İran Güzellik İpuçları ve Sırları

Çoğu Müslüman kadın, tüm zamanlarını halka açık yerlerde, tepeden tırnağa burkalarla geçirmek zorunda olsa da, güzelliğini korumak için hala birkaç ipucu var. Müslümanlar fildişi pürüzsüz tenleri, güzel gözleri ve koyu renk saçlarıyla tanınırlar. Şimdi burkalar yüzlerinin çoğunu örtmesine rağmen, hala gözlerini açıkta bırakıyor ve dünyanın diğer tüm bölgelerindeki kadınlar gibi Müslüman kadınlar da bu burkanın altında da mükemmel görünmelerini sağlamak için makyaj yapmaktan kendilerini alamıyorlar. ! İranlı kadınların sahip olduğu en iyi İranlı güzellik ipuçlarını özetleyen bir makale..

Göz makyajı:

Göz makyajı

Bu İranlı kadınlar için en önemli şey göz makyajı. Kapaklarına bir astar, ardından genellikle kapaklarının uçlarının ötesine uzanan siyah bir sıvı astar uygularlar ve dramatik bir etki vermek için uçlarını kıvırırlar. Üst göz kapaklarında mat bitişli göz farı ve bazen altın veya gümüş olanları kullanırlar. Alt kapak için Kohl astarları da onlar tarafından kullanılır. Kirpikleri daha belirgin hale getirmek için maskaralar da olmazsa olmazlardan. Bazı kadınlar bunu başarmak için sahte kirpikler bile kullanır. Son olarak, kaşın daha iyi kavisli olması için kaşın hemen altında daha açık renkli bir göz farı kullanılır..

Saç İpliği:

Saç İletme

İranlı kadınların yüzlerindeki istenmeyen tüyleri alma konusunda benzersiz bir tekniği var. Güzellik uzmanları, kılları folikülünden çeken özel bir hareketle hareket ettirilen dikiş ipliği kullanır. İstenmeyen diğer yüz kıllarının yanı sıra uzayabilecek istenmeyen bıyıkları gidermek için kullanırlar. Ağartmadan daha iyi ve ağdadan daha az ağrılı, etkili bir çözümdür. Ancak, zevk alabilmeniz için güzellik uzmanınızın bu yöntemden haberdar olması gerekir. Bazen diş çekme döküntülere ve kaşıntıya neden olabilir. Bir profesyonel tarafından yapılmadığı sürece enfekte bile olabilir..

Burun İşleri:

İran’da burun estetiği son derece yaygın. Orada bir modadan çok bir durum bildirimi var. Kadınlar genellikle sadece paralarının yettiğini göstermek için onlara ihtiyaç duymasalar bile burun estetiği yaptırırlar..

Kaş Alma:

Kaş Alma

Kaşları yolmak veya yolmak da İranlı kadınların güzellik rejiminin düzenli bir parçası. Kaşlarını bile her gün diş fırçasıyla fırçalıyorlar.!

Kına Boyası:

Kına Boyası

İranlı kadınlar saçlarını boyamak için markalı boyalar kullanmıyor. Kına bitkisi ile kendi boyalarını yaparlar. Ezilmiş kına yapraklarına eklenen limon suyu işi yapar. Macunu saçınıza uygulamanız ve birkaç saat beklemeniz yeterlidir. Yıkadığınızda, saçınızda güzel bir bakırımsı kahverengi renk elde edeceksiniz. Günümüzde sarışın, siyah, kahverengi ve kırmızı kına boyaları bile var! Saç boyamanızın profesyonel olmasını tercih ediyorsanız, stilistinizden kına boyasını sizin için yapmasını isteyebilirsiniz..

Aromatik Vücut Yağları:

Aromatik Vücut Yağları

İran’ın pürüzsüz parlayan cildinin anahtarı, burkaların altında toz ve kirden korunmaları ve ayrıca vücut yağlarının yoğun kullanımıdır. İlki hiçbir kadına çekici gelmese de ikincisi herkesin deneyebileceği bir şey. Vücut yağlarının verimli kullanımı, nemi cildinize hapsederek, esnek ve pürüzsüz kalmasını sağlar..

Doğal Çözümler:

İran’daki kadınlar da doğal çarelere düşkün! Banyo suyuna kuru gül yaprakları ekliyorlar. Hatta içinde kuru gül yaprağı olan çömleklerde su kaynatıp bu gül suyunu saçlarını yıkamak için kullanıyorlar. Ortadoğuluların da misvak çubuğunu hijyen için kullandıkları bilinmektedir. Kadınlar genellikle dudaklarına turuncumsu bir renk vermek için kullanırlar. Çubuk, o rengi oluşturmak için bir insan tükürüğü ile tepki verir..