Cilt rejimi iki tip kremden oluşur – Gündüz Kremi ve Gece kremi. Bu kremler dokuları, işlevleri ve amaçları bakımından farklıdır. Gündüz kremi güneşten, kirlilikten koruma sağlarken, gece kremleri cildin hücre hasarını onarmaya ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olur. Gece kremleri, cildinize tam bir nemlendirme sağlamak ve kaybolan hücreleri yenilemek için en iyi ürünlerdir. Pigmentasyon, koyu lekeler, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileriyle savaşabilen yaşlanma karşıtı bileşikler içerirler. Bu makale, cildiniz için gece kremi kullanmanın inanılmaz faydalarını ve ayrıca gece kreminin nasıl kullanılacağına dair ipuçlarını açıklıyor..

Gece Kremi Kullanmanın İnanılmaz Faydaları

Neden Gece Kremi?

Cildinizin canlandığını ve ten renginin hem yumuşak hem de pembe olduğunu keşfedersiniz. Bunun nedeni, gece kremlerinde kullanılan elementlerin uyurken tüm donuk ve ölü deriyi ortadan kaldırmasıdır. Gece kremleri, yaygın nemlendiricilere kıyasla daha kalındır. Bu nedenle cildin derinliklerine girerler ve cildi nemlendirirler. Gece kremleri ayrıca cildinizin sarkmasını önleyen ve kırışıklıkları azaltan retinol gibi bileşenlerle zenginleştirilmiştir. Doğal cilt yaşlanma sürecini yaşayan 30 yaş üstü kişiler için şiddetle tavsiye edilirler..

Gece Kremi Faydaları:

Cildin onarılmasına ve gençleşmesine yardımcı olması için gece kremi şiddetle tavsiye edilir. Cildinizde gece boyunca çalışır ve genç ve kusursuz görünmesini sağlar. Gece kremi kullanmanın en önemli faydaları şunlardır:

 • Kollajen artışı nedeniyle geliştirilmiş esneklik
 • Daha iyi kan dolaşımı
 • Kırışıklıklarda, sarkmalarda ve ince çizgilerde azalma
 • Soluk koyu lekeler ve pigmentasyon
 • Cildi eşitler
 • Yenilenmiş cilt hücreleri
 • Daha iyi nemlendirme
 • Cilde parlak doğal parlaklık

Gece Kremi Nasıl Seçilir?

Gece kremi genellikle daha iyi görünen bir cilt için önerilirken, doğru gece kremini seçmek öncelikle cilt endişenize ve yaşınıza bağlıdır. Yaşlanma karşıtı, kuruluk ve hatta cilt tonu arıyorsanız, gece kremleri çeşitli kategorilere ayrılır. Bir gece kremine yatırım yapmadan önce bu faktörler dikkate alınmalıdır:

Yaş: Gece kremleri genellikle 40+, 50+ olarak sınıflandırılır. Yaşınıza uygun bir krem ​​seçin.

Cilt Sorunu: Sizi rahatsız eden yaşlanma mı yoksa pigmentasyon mu? Endişenize göre bir krem ​​seçin.

Cilt tipi: Gece kremleri genellikle nemlendiriciler üzerinde ağırdır. Bu nedenle, kremin özellikle yağlı, akne eğilimli ve hassas ciltler için cilt tipinize uygun olup olmadığını öğrenmek için etiketi dikkatlice okuyun..

İncelemeler: Bu maliyetli yatırımı yapmadan önce, hedefleriniz için en iyi gece kremini anlamak için her zaman incelemeleri gözden geçirin..

Gece Kremi İçindekiler:

Gece kremleri retinoidleri içerir, aksi takdirde retinol, glikolik asit veya salisilik asit yaşlanma karşıtı özellikler içerebilir. Hücre gelirini arttırırken, bu kremler ince çizgiler artı kırışıklıklar, güneş hasarı ve bir dereceye kadar gözenek boyutuna bakabilir. Aynı şekilde E vitamini, C vitamini, yeşil çay, kahve meyvesi artı niasinamid gibi antioksidanlar da genel cilt sağlığı için serbest radikalleri azaltmak zorundadır. Argan yağı gibi esansiyel yağlar içeren gece kremleri, kuruluğu ve pullanmayı artırarak cildi nemlendirebilir..

Gece kremi

Gece Kremi Nasıl Uygulanır:

Yatmadan önce hafif bir masaj, gece kremini uygulamak için ideal bir yoldur:

 • Başlangıçta makyaj kalıntılarını ortadan kaldırın, aksi takdirde kremler.
 • Gül suyu veya herhangi bir markalı temizleyici iyi olmalı.
 • Yüzünüzü cilt tipinize uygun nazik bir temizleyici ile dikkatlice yıkayın. Yüzünüzü kurulayın.
 • Gece kremini yukarı doğru sakin hareketlerle ve parmaklarınızı kullanarak dairesel hareketlerle sürün. Gözlerinizin etrafındaki alandan kaçının.
 • Boynundaki kremi kullanmayı hiç unutma.
 • Ne kadar gece kremi sürüleceğini merak ediyorsanız bilin ki gece kremleri normal nemlendiricilere göre daha yoğundur bu nedenle az miktarda almanız gerekir..
 • Biraz daha krem ​​alın ve yukarı vuruşlarda bir kez daha her yerine sürün. Ensenin arkasındaki küçük de zarar vermez.
 • Tercihen yatmadan 30 dakika önce gece kremi sürmelisiniz..
 • Yatmadan önce yüzünüze hafif bir masaj, gününüzün güzellik rejimini bitirmenin ve daha genç ve parlak görünen bir ciltle uyanmanın ideal bir yoludur..
 • Son olarak, gece kremini sık sık kullanırken maneviyatta olmalısınız..
 • Ayrıca, bir kez uyuduğunuzda, derin nefes alma cildinizin yeni hücreler oluşturmasına yardımcı olur ve bu da daha genç görünmenize yardımcı olur..
 • Ancak unutmayın; Göz kapaklarınızın üst kısmına gece kremini yatmadan önce sürmeyin yoksa göz kapaklarınız şişerek uyanırsınız. Sonuç olarak, yumuşak ve esnek bir cilt keşfetmek ve tazelenmiş hissetmek için gece kremlerini kullanın ve uyanın. Gece kremini etkili bir şekilde nasıl kullanacağınız konusunda en iyi süreç ve çözüm budur..

Gece kremleri tıpkı vücudunuz gibi çalışır. Vücudunuz gecenin dinlenme zamanını kendini onarmak ve iyileştirmek için kullanır. Aynı şekilde, bir gece kremi cildinizde gece boyunca etki ederek kaybolan parlaklığını geri kazandırır. Sadece birkaç yıl daha genç görünmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kusursuz bir cilde ulaşmanıza da yardımcı olur. Gece kremleri, uygulanmadan önce iyi bir cilt rejimi ile birleştirildiğinde cildinizde harikalar yaratabilir. Doğru kremi seçerseniz pahalı cilt tedavilerine yatırım yapmanıza gerek yok.