Vücudumuz genellikle daha iyi çalışır ve organik gıdalara bağlı kaldığımızda daha aktif hissederiz, benzer şekilde cildimiz kimyasal içeren normal kozmetik ürünler yerine doğal ve organik ürünlerle tedavi ettiğimizde daha iyi hisseder. Cilde iyi gelen her şeyi bulmanıza yardımcı olmak için, cildinizin her kullanımdan sonra daha iyi görünmesine yardımcı olan 15 doğal ve Organik cilt bakım ürününün bir listesini burada bulabilirsiniz, hadi göz atalım.,

Hindistan’daki En İyi Doğal ve Organik Cilt Bakım Markaları:

Erkekler ve kadınlar için en iyi 15 Organik ve Doğal Cilt Bakım Markasını bulalım.

1. Kaportacı:

Vücut Dükkanı

Önde gelen sağlık ve kozmetik markalarından biri olan body shop, sadece güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda yüz ve vücut derisinin sağlığı üzerinde de gerçekten iyi bir etkisi olan ürünler yaratıyor. Ürünler, alışveriş merkezlerinde ve alışveriş komplekslerinde markanın birçok satış noktasında kolayca bulunabilir..

 • Artıları & Eksileri: Her ürünün çekici ambalajı ve uzun süre kalıcı kokusu sizi satın almaya zorlayacaktır ancak kitleler için fiyatlar biraz yüksek olabilir..

2. Biyotik:

biyotik

Saç bakımı ve cilt bakım ürünleri ile son yıllarda yüksek tanınırlık kazanan bir marka. Biotique, kitleler için çok uygun olmayan tüm organik markalara daha ucuz ama eşit derecede etkili bir alternatif haline geldi..

 • Artıları & Eksileri: Ürünler genel cilt ve saç gelişimi için mevcuttur. Ayrıca her ürün uygun fiyatlı ve paketli.

3. Himalaya:

himalaya

Himalaya, Hindistan’daki en eski ve güvenilir cilt bakım markalarından biridir. Ürünleri organik ve kokulu olduğu kadar orta fiyatlıdır. Kayısı ve ceviz gibi gerçekten faydalı maddeler içeren yüz temizleyicileri ve peeling ürünleri ile tanınırlar..

 • Artıları & Eksileri: Kaliteli malzemeler ve görünür efektler ile orta fiyatlı ve iyi miktarda mevcuttur.

4. Lotus Bitkileri:

Lotus Bitkileri

Lotus Herbals, losyonları ve nemlendiricilerinin yanı sıra yüz paketleri gibi diğer cilt bakım ürünleri ile tanınır. Onların SPF Güneş Koruyucu losyonu, mat etkisi ve gözle görülür sonuçları nedeniyle çok ünlü ve sevilen bir üründür..

 • Artıları & Eksileri: Cildinizi yağlı veya yağlı hale getirmeden işini yapan mat bir güneş koruyucu. Uygun fiyatlı ve miktar olarak iyi.

5. Khadi Naturals:

Khadi Naturals

Khadi Naturals, cilt bakımı için en iyi bitkisel ürünlerden bazılarını üretir. Bu ürünler sadece organik değil, aynı zamanda kolayca yeniden kullanılabilen veya geri dönüştürülebilen ambalajlarıdır. Banyo tuzları, vücut ve dudak peelingi ve balsam gibi ürünleri çok ünlüdür..

 • Artıları & Eksileri: Akıllıca paketlenmiş çok doğal ve etkili ürünler.

6. VLCC:

VLCC

VLCC, cilt bakımı oluşturmaya ve geliştirmeye inanır. Yüz ürünleri aynı zamanda yüz kiti gibi çeşitli kitlerin yanı sıra esansiyel yağlar, meyvelerden yapılan peelingler ve diğer bu tür organik maddeler içeren temizleme kitleri içinde gelir. Birçok önde gelen salon, müşterileri üzerinde bu şirketin ürünlerini kullanıyor.

 • Artıları & Eksileri: Yüzünüzü veya temizliğinizi evde yapmak için uygun kitler halinde gelir.

7. Kama Ayurveda:

Kama Ayurveda

Bazı gerçekten iyi bitkisel güzellik ürünleri geliştiren bir başka ayurveda markası Kama Ayurveda’dır. Bu şirketin tüm ürünlerinde kullanılan malzemeler çoğunlukla ham ve organik olup, evinizin rahatlığında en özel malzemelerle o ışıltı ve güzelliği yakalamanıza yardımcı olur..

 • Artıları & Eksileri: Ürünler bazı durumlarda biraz pahalı olabilir.

8. Orman Temelleri:

Orman Temelleri

Forest Essentials markasının herhangi bir ürününün kokusu, aslında size doğadan beton bir ormana doğru yürüdüğünüzü hissettirecek. Bu markanın şampuanları, vücut yıkama ve banyo ovma ürünleri birçok ünlü ve diğer insanlar tarafından bile çok seviliyor ve beğeniliyor..

 • Artıları & Eksileri: Fiyatı biraz yüksek gibi görünse de bu ürünü almaya değer..

9. Ruh Ağacı:

ruh ağacı

Yaklaşan bir organik makyaj ürünleri markası olan Soul Tree, organik makyaj ürünleriyle ün kazanıyor. Uçucu yağları, peelingleri, vücut yıkamaları vb. iyi bilinir ve seçkin mağazalarda bulunur..

 • Artıları & Eksileri: Yalnızca belirli satış noktalarında ve web sitelerinde mevcuttur.

10. Saf Toprak:

saf toprak

Pek çok kişi tarafından sevilen, ancak yalnızca birkaç kişi tarafından kullanılabilen bir marka olan Pure Earth ürünleri, ham ve sızma yağlardan ve diğer bileşenlerden üretilerek ürünleri gerçekten saf hale getirir. Ürünler yalnızca önde gelen mağazalarda ve web sitelerinde mevcuttur, bu nedenle birçok kişi için erişilemez hale gelir..

 • Artıları & Eksileri: Önemli bir sonuç yok, çok saf bir ürün markası.

11. Patanjali:

Patanjali

Zamanla çok tanınan bir marka olan Patanjali, yalnızca bir sağlık veya cilt bakımı markası değil, aynı zamanda birçok bakkal ve diğer ev ürünleri ve yenilebilir ürünler üretip satıyor. Ürünlerinin ucuz olduğu bilinmektedir, bu nedenle toplumun tüm sınıfları için uygun fiyatlı olmasını sağlar..

 • Artıları & Eksileri: Bu markanın önemli bir sonucu yoktur, ancak birçok mağazada bulunabilirliği ve ayrıca satın alınabilirliği gibi birçok iyi faktör vardır..

12. Avon:

avon

Bir süredir faaliyet gösteren bir marka, her türlü organik kozmetik ürününü yapıyorlar. Şirket ayrıca, belirli miktarda kimyasal içerebilecek diğer bazı makyaj ürünleri de üretmektedir..

 • Artıları & Eksileri: Markanın ve ürünlerinin pek çok satış noktasında bulunmaması, müşterilerin ürünleri bulmasını zorlaştırıyor..

13. Şeffaf Kapak:

Şeffaf Kapak

Organik bir makyaj ürünleri markası olan şeffaf kılıf, gerçekten harika kozmetikler yaratıyor. Bunlar da çok çekici bir ambalaj içinde gelir. Sıkıştırılmış kohlları, pres tozları en ünlü ürünlerden bazılarıdır. Marka, kitleler arasında çok iyi bilinmese de, hızla ün kazanıyor..

 • Artıları & Eksileri: Marka pek çok satış noktasında bulunmaz ve çoğunluk için biraz pahalı olabilir..

14. Ayur Bitkileri:

Ayur Bitkileri

Organik şampuanları ve sabun kalıpları ile ünlü eski bir Hint markası olan Ayur Herbals, uzun süredir piyasada. Marka, zamanla markaya körü körüne güvenen ve ürünlerini satın alan çok sayıda müşteri kazandığı için çok fazla pazarlama gerektirmez..

 • Artıları & Eksileri: Marka, ülkenin bazı bölgelerinde yaygın olarak bulunmaz, ancak her ürün makul fiyatlıdır..

15. Sadece Otlar:

Sadece Otlar

Hala önemli miktarda tanınırlık kazanmaya devam eden ancak bu aşamaya yavaş ve istikrarlı bir şekilde ulaşan bir marka olan Just Herbs, iyi bir bitkisel güzellik ürünleri markasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünlerinde tüm yararlı ve önemli Hint ve yabancı otları kullanmaya vurgu yapıyorlar..

 • Artıları & Eksileri: Bu markanın ürünlerinde çok çeşitli otlar kullanılmaktadır..

Daha sağlıklı bir yaşam tarzı seçmenin günlük rutininiz üzerinde çok büyük olumlu etkileri olacaktır, ancak tıpkı vücudumuz gibi cildimizin de sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Organik cilt bakım ürünlerinin yardımıyla sadece eski bir cilde kavuşmakla kalmaz, aynı zamanda yan etkiler konusunda da kaygısız oluruz..

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Farklı Markaların Bitkisel Güzellik Ürünlerini Kullanabilir miyim??

Evet, piyasadaki çeşitli makyaj markalarından bütçenize ve cilt tipinize uygun organik makyaj ürünü markasının tercih ettiğiniz güzellik ürünlerini kullanabilirsiniz..

2. Patanjali Hintli Bir Cilt Bakım Markası mı??

Evet, Patanjali, yalnızca cilt bakım ürünleri üretmekle sınırlı kalmayıp aynı zamanda sağlık, gıda, hijyen ve diğer türde ürünler üreten bir Hindu Aziz tarafından kurulan bir Hint markasıdır..

3. Doğal Güzellik Ürünlerini Nereden Satın Alabilirim??

Doğal güzellik ürünleri birçok kozmetikte olduğu gibi eczanelerde de bulunabilir. İnsanlar ayrıca bu ürünleri Amazon gibi sitelerden ve güzellik ürünleri satan diğer web sitelerinden çevrimiçi olarak satın alabilirler..