Audrey Hepburn, 1960’larda vizyona giren Tiffany’de Kahvaltı filmiyle tanınıyordu. Bu filmde Audrey’nin makyajı ve makyajı, birçok makyaj sanatçısına ve her yaştan makyaj seven kıza büyük bir ilham kaynağı oldu. Filmdeki makyöz, o zamanlar Hollywood’un ünlü makyözlerinden Wally West’ti..

West, Audrey’nin makyajını çok yumuşak tuttu. Gece sahnelerinde bile makyajı çok taze görünüyordu. 1960’ların bu filminde eski zamanların kalın, koyu kaş görünümü yoktu. Aksine, kaşları, kalın olmasına rağmen, açık renkli saçlarına uyması ve yumuşak makyaj görünümüne uyması için açık renkte tutuldu. Evet, tüy yumuşaklığında takma kirpikler onun gözlerinin olmazsa olmazıydı. Dudakları ve yanakları çok doğal yumuşak pembe tonda tutulduğu için yüzündeki en odaklanmış özellik gözleriydi..

audrey hepburn göz makyajı

Bakalım Onun Görünümünü Nasıl Yaratabiliriz:

 • Göz kapağında bir göz kapağı astarı kullanın. Bundan önce yüzünüzün temizlendiğinden ve nemlendirildiğinden emin olun..
 • Herhangi bir kusuru veya koyu halkayı kapatmak için bir kapatıcı ile devam edin. Cilt ile iyi karıştırın.
 • Sonra bir temel kullanın. Bu, makyajınızın oturması için temeli hazırlar..
 • Et tonlu bir göz farı ile başlayın. Göz farı fırçası ile göz kapağının her yerine uygulayın ve kaş kemiklerine kadar uzatın..
 • Artık günümüz aktrisleri gibi dumanlı bir göz makyajı olmayacağını da unutmamalıyız. Böylece nötr veya ten rengi bir göz farı uyguladıktan sonra göz kapağını böyle bırakabilirsiniz. Ancak, bir gece sahnesi oluşturuyorsanız, sadece göz kapağına biraz gri kullanabilirsiniz..
 • Açılı bir fırça alın ve açık kahverengi ve griyi bir palette karıştırın. Bunu alt kirpik çizgisi boyunca ama kirpiklerin hemen altında kullanın. Bulaşmayın. Şimdi siyah bir kalem astarı kullanın ve bu ten tonunun hemen altına değil, üzerine hafifçe çizgi çekin. Çizgi alt kirpiklerin altında olmalıdır.
 • Audrey’nin konturlu ve belirgin gözleri vardı ve küçük gözleriniz varsa daha açık bir bakış isteyebilirsiniz. Bu nedenle, ten rengi bir kalem alın ve alt kenarda kullanın. Bu, gözlerinizin daha açık görünmesini sağlayacaktır..
 • Şimdi açılı bir fırça ve jel göz kalemi alın (kullanıyorsanız sıvı göz kalemi kullanın) ve üst göz kapağının iç köşesinden başlayın ve çizgiyi üst kirpiklere kesinlikle yakın tutarak eşit olarak sürükleyin. Genişliği kapak çizgisi boyunca aynı tutun. Üst kapağın dış ucuna ulaştığınızda, yukarı doğru güzel bir sallanan kanat oluşturmak için açılı fırçayı çevirin. Kanadı biraz daha belirgin hale getirin.

 • Bir sonraki adım için bir çift sahte yumuşak tüylü kirpiklere ihtiyacınız olacak. Tek kirpik kümeleri veya dolgun kirpikler kullanabilirsiniz. Seçim senin. Kirpik kıvırıcı ile doğal kirpiklerinizi kıvırın. Onlara maskara kullanın. Takma kirpikleri hemen yapıştırın ve cımbızla uygun şekilde yerleştirin. Düzeltmeleri için bir süre bekleyin. Daha fazla maskara kullanmayın.
 •  Doğal kirpikleri azaltmak için biraz rimel kullanın.
 • Şimdi kaşlara gelince, Audrey iyi kavisli, doğal olarak kalın kaşlara sahipti. Bu nedenle, benzer bir şekle sahip olmanız ve gerekirse daha belirgin olmaları için açık kahverengi bir kaş kalemi kullanmanız gerekir..
 • Elmacık kemiklerine hafif bir dokunuşla bebek pembesi allık uygulayın. Tiffany’de Kahvaltı’da Audrey’nin makyajı için herhangi bir bronzlaştırıcı uygulaması olmadığını unutmayın..
 • Dudaklar için saten yumuşak pembe renkle bitirin.

Audrey Hepburn’den ilham alan göz makyajı tamamlandı. O arı kovanı topuzunu yapmayı ve bu harika taze makyajı güzel mücevherlerle spor yapmayı unutma..