Bireyin yüz bakım rejimi günün en önemli güzellik görevidir. Yüzünüze en iyi şekilde bakmanız son derece önemlidir. Günlük iş baskımız nedeniyle güzellik salonunu ziyaret etmek genellikle zahmetli hale gelir. Bu nedenle cilt bakımının ev yapımı ürünlerle yapılması çok faydalıdır. Doğal ürünler kullanmak, içinizdeki en iyiyi ortaya çıkardığı için cildiniz için çok faydalıdır. Günlük kimyasal kullanımı cildinize zarar verebilir ancak doğal ürünlere zarar vermez. Ayrıca kullanımları uygun maliyetlidir.

yüz için güzellik ipuçları

Yüz İçin Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Işıltılı ve ışıltılı bir cilt için uygulayabileceğiniz yüz için birkaç güzellik ipucu.

1. Badem Maskesi:

3-4 badem ve süt kullanımı cildiniz için harikalar yaratabilir. Parlak bir cilt elde etmek için çok faydalı bir ürün olarak kabul edilir. Günlük olarak kullanabilir ve değişiklikleri kendiniz görebilirsiniz. Sabahları bademleri sütün içinde bekletebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ince bir macun yapmak için onları sütün içinde ezebilirsiniz. Yüzünüze uyguladıktan sonra gece boyunca bırakabilirsiniz. Paketi yıkadıktan sonra gözle görülür değişiklikleri kendiniz görebilirsiniz. Yüzünüz eskisinden daha parlak ve çok daha pürüzsüz görülebilir. Kuru ciltler ve yağlı cilde sahip olanlar için günlük olarak kullanılması tavsiye edilir; haftada iki kez kullanabilirsin.

2. Papaya Maskesi:

Papaya maskesi, kullanımı size çeşitli şekillerde fayda sağlayabilecek yüz için en çok önerilen güzellik ipuçlarından biridir. C vitamini ve A vitamini, magnezyum ve potasyum içerdiğinden, popüler cilt problemlerinin çoğuna mükemmel bir çözüm görevi görür. Parlayan bir cilt elde etmek için macunu bal ve sütle yapabilirsiniz. Yüzünde sivilce olanlar bu paketi sivilcelerden kurtulmak için de kullanabilir. Papayayı multani mitti’nin ortasında karıştırabilir ve ardından bu karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizin günlük hasar görmesini önlemek için Aloe Vera jeli ile de kullanabilirsiniz. Karışım cilt tipinize göre kullanılmalıdır..

3. Limonlu Zerdeçal Yüz Paketi:

Zerdeçal, bir dizi problem için bir tedavi olma konusunda çok eski bir geçmişe sahiptir. Antibakteriyel saldırı için harika bir iyileşme görevi görür ve cildin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur. C Vitamini içeren bir tutam limon ile cildinizi ve yüzünüzü özenle temizler. Paketi peeling olarak kullanabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra çok daha temiz akan bir yüz fark edeceksiniz. Genellikle sabahları duş almadan önce bu maskeyi uygulamanız önerilir. Cildinizdeki tüm ölü gözeneklerle savaşarak cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Limon ayrıca yüzdeki her türlü yara izinin giderilmesinde de faydalıdır..

4. Bronzlaşmak için Yoğurtla Birlikte Domates Paketi:

Domates, harika bir bronzluk giderici görevi gören dahili bir sitrik özelliğe sahiptir. Ayrıca koyu lekelerin iyileştirilmesine yardımcı olur ve ayrıca pigmentasyonu azaltır. Cildinizdeki yağı kontrol etmeye yardımcı olduğu için yağlı cilde sahip olanlarınız için harika bir paket. Yoğurt kullanımı, içinde ağartma özelliklerine sahip olduğu için güneş yanığı ile mücadelede yardımcı olur. Uygulamadan sonra 30 dakika bekleyip durulamanız gerekmektedir. Güneş lekelerini anında yok ederek cildinizde harikalar yaratır. Ayrıca gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur, böylece kirlerin gözeneklerinizin içinde kalmasını önler. Malzemelerin her birinden birer yemek kaşığı karıştırıp yüzünüze sürmeniz gerekiyor..

5. Aloe Vera Yüz Paketi:

Aloe Vera bitkisinin cilt üzerinde harikalar yarattığı bilinmektedir. Bitkinin jelini her gün bir gecede yüzünüze uygulayabilirsiniz. Jel, yüzünüzde bir mucize gibi çalışacak ve cildinizi kısa sürede daha sağlıklı hale getirecektir. Belli bir süre boyunca günlük kullanımda yüzünüzde gözle görülür değişiklikler görebilirsiniz. Yüzünüz eskisinden çok daha parlak ve ışıltılı hale gelecek. Bal, salatalık suyu, lor ve gül suyu gibi doğal malzemeler kullanarak da bir paket yapabilirsiniz. Cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Soğuk suyla yıkadıktan sonra ferahlatıcı bir his ile temiz bir yüz görebilirsiniz..

6. Makyajı Temizlemek İçin Jojoba Yağı Kullanın:

Yüz makyajla gölgelendiğinde doğal olarak nefes alamaz. Bu nedenle, tüm gece boyunca nefes alması için makyajı çıkarmak çok önemlidir. Makyajınızı kolayca çıkarmanıza yardımcı olan doğal içerikli jojoba yağı kullanarak makyajı çıkarın. Cilt tıkanmış gözenekler içerdiğinde, net görünen bir cilde sahip olamazsınız. Ayrıca cildinizin beslenmesine ve parlak kalmasına yardımcı olurlar. Makyajda kullanılan kimyasallar sivilce ve akne oluşumuna neden olarak yüzünüzde birkaç veya daha fazla sivilce oluşumuna neden olur. Gözenekleriniz uzun süre tıkalı kalırsa cildiniz de kurur..

7. Siyah Noktaları Kaldırın:

Siyah nokta, yağlı cilde sahip kişilerin en yaygın sorunlarından biridir. Siyah noktanızdaki yağ tıkandığında siyah noktalara neden olur. Daha net ve temiz görünen bir yüz vermek için siyah noktaları çıkarmak çok önemlidir. Yüz için doğal güzellik ipuçlarının yardımıyla çok beklenen daha net görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Bir pamuğa hidrojen peroksit koyabilir ve etkilenen bölgelere basit bir dokunuş yapabilirsiniz. Ayrıca cildinizi yumuşatmak için gece boyunca bırakabilir veya anında yıkayabilirsiniz. Ayrıca yüzdeki sivilceleri ve akneleri gidermek için harika bir ajan görevi görür..

8. Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Badem Yağı:

Göz altı kararması günümüz senaryosunda çok yaygın bir sorundur. Badem yağı uygulayarak koyu göz probleminden kurtulabilirsiniz. Yatmadan önce yağı kullanmanız tavsiye edilir. Daha az miktarda uygulanmalı ve etkilenen bölgelere nazikçe mesaj verilmelidir. Yüzünüzde etkili değişiklikler yapmak için bir gecede bırakın. Soğuk suyla yıkadıktan sonra, gözünüzün altındaki önemli değişiklikleri kendiniz fark edebilirsiniz. Yüzünüzün parlak görünmesini sağlayan çok daha net görünen bir cilt sağlamaya yardımcı olur. Koyu lekelerin solmasına yardımcı olmak için düzenli olarak uygulanmalıdır..

9. Hindistan Cevizi Suyu Toneri:

Hindistan cevizi suyu, yüzü temizlemek ve taze görünen bir parlaklık sağlamak için kullanılabilecek en doğal tonerdir. Tek gereken hindistancevizi suyu ve limon suyu. Zamanla önemli değişiklikler olması için günlük olarak kullanılmalıdır. Tüm ciltlere uygulanabilen bu toner organik bir şifa şeklidir. Yüzünüzdeki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Bu, cildinizi nemli ve taze tutmaya yardımcı olan yüz için temel ev yapımı güzellik ipuçlarından biridir. Yüzünüzdeki kiri ve fazla yağı temizleyerek, yüzünüzün pH dengesini korur. Bu doğal içerik, güzel, parlak cildiniz için harika bir ipucudur. Toner içeren pamuğu yüzünüze hafifçe vurun ve göz çevresinde tahrişten kaçının..

10. Güneş Yanığını Sirke İle Giderin:

Doğal, kolayca bulunabilen sirkeyi kullanarak, artık yüzünüzdeki güneş yanığını giderebilirsiniz. Ne kadar güneş kremi sürerseniz sürün, zararlı güneş ışınları cildinizi etkili bir şekilde etkiler. Güneş yanığını gidermek için güneş ışınlarından en çok etkilenen bölgelere sirke püskürtebilirsiniz. Kuruduktan sonra kısa sürede ciltte soğuma hissini hissedebilirsiniz. Bu, küçük bir süre içinde önemli değişiklikleri görmek için düzenli olarak uygulanmalıdır. Antioksidan özellikleri güneş yanığının daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca yüzü herhangi bir mantar veya bakteriyel enfeksiyondan korur. Cildin pH seviyesini eski haline getirmek ve korumak için de faydalıdır. Daha hızlı iyileşme için bu işlemi günde beş saatte bir tekrarlayabilirsiniz..

11. Yüzünüzü Limon Suyuyla Fırçalayın:

Yüzünüzü haftada en az bir kez ovmak çok önemlidir. Parmaklarınızı veya bir pamuk topunu kullanarak limon suyuyla cildinize nazikçe masaj yapın. Cildinize dairesel hareketlerle masaj yapmanız gerekir. Bu, ölü hücrelerin çıkarılmasına yardımcı olur ve yüzünüzü parlak bir ışıltıya dönüştürür. Sivilce veya akne sorununuz varsa, limon kabuğu, bunların cildinizden bulaşmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca varsa izlerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Tıkanmış gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur, böylece cildinizi eksfoliye eder. Böylece cildinizin parlamasına ve tazelenmiş bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur..

12. Kuru Ciltler İçin Paket:

Kuru cilde sahip olanlar için cildinizi nemli tutmak çok önemlidir. Doğal bileşenlerin kullanımı cildinizi doğal olarak iyileştirmeye yardımcı olur. Kuru ciltler için en iyi sonucu veren farklı bileşenlerin bir karışımını yapabilirsiniz. Canlı görünen bir cilde sahip olmak için salatalık, balkabağı ve karpuz ezmesi yapabilirsiniz. Malzemeleri süt kullanarak karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüz için ev yapımı güzellik ipuçlarını kullandığınızda, kimyasalların yüzünüze girmesini engellemiş olursunuz. Bir saat beklettikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz. Cildinize taze bir görünüm kazandırarak cildinizdeki kuruluğu giderir..

13. Temizleme Amaçlı Hindistan Cevizi Yağı ve Sütü:

Yüzünüzü temizlemek, günün en önemli aktivitelerinden biridir. Cildinizdeki ölü deri, yağ ve kiri temizlemeye yardımcı olur. Daha temiz görünen bir yüzünüz olmadıkça, başka hiçbir adım işe yaramaz. Parlayan bir cilde doğru atılan en önemli adımlardan biridir. Süt, yüz için harika bir temizleyici görevi görebilir. Yüzdeki dağınıklığı ve kirleri gidermek için hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, yağlı cilde sahip olanlarınız için faydalı olmaz. Yağ sadece yüzünüzü temizlemekle kalmaz, aynı zamanda nemlendirir ve eksfoliye eder..

14. Yüz Temizleme İçin Bal:

Bu doğal bileşen tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Yarım kaşık bal alın ve yüzünüze sürün. Hassas bir şekilde cilt bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Bu işlemden sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu, kiri temizleyerek daha net görünen bir cilt sağlar. Ham bal, akne veya sivilcelerin önlenmesine yardımcı olan doğal antibakteriyel özellikler içerir. Üstün iyileştirici özelliklerini artıran yüz için uygun fiyatlı ev güzellik ipuçlarıdır. Tüm cilt tipleri için iyi çalışmasına rağmen, hassas ciltler için ideal kabul edilir. Yağlı cildin yağlılığını dengelemesine yardımcı olur ve kuru cildi nemlendirir..

15. Yüz Paketi Ayran ve Yulaf:

Bu paketi yapmak için ayranı yulafla karıştırmanız gerekir. Bu doğal malzemeleri kullanarak yüzünüze nazikçe mesaj atın. Ayran cildinizi yatıştırmaya yardımcı olur ve kabarcıkları iyileştirir. Yulaf, cildinizin doğal olarak pul pul dökülmesine yardımcı olur. Aynı zamanda daha genç görünen bir cilt sağlar. Böylece daha genç görünen bir cildi merak edenler için bu doğal malzemeleri kullanabilirsiniz. Bu doğal içerikler, dışarıdan genç hissetmenize yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir, bu nedenle birçok insan için büyük bir ihtiyaç kaynağıdır. Yulaf ezmesi ayrıca cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur, böylece yüzünüze çok yumuşak ve taze bir görünüm kazandırır..

Bu doğal maddeler yüzünüz için harika çalışıyor. Kimyasalların kullanımı zaman geçtikçe cildinizin donuk görünmesine neden olabilir. Oysa bu doğal içerikler cildiniz için harikalar yaratır ve yüzünüzün tamamen parlak ve taze görünmesini sağlar. Artık cilt için tüm güzellik ipuçlarını bildiğinize göre bunları kolayca uygulayabilirsiniz. Bu bileşenler uygun fiyatlı ve hazır olduğundan, kullanımınız için çok uygundur. Artık pahalı maskeler satın almak ve cildinizi etkilemek için bir servet harcamanıza gerek yok. Cildinizi gençleştirmek için hazır bulunan ev yapımı malzemelerden bir macun yapın. Daha parlak görünen güzel bir yüz için bu doğal ev yapımı malzemeleri kullanarak duyularınızı uyandırın..