7 günlük GM Diyet Kilo Verme Programının 5. Günündesiniz! Bugün heyecanlanmanız için iki neden var – bir; hedeflerinize yaklaşıyorsunuz ve iki, sonunda biraz “katı” yemek yemeye başlıyorsunuz! Evet! GM Diyet Planı – 5. Gün, ilk dört gün yediğiniz tüm çiğ meyve, süt ve sebzelerden ferahlatıcı bir değişiklik olan biraz et veya kahverengi pirinç ve domates tüketmenize izin verir..

Öyleyse başlayalım!

TOK:

Vücudunuzu GM Diyetinin 5. Gününe Nasıl Hazırlarsınız??

GM Diyet 5. Gün Örnek Öğün Planı

GM Diyeti 5. Gün Egzersizleri

GM Diyetinin 5. Gününde Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Bu Neden Çalışıyor?

GM Diyetinin 5. Gününün Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz??

SSS

Vücudunuzu GD Diyetine Nasıl Hazırlarsınız – 5. Gün?:

GM diyet planının 4. gününde tükettiğiniz tüm muzlar ve süt, iştahınızın azalmasına ve açlık sancılarına neden olabilir. Böylece, protein ve lif elde etmek için orijinal GM Diyet planına göre küçük porsiyon et, tercihen sığır eti yemeye zihninizi hazırlayabilirsiniz. Vejetaryen iseniz, sığır eti kahverengi pirinçle değiştirin, ancak domates bir zorunluluktur.!

Bu yiyeceklerin lezzetli, keskin tadı iştahınızı geri getirebilir ve kendinizi yeniden daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.!

GM Diyeti – 5. Gün Örnek Öğün Planı:

Gm Diyet 5. Gün

Daha önce de belirtildiği gibi, bugün sağlıklı bir doz domatesle birlikte küçük porsiyonlarda sığır eti yemeniz tavsiye edilir. Vücudunuza enerji vermek için GM diyet çorbasını içmeye devam edebilirsiniz. Susuz kalmamak ve fazla ürik asidi vücuttan atmak için gün boyunca 10-12 bardak su içmeye devam edin. Vejetaryenler sığır eti kahverengi pirinçle değiştirebilir.

Eğer sen bir

 • Vejeteryan olmayan, ama sığır eti yemeyin, o zaman tavuk (500 gr), Balık (500 gr) veya Domuz eti (500 gr) ile değiştirebilirsiniz..
 • Vejetaryen, esmer pirinçle birlikte filiz, süzme peynir, soya peyniri gibi yüksek proteinli yiyecekler ekleyebilirsiniz..

İşte Örnek GM Diyet Planı – 5. Gün Hint Versiyonu:

Vejeteryan olmayan:

Kahvaltı:

Güne 2-3 parça ızgara tavuk/dana/balık/domuz eti ile 1 kase GM Diyet Çorbası ile başlayabilirsiniz. Bu sizi günün daha uzun saatlerinde tok tutabilir.

Kuşluk atıştırması:

Limon suyuna veya sade suya yapıştırın

Öğle yemeği:

Ekmeksiz bir tavuk/balık/dana köftesi alın ve taze kesilmiş domates dilimleri ile servis edin. Bunu çok doyurucu ve tatmin edici bulacaksınız..

Akşam Atıştırmalığı:

Bir bardak daha limonlu su yeterli olacaktır. Acıktıysanız, biraz GM diyet çorbası için veya birkaç dilim domates yiyin..

Akşam yemeği:

Biraz dana eti/tavuk çorbası ve dilimlenmiş 2 domates ile hafif ama lezzetli ve besleyici olsun. Tadı için çok az tuz, biraz karabiber ve limon suyu ekleyebilirsiniz..

Vejetaryen:

Kahvaltı:

Güne biraz sıcak domates çorbasıyla başlayın. Protein seviyenizi yükseltmek için ızgara süzme peynir küpleri ekleyebilirsiniz..

Kuşluk atıştırması:

Acıktıysanız, 1 kase GM Diyet Çorbası için. Bu, mideniz için hafif ve tatmin edici olabilir..

Öğle yemeği:

Kendinizi domatesli lezzetli kahverengi pirinç pulaosu ile şımartın. Hazırlarken bir veya iki bütün baharat ekleyin. Ekstra gevreklik ve protein için biraz filiz de ekleyebilirsiniz..

Akşam Atıştırmalığı:

Öğleden sonra ağır bir öğle yemeği yedin. Bu yüzden, bunu bir kase GM diyet çorbasıyla telafi edin veya çok aç değilseniz sade su tüketin..

Akşam yemeği:

Bir fincan daha kahverengi pirinç ve domates pulaosu veya biraz ızgara domatesli sade kahverengi pirinç alabilirsin..

NOT:

 • 5. Günde yaklaşık 4-6 orta boy domates tüketmenize izin verilir.
 • Yağ birikintileri olarak oturabilecekleri için büyük porsiyonlarda et veya esmer pirinç yemeyin.

GM Diyeti – 5. Gün Egzersizleri:

Bugün, iyi miktarda protein ve karbonhidrat tükettiniz. Bu nedenle, bir antrenman sırasında onları yakma dürtüsü hissedebilirsiniz. Vücudunuzun hala değişikliklerle başa çıktığı ilk dört günün aksine, 5. Gün biraz yoğun bir egzersiz programı için doğru ruh halini ayarlayabilir. Spor salonuna gidebilir, biraz kardiyo, güç ve çapraz uyum yapabilirsiniz. Bu, vücut kapasitenizin sınırları dahilinde yapılmalıdır..

Yorgun veya uyuşuk hissediyorsanız, bunun yerine yoga, koşu, koşu vb. Gibi kolay egzersizler yapın..

Gm Diyetinde Kaçınılması Gereken Gıdalar – 5. Gün:

GM Diyet Planının beşinci gününde HAYIR diyeceğiniz yiyeceklerin listesine bakalım:

 • Meyveler
 • Domates dışındaki sebzeler
 • Süzme peynir, yoğurt/peynir dışındaki süt ürünleri
 • atıştırmalıklar
 • Meyve suları
 • Ekmek
 • Hububat
 • Alkol
 • Şeker
 • Yumurtalar

Bu Neden Çalışıyor?:

GM Diet-Day 5’in arkasındaki mantık, vücudunuza yavaş yavaş normale dönmesini sağlamaktır. Diyet programının ilk dört günü vücudunuz protein ve demirden yoksun kalır. Sığır eti ve kahverengi pirinç yoluyla geri kazanılırlar. Domates, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan ve karaciğerinizin daha iyi çalışmasını destekleyen likopen içerir..

GM Diyetinin Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz – 5. Gün?:

Bugün et, pirinç vb. temel gıdaları tükettikten sonra kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca iştahınızı yeniden kazanacak ve bugün tüketilen tüm proteinlerden yüksek enerji seviyeleri yaşayacaksınız. Domateslerden elde edilen lif sindiriminizi artırabilir, bu nedenle bugün şişkinlik veya kabızlık (ideal olarak) olmaz. Baş ağrısı, uyuşukluk, hareketsizlik vb. belirtiler ortadan kalkacak ve vücudunuzun yavaş ama etkili bir şekilde dönüştüğünü fark edeceksiniz.!

GM Diyet planının 5. Günü tamamlandı! Bugün yatağa girmeden önce programın sonunda elde edeceğiniz başarıyı düşünün. Bu, başka bir günle yüzleşmek için bir sürü heyecanla yarın erken kalkmanız için sizi motive edebilir. Bu arada, 6. Gün’ün sunabileceği çok sayıda iyi yiyecek var. Öyleyse mutlu kal!

SORUMLULUK REDDİ: Bu makalede yazılan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini alması amaçlanmamıştır. Bu makalede bahsedilenler de dahil olmak üzere herhangi bir yeni diyet planını denemeden önce bir doktor veya eğitimli bir tıp doktorunun tavsiyesini almalısınız..

SSS:

1. GM Diyeti için Vegan Seçenekleri Nelerdir – 5. Gün?

Cevap: GM Diyet planının güzelliği, çok yönlülüğüdür! Orijinal planın faydalarını kaybetmeden eti kahverengi pirinç ve süzme peyniri tofu ile değiştirebilirsiniz. Yemek seçeneklerinizi denemeye çalışın ve şüphe duyduğunuzda bir uzmanla konuşun!

2. GD Diyette Domates İçin Herhangi Bir Alternatif Var mı – 5. Gün?

Cevap: Orijinal kilo verme planı, domateslere herhangi bir alternatif önermez. Vücudunuza en iyi detoks faydalarını sunabilen likopen açısından zengindirler. Bununla birlikte, domates yemekle ilgili herhangi bir sorununuz varsa, onları marul, kabak ve sarı kabak ile değiştirebilirsiniz..

3. Esmer Pirinç Yerine Beyaz Pirinç Yiyebilir miyim?

Cevap: Numara! Beyaz pirinç, vücutta yağ birikintileri olarak sonuçlanabilecek şeker ve karbonhidratlarla doludur. Öte yandan esmer pirinç, vücuttaki kolesterol seviyelerini düşürmenin yanı sıra midede dolgunluğu artırabilen diyet lifi açısından zengindir..