GM diyeti veya General Motors Diyet Planı, sadece bir haftada yaklaşık 6.8 Kg kaybetmenize yardımcı olmayı vaat eden 7 günlük bir kilo verme programıdır. Her gün, kalorisi düşük ve karmaşık karbonhidratları yüksek olan belirli bir gıda grubundan gıdaları tüketmeniz istenecektir. Bugün, nasıl planlayacağınızı, ne yiyeceğinizi, günün sonunda neler bekleyebileceğinizi anlamak için GM Diyet Planı Günü – 1’e ve örnek bir yemek planına bakacağız..

Gm Diyet 1. Gün

TOK:

Vücudunuzu GM Diyeti 1. Güne Nasıl Hazırlarsınız??

GM Diyet 1. Gün Örnek Öğün Planı

GM Diyeti 1. Gün Egzersizleri

GM Diyetinin 1. Gününde Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Bu Neden Çalışıyor?

GM Diyeti 1. Gününün Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz??

SSS

Vücudunuzu GM Diyet Planına Nasıl Hazırlarsınız 1. Gün?

GM Diyet Planının 1. Gününde, sadece meyve tüketmeniz ve bu besin grubu dışından başka hiçbir katı madde tüketmemeniz istenecektir. O halde damak zevkinizi buna göre hazırlayın! Gününüzü daha ilginç hale getirmek için çeşitli meyveleri birleştirebilir ve günün farklı saatlerinde yiyebilirsiniz. Kavun gibi meyveler şiddetle tavsiye edilirken, Muz kesinlikle hayır-hayırdır.!

Bu günde maksimum meyve limiti yoktur. Bu nedenle, ne zaman acıksanız onları yiyebilirsiniz. Ayrıca susuz kalmamak için gün boyunca 8-10 bardak su içmelisiniz..

NOT: Uzmanlar, vücuda enerji vermek ve onu diyet programına iyi hazırlamak için bir gün önce karbonhidrattan zengin bir diyet yemeyi öneriyorlar. Vücudunuzu zorlayan ve yorgunluğa neden olan egzersizler yerine daha hafif egzersizler yapın..

GM Diyet 1. Gün Öğün Planı:

Gm Diyet 1. gün

Daha önce de belirtildiği gibi, GM Diyet planının 1. Günü meyvelerle yüklenir. Bu nedenle, belirli bir meyveye bağlı kalmak yerine, diyetinizi daha ilginç hale getirmek ve her birinden sağlıklı beslenmek için çeşitli meyveleri kaplayabilirsiniz..

GM Diyet Günü-1’in Hint versiyonu, mevcut meyvelerin ortak özelliği nedeniyle orijinal diyetten çok farklı değildir. Planda belirtilenler yerine yerel olarak bulunan meyveleri kullanmakta özgürsünüz..

Şimdi örnek bir GM Diyet 1. Gün Öğün Planına bakalım:

Kahvaltı:

Güne bir orta boy elma, birkaç dilim kavun veya bir erik veya bir bütün portakal ile başlayabilirsiniz. 1-2 Bardak Su Tüketin.

Kuşluk atıştırması:

Sabah ortası atıştırmalıklarınız için biraz patlamış mısır veya cips yemeye özendirmeyin. Bunun yerine, bir kase doğranmış Papaya veya misk kavunu tüketin. 1-2 Bardak su için.

Öğle yemeği:

Açlık seviyenize bağlı olarak öğle yemeğinde 1 veya 2 kase kesilmiş karpuz yiyebilirsiniz. Yine 1-2 bardak su için. Bu sizi uzun süre tok tutabilir.

Akşam Atıştırmalığı:

Pakodas veya Bujiyas’tan uzak durun! Bunun yerine, bir bütün erik/portakal/tatlı misket limonu veya chico meyvesi yiyin ve ardından 1-2 bardak su tüketin. Hindistan cevizi suyu da içebilirsiniz..

Akşam yemeği:

½ Fincan Karpuz ve 2 bardak sudan oluşan hafif bir meyve yemeği ile gününüzü sonlandırın..

NOT: Yukarıda belirtilen yiyeceklerle birlikte 2-3 Kase GM Diyet Çorbası tüketmenize izin verilir..

GM Diyeti – 1. Gün Egzersizleri:

Uzmanlar, GM Diyet planının 1. gününde ağır egzersizler yapmamanızı tavsiye ediyor, çünkü bunu yapmak enerjinizi hızla tüketebilir ve size yorgunluk verebilir. Bunun yerine, ısınma, Yoga veya yürüyüş (30-45 dakikadan fazla olmayan) gibi sizi aktif tutabilecek ve aynı anda kilo verme sonuçlarını hızlandırabilecek hafif egzersizler yapın..

GM Diyetinin 1. Gününde Kaçınılması Gereken Gıdalar:

Programdan istenilen verimi elde etmek için GD Diyetin 1. Günü bu besinlerden uzak durmanız önerilir.

 • Her türlü sebze
 • Muz gibi yoğun meyveler
 • Patates gibi nişastalı yiyecekler
 • Abur cubur
 • gazlı içecekler
 • Alkol
 • Meyve suları
 • Konserve Meyveler
 • Et
 • Pirinç, Tahıllar veya Tahıllar
 • Günlük

Bu Neden Çalışıyor??

Peki 1. GM Diyet Günü’ndeki bu tamamen meyve diyeti size nasıl yardımcı oluyor? Bu diyet hakkında yüksek sesle konuşan savunuculara göre,

 • Meyveler, açlığı azaltabilecek doğal şekerlerle yüklüdür.
 • Meyvelerde bulunan yüksek miktarda lif, sindirim sürecini hızlandırabilir ve daha iyi bağırsak hareketlerini teşvik edebilir..
 • Meyveler düşük kalorili yiyeceklerdir ve uzun süre tok hissetmenizi sağlayabilir.
 • Yüksek miktarda su tüketmek toksinleri dışarı atabilir, vücudu nemlendirebilir ve tüm sistemi temizleyebilir.

Buna karşılık, bu yönler, vücudu GM Diyet programının sonraki 6 gününe hazırlamanın yanı sıra daha hızlı kilo verme sonuçlarını destekler..

GM Diyetinin Sonunda Nasıl Hissedeceksiniz – 1. Gün?

1. Günün sonunda, diyetinizdeki ani değişiklik nedeniyle biraz halsiz hissedebilirsiniz. Ayrıca, diyetin monotonluğu hissini yaşamak yaygındır, ancak başka yiyeceklere gizlice girmeyin! Bazı insanlar ayrıca hafif baş ağrılarından, enerji kaybından ve düzenli yemek yeme isteğinden şikayet ederler. Kararlı kalarak ve hedeflerinize odaklanarak bu duyguların üstesinden kolayca gelebilirsiniz..

Yani, GM Diyet planınızın 1. günü böyle olacak! Bu günün sonunda, 7 günlük bu programda bir dönüm noktasına ulaştığınızı ve yarın başka bir günle yüzleşmeye hazır olduğunuzu bilmekten heyecan duyacaksınız. Kusma, ishal vb. gibi başka belirtiler yaşarsanız, devam etmeden önce lütfen bir doktora danışın.!

SORUMLULUK REDDİ: Bu makalede yazılan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini alması amaçlanmamıştır. Bu makalede bahsedilenler de dahil olmak üzere herhangi bir yeni diyet planını denemeden önce bir doktor veya eğitimli bir tıp doktorunun tavsiyesini almalısınız..

SSS:

1. Gm Diyet planında Bitki çayına izin verilir mi – 1. Gün?

Cevap: Evet! Bazı insanlar GM diyet planına Bitki çayları eklemeyi tercih eder. Çayın süt, ilave şeker veya aroma içermediğinden emin olun. Ayrıca asitliği ve mide-bağırsak rahatsızlıklarını önlemek için alımlarını günde en fazla 2 bardak ile sınırlayın. Kahve veya sade kahveden kesinlikle uzak durun!

2. Öğün aralarında aç hissediyorum. bir şeyler yiyebilir miyim?

Cevap: GM diyet planındayken, o günün besin grubuna bağlı kalmalısınız. Yani, örneğin 1. Günde öğünler arasında acıktıysanız, o zaman başka bir meyve ekleyebilirsiniz. Metabolizma hızınızı ve sonundaki hedeflerinizi etkileyebileceğinden, belirtilen yiyecek listesinin ötesine geçmemelisiniz..

3. Gm Diyet Günü-1’de kuru meyve yiyebilir miyim?

Cevap: Bu diyette kuru meyve ve hatta konserve meyvelere kesinlikle izin verilmez. Kalorisi yoğun yiyeceklerdir ve program boyunca kaçınılmalıdır. Sadece taze meyveleri bütün veya kesilmiş halde yemeniz tavsiye edilir. Meyve suları da meyveye göre daha az lif içerdiğinden tavsiye edilmez..