Bir Japon Kadını düşündüğümüzde, aklımız hemen kusursuz tenli ve ipeksi pürüzsüz saçlı güzel, ince bir kızın taslağını yapar. Dünya çapında pek çok kadın, Japon kadınlarının kendi tarzlarını taklit etmeye çalıştı, ama boşuna. Bunun nedeni, Japonların dünyanın geri kalanından gizledikleri özel güzellik sırlarına sahip olmalarıdır. Bu güzellik sırları artık küreselleşme sayesinde ortaya çıkıyor. Japon kadınları her gün yeşil çay içmekten pirinç suyuyla banyo yapmaya kadar güzel görünme sanatında ustalaşmıştır. Japon Güzellik Rutinini sizin için açtığımız bu makaleye göz atın..

En İyi Saklanan Japon Güzellik Sırları Açıklandı

Japon Doğal Güzellik Sırları:

Aşağıda size ilham verecek Japon yaşlanma karşıtı sırlarından bazıları verilmiştir:

  • Kamelya yağı: Bu, Kamelya bitkisinden elde edilen Japon imza yağlarından biridir. Bu yağ, Japon cilt bakımının bir parçasıdır ve yüzyıllardır kadınlar tarafından cildinin daha genç ve parlak görünmesini sağlamak için kullanılır..
  • Sayfa Maskeleri: Japon kadınları çarşaf maskelerine yemin ediyor. Gergin bir cilt için damıtılmış çiçek suyuna batırılmış ipek kumaş kullanarak ev yapımı kağıt maskeler hazırlamayı severler..
  • Güneş koruması: Japonya çok güneş gören Asya ülkelerinden biridir. Japon kadınlar uygun güneş koruması olmadan evlerinden dışarı çıkmazlar. Cildinizin yanmasını ve hasar görmesini önlemek için bir SFP50 şarttır..

Japon Cilt Bakımı Sırları:

1. Kırmızı Fasulye İçin Japon Cilt Bakım Sırları:

En İyi Saklanan Japon Güzellik Sırları Açıklandı

Cilt sorunları için kırmızı fasulye kullanmak bir yaşlılık yöntemidir ve Japon kadınları yüz peelingi olarak kullanır. Yüze kırmızı fasulye ovmak, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Lekelerin azalmasına yardımcı olur ve lekesiz parlak bir cilt sağlar..

2. Japon Cilt Bakımı Sırları için Pirinç Kepeği Yağı:

Japon Güzellik İpuçları ve Sırları-Pirinç Kepeği Yağı

Pirinç kepeği yağı, E vitamini açısından zengindir ve harika anti-ajan oksidanlara sahiptir. Bu cilt üzerinde nemlendirici olarak kullanılabilir. Bu, cildin parlamasına ve beyazlamasına yardımcı olur. Tonları besler ve cildi temizler. Bu, düzleştirmek için dirsek ve diz gibi pürüzlü alanlarda da kullanılabilir. Ayrıca makyaj temizleyici olarak da işe yarar..

3. Deniz Otları:

Japon Güzellik Sırları Deniz Otları

Yabani otlar, iyi bilinen güçlendirici mineraller olan çinko, bakır ve selenyum bakımından zengindir. Kurutulur ve daha sonra toz benzeri bir madde oluşturmak için ezilirler, daha sonra su ile karıştırılarak yüze uygulanmasını mükemmel hale getirir. Bu doğal bir temizleyicidir ve açık gözenekleri bloke eder. Bu aynı zamanda cildi zararlı güneş ışınlarından korur ve sağlıklı kalmasını sağlar. Derinlemesine bakım için saça da uygulanabilir..

4. Uguisu Yüz Bakımı:

Japon Güzellik İpuçları ve Sırları-Uguisu Yüz Bakımı

Uguisu yüz bakımı Japonya’da ünlüdür. Bu tür yüz bakımının temel bileşeni kuşların düşmesidir. Kuş pisliklerinin, makyajı temizlemeye ve cildi aydınlatmaya yardımcı olan bazı zengin maddelere sahip olduğuna inanırlar. Bu cilt renginin açılmasına yardımcı olur ve gözenekleri de kapatır. Bu cildin yumuşak ve solgun olmasına yardımcı olur.

5. Kamelya Yağı:

Japon Güzellik İpuçları ve Sırları-Kamelya Yağı

Bu yağ esas olarak dirsekler, dizler ve tırnakların etrafındaki kuru ve pürüzlü yamalar içindir. Bu doğal, cildi yumuşatır ve parlamasına yardımcı olur. Ayrıca kırışıklıkları gidermek ve kaybolan nemi geri kazandırmak için de işe yarar. Cildin taze ve genç görünmesine yardımcı olur.

6. Nori Sayfaları:

Japon Güzellik Sırları Nori Sheets

Nori çarşafları suşi yapmak için kullanılır ama aynı zamanda mükemmel bir yumuşatıcıdır. Kadınlar ya çiğ yer ya da kaynatıp saçlarına sürer. Harika bir besleyici madde görevi görür ve saçı ipeksi ve parlak tutar. Hasarlı saçları onarmaya yardımcı olur, doğal olarak sağlam tutar.

Japon Diyet Sırları:

1. Balık:

Taze somon için Japon Diyet Sırları

Balık, kalsiyum, fosfor, demir, çinko, potasyum, iyot ve magnezyum gibi mineraller açısından zengindir. Aynı zamanda mükemmel bir omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Bu, cildinin parlamasına ve beslenmesine yardımcı olur. cildi tüm kusurlardan arındırır, gözenekleri sıkılaştırır ve içeriden parlamasına yardımcı olur. Balık, Japon halkının temel diyeti olarak kabul edilir..

2. Yeşil Çay:

Japon Güzellik İpuçları ve Sırları - yeşil çay

Japonlar, kendilerini enerjik tutmak için gün boyunca birkaç fincan yeşil çay içerler. Yeşil çay ise cildin parlamasına yardımcı olur ve antioksidan görevi görür. Genel yaşlanma düzenini yavaşlatır ve cildin muhteşem görünmesini sağlar. Akne ve sivilcelerin giderilmesine de yardımcı olur.

3. Brezilya:

Japon Güzellik İpuçları ve Sırları-Brassica

Brassica tüketimi Japonya’da çok yüksektir. Brassicas lahana, karnabahar, brokoli ve Brüksel lahanası içerir. C vitamini ve lifler açısından oldukça zengindirler. Cildin tüm sivilcelerden kurtulmasına yardımcı olur. Cildi deokside eder ve genç görünmesini sağlar. Ayrıca cildin daha beyaz ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur..

Japon Makyaj İpuçları:

Bu ipuçları, makyajla kusursuz bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir:

  • Nemlendirici: İyi bir nemlendiricinin rolünü hiçbir şey değiştiremez. Yüzünüzü makyaj için ayarlamadan önce cildinizin uygun şekilde nemlendiğinden emin olmanız gerekir. Bu aynı zamanda yüzünüzde kek gibi bir görünümü de önleyebilir..
  • Astar ve Kapatıcı: Astar, cildinize güzel bir saten görünüm kazandıran bir taban tabakasıdır. Kapatıcı, koyu lekeler, kusurlar ve çökük gözler dahil olmak üzere kusurlarınızı kapatabilir..
  • Temel: Japon kadınları, fondötenlerini hafif tutmaya inanırlar, çünkü kalın katman sizi oldukça yapay gösterebilir. Yüzünüze birkaç damla eklemeniz ve bir süngerle silmeniz yeterlidir. Mükemmel bir sonuç için bunu gevşek ayar tozu ile takip edin.

Japon Saç Bakım Sırları:

  • Funori Deniz Yosunu: Bu, Japon kadınları tarafından geleneksel olarak kullanılan bir Japon Yosun saç temizleyicisidir. Saçları temizlemek için suyla karıştırılması gereken bir toz formunda gelir. Parlak saçları ortaya çıkarmak için kimyasal içermeyen iyi bir saç yıkama sağlar.
  • Şampuanlara Hayır Deyin: Japonlar, doğal içeriklerin gücüne inanır. Zararlı parabenler ve sülfatlar içeren yapay, eczane şampuanları kullanmazlar..
  • Yıkama Sonrası Şartlandırma: Kamelya Yağı, Japon kadınlar tarafından bırakılan bir saç kremi olarak kullanılır. Nemi hapsetmek ve kabarmayı yatıştırmak için bu yağdan birkaç damla ıslak saça uygularlar..

Umarız artık Japonların güzelliğinin ardındaki gizemi biliyorsunuzdur. Japon kadınları her zaman güzellik sırlarıyla tanınırlar. Cilt ve saç için doğal bazlı ürünler kullanmayı tercih ettiler. 1930’lara kadar şampuanların Japonca’da bulunmadığını öğrenince şaşıracaksınız. Bugüne kadar, Japon kadınları atalarının güzellik sırlarını genç nesle aktarma miraslarını sürdürüyorlar. Bu ülkenin neden güzel görünümlü insanlarla dolu olduğuna şaşmamalı.