Gün yaklaşıyor ve 40 haftalık hamile bebeğiniz, siz doğuma girer girmez dünyaya gelmek üzere. Çoğu anne bu zamana kadar bebeğini kucaklamak için bekler ve bazen bebek hafta sonuna kadar gelmediği için hayal kırıklığı yaşarlar. Oluyor ve bu konuda endişelenecek bir şey yok. Kafayı olumsuz şeylerle doldurmadan önce bir şey akılda tutulmalıdır ki bebeklerin sadece %4-5’i beklenen tarihte gelir ve bu çok düşük bir marjdır. Aynı sorunla karşı karşıyaysanız, endişelenecek bir şey yok. Kendinizi %95-95 şanssızlar arasında düşünebilirsiniz..

Hamilelikler farklı uzunluklarda olabilir ve bu ırktan ırka değişir. Örneğin, 41. haftadan sonra bile doğum uyarılmışsa, Asyalı kadınlar beyaz veya Amerikalı kadınlara göre en fazla sorunla karşı karşıyadır ve daha büyük risk altındadır. Bu konuda çoğu doktor ve uzmana göre doğum genellikle 40. haftadan itibaren başlar ve şu anda o aşamadasınız. Heyecanlı, ha? Çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız. Bebek zamanında gelecek ve ileride harika bir hayatın olması bekleniyor..

40 Haftalık Hamile

Bu Hafta Ne Düşünmeli:

Anne genellikle bebeği ilk kez kucağına almayı, onu öpmeyi ve kucaklamayı düşünür. Yolculuk kolay olmadı ama sonu güzel olacak. Bebekle ilk iletişimle ilgili bazı kitaplar okuyun. Çoğu anne, nasıl görüneceği konusunda heyecanlıdır. Sonuçta, bu muhtemelen bir annenin hayatındaki en güzel gün. Mutluluk bazı kişilere o kadar iyi gelir ki, başka birine sahip olmayı planlarlar..

Uygun bir portre seansı düzenlenmelidir. Bu genellikle hastaneler tarafından yapılır ve hastalar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir (zaten dahildir). Bebeğe iyi bir resim için yumuşak, sevimli bir oyuncak sağlar. Ayrıca resme eklenen iyi yapılmış bir battaniye. Resimde olmayı tercih eden anneler için de üstler ve son olarak benzersiz olacak çok güzel ilk bebek kıyafeti de mevcuttur..

Fetüs gelişimi:

Fetal gelişim temel olarak, doğum yapıldığında yavruların nasıl görüneceğini belirleyen uzuv şekilleri, boyutları, bebeğin toplam ağırlığı vb. ve benzeri diğer hususlardır..

40 Haftalık Hamile Bebek Ağırlığı Kg: Bu noktada, muhtemelen tüm anneler, bebeğin ilk kez rahimden çıkması için gerçekten heyecanlıdır. Anne onu kucaklamak için can atıyor    ama tüm bunların dışında gelişim noktası akılda tutulmalıdır. Bebek yaklaşık 51 cm uzunluğunda olacak ve yaklaşık 2,5 ila 3,8 kg (en fazla) ağırlığında olacaktır. Bu oldukça sağlıklı bir kilodur ve genellikle tüm bebekler bu kilodadır..

Başparmak Arama: 40 haftalık hamile bebek hareketleriniz çok artacaktır. Şimdiye kadar, bebek baş parmağını anladı ve emiyor olacak. Bunun bebekteki en büyük gelişmelerden biri olduğu ve uygun olacağı söylenebilir ve muhtemelen kendisini gelecekteki değişikliklere hazırlamıştır..

Yağlı Madde: Bu son haftalarda da olan bir şey. Bu maddeye Vernix Caseosa adı verilir ve bebeğin cildini korur. Bu zamana kadar bebek çok fazla dökülecek ve bu yüzden sonunda geldiğinde bebek kuru olacaktır..

Rahim Yardımı: Bebeğin kafası bir mantar gibi hareket edecek ve zarlar kısmen hasar görse bile rahmin açılmasına yardımcı olacaktır..

Göğüs Yemi: bu bebeğin doğal olarak öğrendiği bir şey. Bebek sütü nereden alacağını zaten biliyor ve karnına sokarken kendi kendini eğiten bir şey. Bebek doğar doğmaz anne sütü ile beslenmesi gerekir ve bu, bebeği ilk birkaç ayda beslemenin en iyi yollarından biridir..

Kafatası kemikleri: Kafatası kemikleri ayrılmıştır ve bu nedenle bebek artık doğum kanalından kolayca geçebilecektir. Bu hem anneye hem de çocuğa doğum konusunda yardımcı olacaktır. Bebek kafasında nispeten yumuşak noktalarla çıkacaktır ve bu ilk yıl boyunca ve ayrıca doğum sırasında olacaktır..

Saç: Bebeğin saçları artık kalınlaşacak ve tırnakları daha uzun uzamaya devam edecek..

Belirtileri ve Üstesinden Gelmeleri:

 1. Karın ağrısı: Bu süre zarfında bir tür karın ağrısı ve mide sorunları yaşıyorsanız, bu oldukça normaldir. Bu, yemek yeme şeklinizle azaltılabilir. Uzun aralardan sonra ağır öğünler yemektense belirli zaman aralıklarında küçük öğünler yemek daha iyi olacaktır. İçinde sağlıklı şeyler varken ağzınızı açık tutun ve sağlıklı kalın.
 2. Alt Sırt Ağrıları: Bebek yavaş yavaş aşağı indiği ve kilo artışı olduğu için bu ağrılar oldukça yaygındır. Bu, 40 haftalık hamilelik sorunuyla ilgili en yaygın sorunlardan biridir. Hemen hemen her kadın bununla yüzleşir ve bu acı sinir bozucu olabilir. En kötüsü, sadece içinden geçmek zorunda kalacaksın. Bebeğin hareketi de şiddetli ağrılara neden olur ve hareket edebileceği çok az yer olduğu için anne ciddi sorunlarla karşı karşıya kalır. Bazen karnında çok az yer olmasına rağmen bebek tarafından güçlü bir tekme sağlanabilir. Bazı yoga uygulamaları yapmak yardımcı olabilir.
 3. Braxton Hicks: Çoğunlukla düzensiz olan bazı kasılmalar vardır ve bunlar benim Braxton Hicks olarak adlandırılabilir. Kadınlar sıkı bir sıkışma varmış gibi hissedecekler ve bunlar çok acıtıyor. Anne daha önceki tüm acıları sürdürdüğü gibi, bu da geçecek. Sakin ol!
 4. Bacak Ağrıları: Artan kilo nedeniyle kadınların zayıf bacakları ve yumuşak kemikleri etkilenecektir. Eklemlerde ağrılar olacak ve kaslar oldukça sık ağrıyor. Aldığınız yiyeceklere dikkat edin, bu onu kontrol edebilir ve ağrıyı da ortadan kaldırabilir..
 5. baş ağrısı: Bu süre zarfında alında bir baskı hissetmek de yaygındır. Müzik dinlemek ve hamilelik havasını kapatmak ve kendinizi normal hayata (mümkün olduğunca) şımartmak kesinlikle yardımcı olacaktır..
 6. Vücut Krampları: Vücut krampları da bu dönemde sık görülür. Tüm vücut kaslarınızla ilgili ciddi sorunlarınız varsa, bu kramplar oldukça yaygın olduğu için doğru yerdesiniz. Bazı yoga hareketleri yapmak ve kısa yürüyüşler yapmak bu fiziksel dezavantajlara yardımcı olacak ve ayrıca metal kondisyona yardımcı olacaktır..

Hafta Etkinliği:

Yaşam tarzınız çok değişti. Fast food özlemi ve hafta sonu alkolikliğinden sağlıklı yiyiciye kadar uzun bir yol kat ettiniz ve her şey bebeğin iyiliği için yapıldı. Bu nedenle, haftalık aktivitenizde bebek için de iyi olacak bazı son dakika değişiklikleri olabilir. Uykusuz gecelerin günleri yaklaşırken, ciddi bir uyku çekmeyi deneyin. Diyete dikkat edin ve sadece sağlıklı şeyler yiyin. Önümüzdeki birkaç gün hastanede olacağından kısa yürüyüşler yapın..

Hafta Diyet ve Egzersiz:

Son birkaç haftadır, sadece doktorların reçete ettiği iyi şeyleri yiyorsunuz. Belirli yiyecekleri yemek doğumu tetikleyebilir ve bu tür yiyecekler aşağıda tartışılmıştır..

 • Köri: Asyalıysanız, Köri çoğu Asya ülkesinde, özellikle Hindistan’da     ünlü bir yemek olduğundan, bu, emeği teşvik etmeniz için en uygun yiyeceklerden biri olacaktır. Unutulmamalıdır ki çok fazla baharatlı yiyecekler yemek mide yanmasına neden olabilir..
 • Ananas: Ananastan faydalanabiliyorsanız, doğuma yardımcı olabilir. Taze ananasın doğum söz konusu olduğunda birçok faydası vardır. Meyve bromelain enzimi ile birlikte gelir, serviksi yumuşatır.
 • Bazı Gıdalardan Kaçının: Mideyi bozan yiyeceklerden kaçınmalısınız. Çünkü bu noktada böyle bir risk almak istemezsiniz. Bebek için de çok fazla olacak ve doğum sırasında da bazı sorunlar olabilir..

Egzersiz yapmak:

Son birkaç gündür yaşadığınız ağrı ve sızıları azaltmanıza yardımcı olacak bazı egzersizler var..

 • Bu durumlarda yürümek her zaman işe yarar. Aşırı stres yaratmadan yürümeyi deneyin ve bu, rahatlamanızı sağlayacak en basit ve etkili hareketlerden biri olduğunu kanıtlayacaktır..
 • Yüzme, kasları esneterek ve zihni rahatlatarak ağrıları azaltmaya yardımcı olan bir başka harika egzersizdir. Hamileliğin 40. haftasında yüzmek kesinlikle gerçekten yardımcı olabilir..
 • Yoga da bu dönemde yardımcı olur. Karnı ve zihni de rahatlatır. Tüm bunlar işe girdiğinizde işinize yarayacaktır..

Bu Hafta Boyunca Seks:

Bu zamana kadar, muhtemelen doğumu tetikleyecek şeyleri denemekten bıktınız ve bu nedenle muhtemelen geriye kalan tek seçenek seks. Güvenli olduğu iddia edilebilir, ancak bir dereceye kadar. acele etme! Asla acele etme. Acele etmek, özellikle bu zamanda, eğlenceyi her zaman mahveder. Bebek için endişelenme. Bebeğe hiçbir şekilde zarar vermezsiniz. Doğuma yol açabilir. Bazı durumlarda, cinsel ilişki doğumun başlamasına yardımcı oldu. Duygular, normal ilişki uygulamalarına kıyasla biraz farklı olacaktır. Niye ya? Merhaba! Şu anda hamilesiniz ve neredeyse canlı bir bebek doğurmak üzeresiniz..

Stresin Üstesinden Gelmek İçin İpuçları:

Stres, yaşam tarzı değişikliği ve ayrıca hızlı fiziksel değişiklikler nedeniyle stresin ortaya çıktığı bu zamanda en yaygın sorunlardan biridir. Aşırı stres zararlı olabilir ve bebeği de etkileyebilir. Stresi azaltmanın belli yolları var.

 • Sigara içmeyi bırak: Bu süre zarfında tamamen sigara içmekten kaçının. Sigaranın stresi tetiklediği kanıtlanmıştır ve bu hem anne hem de bebeği için gerçekten kötü olabilir..
 • Arkadaşlarla konuşmak: Aşırı duygusal istismar ve kötü olayları hatırlamak da stresi tetikleyebilir. Bir arkadaşınıza danışın gibi duygular yaşıyorsanız. Her zaman eşinizle birliktesiniz ve çok fazla aşk boğulmaya neden olabilir. Bu yüzden dışarı çıkıp bir arkadaşınızla konuşmanız gerekecek. Arkadaşlar ne zaman işe yarayacak.
 • Sana şarap yok: Alkol içeriği ile gelen her türlü içecekten kaçının. Bu noktada kırmızı şaraptan bile kaçınılmalıdır. Sadece birkaç gün sonra bebeğinizi görebileceksiniz. Bu nedenle, kötü bir karar olmayacak, bu yüzden alkol isteklerinize hayır deyin..
 • Meditasyon yapmayı deneyin: Meditasyon her zaman zihni rahatlatmaya ve stresi etkili bir şekilde azaltmaya yardımcı olur. Doktorlar bile son haftalarda stresi azaltmak için bir tür meditasyon yapmayı öneriyor ki bu oldukça doğal..

Tıbbi Tedavi ve Düzenli Kontrol:

Çocuğun hareketini ve büyümesini kontrol etmek için bir doktor veya uygulayıcı gelecektir. Bu sizin düzenli muayeneniz olacak.

Geçen hafta içinde tıbbi bir durumunuz varsa, bu bir sorun olabilir. Bu yüzden mümkün olan en kısa sürede dikkat edilmelidir. Birçok kadın bu süre zarfında ciddi baş ağrısıyla karşı karşıya kalır. 40 haftalık hamile kadın için bazı doğal ilaçlar uygun olmalıdır. Mantar enfeksiyonları, depresyon, asitlik ve öksürük ile ilgili başka sorunlar da vardır. Bu tıbbi durumları azaltmak için Diflucan, Paroxetine, Mylanta ve Allegra kullanılabilir..

Hafta İpuçları ve Önlemler:

Bu süre zarfında uygun özen gösterilmelidir. Doğum belirtilerine dikkat edin ve onları görmezden gelmeyin. Partnerinizi bu hafta her şeyin olabileceği konusunda uyarın. Bayan arkadaşlarla, özellikle anne olanlarla iletişiminizi sürdürün. Doğum yaparken önemli bir şey önerebilirler..

Vakit geldi! Bebek her an ortaya çıkacak ve bu yeni bir hayata atılan büyük bir adım olacak. Doğum belirtilerine dikkat etmeniz gerekecek. Hiçbir tür acıyı asla görmezden gelmeyin. Onları yanlış alarm olarak atabilirsiniz, ancak gerçek doğum sancıları olma ihtimalleri vardır. Bebek çantanızı tüm gerekli şeylerle birlikte hazır tutmak ve hastaneyi ziyaret etmeye hazır olmak her zaman daha iyidir. Her zaman yanınızda gecenin bir yarısında bile sizi aşağı çekebilecek birinin olduğundan emin olun. Doğum belirtileri hakkında biraz bilgiye ihtiyacınız varsa, uzmanlara ve aynı zamanda anne olan arkadaşlara danışın..