Kore pop müziği bu günlerde çok büyüyen bir trend haline geldi. Benzer şekilde, elbiseler ve diğer kadın modası için Kore stilleri de çok popülerlik kazandı. Bunlar kuyruklu görünümlerle gelir ve bunu nasıl düzgün bir şekilde yapacağınızı bilmelisiniz veya profesyonel birinden yardım almalısınız. Bu görünümleri yapmak için genellikle çok fazla tip renk gerekmez. Bunları kolayca kuyruklu bir astar yapabilir ve bunun gibi bir şey yaratmak için bazı vurgulayıcı renkler veya pırıltılar kullanabilirsiniz..

Kore Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Aşağıda Kore göz makyajının yukarıda gösterilen görüntüye benzemesi için belirtilen adımlar verilmiştir..

• Her şeyi temizlenmiş bir yüzey üzerinde başlatın. Yüzünüz temiz değilse ve gözeneklerde yağ varsa, fondöteniniz veya kapatıcınız düzgün oturmayacaktır. Bu, kuru veya yağlı yüzeye sahip olanlar için önemlidir. Kuru bir yüzeye sahipseniz, bundan sonra bir nemlendirici kullanmalısınız. Bazı nemlendirici kremler de kullanabilirsiniz..

• Yüzeyi ve ayrıca kapakları astarlamak için astar kullanmalısınız. İsterseniz profesyonel bir kapak astarı satın alabilirsiniz. Yüz astarını kapaklarda da kullanabilirsiniz. Bu bir süngerle karıştırılabilir.

• Yüzünüzdeki kusurları veya sivilce izlerini kapatmak için biraz kapatıcı kullanmanız gerekir. Bunu göz altlarına da kullanmalısın. Bu, yamaları veya herhangi bir koyu halka biçimini gizleyecektir. Bu günlerde kötü bir diyet veya yoğun bir program nedeniyle neredeyse tüm kadınların koyu halkaları var. Bu nedenle pahalı bir kapatıcı satın almalısınız. Çok kolay bulunabilen ve pahalı olmayan bir stick kapatıcı kullanabilirsiniz. Bunlar yeni başlayanlar için. Profesyonel bir şey istiyorsanız, krem ​​kapatıcıları kullanabilirsiniz. Yaşlanan yüzeyler için, bir fırça ile birlikte gelen bir toz mineral kapatıcı bir seçenektir çünkü bu, kapatıcının gözeneklere oturmasına yardımcı olur..

• Kapatıcıdan sonra fondöten kullanmanız gerekir. Bunu düzgün bir şekilde karıştırmak için bir makyaj süngeri kullanabilirsiniz. Bu, temel makyajın yapılmasına yardımcı olur. Bunu diğer fondöten fırçalarıyla da karıştırabilirsiniz..

• Daha sonra biraz kompakt kullanmalısınız. Toz, kapatıcı ve fondöten gibi tabanın alt tabakasına oturur ve ayrıca fazla yağı emer. Gevşek pudrayı gevşek bir pudra fırçasıyla veya sünger aplikatörlü normal bir kompakt kullanabilirsiniz..

• Yüz için temel makyaj bu olacak. Dudaklar için bir kalem kullanabilir ve koyu gözler istiyorsanız biraz allık da kullanabilirsiniz. Bu, bu tür gözlerle düzgün bir şekilde bir araya getirilmiştir..

• Göz kapağında makyaja başlamak için kaş kemiklerinden başlayarak tüm bölgeye pembemsi bir ton uygulayın. Ten renginize benzer bir ten rengi de kullanabilirsiniz..

• Şimdi koyu bir gölge alın. Kömür gibi ışıltılı yanık bir gölge kullanabilirsiniz. İnce bir aplikatör alın. Bunu gölgede kullan. Fazlalığı giderin ve ardından kapağın tamamına değil, kenar çizgisi boyunca hafif kuyruklu bir düzende uygulayın.

• Şimdi kullanmakta olduğunuz herhangi bir astar formunu alın. Herhangi bir kuyruk formatı için çok profesyonel bir jel astar kullanabilirsiniz. Bunu içten dışa doğru ince bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunu kuyruklu bir şekilde uzatın. Bunu çok yukarı eğimli yapmayın.

• Şimdi gümüş bir gölge alın ve dış taraftaki alt kenarda biraz kullanın.

• Kirpiklere bir kat vermek için rimel kullanın.