Ela gözlerde mavi, yeşil turuncu/altın ve açık kahverengi gibi farklı renklerin bir kombinasyonu vardır. Ela gözleriniz için nasıl boğucu bir dumanlı göz efekti yaratabileceğinizi görelim..

ela gözler için göz makyajı

Ela Gözler İçin Sıcak Tonlar:

Ela gözlerin mavi ve yeşil renklerini vurgulayan göz kapağı için sıcak renkleri tercih edin. Altın tonlarını veya açık kahverengi veya ışıltılı kahverengi gibi toprak tonlarını deneyebilirsiniz. Kırışıklık için aynı renklerin daha koyu versiyonlarını da deneyebilirsiniz..

Yeşile git:

Ela gözlerin yeşil benekleri, yeşil bir gölge takarak geliştirilebilir veya ön plana çıkarılabilir. Yeşilin çeşitli tonları kullanılabilir. Üst göz kapağı için sıcak yeşil tonları kullanabilirsiniz. Dumanlı bir etki için kırışık üzerinde orman yeşili gibi daha koyu yeşil bir gölge kullanabilir veya hatta kahverengi bile ela gözdeki yeşil lekeleri artırabilir.

Altın Tonlarıyla Oynayın:

Altın tonlarının farklı çeşitleri, ela gözdeki turuncu/altın lekelerini de iyileştirebilir. Işıltılı altın tonlarını ve ela gözleri güzelleştirecek daha açık altın tonlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca gözlerin dışarı çıkmasını sağlayacaktır. Kahverengiler de geliştirilecek.

Mor’u tazeleyin:

Ela gözdeki yeşil benekler, daha açık mor tonları kullanılarak da oynanabilir. Lavanta veya leylak tonlarını deneyebilirsiniz.

Kolayca Boğucu Bir Görünüm Nasıl Elde Edilir:

Bazı kolay adımlar, ela gözler için kolayca boğucu bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir..

Aşama 1: Nötr bir gölge ile tüm kapakta başlayın. Kaş kemiklerine ve tüm göz kapağına kadar uzatın.

Adım 2: Şimdi kapak için orta koyu bir renk uygulayın. Duman efekti oluşturmak için 3 renk seçtiyseniz, bunun koyu rengin ilk tonu olacağını unutmayın..

Aşama 3: Şimdi kırışıklığa koyu dumanlı rengin bir sonraki tonunu uygulamaya devam edin. Bu rengi üst göz kapağının dış kısmına da ekleyin. Alt göz kapağının alt kirpik çizgisi boyunca aynı rengi uygulayın. Alt kirpik çizgisini aşırıya kaçmayın. Farklı bir görünüm istiyorsanız alt kirpik çizgisinin hemen altına sürmeli kalem kullanabilirsiniz. Ardından, Q uçlu bir fırça ile çizgiyi biraz bulaştırabilirsiniz..

4. Adım: Şimdi dumanlı göz efekti için seçtiğiniz 3 renkten en koyusunu alın. Bu rengi üst kapağın dış kenarında biraz uzatılmış halde kullanın..

Adım 5: Şimdi bir vurgulayıcı alın. Bu, ışıltılı gümüş renginiz veya soluk beyaz renginiz olabilir. Çok az kullanın ve tüm kaş kemiğine çok iyi karıştırın.

6. Adım: Şimdi astara geçebilirsiniz. Belirli bir göz kalemi rengi seçebilirsiniz. Koyu yeşil renkli eyeliner için iyi olabilir. Normal siyah renkli bir göz kalemi de kullanabilirsiniz. Dumanlı bir etki için bulaşmaya meyilli kalem astarları kullanabilirsiniz. Dumanlı bir göz görünümü için buğulu bir etkiye ihtiyacımız var. Yani bu da iyi olabilir. Ancak normal sıvı veya jel astarları da kullanabilirsiniz. Gözün iç kenarından başlayıp dışa doğru hareket ederek güzel bir çizgi uygulayın..

7. Adım: Alt kirpik çizgisini çizin. Bir Q ipucu alın ve bu çizgiyi biraz lekeleyin. Alt kirpik çizgisine daha önce sürme kullandıysanız bu adım gerekli değildir..

Adım 8: Şimdi son olarak, astarın üzerindeki kapağa kullandığınız gölgeden biraz daha uygulayın. Bu, astar görünümünü yumuşatacak ve daha boğucu görünmesini sağlayacaktır..

İşte! Boğucu dumanlı göz görünümünüz tamamlandı.