7 Günlük GM Diyet Planı, sadece bir haftada önemli miktarda kiloyu (6,5 kg’a kadar) azaltmanıza yardımcı olmayı amaçlar. Her gün, kalorisi düşük ve diyet lifi, kompleks karbonhidratlar vb. açısından yüksek belirli bir gıda grubundan gıdaları yemeye adanmıştır. Bu makalede, GM Diyet Planı – 2. Gün için gereken planlama ve hazırlık hakkında bilgi edineceğiz..

Okudukça, yenecek yiyecekler, kaçınılması gereken yiyecekler, örnek yemek planı, egzersizler vb. hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca, bir GM Diyet programında 2. Günün sonunda neler bekleyebileceğinizi öğrenin..

TOK:

Vücudunuzu GM Diyetinin 2. Gününe Nasıl Hazırlarsınız??

GM Diyet 2. Gün Örnek Öğün Planı

GM Diyeti 2. Gün Egzersizleri

GM Diyetinin 2. Gününde Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Bu Neden Çalışıyor?

GM Diyetinin 2. Gününün Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz??

SSS

Gm Diyet 2. Gün

Vücudunuzu GD Diyetine Nasıl Hazırlarsınız – 2. Gün?

GM Diyeti – 2. Gün için hazırlık, tamamen meyve tüketmekle ilgili programın 1. Günü ile başlar. Bu nedenle, kendinizi aktif ve hafif tutmak için diyetin tüm kurallarına ve düzenlemelerine uyduğunuzdan emin olun. Ayrıca susuz kalmamak için önerilen miktarda 8-10 bardak su içmeyi de unutmayın..

2. Güne gelindiğinde, çiğ, pişmiş veya haşlanmış olarak yenebilecek katı bir sebze diyeti uygulamanız gerekecektir. Bu şekilde vücudunuz enerjik kalmak için sağlıklı bir nişasta, lif ve karbonhidrat dozu alacaktır. Başlamak için çeşitli sebzeleri stoklayın!

NOT: Sebzelerinizi pişirmek için bir veya iki damla zeytinyağı veya tereyağından fazlasını eklemenize izin verilmez..

GM Diyeti – 2. Gün Öğün Planı:

GM Diyetinin 2. günü sadece sebze yemekten oluşur. Bezelye, mısır ve fasulye hariç her çeşidi yiyebilirsiniz. Ayrıca, ek faydalar için bol miktarda taze yeşil yapraklı sebze ekleyin. GM Diyetinin Hint versiyonunu denemek için – 2. Gün, marul, brokoli vb. gibi egzotik sebzeleri Lahana, Karnabahar vb. yerel olarak temin edilebilen çeşitlerle değiştirebilirsiniz..

Şimdi GM Diyetinin Örnek Öğün Planına bakalım – 2. Gün:

Kahvaltı:

Güne 1 veya 2 Haşlanmış Patates ile başlayın. Bu size günün geri kalanıyla yüzleşmek için gereken hızlı bir enerji artışı sağlayabilir. Tuz eklemeyin, tereyağı, sıvı yağ vs. ile karıştırmamaya çalışın. 1-2 bardak su tüketin..

Kuşluk atıştırması:

Ispanak, marul, haşlanmış lahana gibi hafif, su açısından zengin bir sebze yiyebilirsiniz. Bu, çok fazla kalori eklemeden açlık seviyenizi azaltabilir. Bir iki bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Öğle yemeği:

3-4 çeşit sebzeyi birleştirip salata yapabilirsiniz. Domates, salatalık, marul veya lahana, pancar, kuşkonmaz vb. eklemeyi deneyin. Mayo veya hazır soslara hayır deyin. Bunun yerine, doyurucu bir yemek yapmak için biraz limon suyu, bir tutam tuz ve biraz biber ekleyin. Bir bardak su iç.

Akşam Atıştırmalığı:

Sapları olan bir kase buğulanmış Karnabahar veya Brokolli alın. bir bardak daha su iç.

Akşam yemeği:

Bir kaşıktan az zeytinyağı, bir tutam tuz (isteğe bağlı) ve biraz biber veya baharat tozu ile kavurduğum kırmızı biber, havuç, brokoli, mantar, domates, otlar vb. sebzelerimi akşam yemeğini daha ilginç hale getirebilirsiniz. Eklenen tat için biraz limon suyu gezdirin!

NOT:

 • Aralarda 2-3 Kase GM Diyet Çorbası tüketebilirsiniz..
 • Hızlı bir enerji artışı elde etmek için sade suyu hindistancevizi suyu, limon suyu vb. ile de değiştirebilirsiniz..
 • Patatesleri veya tatlı patatesleri kahvaltıyla sınırlayın. Fazla olması çıktıyı bozabilir.

GM Diyet Günü – 2 Egzersiz:

2. Günde, Patates gibi yiyeceklerden iyi miktarda karbonhidrat sağlıyorsunuz. Yani koşu, koşu, plank gibi hafif yorucu egzersizler yapabilirsiniz. Ancak 1. Gündeki baş dönmesi 2. Gün’e kadar uzarsa, o gün için rahat olun ve vücudunuzu yormayın. Vücudunuzu biraz hareket ettirmek istiyorsanız yürüyüş, Yoga, esneme gibi basit egzersizlere de devam edebilirsiniz..

GM Diyetinde Kaçınılması Gereken Yiyecekler – 2. Gün

GM Diyet Planının 2. gününde kesinlikle HAYIR demeniz gereken yiyeceklerin bir listesi:

 • Meyveler
 • Yeşil bezelye, mısır, fasulye, baklagiller gibi sebzeler
 • 1-2 yemek kaşığından fazla sıvı yağ
 • Günlük
 • Alkol
 • tatlandırıcılar
 • Salata sosu
 • mayonez
 • Yumurtalar
 • Et

Bu Neden Çalışıyor??

2. Günde sebze reçete edilmesinin nedeni 1. Günde meyve diyetinden elde edilen yüksek miktardaki şekeri nötralize etmektir. Ayrıca 1. Günde vücudunuz 2. günde tamamlanacak olan karbonhidrat açığına sahiptir. Sebzelerden elde edilen diyet lifi, sindirim sürecini hızlandırabilir ve gastrointestinal sisteminizin işlevselliğini iyileştirebilir..

GM Diyetinin Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz – 2. Gün?

2. Günün sonunda, kendinizi aktif ve enerjik hissetmeniz olasıdır. Bununla birlikte, 1. Günden itibaren hala devam eden bir baş ağrınız olabilir. Bir önceki gün yüksek dozda meyve tükettikten sonra pişmiş sebze yemeyi de takdir edeceksiniz..

Ancak, tatlıya düşkünseniz, dişlerinizi bir parça meyve veya tatlıya sokmayı kaçırabilirsiniz. Bu durumda, iştahınızı gidermek için biraz kiraz domates yemeyi deneyebilirsiniz..

Kusma, ishal, idrarda renk değişikliği veya herhangi bir anormal semptom gibi yan etkilerle karşılaşırsanız, lütfen hemen doktorunuza danışınız.!

Artık GM Diyeti – 2. Gün ile işimiz bitti ve 3. Güne geçebiliriz. Ancak ondan önce, hedefinize ulaşmak için 7 dönüm noktamızdan 2’sini tamamladığınızı kendinize söyleyin! Önümüzdeki 5 gün de bu tutku ve kararlılığı sürdürün..

SORUMLULUK REDDİ: Bu makalede yazılan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini alması amaçlanmamıştır. Bu makalede bahsedilenler de dahil olmak üzere herhangi bir yeni diyet planını denemeden önce bir doktor veya eğitimli bir tıp doktorunun tavsiyesini almalısınız..

SSS:

1. Salatalarıma soğan ekleyebilir miyim??

Cevap: Evet! Salata ve çorbalarınızda soğana izin verilir. Çiğ tadını sevmiyorsanız tavada veya fırında kızartın ve yemeğinize ekleyin. Ayrıca, yumuşak olmayan diyetinize biraz tatlılık katarlar..

2. GM Diyetinin 2. Gününde neden fasulye veya mısır yiyemiyoruz??

Cevap: Baklagiller, soya, mısır, mercimek vb. gibi gıdalar protein açısından zengindir ve bu diyete müdahale edebilir. Bu nedenle, bu gıdalardan kaçınmak daha iyidir. Bunun yerine kuşkonmaz, roka, kereviz, amaranthus vb. gibi yemeğinize çıtır çıtır ve lezzetli bir tat katabilecek yeni sebze çeşitlerini keşfedin..

3. Gm Diyetinde salamura sebzelere izin verilir mi – 2. Gün?

Cevap: Numara! Turşu sebzeler, bu gün için iyi olmayan sodyum ve koruyucu maddeler bakımından yüksektir. Ayrıca tuz, aşırı baharat ve yağ yüklü Hint turşularından kaçının..