Göz makyajında ​​yeni misin? Sanatta ustalaşmadan dramatik bir çift göze sahip olmanıza yardımcı olabilecek bazı temel püf noktaları bilmek ister misiniz? Sadece gözlerinizi güzel bir şekilde nasıl hizalayacağınıza odaklanın ve bakışınızla başkalarını büyülemeye hazır olacaksınız. Gözler yüzümüzün en çekici kısımlarından biridir ve makyaj yaparken göz kalemi sürerek onları güzelleştirmeliyiz. Şimdi, yeni başlayanların çoğu için en büyük soru, bir eyelinerın nasıl düzgün şekilde sürüleceğidir. Pekala, gözlerinizi çok fazla çerçevelemek tüm görünümünüzü bozabilir. Öyleyse, bu gönderiden göz kalemi takmanın adım adım prosedürünü bize bildirin..

Başlamadan önce, eyelinerın ne olduğunu anlayalım..

göz kalemi nedir?

Eyeliner, gözlerin üst kapaklarını vurgulamak için kullanılan kozmetik bir makyajdır. Gözlerin daha büyük ve parlak görünmesine yardımcı olurlar. Genellikle siyah olan göz kalemleri ayrıca mavi, yeşil, kahverengi ve hatta parıldayan metal gölgeli gibi çeşitli renklerde gelir..

Mükemmel Görünümlü Eyeliner Nasıl Uygulanır?

İhtiyacınız Olan Ürünler ve Aksesuarlar:

1. Göz kalemi (çeşitli renk tonlarından en sevdiğinizi seçin)

2. Fondöten (gerçek ten renginizden bir ton daha açık)

3. Yarı saydam toz (dokunmak için ince ve pürüzsüz olmalıdır)

4. Fırça veya sünger aplikatörü

5. Pamuk top ve alkolsüz göz makyajı temizleyicisi

Adım Adım Eyeliner Nasıl Uygulanır:

Eyeliner’ı kendi başınıza nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için bu adımlara göz atın..

İlk adım:

Gözlerin ana hatlarını çizmenin ilk adımı, doğru göz kalemi kalemini seçmektir. Göz kalemi seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli iki faktör ten rengi ve saç rengidir. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kirpiklerinizle neredeyse aynı renkte bir çizgi oluşturan yumuşak bir kalem tercih edin. Siyah veya koyu kahverengi kaşları veya kirpikleri olanlar için siyah kalem her zaman en iyi seçimdir. Kalın ve belirgin kirpiklere sahip olmayanlar daha koyu tonlarda tercih etmeli, beyazımsı kadınlar için ise kömür grisi veya koyu kahverengi renkler olabilir..

İkinci adım:

Göz kalemi kullanmak söz konusu olduğunda yüzünü temizlemenin bir faydası olmadığını düşünen birçok kadın var. Bu şekilde tamamen doğal görünmeyeceğiniz için en büyük hatanız olabilir. Her zaman hassas göz çevreniz de dahil olmak üzere yüzünüzü temizleyerek başlayın. Pamuğa 2-3 damla göz makyajı temizleyicisi dökün ve yüzünüzü nazikçe silin. Göz kapaklarınızın üzerinde veya çevresinde bulunan kir, yağ, makyaj kalıntıları veya diğer her şeyi ortadan kaldıracak ve gözlerinizi astarlamak için net bir temel sağlayacaktır..

Üçüncü adım:

Göz kalemi makyajınız için yüzünüzün geri kalanını hazırlamanın zamanı geldi. Bu amaç için çok ince bir temel tabakasının uygulanması esastır. Fondöten tabakasının kenarlarını göz bölgenizde düzgün bir şekilde karıştırdığınızdan ve yumuşattığınızdan emin olun. Ayrıca, göz kaleminizi sabitlemek ve gün boyunca hem taze hem de bozulmamış halde tutmak için göz kapaklarınıza yarı saydam pudra uygulayın..

Dördüncü adım:

Şimdi kalem kaleminizi alın ve uzun sürekli çizgiler oluşturmak yerine üst göz kapaklarınıza küçük noktalar koyun. Göz kalemi makyajı yapma konusunda yeterli deneyimi olmayanlar için çok faydalıdır. Sadece kalemi sıkıca tutun, kirpiklerinizin dibine çok yakın bir yere yerleştirin ve ucunu göz kapaklarına bastırın. Üst göz kapakları boyunca gözün bir köşesinden diğer köşesine mümkün olduğunca çok nokta oluşturun.

Beşinci Adım:

Daha sonra sünger aplikatör veya sadece eyeliner fırçası yardımıyla noktaları iyice karıştırın. Yapmanız gereken tek şey, fırçanın ucunu veya aplikatörü noktaların üzerinden bir veya iki kez süpürmektir. Ancak aktivite sırasında aleti göz kapaklarınızdan çıkarmamalısınız. Yoksa düzgün bir çizgi elde edemezsiniz. Son olarak alt göz kapaklarınız için işlemi tekrarlayın ve uygun gölge ve rimel tonları ile göz makyajınızı tamamlayın..

Yeni Başlayanlar İçin Eyeliner Nasıl Uygulanır İpuçları:

Mükemmel eyelinerın nasıl sürüleceğini mi merak ediyorsunuz? Makyaj dünyasında acemiyseniz ve eyeliner çekme sorunu yaşıyorsanız bu ipuçları ve püf noktaları size yardımcı olabilir..

  • Kalem eyelinerlar, daha iyi tutuş ve kullanım kolaylığı sundukları için yeni başlayanlar için en iyisidir..
  • Göz kalemi çizmeden önce noktalar yapın. Noktaları birleştirmek işinizi basit ve sorunsuz hale getirebilir.
  • Herhangi bir leke fark ederseniz, fondöten veya kapatıcı ile kapatın..
  • Dumanlı bir görünüm için kalın bir çizgi çizin ve pamuklu çubukla lekeleyin..

Umarız şimdi mükemmel bir eyeliner uygulama sanatında ustalaşmışsınızdır. Unutmayın ki hiçbir sanat ilk denemede gelmez. Düzenli olarak pratik yapmak ve farklı stiller denemek, kesinlikle göz küresi çekecek kalıcı bir eyeliner oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bırakın bakışlarınız tarzınız için konuşsun!