Genellikle yüzümüze ve ellerimize dikkat etmeye odaklanırız ve sonuç olarak boynumuza odaklanamayabiliriz. Ayrıca omuzlarımız, sırtımız ve bacaklarımız için pahalı kaplıca tedavilerine büyük miktarda para harcıyoruz ve boyun yine göz ardı ediliyor. Ancak boynun çoğu zaman görünür olduğunu ve uygun şekilde bakılmadığı takdirde yüzümüzün çekiciliğini bozabileceğini unutuyoruz. Sonuç olarak, aynı zamanda ortaya çıkmaya başlayan ince çizgilerle birlikte ciltte sarkma veya yağlanma görülebilir..

Bir kişinin ilk bakışındaki birincil odak noktası her zaman yüzüne doğru yönlendirilir, ancak aşağı indikçe yüze sonraki en iyi şey, hemen altındaki boyundur. Boynunuz, cazibe faktörünüzün çoğunu ekler. Boyun ne kadar ince olursa, çekiciliğiniz o kadar genç olur. Ancak yüz bakımı kolay gibi görünse de boyun bölgesi için ne yazık ki aynı şey söylenemez. İşte bu yazıda boynunuza nasıl iyi bakacağınıza dair kısa bir bilgi vereceğiz..

Boyun İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Ama endişelenme; bugün boyun bölgenizi güzelleştirmenize yardımcı olabilecek boyun için en iyi 20 ev yapımı güzellik ipucunu tartışacağız..

Boyun İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları

İpucu 1:

Boyun bölgesi çok hassas ve incedir. Boyun bölgesine yapılan yanlış hareket veya yanlış yön cilde zarar verebileceğinden, masajın yönünün akılda tutulması çok önemlidir. Doğru yön, her iki avucunuzu da dikey hareketlerde alttan üste doğru hareket ettirmektir. Asla dairesel hareketlerle veya yukarıdan aşağıya masaj yapmayın, cildin gevşemesine neden olabilir..

2. İpucu:

Yağlar boyun derisinin gençleşmesine yardımcı olma eğilimindedir. Ancak doğru yağı seçerken dikkatli olmalısınız. İşte boyun masajı terapisi için kullanmak için iyi olan bazı yağlar. Hindistan cevizi yağı çok az miktarda kullanılabilir veya avucunuzun içinde biraz su ile karıştırıp masaj yapabilirsiniz. Zeytinyağı, papatya yağı, tatlı badem yağı, gül yağı ve okaliptüs yağı bile çok iyi seçeneklerdir. Yan etkisi olmadan evde boyun için en popüler güzellik ipuçlarından biridir..

3. İpucu:

Boynuna fazla masaj yapmak iyi değil. Bir boyun masajı, arada 1 veya 2 dakikalık bir mola ile sadece 10-15 dakika uzunluğunda olmalıdır. Aşırı masaj boyun derisinin gerilmesine neden olabilir.

4. ipucu:

Maskeler yüz cildimiz gibi boyun cildi için de iyidir. Boyunda meyve maskelerinin kullanılması harikalar yaratabilir. Olgun muz, elma, erik ve avokado gibi meyveler boyun derisine çok iyi gelir..

5. ipucu:

Boyunda paket kullanırken hatırlanması gereken önemli bir nokta, boyundaki meyve paketleri dışında hiçbir tür paketin boyun derisinde kurumasına izin vermemektir. Besan (gram un), kil, buğday unu (atta) veya diğer çamur paketleri asla boyun derisi üzerinde kurumaya bırakılmamalıdır. Üzerinde çatlaklar oluşmadan sadece bir adım öndeyken onları çıkarın.

6. ipucu:

Ağrının her türlü stresinden kurtulmak için kaplıca tedavisine gidebilir veya boyun için herhangi bir yumuşatma tedavisi yaptırabilirsiniz ancak tedavi sırasında pozisyonun doğru olduğundan emin olun. En iyi pozisyon sırt üstü yatmak ve ardından tedaviyi almaktır..

7. ipucu:

Boyun peelingi de çok önemlidir. Boyun derinizde hafif eksfoliyatörler kullanın. Peeling için sadece yukarı doğru hareketler kullanın. Bunun için minimum süre 2 dakika, maksimum 5 dakika olmalıdır..

İpucu 8:

Boynunuzu temizlemek için banyo yaparken yüz yıkama kullanın. Boyun cildinde sert sabun kullanmaktan kaçının. pH dengeli duş jelleri de boynunuzu yıkamak için kullanılabilir. Bu boyun için çok basit ve kullanışlı bir doğal uç.

9. İpucu:

Yüzünüze tonik sürerken, bir pamuk yardımıyla boynunuza da uyguladığınızdan emin olun. Bu, cilt sağlığının korunmasına ve boynunuzun parlamasına yardımcı olur. Avucunuzla yukarı doğru hareketler yaparak aynı şekilde veya başka bir losyonu uygulayın..

İpucu 10:

Her zaman akılda tutulması gereken en önemli nokta, yüzünüzden makyajı çıkarırken boynunuzdaki makyajı mutlaka çıkarmanızdır. Boyun derisi yüz derisine oldukça benzer. Ayrıca gözenekler içerir. Makyaj gözenekleri tıkar ve cildin düzgün nefes almasını engelleyerek donuk ve sarkık bir cilde neden olur. Bu nedenle, her zaman bir pamuk top ve sadece yukarı doğru hareketlerle iyi bir makyaj temizleyici kullanarak makyajı boyundan da çıkarın..

11. ipucu:

Güneş koruyucu bakım: Bu, boyun siyahlığı için temel güzellik ipuçlarından biridir. Hepimiz yüz için bronzlaştırıcı yüz paketlerinden ve yüksek SPF’li güneş kremlerinden payımıza düşeni aldık. Ancak yüzünüzden çok daha hassas olan boyun, sert güneş ışınlarından daha fazla etkilenir, bu yüzden yüzünüze her güneş koruyucu uyguladığınızda aynısını boynunuza da uyguladığınızdan emin olun. Bronzlaşmasını önlemek için hafif bir boyun atkı bile kullanılabilir..

12. ipucu:

Rutin fırçalama: Eksfoliyasyon, güzellik bakım rejiminizin bir başka parçasıdır. Adil ve genç görünen bir boyun için boyun güzelliği ipuçları, tercihen başlangıç ​​ve bitiş olmak üzere haftada en az iki kez mükemmel bir eksfoliyasyon rutini gerektirir. Eksfoliasyon ürünleri, hazır ticari eczanelerden satın alınabilir veya evde sadece tuz, şeker ve yoğurt veya ekşi krema kullanılarak yapılabilir..

13. ipucu:

Boyun Yogası: Yoga, muhtemelen kontrollü bir ortamda kontrollü nefes alma yoluyla gerçekleştirilen egzersizlere yönelen asırlık bir bilgelik ritüelinin bir parçası olarak yetiştirilmektedir. Boyun yogası, boyun kaslarını daha esnek hale getirirken güçlendirmeye odaklanır. Boyun yogası ayrıca boynunuzdaki kırışıklıkları ve kırışıkları azaltmada rol oynar, böylece boynunuza çok daha genç bir görünüm kazandırır..

14. ipucu:

Yumurta Beyazı ve Bal Paketi: Boyun için ev yapımı güzellik ipuçları, boynunuzu hafifletmek ve aydınlatmak için mükemmel malzemeleri arayan bir mutfak saldırısına gitmenizi sağlar. Boyun bronzlaşması, zarar görmüş cilt hücrelerini onaran doğanın şifacısı bal kullanılarak tersine çevrilebilirken, yumurta akı, boynunuzun etrafındaki alanı sıkılaştırdığı cildi sıkılaştırmasıyla bilinir..

İpucu 15:

Boynunuzu Ağda: Kollarınız, bacaklarınız ve sırtınız gibi, boynunuzun bile periyodik ağda ritüellerine ihtiyacı vardır. Epilasyon, vücut kısımlarını güzelleştirmek için oldukça yaygındır ve aralıklarla boynunuza ağda yapmak boynunuzun daha genç ve daha parlak görünmesini sağlayabilir..

16. ipucu:

Çene Egzersizleri: Çene, boynunuza bitişik ve bağlantılı alandır. Gevşek cilt ve aşırı bebek yağından sorumlu tutulabilecek olan, gıdıklanma olasılığı, boynunuzun görünüşünü de etkileyebilir. Boyun egzersizlerine çok benzeyen çene egzersizleri kolaydır.

17. ipucu:

E Vitamini Esansiyel Masajı: E vitamini cildiniz ve saçınız için çok önemlidir ve burada kusursuz bir boyun çekiciliği yaratmak için bu vitaminin faydasını kullanıyoruz. Boyun için güzellik ipuçları, her gece yatmadan önce boynunuza E vitamini esansiyel yağı masajı yapmanızı sağlar..

18. ipucu:

Gram un ve Süt Kreması: İşte gram unu veya besan ve tereyağı sütü veya süt kreması kullanan başka bir ev ilacı. Gram unu, cildi sıkılaştırmanın yanı sıra parlatma için de son derece yararlıdır. Bununla birlikte, gram unu cildi kurutur, bu nedenle tereyağı sütü de cildi nemli tutmak için bir aydınlatma maddesi olarak kullanılabilir..

19. ipucu:

Uyku Bakım Rutini: Uyurken daima boynunuzu gevşetin, tercihen yeterince yumuşak ve kabarık olacak tek bir yastık kullanın. Uyurken gevşeyen boynunuz çok daha canlı görünecek.

İpucu 20:

Nane İle Sırt Ovma ve Masaj: Sağlıklı bir sırt masajı ve nane yağı ile yapılan masaj aslında boyun ve sırt masajlarınızı rahatlatabilir. Nane, sisteminizdeki toksinleri attığından, boyundaki ve yakınındaki alanı aydınlatır ve aydınlatır. Profesyonellerin çoğu, boyun için en etkili ve doğal ev yapımı ipuçlarından biri olduğunu söyledi..

Bu yazıda, düzgün, genç ve neşeli bir boyun elde etmenize yardımcı olabilecek güzel boyun için tüm ipuçlarının kısa bir listesini sunuyoruz..

Görsel Kaynağı: Shutterstock