ev yapımı gece kremleri

1. Kış İçin Ev Yapımı Gece Kremi:

1. gece için ev yapımı kremler

Ürün evde hazırlandığı için tüm malzemeler evde veya yakındaki mağazalarda veya markette bulunacaktır. Kışın cilt kurur ve şiddetli soğuktan dolayı kolayca çöker. Bu sorunu önlemek için badem yağı, hindistancevizi yağı, gül suyu ve gliserin gereklidir. Çift kazan olan paslanmaz çelik bir tava alın ve kazana badem yağı ekleyin. Üzerine biraz hindistancevizi yağı ekleyin. Yağ karıştırıldıktan sonra üzerine gül suyu eklenir. Bir süre sonra gliserin ekleyin ve karışımı süzün. Artık krema hazır ve kullanım için bir kapta saklayın..

2. Yeşil/Beyaz Çay Gece Kremi:

2. gece için ev yapımı kremler

Yeşil ve beyaz, UV ışınlarının oluşturduğu serbest radikallere karşı antioksidanlarda bol miktarda bulunur. Enzimlere neden olan zararlı enzim kanserini bloke ederek cilt kanseriyle savaşırlar. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur ve sedef hastalığı ve rozaseayı iyileştirmede etkileri vardır..

3. Kakao Yağı Kırışıklık Kremi:

3. gece için ev yapımı kremler

Kakao yağı kuru ve donuk ciltler için çalışır. Kakao yağı kırışık kremi kullanılarak kırışıklardan arınmış ve yumuşak bir cilt elde edilebilir. İçeriğinde hindistan cevizi yağı, sızma zeytinyağı ve kakao yağı bulunduğundan hiçbir yan etkisi olmayan saf ve doğal bir ürün olduğu söylenebilir. Bu kremi kullanarak cildin yaşlanması kaybolacaktır. Cilt daha sağlıklı ve yumuşak görünür.

4. Canlandırıcı Elmalı Gece Kremi:

4. gece için ev yapımı kremler

Cildin daha genç, yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlamaya yardımcı olur. Besleme sağladığı için daha da parlak görünür. Elma parçalarının bir miktar zeytinyağı ile karıştırılarak pürüzsüz bir hamur haline getirilmesiyle hazırlanır. Gül suyu içerdiği için cildi pürüzsüzleştirir..

5. Zeytinyağlı Gece Kremi:

5. gece için ev yapımı kremler

Zeytinyağının pek çok faydası vardır. Zeytinyağı yemek pişirmek için kullanılır. Tıbbi amaçlı ve birçok ürünün yapımında ve hatta saç yağlarında kullanılmaktadır. Zeytinyağı çok amaçlı kullanıldığı gibi cilt için de kullanılır. Cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olur ve pigmentasyonu azaltır. Doğal cilt nemlendiricisi olarak çalışır. Antioksidanlar ve yağlar nedeniyle yaşlanmanın etkilerini geciktirir..

6. Yeşil Çay Gece Kremi:

6. gece için ev yapımı kremler

Yeşil çay antioksidanlar içerdiğinden serbest radikallerin neden olduğu hasara karşı cildi iyileştirir. Bu antioksidanlar, cildi esnek ve yumuşak tutan erken yaşlanmayı önler. Yeşil çayın özelliği akne, sedef hastalığı ve cilt kanseri ile mücadele etmesidir..

7: Aloe Vera Ev Yapımı Krem:

7. gece için ev yapımı kremler

Aloe Vera, doğanın bize hediye ettiği doğal maddelerden biridir. Aloe Vera bitkisi özellikle birçok yerde ve evde görülebilir. Evde kolayca yapılabilir. Bir bitkinin sulu kısmını çıkarın ve ona biraz lavanta yağı ekleyin. Ve gece yatmadan önce uygulayın. Aloe Vera cildi tazeler. Ve ışıltı oluşur, hücreler yenilenir ve cilt beslenir. Bu yağın tekrar tekrar uygulanması da en iyi sonuçları verir..

8. Gliserin Kremi:

8. gece için ev yapımı kremler

Bu krem ​​genellikle kışın harika çalışır. Çünkü gliserin cildin nemini geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Cilt, hindistancevizi yağı sayesinde antifungal özellikleriyle yenilenir. Bunun içinde kullanılan malzemeler badem yağı, gliserin, gül suyu ve hindistancevizi yağıdır. Badem yağı ve gül suyu ölü ve sarkan cilde taze bir görünüm verecektir. Gliserin, aşırı soğuk nedeniyle kışın daha fazla çalışacaktır. Ama pek çok insan bu bilgiden haberdar değil..

9. Zerdeçal Cilt Hastalıkları İçin Yaşlılık Çareleri:

9 gece için ev yapımı kremler

Bunun içinde en çok kullanılan maddeler badem, yoğurt, zerdeçal tozu, sandal ağacı tozu, limon suyu ve safran iplikleridir. Tüm bu ürünler doğal olarak mevcuttur, bu nedenle herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Bu cilde parlaklık verir ve kırışıklıklar görülmez koku da iyi gelir,