Göz makyajı uygulamak, özellikle makyaj koridorunun ortasında dururken göründüğü kadar korkutucu değildir. Temelini öğrendikten sonra bir profesyonel gibi kendi göz makyajınızı yapabilirsiniz. Bugün sizinle paylaşacağım denenmiş ve test edilmiş birçok göz makyajı ipucu ve püf noktası var. Bu temel bilgileri not edin ve takip edin…. hiç zor değil.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır:

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlerinizi Doldurun: İlk adım, göz astarı yardımıyla göz kapaklarını doldurmaktır. Göz kapakları yüzün en yağlı kısmıdır ve bu yüzden makyaj uzun süre kalmaz, göz makyajı yapmadan önce gözlerinizi astarlarsanız daha uzun süre kalır. Yağlılığı, alkolsüz makyaj temizleyicisi sürerek ve ardından göz kapağının üzerine pudra serperek de azaltabilirsiniz. Bu size yağsız göz kapakları verecek ve ayrıca göz makyajınızın kalıcılığını artıracaktır..

Göz kalemi: Göz makyajı asla eyeliner olmadan tamamlanmaz ama yeni başlayanlar eyeliner çekerken hata yapar ve bu da tüm görünümü bozabilir. Uygulama için sıvı, kurşun kalem ve jel eyeliner kullanabilirsiniz..

• Sıvı astar: Likit eyelinerlar yoğun, parlak ve uzun ömürlüdür ancak likit eyeliner uygulamak zor olabilir. Düzgün bir görünüm için dirseğinizi düz ve sabit bir yüzeye dayayın. Şimdi tek seferde eyeliner sürmek yerine kısa çizgiler uygulayın, bu size eşit ve düz bir eyeliner verecektir..

• Kalem Eyeliner: kalem eyeliner uygulamak çok kolay, doğrudan göz kapaklarına bir vuruş uygulayın ve işiniz bitti. Daha dramatik bir göz makyajı görünümü için kalem eyeliner’ları da bulaştırabilirsiniz..

• Jel Eyeliner: jel eyelinerlar en son trend ve bu tür eyeliner aplikatörlerini uygulamak için en önemli şey. Jel eyeliner uygulamak için iyi bir ince ve açılı fırça kullanmalısınız. Aplikatörü jel eyeliner kabına alıp göz kapağının ortasından uygulamaya başlayın çünkü fırça ekstra ürün içerir ve göz kenarından başlarsanız düzgün ve temiz görünmez. Şimdi eyelinerı sola ve sağa doğru yayın.. 😀

Temiz uygulama için göz kenarını parmağınızla dışa doğru çekin ve ardından düz bir çizgi halinde eyeliner sürmeye başlayın. Ve kullanımı en kolay olan ve kullanmakta herhangi bir sorun yaşamayacağınız için kalem eyeliner kullanmanızı öneririm..

Kendi Kendine Tıklandı:

göz farı: Göz Farı’nı asla parmak ve süngerle uygulamayın, profesyonel bir görünüm elde etmek için her zaman iyi bir göz farı fırçası kullanın. Her zaman açık renk göz farını kaş kemiği üzerine, orta gölgeyi kırışık üzerine ve koyu göz farı gölgesini kırışık üzerine uygulayın. Krem bazlı göz farı kullanıyorsanız “az daha çoktur” deyip hafif ve az far kullanın. Uygulama için yumuşak, nazik vuruşlar kullanın, çünkü daha sert vuruşlar dağınık göz makyajı görünümüne neden olabilir. İkiden fazla göz farı gölgesi kullanıyorsanız, bunları parmaklarınızla veya konik karıştırma fırçasıyla düzgün şekilde karıştırın. Göz makyajında ​​yeniyseniz, sizi iki rengi karıştırmaktan kurtaracağı için tek renkli göz makyajını deneyin. Görünümü tamamladıktan sonra…..göz makyaj temizleyicisine batırılmış q-uçlarını kullanın ve lekeli göz farı veya herhangi bir düşmeyi giderin..

maskara: Düz bakın ve asayı maskara tüpünden çıkarın. Asayı kirpiklerinizin üst kısmına yerleştirin ve ileri geri hareketlerle yukarı doğru hareket ettirin. Bu size kıvrılmış bir etki verecek ve ayrıca kirpiklerinize hacim katacaktır. 2-3 kat uygulayın ve rimel kuruyana kadar gözlerinizi kırpmayın. Dağınıklığı önlemek için maskarayı her zaman alt kirpiklerle uygulamaya başlayın. Alt kirpikler için maskarayı sadece kökün yakınındaki en yüksek, kavisli noktaya uygulayın, çünkü bu gözlerinizi açacaktır..

Kirpiklerin topaklanmasını önlemek için ilk kat maskarayı kurumaya bırakın ve ardından sadece ikinci katı uygulayın. Maskaranız göz kapaklarınıza temas ederse, göz makyajı temizleyicisine batırılmış q-uçlarını kullanın..

Kaş: Kaşlar tüm görünümünüzü oluşturabilir veya bozabilir, bu nedenle ince veya hafif kaşlarınız varsa daha belirgin bir görünüm için bunları doğru şekilde doldurun. Kaşları doğru doldurmak için kahverengi bir yay-kalem kullanın…. Doğal olmayan ve kötü görüneceği için asla siyah kalem kullanmayın.

Kaşlar Nasıl Doldurulur:

Göz kaşınızın şeklini bozmadan fazladan tüyleri cımbızlayın; bu tanımlanmış bir görünüm verecektir. Bunun için piyasada kolayca bulunabilen tıraş bıçağını da kullanabilirsiniz..

Kaş kalemi ile önce kaşın alt kısmını ileri geri doldurmaya başlayın..

Şimdi kaşın ortasına gidin ve göz farını tamamen karıştırmak için kısa fırça darbeleri kullanın, bu size doğal bir görünüm verecektir..

Sonunda, kaşları ayarlamak için şeffaf kaş jeli kullanın..

Birkaç Hile:

Küçük gözleriniz varsa, alt göz kapağının iç kısmına beyaz bir göz kalemi ile ince bir çizgi uygulayın, gözlerinizi büyütecektir. Esmerseniz, teninize iltifat edeceği için altın bej göz kalemi kullanın..

Gözleri daha küçük göstermek için göz kapağının tamamına eyeliner sürün ve koyu tonlarda göz farı kullanın. Büyük gözleriniz varsa, harika görüneceği ve aynı zamanda gözlerinizi daha küçük göstereceği için dumanlı göz görünümünü sallayabilirsiniz..

Basit bir günlük görünüm için renkli eyeliner kullanın ve koyu sürme uygulayın….. Bu numara, günlük güzel ve yumuşak göz makyajı isteyen yeni başlayanlar için harika..

Göz makyajınızdaki ekstra çekiciliği elde etmek için su hattınızı hizalayın. Kirpik çizgisini daha dolgun ve kalın yapar.

Düz bir eyeliner çizgisi oluşturamıyorsanız, o zaman tüm görünümü bulaştırın ve size bu günlerde çok “içeride” olan düzgün bir çizgi verecektir..

Adil iseniz ve koyu siyah göz kaşlarınız varsa, daha az sert hale getirmek için hafifçe ağartarak onları hafifletin. Yüz ağartıcı kullanın ve sadece 3-4 dakika uygulayın.