Tüm yüz makyajında ​​göz makyajının önemini hepimiz biliyoruz. Göz makyajını ihmal ederseniz hiçbir makyaj tamamlanmış sayılmaz. İşte farklı göz makyajı yöntemleri hakkında daha fazlasını keşfetmemize yardımcı olabilecek göz makyajı ipuçlarını içeren bir kılavuz. Çoğu zaman konsantre olmaya ve sadece birkaç farla çalışmaya ve diğer renkleri ihmal etmeye meyilliyiz, ancak tüm sanatsal anlam, farklı renk türlerini cesur bir şekilde harmanlayabilmemiz ve denememiz gerektiği gerçeğinde yatmaktadır. Tüm yüz görünümü ancak derin kesilmiş göz farları üzerinde çalışmayı başardığımızda ve farklı renk ve karışımlarla stile döndüğümüzde tamamlanır..

Yeni Başlayanlar İçin Göz Makyajı İpuçları ve Güzel Görünmek İçin Püf Noktaları

Kendiniz üzerinde çalışabileceğiniz farklı basit göz makyajı ipuçları ve püf noktaları ile size rehberlik etmek için burada. Farklı cilt renkleri için uygundurlar ve maç için endişelenmenize gerek yoktur. Yeni başlayanlar için bu göz makyajı rehberi, bir sonraki fırsat için cesur bir görünüm elde etmek için güvenle çalışmanıza yardımcı olacak, bu yüzden ne bekliyorsunuz, araştırın ve güvenle deneyin.!

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 30 Göz Makyajı İpuçları:

Göz makyajı eğitimimize adım adım buradan başlayalım. Bu ipuçları, evde en iyi göz makyajını nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden bugün, göz makyajını doğru ve en iyi şekilde uygulamanıza yardımcı olabilecek en iyi 30 göz makyajı nasıl yapılır ipuçlarından bahsedelim..

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Göz Makyajı İpuçları

1. Baz ve Kırışık Makyajı:

Adım adım göz makyajı nasıl yapılır? İlk olarak, taban ve kıvrım ile başlamak önemlidir. Herhangi bir göz makyajı doğrudan göz farı uygulayarak başlamaz. Herhangi bir göz makyajına başlamadan önce tabanın veya göz kapağının temiz olması çok önemlidir. Çoğu zaman bu gerçeği görmezden geliyoruz ve yağ ve kir içeren yüzeye göz makyajı yapmaya başlıyoruz. Adım adım göz makyajı nasıl yapılır diye sorarsa önce taban ve kırışıkla başlayın..

2. Kapakları Doldurun:

Kapakları Doldurun

Göz kapağı astarları günümüzde yeni bir trend. Bunları herhangi bir iyi markalı mağazadan veya çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Bunun için fazladan bir para harcamak istemiyorsanız, göz kapaklarınıza bir nokta yüz astarı uygulayın ve makyajı yaparken iyice karıştırın. Bu, makyajınızın göz kapaklarınızda düzgün ve daha uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır..

3. Kapatıcı:

Bu, gözlerinizin altındaki koyu halkaları gizlemek için çok önemlidir. Herhangi bir basit göz makyajı öğreticisi, bir kapatıcının kullanımını da vurgulayacaktır. İyi bir kapatıcıya yatırım yapın. Kapatıcıların genellikle sadece yüz için kullanıldığı varsayılır, ancak buradaki püf nokta, göz makyajının daha uzun süre kalmasını sağlayacağı için gözlere kapatıcı uygulamaktır..

4. Renk Kapatıcı:

Göz çevremizde mavimsi-yeşil damarlar sorunu ile sık sık karşılaşıyoruz ya da uykusuzluktan dolayı gözlerde şişkinlik olabiliyor. Yeşil renk kapatıcıya yatırım yapabilirsiniz ve bunlar mavimsi damarların görünümünü en aza indirecektir. Bunu uyguladıktan sonra normal kapatıcı uygulayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için normal bir göz makyajı eğitimi bile size bir renk kapatıcının önemini anlatacaktır..

5. Vakıf:

Gözlere fondöten uygulamasını ihmal etmeyin. Tüm yüze tutulması gereken fondöten, cilt tonunuzun eşit görünmesi için bu adımdan sonra uygulanmalıdır..

6. Kavşağı ayırın:

Bazı kişilerin gözleri küçüktür ve bu noktada fosforlu kalem uygulayarak burun ile gözlerin birleşim yerini ayırabilirler..

7. Göz Farı Kombinasyonlarını Düşünün:

Şimdi mükemmel göz farı seçme zamanı. Şenliklere, kutlamalara ve elbiselere göre en uygun göz farı renklerini seçin. Kolaylıkla karışması için yakındaki tonlarını alın. Kahverengi gözleri vurgulamak için kahverengi veya yeşil göz kalemi seçin.

Göz Makyajı

 • Kahverengi gözleriniz var, ardından altın, gümüş veya yosun yeşili göz farı takın.
 • Yeşil gözleriniz varsa, kahverengi göz kalemi veya yeşil göz kalemi kullanabilirsiniz..
 • Yeşil gözleriniz varsa, göz kapaklarınız için yeşilin, altın renginin ve hatta grinin soluk tonlarını kullanabilirsiniz..
 • Siyah gözleriniz varsa, siyah göz kalemi kullanmalısınız. Koyu kırmızı gömlekler de iyi görünebilir.
 • Açık ışıltılı altınları, açık mavileri deneyebilir veya şeftali renkleri de giyebilirsiniz..
 • Gri gözleriniz varsa, açık siyah veya açık kömür rengi göz kalemi kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil göz kalemi de kullanabilirsiniz..
 • Gri veya açık altın göz farı kullanabilirsiniz. Ve göz kapaklarını yumuşak tutmalısın. Bu, gözlerinizin rengini artıracaktır..

8. Göz Farı:

göz farı

a. Renkleri Seçin:

Elbisenize ve durumunuza uygun olabilecek en yakın renklerin en iyi tonlarını seçin.

b. Derinlik ve Karışımı Düşünün:

Hangi rengin hangi renkle karıştırılması gerektiğini ve her bir göz farı derinliğini düşünün. Derinlik ve karışım, dumanlı göz makyajı veya farklı renklerle harmanlanmış makyaj yapabilen şeydir..

C. Farklı Kapak Bölümleri:

Göz farını gözün iç köşesinden başlayarak gözün ortasındaki ve sonundaki gölgelerle artırmaya başlayın..

NS. Gözyaşı kanalı:

Bu alanı ihmal etmeyin. Gözyaşı kanalının yanına da bir nokta göz farı uygulayın

e. Dış V Şekli:

V şekli ile dış V alanına yakın karıştırın. Bu, tüm göz farı renklerinin iyi karışmasına ve içinde karışmasına yardımcı olacaktır..

F. Gözün İç Köşesi:

Gümüş veya beyaz göz farı alın ve daha fazla vurgu elde etmek için gözün iç köşesine sürün..

Renkleri kolayca karıştırdığınızdan emin olun. Bir karıştırma fırçası alın ve her bir renk arasındaki farkı fark etmemek için arada iyice karıştırın. Harmanlama kilit sırdır, ne kadar çok karıştırırsanız o kadar iyi görünür. Göz makyajını renkleri karıştırmanın en iyi yolu, bunu temiz bir Q uçlu aplikatör fırçasıyla yapmaktır. Her zaman bir renk diğerine karışıyor ve bir sonraki renk diğerine karışıyor gibi görünmelidir..

9. Kırışık Vurgulama:

Kırışıklık alanını vurgulamak önemlidir. Bunu açık kahverengi bir göz farı ile yapabilirsiniz. Kapaklar için nötr bir şey giymek istediğinizde bu iyidir. Bu ofis makyajı için iyi olabilir.

10. Bulaşma Yardımcı Olur:

Bir Q uçlu aplikatör fırçası alın ve sürmeyi alt kenarda bulaştırın. Bu anında dumanlı bir etki verir.

11. Kirpik Kıvırıcı:

Kirpikler

Şimdi kirpik zamanı. Kirpikleri kıvırmak birkaç şekilde yapılabilir. İyi bir markanın iyi bir kirpik kıvırıcısına yatırım yapmalı ve rimel uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırmalısınız..

12. Isı ile Kıvrılma:

Kirpik kıvırıcı yerine ısı ile kirpikleri kıvırabilirsiniz. Bir kasede tutulan ılık suda bir kaşığı ısıtın ve kirpiklerinizi kıvırmak için kaşığın arkasını kullanın..

13. Şeffaf Maskara uygulayın:

Kirpiklerinizde daha koyu bir renk istemediğiniz zamanlar için transparan maskara kullanabilirsiniz. Başka bir yol, ilk başta kirpikleri vurgulamak için şeffaf maskara uygulamak olabilir..

14. Maskara:

maskara

a. Hacim Veren Maskara:

Bunlar makyaj veya kozmetik endüstrisinin yeni icatlarıdır. Kirpiklere daha fazla hacim kazandırmak için hacim veren maskaraya yatırım yapabilirsiniz..

B. Kıvırcık Maskara:

Hacimden daha fazla kıvrılma istiyorsanız, yatırım yapmak için başka bir iyi şey budur..

C. Uzatma Maskara:

Bu, ince ve seyrek kirpiklere sahip kişiler için iyi olabilir. Bu da kirpiklerinizin daha uzun ve daha kalın görünmesini sağlayabilir..

NS. Küme Yanlış Kirpikler:

Sahte kirpikler size anında daha kalın kirpikler verir. Küme takma kirpiklere yatırım yapabilir ve bunları yapıştırıcı ile uygulayabilirsiniz..

15. Sahte Şerit Kirpikler:

Kirpik kümeleri yerine şerit kirpikleri de kullanabilirsiniz. Bunlara yatırım yapmak iyidir. Bunları hem alt hem de üst kirpiklere uygulayabilirsiniz. Üst kirpik hacmi için bunu sadece üst kirpiklere uygulayabilirsiniz..

16. Sahte Kirpiklerden Önce Maskara:

Sahte kirpikleri uygulamadan önce biraz maskara uygulayın. Bu, kirpiklerinizin sahte olanlarla yapışmasını sağlar..

17. Cımbız :

Bir çift cımbızı el altında bulundurun ve bu, takma kirpiklerin uygulanmasında size yardımcı olacaktır..

18. Jel Gömlekleri için Açılı Fırça:

Göz Kalemi

Jel astarlar yeni bir trend ve bunlar size yoğun görünümlü astar sağlıyor. Şimdi eyeliner ve kajal uygulaması zamanı. Doğru uygulama tekniğini istiyorsanız, her zaman iyi temiz açılı bir fırça ile jel astarları kullanmalısınız..

19. Jel Gömlekleri Nasıl Uygulanır:

Jel astarı gözlerin iç köşesinden uygulayarak başlayın. Genişliği aynı tutarak kapağın ortasına gidin. Yine göz kapağının aşırı dışından başlayın ve merkezdeki çizgiyi birleştirmek için içeri doğru hareket edin. Bu size mükemmel bir çizgi verecek.

20. Gözler Sıkı Astar:

Fazla makyajlı görünmek istemediğiniz zamanlarda kirpiklerinizi veya kirpik çizginizi dolgun göstermek için sıkma prosedürünü uygulamalısınız. Bu özellikle ince kirpikleriniz varsa önemlidir. Siyah veya koyu kahverengi bir göz kalemi alın ve kirpik kıllarının ortasındaki boşluklara göz kapaklarının iç yüzeyinden noktalarla hizalayın..

21. Alt Jantlar için Beyaz Astar:

Bu, rampa tarzı bir göz makyajı elde etmek için iyi bir yeni tekniktir. Alt su hattında beyaz astar kalemi kullanın ve normalde siyah astar ile üst göz kapağını hizalayın..

22. Uzantılar:

Kalın astar makyajı istediğinizde uzantılar iyi çalışır. Arap görünümü için gözün iç köşesine uzantılar çizebilirsiniz..

23. Kanatlı Astarlar:

Birkaç çeşit kanatlı astar yapabilirsiniz. Bunları yapmak kolaydır. Elleriniz titriyorsa noktayı işaretlemek için bant kullanabilirsiniz. Çizgiyi çizin ve ardından bandı çıkarın. Bu size uygun kanatlı oluşumlar verebilir. Siyah göz makyajı genellikle iyi bir astar ve kaşlara bağlıdır..

24. Vintage Göz Makyajı Görünümü:

Vintage göz makyajı görünümü için birden fazla kanat oluşumu çizebilirsiniz..

25. Alt Kapaktan Uzatma:

Bu, kanatlı astarlar için başka bir vurgulama hilesidir. Kanatlı dizilişi alt kenardan uzatabilir ve 3. kanatlı bir diziliş oluşturmak için yukarı doğru sürükleyebilirsiniz..

26. Göz Kaşları ve Kaş Kalemi:

Kaş ve Kaş Kalemi

Kaşlar için kahverengi kalemler kullanır ve kaşlardaki herhangi bir inceliği kapatmak için küçük darbelerle küçük saç benzeri desenler oluşturur. Kaşlar önemli bir parçadır ve makyajı ihmal etmeyin. Bütün gözlerini tanımlarlar.

27. Kaş Kaleminin Renkleri:

Birçoğu siyah kaş kalemini körü körüne seçse de, gerçek görünümü vurgulamaya yardımcı olduğu için her zaman kahverengi olanı almak gerekir. Siyah sizi yapay gösterebilir.

28. Kaş Jeli:

İyice taramak için şeffaf veya kahverengi kaş jeli uygulayın. Koyu göz makyajını ancak kaşları belirginleştirerek, iyi tanımlayarak yapabilirsiniz..

29. Korkak Git:

Bazen korkak olmak kötü bir şey değil. Renkli tüy kirpikleri satın alabilir ve takma kirpik uygular gibi uygulayabilirsiniz. İlginç görünmek için mavi göz makyajı veya kedi gözü makyajı gibi yeni şeyler deneyin.

30. Parıltılı Gömleklerle Birlikte Parıltıya Gidin:

Gevşek pırıltıları tercih edebilir ve bunları normal farların üzerine göz kapaklarına uygulayabilir ve ışıltılı bir etki yaratabilirsiniz. Parıltılı göz makyajı her zaman trend. Bu aynı zamanda ela gözler için göz makyajı olarak da uygundur. Ayrıca, koyu renkli pırıltıları seviyorsanız, bir partiye giderken işe yarayabilecek renkli parıltılı gömlekleri deneyebilirsiniz. Merak ediyorsanız, bu aynı zamanda kahverengi gözler için göz makyajı ile de iyi gider..

Ek İpuçları:

 1. Önce göz makyajı ile başlayın ve ardından tüm yüz makyajını uygulayın. Bu, dökülen göz farı izlerini silmenize yardımcı olabilir..
 2. Bir vurgulayıcı ile gözleri vurgulayın. Bu, gözlerinizi ve göz farınızı geliştirmek ve vurgulamak için iyi bir seçenektir..
 3. Vurgulayıcıyı bu nedenle iç köşe veya göz yakınına ve dış kaşların yakınına uygulayın.
 4. Makyajın sonuna makyaj sabitleme spreyi ekleyin, tüm yüzün de uzun süre yerinde kalmasını sağlamak için göze düşmesini sağlayın..
 5. İyi bir göz farı astarına yatırım yapın. Gözlerinizin büyük ve cesur görünmesi için derinlik yaratın.
 6. Göz makyajını düzgün ve temiz bir şekilde çıkarmayı asla ihmal etmeyin. Bu cilt hijyeni için çok önemlidir. Göz makyajını iyi bir makyaj temizleyici veya doğal badem yağı veya jojoba yağı ile çıkarmalısın. Göz makyajı ile uyuya kalınmamalı.

Göz makyajı ipuçlarıyla ilgili rehberimizi umarım beğenmişsinizdir. Bu ipuçları, elinizdeki herhangi bir etkinlik ve fırsat için daha güzel ve şık görünmenize yardımcı olacaktır. Göz makyajı esastır ve tam yüz makyajının hayati bir bileşenidir ve her türlü görünümü bozabilir veya yapabilir. Bu nedenle, gözlerinizi ne kadar parlak ve trend çizerseniz, o kadar iyi görünebilirsiniz, çünkü güzelliğinizi ve stilinizi geliştiren şey budur. İyi bir göz makyajı, boyut unsuruna sahip bir görünüm yaratacaktır..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Gözlerdeki Parıltı Nasıl Uzun Süre Yerinde Kalır??

Cevap: Parıltılar iyi uygulanırsa gözlerde uzun süre kalabilir. Göz makyajından önce gözlere ilk etapta iyi bir astar uygulanması gerekmektedir. Bu, tabanın ayarlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, göz makyajının daha uzun süre yerinde kalmasına yardımcı olabilecek yüz makyajı sabitleyici spreyi gözlere de uygulayın..

S2. Sahte Kirpikler Ne Kadar Yerinde Kalır??

Cevap: Sahte kirpikler tüm gün boyunca veya isteğinize göre yerinde kalabilir ve onları ne kadar iyi koruduğunuza ve iyi bir jel ve yapıştırıcı uygulayarak onları iyi bir şekilde yapıştırmak için yerinde kalmasını sağlar..

S3. Sahte Kirpikler Gözler İçin Kötü mü??

Cevap: Hayır, takma kirpiklerin gözlere zarar verdiği bir efsanedir. Günümüz pazarındaki sahte kirpikler üstün kalitededir. Her şey onları ne kadar iyi yerine oturttuğunuza ve koruduğunuza bağlı..

S4. Koyu Ciltler İçin Parlak Kırmızı ve Bordo Renk Makyajı Uygun mu??

Cevap: Koyu ten rengi de kırmızı renk göz farı ile iyi gidebilir. Daha güzel ve uyumlu görünmesi için yakındaki kahverengi ve ten rengi tonlarıyla karıştırdığınızdan emin olun..

Q5.Nü Göz Makyajı Nedir??

Cevap: Nude göz makyajı, kahverengi, ten rengi ve beyaz veya siyahın tonlarında olan nude renklerde uygulanan göz farlarından başka bir şey değildir. Bunlar yeni bir tarz ve oldukça zarif ve güzel görünüyor. Bu hafif göz makyajı kategorisi altındadır..