İtalyan kadınları güzellikleriyle tanınır. Sophia Loren, Monica Bellucci gibi ünlü aktrisler, yaşlanmalarına rağmen göz kamaştırıcı güzellikteki görünümleriyle sahneyi ateşe verdiler. Güzel görünümleri, yemeklerini, cilt bakım rutinlerini ve sağlıklı yaşam tarzlarını içeren İtalyan yaşam tarzının bir sonucudur. Kusursuz ciltlerinin sırrı beslenmeleridir. İtalyanlar, taze yemeye ve ürünün doğal dokusunu korumaya inanırlar. Hem yiyeceklerine hem de cildine iyi bir doz zeytinyağı eklerler. Zeytinyağı ile yapılan düzenli masaj cildi derinlemesine nemlendirir ve parlatır. Saçları gür ve parlak hale getirmek için harika faydalarını unutmamak gerekir. Bu yazıda size ilham verecek en iyi tutulan İtalyan kadın güzellik sırlarından bazılarını açıklayacağız..

İtalyan Güzellik Sırları

İtalyan Güzellik Sırları:

İtalyanların bu kadar doğal güzellikle kutsanmasının nedenini öğrenmek için bu en iyi İtalyan güzellik stili sırlarına göz atın:

 • Günlük Nemlendirici: İtalya’da biraz zeytinyağı ile iyi bir vücut masajıyla kendinizi şımartmak bir ritüeldir. Bu, cildi nemlendirebilir ve parlak ve yumuşak görünmesini sağlayabilir..
 • Daha Az Makyaj: İtalyanlar bunu basit ve minimal tutmaya inanırlar. Amerikalıların aksine, makyaj rutinleri oldukça kısadır ve aynanın karşısında 15-20 dakikayı geçmez..
 • İyi diyet: İtalyanlar taze ve doğal temelli yiyecekler yemeyi severler. İçeriden parıldamalarını sağlayan yiyecekleri yemeyi severler..
 • Stressiz Yaşam: İtalyanların yıllar geçmesine rağmen bu kadar göz alıcı görünmelerinin nedeni, vücutlarına stres yüklememeleridir. Stressiz yaşam sizi daha genç ve taze gösterebilir.

İtalyan Cilt Bakım Sırları:

Sarımsak:

Sarımsak için İtalyan Cilt Bakım Sırları

Sivilceniz var, kurtulamıyor musunuz? – patlatmayın. Bunun yerine sarımsak kullanın. Sarımsak mükemmel antiseptik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Bu yüzden bir dahaki sefere biri güzellik önlemi olarak eski kokulu sarımsak önerdiğinde burnunu çekme. Dene. Yarım diş sarımsağın dilimlenmiş kenarını sivilcenize sürtmek, sivilcelerden kurtulmak için etkili bir evde çaredir. Biraz acıtacak ama çok etkili. Saç dökülmesi sorununuz varsa, sarımsak da en iyi arkadaşınız olabilir. Saç derinize bir diş sarımsak sürün ve bir mucizeye tanık olacaksınız.!

Limon:

Limon için İtalyan Cilt Bakım Sırları

En iyi doğal toner türü sudaki limon suyudur! C vitamini açısından zengindir ve mükemmel ağartma özelliklerine sahiptir. Örneğin, bir sahile yakın yaşıyorsanız, bir avuç limon alın ve sahile gidin ve saçınızı suyuyla ıslatın. Alacağınız doğal vurgular inanılmaz olacak! Ve en iyi yanı – hiç zararlı değiller!

Yoğurt:

Yoğurt için İtalyan Cilt Bakım Sırları

Yoğurt, hassas ciltler için mükemmel bir çözümdür. Döküntü veya kaşıntılı hassas cildiniz varsa, devam edin ve yüzünüze uygulayın. Tüm bu iltihabı soğutacak ve size anında rahatlama sağlayacaktır! Yoğurtlu mükemmel bir yüz maskesi tarifi avokado, muz, bal ve tabii ki yoğurt içerir. Muzu ezin, ardından avokado, bal ve yoğurdu ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu yapışkan karışımı yüzünüze sürün ve bir süre kurumasını bekleyin. Ardından nazikçe çıkarın. Cildinizin parlamasını sağlayacak!

Zeytin yağı:

Zeytinyağı için İtalyan Cilt Bakım Sırları

Sızma zeytinyağı, başınıza gelebilecek en iyi şey! Şimdi tek yapabileceğinin kokunuzu bahçe salatası gibi yapmak olduğunu düşünebilirsiniz, ancak cildiniz için son derece faydalı olan antioksidanlar içerir! Aslında, Sophia Lauren de buna yemin ediyor! banyonuzdan hemen sonra, tüm gözenekleriniz açıkken ve cildinizin emme kapasitesi zirvedeyken kullanın. Kendinizi yağa bulayıp masaj yapabilirsiniz ya da bir emülsiyon oluşturup bir sprey şişesi kullanabilirsiniz..

Çilekli Ovma:

Çilek Ovma için İtalyan Cilt Bakım Sırları

Çilekleri kim sevmez? Tüm çocukların sağlıklı yiyeceklere dahil etmeyi reddettiği meyvedir! Demek istediğim, tadı çok güzel! Nasıl senin için iyi olan bir şey olabilir, değil mi? Görünüşe göre çileğin sadece yemek için değil cildinize sürmek için de iyi olduğu ortaya çıktı. Bu peelingi yapmak için biraz eski çilek, gerçekten lezzetli taze olanları ve biraz balı boşa harcamanın anlamı yok. Çileği ince parçalar halinde kesin ve çekirdeklerinden kurtulmaya çalışmayın. Sonra biraz bal ekleyin ve ezilerek sürülebilir bir macun haline getirin ve işte! Fırçalamanız hazır. Yüzünüzü ve vücudunuzu ovmak için kullanın. Sizi ışıl ışıl bırakacak. Çilekler cildimizi canlandırmaya yardımcı olan enzimlere sahiptir..

İtalyan Diyet Sırları:

İtalyanların neden bu kadar ince ve formda olduklarını merak ediyorsanız, bunun nedeni onların yiyecekleri. İtalyan yemekleri sizi şişmanlatmaz, bunun yerine size sağlıklı kaloriler ve eksiksiz beslenme sağlar..

 • Yeme İçme Boş Zaman: Ağzınızı yemekle doldurmak için acele etmeyin. İtalyanlar yavaş yemeye ve yemeklerinin tadını çıkarmaya inanırlar. Bu onların kısa sürede doymalarını ve yemeklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayabilir..
 • Aşırı Yemeğe Hayır Demek: İtalyanlar yemeğe ne zaman ‘Hayır’ demesi gerektiğini bilirler. Yüreğinin doyduğu kadar yerler ama aşırı yüklenen bir mide kadar yemezler. İtalyanlar, kolayca hareket edebilmenin hafif kalmasına inanırlar..
 • Nitelikli Miktar: İtalyanlar bize, miktarı doğru gıda kalitesiyle dengelemenin ne kadar önemli olduğunu öğretiyor. Taze meyveler, sebzeler ve tahıllar, doğru dozda yağ içeren tipik bir İtalyan yemeği yapar..

İtalyan Makyaj Sırları:

İtalyanlar, minimal makyaj veya çoğu zaman çıplak yüzlü bir görünüm için gitmeyi severler. Bir İtalyan kadar kusursuz bir cilde sahipsen zaten makyaja ihtiyacın yok.!

 • Makyajı Aşırı Yapmayın: Makyaj, cilde onarılamayacak kadar zarar verebilecek zararlı kimyasallar içerir. İtalyanlar makyajlarını hafif tutmaya ve doğal tenlerini sergilemenin kolay olduğuna inanırlar..
 • En Son Ürünlere Takıntı Yok: İtalyan kadınlarının çoğu marka sadıklarıdır. Yeni ürünlere takıntılı dünyanın geri kalanının aksine, aynı cilt ve makyaj markalarına bağlı kalmayı severler..
 • Doğal Kaşlar: İtalyan kadınlar, doğal kalmanın güzel kalmak olduğuna inandıkları için kaşlarını almaktan kaçınırlar. İtalyanlar için kaşlar güzelliğin merkezidir ve kaşları dolgun tutmayı severler..

İtalyan Saç Bakım Sırları:

İtalyanların yaptığı gibi daha dolgun, daha parlak saçlar elde etmek için şu ipuçlarına göz atın:

 • Zeytinyağı Şartlandırma: Zeytinyağı ile saçlarınıza kökten uca masaj yaptığınızdan emin olun. Ilık zeytinyağı saç köklerinizi uyarabilir ve yeni büyümeyi önleyebilir..
 • Saç Boyama: Saç rengine gittiğinizde, hangi kısmı öne çıkarmak istediğinizi strateji olarak belirlediğinizden emin olun. İtalyan kadınları küresel renkleri tercih etmek yerine saçlarını öne çıkarmayı seviyor.
 • Aşırı Şekillendirmeden Kaçının: İtalyanlar evdeyken saçlarını havada kurutmayı severler. Saçlarını sadece gerektiğinde ısıtıcı ürünlerle şekillendirirler. Bu saç hasarını azaltabilir ve doğal olarak güzel kalmasını sağlayabilir.

Artık bir İtalyan kadar çarpıcı görünmenin en önemli sırlarını bildiğinizi umuyoruz. İtalyan kadınları, doğal olarak, oldukları kadar güzel görünmeleri için iyi genlerle kutsanmıştır. Cilalı cilt, İpeksi pürüzsüz saçlar ve keskin hatlar, İtalyanların ticari marka özelliğidir. Özellikleriyle size söz veremesek de yine de İtalyanların yaptığı gibi kusursuz bir cilde ve gür siyah saçlara sahip olabilirsiniz. Bu diyetleri takip ederek, makyaj, cilt bakımı ve saç bakımı ipuçlarını bir süreliğine dini olarak kesinlikle bir İtalyan tanrıçası gibi gösterebilirsin.!