Hava durumu, bir gelin üzerinde makyajın sonuçlarını olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilecek önemli bir gereksinimdir. Yaz ve kış ayları için makyaj ipuçlarının ve fikirlerinin tamamen farklı olduğunu bilmeniz önemlidir. Aslında, musonlardan da farklıdır. Yaz mevsimi, özellikle cildin garip davrandığı ve hatta yağlı ve parlak görünebileceği nemli ve sıcak zamandır. Bu genellikle yüzü matlaştırır ve gelinin istediği makyaj sonuçlarını elde etmeyi zorlaştırır..

En İyi Ve Basit Yaz Gelin Makyajı İpuçları

Bununla birlikte, iyi haber şu ki, bazı etkili yaz gelin makyajı ipuçları, iyi sonuçlar için kullanışlı tutulabilir. Sizi çabadan kurtarmak için, tüm önemli bilgiler aşağıda verilmiştir:

İşte Yaz Ayının En İyi Gelin Makyajı İpuçları:

Nemlendiriciyi aşırıya kaçmayın:

Nemlendirici cilde besin kazandırmak içindir ancak yaz aylarında cilt kurumuyorsa cildi yağlı hale getirecek ve makyajı hafifletecek bu ürünü nemliyse ve terliyorsanız uygulamayın. Bunun yerine, nemlendiriciyi yalnızca kuru noktalarla sınırlayın. Jel bazlı bir nemlendirici her zaman yaz kullanımına dayalı bir krem ​​veya losyondan daha iyidir..

Ter Geçirmez Kapatıcı:

Bazı ürünler günümüzde özellikle sıcak aylar için tasarlanmıştır. Bunların arasında ter tutmayan kapatıcı, bir gelinin el altında bulundurması gereken en iyilerden biridir. Bu ürünü kullanın ve genellikle cildi yıkayan yaz aylarında teri ne kadar iyi sınırladığınızı görün..

Şeffaf Astarın Önemi:

Şeffaf bir astar, cilt ve fondöten arasında bir bariyer oluşturmaya yardımcı olur. Bu, ısıyı makyajdan uzak tutmaya yardımcı olur ve yazların ısısı da yüzdeki cilt gözeneklerine girip terlemenize neden olmaz. Bu yaz gelin makyajı için mükemmel bir fikir.

Ağır Fondöten Kullanmayın:

Yaz gelin makyajı söz konusu olduğunda yağ bazlı fondötenler büyük bir hayırdır. Ayrıca likit fondöten kullanırken sadece küçük miktarlar kullanın ve ıslak süngerle eşit şekilde dağıtmaya çalışın. Daha fazla terlemenize neden olabileceği için bu durumda ağır fondöten uygulaması önerilmez..

Hacim Veren Suya Dayanıklı Maskara:

Kirpiklere hacim ve uzunluk katan maskara kullanmak yerine su geçirmez bir ürün kullanmak her zaman tercih sebebidir. Bu, yaz sıcağından dolayı rengin bulaşmasını ve solmasını sağlayacak ve önleyecektir. Yapay kirpik takmayı da düşünebilirsiniz, ancak yalnızca su geçirmez bir rimel tabakasının uygulanması şartıyla. Bu yaz gelinleri için sağlıklı bir makyaj ipucu.

Makyajdan Önce Saç:

Yaz aylarında fön makineleri ısı nedeniyle cilde zarar verebilir. Bir gelinin taze ve güzel görünmesi ve yüzünde ter bırakmaması için saçlarını makyajdan çok önce yapması önerilir..

Uzun Ömürlü Göz Kalemi:

Gelinler için yaz makyajı söz konusu olduğunda süper uzun ömürlü eyeliner alın. Bu, daha uzun süre kalmasını sağlayacak ve makyajın solmasını önleyecektir. Eyeliner, düğün makyajı söz konusu olduğunda taze tutulması ve vurgulanması gereken ana makyaj ürünlerinden biridir. Müşterilerin rahatlığı için bu kaliteyi sağlayan birçok marka var..

Cildi Sağlıklı Tutun:

Düğün gününden en az 2-3 hafta önce bol su için ve cildinizi iyice nemlendirin. Bunun dışında yaz aylarında bile taze bir görünüm elde etmek için uyku çok önemlidir. Yüzünüze ışıltı getirmenize yardımcı olacak meyve ve sebzelerle dolu sağlıklı bir diyet yapın. Kızartılmış yiyeceklerden, yağlı yiyeceklerden ve sadece ciltteki yağı ağırlaştıracak baharatlı yiyeceklerden kaçının. Bütün bunlar gelin için yaz makyajının temeli için önemlidir..