Yeni başlayan biriyseniz ve çeşitli makyaj türlerini denemek istiyorsanız, o zaman astar denemek bunların temelidir. Göz alıcı bir makyaj yapmanın çeşitli yolları vardır, ancak iyi bir göz makyajı yapmak için birçok kişinin bunu düzgün bir şekilde yapmak için yapması gereken temel şey astardır. Çok fazla bulaşmadan düzgün bir çizgi çekebileceğiniz çeşitli yöntemler var..

Bu, yapması kolay bir öğreticidir. Bu, bunları deneyen herhangi bir acemi tarafından adım adım yapılabilir. Bunun için gereken temel şeyler, temel malzemeleriniz ve ayrıca basit bir koyu gölge, açık bir gölge ve gümüş bir vurgulayıcı gölge veya kurşun kalem olabilen bir fosforlu kalem olacaktır. Bir sulu göz kalemine ihtiyacınız olacak veya bir kalem kalemi kullanabilirsiniz. Jel veya keçe uçlu astarlar, çizgi çizmeye daha uygun olanlar için önerilmez. Ayrıca bir bant ve makas da alabilirsiniz..

Yeni Başlayanlar İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öğrenmek istiyorsanız izleyebileceğiniz adımlar aşağıdadır:-

Yeni Başlayanlar İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır:

1. Yeni başlayanlar için bir baz yapmak için önce cilt yüzeyini temizlemeniz gerekir. Bu çok önemlidir ve derinlemesine temizleyen bir yüz yıkama kullanmalısınız. Bu aynı zamanda iyice temizlemenize de yardımcı olacaktır. Yağlı bir yüzeye sahipseniz, kir ve pislik kuru bir yüzeye göre daha fazla yapışma eğiliminde olacaktır. Bu nedenle, biraz yağsız temizleme yıkaması kullanmalısınız. Cildinizi kurutun ve ardından kapatıcıyı kullanabilirsiniz..

2. Yeni başlayan biriyseniz kapatıcı çok önemlidir. Kusurlarınızı kapatmanız gerekecek ve ayrıca su hattının altındaki alanda biraz kullanmanız gerekecek. Bunu kapakta ve yanlarda da kullanabilirsiniz. Bu, gözleri daha taze gösterecek.

3. Astar, yeni başlayanlar için makyaj için gerekli değildir, yalnızca görünümle denemeye çalışıyorsanız veya astar tekniğini uyguluyorsanız..

4. Fondöten sürün ve bunun için sünger aplikatör kullanabilirsiniz. Stick kapatıcı gibi stick fondöten de kullanabilirsiniz. Bunlar, profesyonel bir makyaj isteyen insanlardan çok yeni başlayanlar için uygundur..

5. Şimdi biraz kompakt kullanmanız ve bir kısmını da kapağa sürmeniz gerekiyor..

6. Artık yanaklar için ihtiyaca göre biraz allık kullanabilirsiniz..

7. Göz kapağının tamamında şeftali veya pembemsi bir gölge gibi daha açık gölge kullanın. Kapağın kıvrımında ve dış kısmında hafif siyah veya kömür rengi veya herhangi bir toz renginde daha koyu bir gölge çizgisi kullanın..

8. Şimdi bu renkleri karıştır.

9. Artık kaş kemiği bölgesinde gümüş bir vurgulayıcı kullanabilirsiniz. Bunu alt su hattının altında da kullanabilirsiniz..

10. Bir su astarı ile düzgün bir çizgi çizebiliyorsanız, üst kapağın iç kısmından yavaşça başlamalı ve sonra hafifçe yukarı doğru bükülerek dışa doğru gitmelisiniz. Ayrıca dış taraftan da yapabilir ve ardından iç tarafa doğru ilerleyebilirsiniz..

11. Düzgün elleriniz yoksa veya astarı bulaştırırsanız, iki parça bant kesin ve üst kapağı göz kenarından ayırmak için tek bir parça kullanın. Astarı bunun üzerine çizin ve ardından bandı çıkarın. Uygun bir astar alacaksınız.

12. Alt satırda kohl kullanın. Her iki kirpik için de biraz maskara kullanın.