiz davranmak yaygındır. İşte size yardımcı olacak bazı noktalar.

  • Çiğ olmamasına dikkat edin, meyve olgun olmalıdır. Ağırlıklı olarak sarı renkte olmalı
  • Su ile yıkayın ve uçlarını kesin.
  • Kaydırın, tohumları çıkarın ve alın.
  • Ayrıca, bu meyveyi diyetinize eklemeyi seçebilirsiniz. Bunu salatalara veya taze yemeklere dahil ederek yapabilirsiniz..
  • Diğer yemeklerle de süsleyebilir veya pudingler ekleyebilirsiniz.
  • Meyveleri deniz ürünleri ile de pişirebilirsiniz.
  • Diğer bir yaygın yol ise içmek için yıldız meyve suyu yapmaktır..

Yıldız meyvesi de bir inceliktir ve tatlı veya meyve suyu olarak çeşitli şekillerde yenebilir. Ekşi ve tatlı, hamile bir annenin damak tadı için en iyi bilinen kombinasyondur. Yani, bir dahaki sefere hamile bir kadın size sorduğunda: Yıldız meyvesi hamile kadınlar için iyi mi? Bunun hakkında iki kez düşünme bile. Bu meyveyi güvenle yiyebilir ve günlük isteklerinizden kurtulmayı isteyebilirsiniz..

hamilelikte yıldız meyvesi

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Hamile kadınların ne zaman yıldız meyvesi yememeleri gerekir??

Cevap: Doktor özellikle diyetinize dahil etmemenizi tavsiye etmedikçe, devam edip bu meyveyi yiyebilirsiniz. İster yıldız meyvesi ister başka bir yiyecek olsun, doktorunuzla her zaman rutininizi ve rutininizi tartıştığınızdan emin olun. Ayrıca böbrek ve ilgili sorunları olanların yıldız meyvesi yememeleri önerilir. Bunun nedeni, beyni etkileyip rahatsızlıklara neden olabilmesidir. Gaz sorunları sırasında yıldız meyvesinin iyi olmayabileceği birkaç vaka da gözlenmiştir. Ancak, durumunuzu jinekoloğunuzla tekrar kontrol etmeniz gerekir..

S2. Hamilelik döneminde yıldız meyvesi nasıl seçilir?

Cevap: Çiğ dönemde asla yiyecek veya meyve yemeyin. İyi değil ve tavsiye edilir. Benzer şekilde, çiğ haldeyken yıldız meyvesi yemeyin. Mükemmel durumda olması için meyvenin renginin sarı, etrafı açık yeşil olduğundan emin olun..

S3. Düzenli olarak kaç yıldız meyve yiyebilirim?

Cevap: Bu boyuta bağlıdır. Ancak genel olarak, sadece bir meyve veya yemek yerine çeşitli besleyici gıda alımlarına sahip olmak iyidir. Benzer şekilde, günde bir veya iki yıldızlı meyveye sahip olmak, bugün çok fazla meyveye sahip olmaktan ve önümüzdeki birkaç gün meyve alamamaktan her zaman iyidir. Denge her zaman iyidir ve tavsiye edilir.