Birçok insan genellikle hamilelik sırasında Zumba’nın güvenli olup olmadığını sorma eğilimindedir. Makale, hamilelik sırasında herhangi bir fiziksel hasara neden olmadan Zumba’yı güvenli bir şekilde yapmak için en önemli ipuçlarından ve önerilerden bazılarıyla birlikte Zumba’nın yararları hakkında her şeyi anlatacaktır. Bunun tek sonucu fitness ve eğlence olacaktır. girelim o zaman.

Hamilelikte Zumba Ne Kadar Güvenlidir?

Egzersizlerin sıkıcı olduğunu söylediğinde anlıyoruz. Ama bir değişiklik için bazı dans hareketlerine ne dersiniz? Zumba’nın amacı budur. Doğru hareketlerle müziğe kulak verin. Peki, hamilelik sırasında Zumba yapabilir misiniz? İyi evet! Hamile bayanlar için pek çok popüler seçenek varken, Zumba artık bir diğer favori egzersiz programı. Bu fitness rejimi, pelvik tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca organlara oksijen tedarikini arttırır. Öyleyse neden pratik yapmıyorsun??

Zumba Nedir:

Zumba en ünlü aerobik fitness programlarından biridir ve en etkili programlardan biri olduğu da söylenebilir. Hamilelikte zumba yapmak çok nadir görülür ama aynı zamanda hamileler arasında da oldukça popülerdir. Fitness programı, bir dizi Latin Amerika dans rutininden oluşur ve kadınlar için en ünlü fitness rutinlerinden biri olduğu söylenebilir..

Programa, bu kültürün en iyi dans hareketlerinden bazılarının yanı sıra muhteşem Latin Amerika dans müziği eşlik ediyor. Zumba’nın en iyi yanlarından biri, her yaştan kadına uygun olması ve tüm kültürlerden kadınlar arasında gerçekten popüler olduğu söylenebilir..

Dans hareketleri eski Amerikan kökenli ve bu günlerde de oldukça yüksek. Dans hareketlerinin fitness rutini şeklinde yayılma şekli, Zumba’nın tüm insanlık için var olacağı söylenebilir..

Hamilelikte Zumba’nın Faydaları:

Şimdi biraz müzikle dans etmek için nedenleriniz var, ama bu sefer bir fitness takipçisi. Ama neden Zumba? Sana nedenini söyleyeceğiz.

 • Depresyonu önler. Depresyon hamilelik sırasında yaygındır. Bazı insanlar doğumdan sonra da depresyon yaşarlar. Ancak bu sefer Zumba arkanızda.
 • Vücuttaki çeşitli organlara oksijen beslemesini artırır.
 • Hamilelik sırasında kramp ve pelvik tıkanıklık yaygındır. Günde yaklaşık 30 dakikalık bir egzersiz, bunlarla etkili bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olacaktır..
 • Kasları etkili bir şekilde tonlandırır, böylece vücudu ve kasları doğum için hazırlar..
 • Ayrıca vücuttaki kan dolaşımını artırır..
 • Zumba yaptığınızda vücudun çekirdek kasları güçlenir ve bu da doğumun kolay ve pürüzsüz olmasını sağlar..

Ne Zaman Yapılır:

Zumba yapmak için birçok farklı zaman çizelgesi vardır. Birçok insan sabahları yapmayı tercih eder ki bu aslında en iyisidir. Geceleri veya akşamları ding Zumba’yı seven başka gruplar da var. Zumba için belirli bir zaman yoktur..

Bu dans ve fitness rutini ile ilgili en etkili gerçek, aşırı göbek yağının dökülmesine yardımcı olabilmesi ve ayrıca eklemleri aktif tutması ve bacak kasları ve alt sırt boyunca uygun kan akışını teşvik etmesidir. Zumba, kadınların formda kalması için en iyi şeylerden biri..

Birçok Zumba eğitmeni bu fitness artı dans rutininin tekrarına odaklanır. Bu rutini düzenli olarak yapmak için zaman bulamayan çok sayıda çalışkan kadın var. Çok fazla zaman da gerektirmez ama yine de spor salonundan veya oda tesisinden mahrum kalan ve bu rutini yapamayan kadınlar var..

Hamileyken Zumba için böyle bir kısıtlama yoktur. Kişilere göre farklılık gösterebilir. Unutulmaması gereken bir şey var ki, kadınların fiziksel ağrıları olacak ve bu süre Zumba yapmak için uygun olmayacaktır. Ancak bu durumda kendini rahat hisseden hamileler yine de Zumba’yı ancak günlük saatleri azaltmak gibi belirli sınırlarla uygulayabilirler. Diyelim ki günde 3-4 ders Zumba yaptınız..

Hamilelikte Zumba Yapmanın Riskleri:

Hamile bayanlar için Zumba faydalı olsa da hamilelik döneminde Zumba yapmanın risklerine karşı dikkatli olun..

 • Vajinal kanama yaşarsanız derhal durdurun.
 • Solunum problemleri veya kısalığı, hamileyken Zumba yapmanın başka bir riskidir..
 • İyiye işaret olmayan rahim kasılmaları da yaşayabilirsiniz..
 • Baş ağrısı veya migren, karşılaştığınız başka bir risk olabilir.
 • Baldır kaslarında ağrı veya şişlik oluşma eğilimindedir..

Bu rahatsızlıklardan herhangi birini veya başka herhangi bir rahatsızlığı yaşarsanız, hemen bıraktığınızdan emin olun. Tekrar başlamadan önce doktorunuza danışın. Vücudumuzun her biri farklı bir ortama farklı tepki verir. Vücudunuzu dikkatle dinleyin ve ne hissettiğini anlayın. Anormal bir şey yaşarsanız tıbbi yardım şarttır..

Şimdi hamilelik aşamasını geçene ve normal fiziksel durumunuza dönene kadar bir tanesine bağlı kalmanız gerekecek. Bir şey daha, rutinin yoğunluğunu azaltmak. Zumba egzersizleri sırasında sert ve gerçekten aşırı gidiyorsanız, hamileliğiniz sırasında biraz yavaş almanız daha iyi olur. Her zaman diyetinizi yolunda tutmayı ve dökülmeye devam etmeyi unutmayın. İyi şanlar!

Kim yağ yakmak istemez ki, spor salonunda fazladan saatlerce çalışmadan veya koşu bandında yürümeden bunu yapmanın en iyi yollarından biri muhtemelen Zumba’dır. Ancak, hamileyken belirli bir sınırla sınırlandırılırsınız..