Genellikle kızlar için yüzleri, ciltleri, saçları ve sağlıkları hakkında da farklı doğal güzellik önerileri duyuyoruz. Kızlar genellikle kendilerini güzel göstermek için hemen hemen her şeyi yapabilecekleri hassas bir yaştadır. Güzellik ve cilt bakımında son noktayı vaat eden çok sayıda ürünü markalı teşhirleriyle genç kızları cezbeden reklamlar, yanlış seçimle ya da aşırıya kaçmayla sonuçlandığında bazen felaket olabilir. Her kız kendine özgü bir şekilde güzel doğar ve bu güzelliği ortaya çıkarmak için sadece bu temel güzellik ipuçlarını takip etmek yeterlidir..

kızlar için güzellik ipuçları

Kızlar İçin Mükemmel Doğal Güzellik İpuçları:

Kızlar yüz, cilt ve saç gibi vücudun tüm kısımlarını da makyaj yapmak isterler. Kızlar da bazı ipuçlarıyla vücutlarını zinde hale getirmek isterler. Aşağıda, kızların takip etmesi için farklı basit güzellik ipuçları verdik..

A) Yüzdeki Kızlar İçin Güzellik İpuçları:

1. Kızlar İçin Makyaj İpuçları:

Kızlar İçin Makyaj İpuçları

Ergen cildi, yetişkin cildinden çok daha hassastır ve kozmetiklere sert tepki verebilir. Satın almadan önce test edip denemeniz önemlidir. Herhangi bir sivilceye neden olmadığından emin olmak için ürünü cildinizde deneyin. Akneye meyilli bir cildiniz varsa fondötenden uzak durmaya çalışın. Göz kaleminizin ve sürmenizin bulaşmasını önlemek için suya ve bulaşmaya karşı dayanıklı göz makyajı tercih edin. En önemlisi, makyaj yapmadan önce yüzünüzü daima nemlendirin..

2. Kızlar İçin Yüz Makyajı İpuçları:

Kızlar İçin Yüz Makyajı İpuçları

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçin ve evde yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayın. Asla makyajınızla yatmayın. Bu, gözenekleri tıkar ve akne ve diğer cilt problemlerine neden olabilir ve bu da sıkıntılarınıza neden olabilir. Nazik bir temizleyici ile tüm makyajı çıkarın ve gözü yukarı kaldırırken özel dikkat gösterin..

3. Dudak Bakımı İpuçları:

kızlar için dudak bakımı ipuçları

Her kız sadece güzel ve sağlıklı dudaklar ister. Çatlamış dudaklar hoş bir manzara değildir. Özellikle kış aylarında dudakların kurumasını önlemek için bir çatlak çubuğu kullanın ve kuru cildi asla soymayın çünkü bu kanamaya ve daha fazla hasara neden olabilir..

4. Kırışıklıklardan Kurtulun:

kırışıklıklardan kurtulmak

Yaşla birlikte ortaya çıkan ve tamamen doğal olan kırışıklıklar cildinizin parlaklığını azaltabilir ve sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir (bazı durumlarda). Kırışıklıkların yayılmasının oldukça zararlı olduğu, uzun sürdüğü ve solmak istemediği zamanlar vardır. Güzel yüzü korumak için cilt kırışıklığı sorunlarınız üzerinde çalışmanız gerekecek..

5. Yüzü Güzel Tutun:

yüzünü güzel tut

Yüz için güzellik ipuçları mı arıyorsunuz? Sadece yapay kremlere ve nemlendiricilere bağımlı olmak yerine, doğal olarak ev yapımı yüz paketleri ve diğer doğal olarak yapılmış malzemeleri kullanmaya başlayın. İnternet yardımı ile ev yapımı doğal yüz paketleri ve yüz peelingi kolayca yapılabilir. Her şey orada mevcuttur. Sadece doğru içeriği arayın ve cilde uygun olanı yapın.

6. Ovalamayın. sadece ovmak!

ovma. sadece ovmak

Kızlar için bazı güzellik ipuçlarına mı ihtiyacınız var? İşte bilmeniz gereken bir şey. Pek çok kadın kapatıcı hakkında yanlış bir fikre sahiptir. Bazıları kapatıcı ile ovmanın daha etkili olacağını düşünüyor. Ama aslında değil! Senin için kötü. Bunun yerine sadece ovun. Sadece sivilce üzerine leke yap.

7. Makyaj Çok Fazla Değilse İyidir:

Çok değilse yap iyi olur

Çok fazla makyaj sizin için iyi değil ve muhtemelen herkes bunu biliyor. Markalar size ürünlerinin orijinalliği hakkında ne kadar vaaz verseler de, yine de yapaydırlar ve bunu hatırlamanız gerekecek. Çok fazla makyaj, cildinizin doğal güzelliğini azaltabilir ve yüksek oranlarda makyaj yapmaya devam ederken sizi çok yaşlı gösterebilir. Dudaklarda hafif ve sade bir şey ve göz kalemi için hafif bir şey kullanın.

8. Sivilceleri Kapatmak İçin Temel Yok:

Sivilceleri örtmek için temel yok

Bazen genç kızlar sivilceleri kapatmak için fondötenlerini kullanırlar. Bu hiç iyi değil. Fondötenin sivilce üzerinde bazı yan etkileri olabilir ve bu da sivilcenin yayılmasını ve yoğunluğunu arttırır. Bu, kızlar için cilt bakımı ipuçlarından biridir..

9. Sivilceleri En Kısa Sürede Azaltın:

Sivilceleri en kısa sürede azaltın

Kızlar için bazı doğal güzellik ipuçları arıyorsanız, dikkatlice okuyun. Ergenlik çağında sivilcelerden kurtulamayan kızların neredeyse tüm yaşamları boyunca sivilcelerle uğraşmak zorunda kaldıkları görülmüştür. Sivilceler güzelliğinizi anında azaltabilir ve onlara karşı bir an önce sıkı önlemler almalısınız..

10. Yüzü Tonda Tutun:

Yüz tonda tutun

İnsanlar önce size bakarlar ve niteliklerinizi incelemeden önce bir ön değerlendirme yaparlar. Arkadaşlarınız ve işyerinizdeki insanlar üzerinde ciddi bir izlenim bırakacaksanız, yanakları formda tutmanız gerekecek..

B) Kız Saçları İçin Güzellik İpuçları:

11. Saç Bakım İpuçları:

Saç Bakımı kızlar

Saç bir kadının güzelliğini tanımlar. Saçınıza doğru şekilde bakın. Saçı doğal yağlarından arındıracağı için her gün yıkamamaya çalışın. Her zaman bir saç kremi kullanın. Daha güçlü ve pürüzsüz saçlar için saçınızı yıkamadan önce yağlayın ve saçınızı yıkamak için mümkün olduğunca soğuk su kullanmaya çalışın..

12. Saç Rengi ve Önlenmesi:

Saç rengi ve önlenmesi

Doğru saç rengini seçmek sizi her zaman olduğunuzdan çok daha güzel gösterebilir. Saç rengiyle ilgili bir diğer şey de bakımıdır. Saç rengini korumak kızlar için zor olabilir. Saç renginin uzun süre kalıcı olması için bazı önlemler alınmalıdır. Bu, daha az sert şampuanlar ve Dove gibi daha nemlendirici şampuanlar kullanmak, saçı her türlü dış doğal hasardan korumak vb. ve çok daha fazlası anlamına gelir. Bunun kızlar için en iyi güzellik ipuçlarından biri olduğu söylenebilir..

13. Kuru Saçlar İçin Derinlemesine Bakım Yapın:

Kuru saçlar için derin bakım yapın

Kuru saçlarla uğraşıyorsanız, görmezden gelmektense düzeltmek daha iyidir. Saçları kuruysa, saçı her zaman nemli tutmalıdır. Kuru saçlarınız varsa saç düzleştiricilerden kaçının. Bu kızlar için etkili bir cilt bakımı ipuçları.

C) Ciltteki Kızlar İçin Güzellik İpuçları:

14. Cilt Bakımı İpuçları:

Cilt Bakımı İpuçları

Kızlar her zaman ciltlerini bilmeli ve öğrenmelidir. Ne yakışıyor? Neye alerjisi var? Ölü deri hücrelerini çıkarmak için vücudunuza haftada iki kez tepeden tırnağa bir ovma uygulayın ve banyodan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin. Vücudun gençlerden nemli tutulması, yetişkinlik yıllarınızda gençliğini koruyacaktır..

15. Cildinizi Besleyin:

Cildinizi Besleyin

Gerçek güzellik cildin derinliklerinde yatar. Güzel bir cildin benlik saygınız ve güveniniz için yapabilecekleri inanılmaz. Işıltılı parlayan bir cildin anahtarı sağlıklı bir diyet ve bol sudur. Diyetinizi, vücudunuzun beslenmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğu tüm temel vitamin ve besinlerle dolu meyve ve sebzelerle tamamlayın ve vücudunuza bir iç temizlik sağlamak için bu soğuk içecekleri suyla değiştirmeyi deneyin. Cildinize içeriden bakmanız, dışarıdaki doğal güzelliği sağlayacaktır..

16. Güneş Koruyucu Kullanmayı Unutmayın:

cilt güneş kremi kullanın

Ekvator bölgesine yakın bir kıtada bulunan bir ülkede bulunan bir şehirde yaşıyorsanız, neredeyse her gün güneş kremi kullanmanız gerekecektir. Dışarı çıkmadan önce güneş kremi yardımıyla kollarınıza, parmaklarınıza ve cildinize masaj yapmayı unutmayın..

D) Kızlar İçin Diğer Basit Güzellik İpuçları:

17. Eller ve Tırnaklar:

eller ve tırnaklar

Yumuşak ve narin görünen eller, gözler için bir zevktir. Ellerinizi pürüzsüz tutmak için nemlendirin. Oje üzerine tekrar kat sürmeyin ve sürekli oje sürmeyin. Tırnakların da vücudun diğer kısımları gibi nefes alması gerekir, bu yüzden onlara izin verin. Kırılgan tırnaklarınız varsa, oje sürmeden önce bir baz kat sürün..

18. Ayaklar İçin Güzellik İpuçları:

Ayaklar İçin Güzellik İpuçları

Bir kişinin vücuduna bakarken ayakları neredeyse her zaman ihmal edilir. Çatlak topuklar ve kirli ayak tırnakları, tiksindirici bir manzaradır ve bir kadının içsel benliği hakkında çok şey söyler. Pedikür için bir salona gitmenize gerek yok. Banyo sırasında ayaklarınızı ve ayak parmaklarınızı günlük olarak fırçalayın ve ardından nemlendirici veya ayak kremi uygulayın. Ayak tırnaklarınızı düzenli olarak kesin ve lekesiz bir görünüm için biraz oje sürün..

19. Gülmeyi Unutmayın:

Gülmeyi Unutmayın

Bir gülümseme, kızın yüz değerini artırır ve herkesin gününü aydınlatır. Hiçbir maliyeti yok ama paha biçilemez. Işıltılı bir gülümseme hiçbir makyaj fırçasının yapamadığını yapabilir. Bu yüzden gülümseyin ve başkalarını da sizinle birlikte gülümsetin. Bu kızlar için çok basit güzellik ipuçları.

20. Formda Kalın:

Fit kalmak

Vücudunuzu mümkün olduğunca aktif ve formda tutmaya çalışın. Vücuda iyi bakmanın en iyi yollarından biri, onu oldukça sık bir şekilde sert egzersizlerden geçirmektir. Prowler rutinleri ve karın ve bel süper setleri yapmak, vücudunuzu formda tutmanıza yardımcı olacaktır. Herkes, karın kaslarının canlı görünümüne sahip tonda bir vücuda sahip olmak ister, ancak sadece birkaçı bunun için çalışmaya isteklidir..

İşte güzel görünmek için en iyi ipuçlarından bazıları. Umarım bunlar sizin için faydalı olur ve kendinizi güzel ve formda tutmanıza yardımcı olur. Sağlıklı ve mutlu olmak aslında asıl püf noktasıdır. İçten mutluysan bu yüzüne yansır.