Arabic Bridal Makeup, dudaklarda ve yanaklarda çok yumuşak dokunuşlarla dramatik, cesur ve muhteşem bir göz makyajına sahiptir. Genel görünüm çok duyusal ve sofistike. Arap gelinlerinin olmazsa olmazı sağ göz makyajıdır. Renklerin ve tonların kullanımı, güzel gözlerine eklemek için akıllıca yapılır..

arapça gelin makyajı

Başlamadan önce iyi bir kozmetik seti ve fırça kullandığınızdan emin olun. Arapça makyaj, doğru araçları doğru şekilde kullanmakla ilgilidir. İşte gözler için istenen görünümü elde etmek ve gelinlerin genel görünümünü vurgulamak için izleyebileceğiniz basit adımlar..

Baz:

Çoğu makyaj bazında olduğu gibi yüze pürüzsüz ve eşit bir ton vermek için iyi bir fondöten, düzeltici ve kapatıcı kullanın. Bu, ciltteki ince çizgileri ve lekeleri (varsa) gizlemek için faydalıdır. Nemli bir makyaj pedi kullanın ve tüm yüzünüze ve gözlerinize nazikçe sürerek cilde karıştırın..

Arap Gelin Makyajı tabanı

Boyun ve kulaklara noktalar halinde kapatıcı ve fondöten uygulayın. Bunları cilde karıştırın ve nemli bir ped kullanarak hafifçe vurun. Cakey görünümünü önlemek için tabanın doğru tonunu kullandığınızdan emin olun. Ayrıca bir düzeltici kullanarak göz kapağının üzerindeki ve göz altındaki karanlığı da gizleyin..

Dudaklara da fondöten uygulayın. Bu dudak renginin yayılmasını engeller ve rujun uzun süre kalıcı olmasını sağlar..

Gözler:

Gözlerle başlıyoruz. Gözlere derinlik kazandırmak için kıvrım boyunca mat bir gölge uygulayın. Çok koyu bir ton kullanmadığınızdan emin olun çünkü bu bir temel renktir ve vurgulama çok fazla sürme gerektirecektir. Çok karanlık bir taban ve birinin karanlık görünme şansı var.

Arap Gelin Makyajı gözler

Bulaşmayan sürme ve bol miktarda göz farı kullanımı ile gözlere doğru görünümü verin. Çok fazla renk içermeyen Arap makyajı ile aynı aileye ait renk tonlarını kullanın..

Göz makyajı gölgenizle iyi giden birkaç kat koyu renkli maskara uygulayın, bu kirpiklere çok hacim katacak ve gözleri daha yoğun gösterecektir..

Dudaklar:

Şeftali ve güzel pembeler dudaklar için en çok kullanılan tonlardır. Dudakları belirginleştirmek ve ona kesin bir şekil vermek için çok açık renkli bir dudak kalemi kullanın. Dış köşeye hat çizerek dudakları daha büyük göstermeye çalışmayın. Benzer bir ruj tonu kullanarak, hafif tabanı tüm dudaklara uygulayın..

Arap Gelin Makyajı dudakları

Sadece alt dudaklarda çıplak bir parlaklık ile; genel görünümü tamamlayın ve dudakların dolgun görünmesini sağlayın. Bu, dudaklara karanlık görünmeden parlaklık kazandırmak için gereklidir. Dudaklarda eşit bir ton elde etmek için ruj uygulaması fırça ile yapılmalıdır. Koyu gölgeler kullanmayın, bu çok cesur bir görünüm verecektir..

yanaklar:

Yanaklarda, çoğunlukla çok fazla parıltı içermeyen temel pembelerden oluşan çok ince vurgular vardır. Gölgede ışıltılı bir allık kullanmak, kişinin karanlık görünmesine neden olabilir ve gereksiz vurgulamalar çok cakey görünebilir.

Arap Gelin Makyajı yanakları

İç yanaklardan başlayın ve gölgeyi dış köşeye yaymak için büyük bir fırça kullanın. Uygun fırçaların kullanılması da herhangi bir makyajda önemli bir rol oynar..

Arap Gelin Makyaj fırçaları

Arap gelin makyajında, hatta herhangi bir makyajda doğru soft tonların kullanılması son derece önemlidir. Kesinlikle bir kişinin hayatının en büyük günüdür ve bu basit ve kolay formülle eksiksiz bir makyaj yapmaktan daha iyi bir şey olamaz..