Nėštumo metu viskas yra nepatogu, išskyrus jausmą, kad netrukus tapsite mama. Pykinimas, rytinis pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, įvairūs kūno skausmai būsimą mamą erzina ir nejauku. Sąrašą papildo dar vienas dalykas – riešo kanalo sindromas (CTS). Šis diskomfortas, dar vadinamas tirpimu rankose, prasideda vėlesniais nėštumo etapais, t. Y. Paskutinį trimestrą. Kai kurios moterys patiria šį sindromą ankstyvosiose nėštumo stadijose. Vieno tyrimo duomenimis, CTS pasireiškė maždaug 31–62 proc. Nėščių moterų. Ekspertai teigia, kad CTS nėščioms moterims dažniausiai atsiranda dėl skysčių susilaikymo kulkšnėse ir pirštuose, dėl ko gali patinti rankos.

Riešo kanalo sindromas nėštumo metu

Kas yra riešo kanalo sindromas? Ar tai dažnai nėštumo metu:

Mūsų kūnas turi vidurinį nervą, kuris eina nuo kaklo iki peties ir pirštų. Vidurinis nervas yra atsakingas už pirštų jausmus. Mūsų rankoje yra nedidelis siauras praėjimas, sudarytas iš mažų riešo kaulų, vadinamų riešo kanalu. Vidurinis nervas eina per šį riešo tunelį. Kai šis tunelis susiaurėja dėl patinimo, vidurinis nervas suspaudžiamas, todėl rankoje atsiranda skausmas ir tirpimas. Tai vadinama riešo kanalo sindromu. Kaip minėta anksčiau, daugiau nei 50 % nėščių moterų patiria šį diskomfortą, todėl galima teigti, kad tai yra dažnas reiškinys, pasireiškiantis nėštumo metu.

Riešo kanalo sindromo priežastys nėštumo metu:

Riešo kanalo sindromas (CTS) yra dažna problema, kuri nėščioms moterims pasireiškia 2–3 nėštumo trimestrais. Kai kurios pagrindinės to priežastys yra

 • Vidurinis nervas suspaudžiamas riešo kanale, dėl kurio atsiranda skausmas ar tirpimas.
 • Nėštumo metu skysčių perteklius organizme sukelia rankų patinimą, o tai savo ruožtu daro spaudimą riešo kaulams ir viduriniam nervui.
 • Daug mažiau judinant rankas sumažėja kraujotaka ir skysčių cirkuliacija. Skysčių susilaikymas rankose sukelia patinimą, o sukėlimas sukelia CTS.
 • Jei ankstesnio nėštumo metu turėjote CTS, šio nėštumo tikimybė yra didesnė.
 • CTS atsiradimas yra gana didelis, jei kuris nors iš šeimos narių, tokių kaip tėvas, motina, brolis ar sesuo, turi šį sindromą.

Riešo kanalo sindromo simptomai nėštumo metu:

Riešo kanalo sindromas (CTS) neatsiranda iš karto. Jis turi tam tikrų simptomų. Kai kurie dažni CTS simptomai yra

 1. Pirštuose nieko nepajusite, t.y., visiško pirštų, riešų ir rankų tirpimo. Tirpimas naktį didėja.
 2. Dilgčiojimo efektas, kaip ir dūrimas smeigtukais ir adatomis pirštuose.
 3. Kartais patinsta pirštai.
 4. Pulsuojantis pojūtis rankose, pirštuose ir riešuose.
 5. Sunku pasiimti mažus svorius ir net smulkius daiktus.
 6. Turėsite problemų atlikdami puikius motorinius įgūdžius, pvz., Nusivilkę marškinius ar vartydami knygos puslapius, pasiėmę rašiklį ir pan..
 7. Sunku paspausti ranką kitiems, kartais gali kilti sunkumų pakeliant rankas.

Riešo kanalo sindromo diagnozė nėštumo metu:

Riešo kanalo sindromą gydytojas dažnai diagnozuoja pagal jūsų aprašytus simptomus.

 • Fizinis rankų tyrimas, įkišant mažą rašiklį į pažeistą vietą, padeda gydytojui iš anksto patvirtinti CTS.
 • Išsamus fizinis tyrimas apima elektrodiagnostinius testus. Šio bandymo metu plonos adatos ar elektrodai naudojami vidurinio nervo signalams įrašyti. Elektros signalų užsikimšimas arba sulėtėjimas rodo, kad yra pažeistas vidurinis nervas.
 • Tinelio ženklas yra dar vienas fizinis rankų tyrimas. Šio tyrimo metu gydytojas nedideliu medicininiu plaktuku lengvai paliečia paveiktą vietą. Dilgčiojimo pojūtis rodo, kad buvo pažeistas vidurinis nervas.

Riešo kanalo sindromo gydymas:

Paprastai riešo kanalo sindromas savaime išgydomas netrukus po gimdymo. Tačiau kai kuriais atvejais šis diskomfortas išlieka net ir po gimimo. Todėl gydytojai rekomenduoja šį sindromą gydyti konservatyviai. Kai kurie gydymo būdai yra išvardyti žemiau.

1. Riešo įtvaras:

Dėvėkite petnešą ar įtvarą, kad riešas būtų nepažeistas ir tiesus. Tai sumažina riešo kanalo spaudimą. Naudinga, jei šią petnešą nešiojate visą naktį.

2. Šalčio terapija:

Tai daroma siekiant sumažinti rankų patinimą. Maždaug 15 minučių ant riešo ir rankos uždėkite ledu apvynioto audinio kubelį, kad sumažėtų patinimas. Procedūrą kartokite kelis kartus per dieną.

3. Kontrastinė vonia:

2 minutes panardinkite patinę ranką į šaltą vandenį, tada 2 minutes pamerkite į šiltą vandenį. Tęskite šią procedūrą 10 minučių. Tai padeda sklandžiai cirkuliuoti kraują ir sulaikyti skystį rieše.

Kiek įmanoma, venkite veiklos, kuri gali sukelti riešo skausmą. Taip pat venkite gana dažnai sulenkti riešą.

4. Kopūstų lapai:

Nėra įrodyta, kad kopūstų lapų naudojimas gali palengvinti patinimą. Tačiau bandant nėra jokios žalos. Kopūstų lapus nuvalykite ir padėkite į šaldytuvą. Šaltus kopūstų lapus apvyniokite aplink riešus, palikite, kol lapai sušlaps. Pašalinkite juos ir naudokite šviežius lapus.

5. Joga ir pratimai:

Joga yra geriausia mankštos forma, padedanti palengvinti bet kokius kūno skausmus – praktikuokite jogą, susijusią su rankomis ir riešais, kad sumažintumėte patinimą.

6. Fizinė terapija:

Miofascialinio atpalaidavimo terapija yra viena geriausių gydymo būdų, kurią rekomenduoja gydytojai. Tai palengvina skausmą, susijusį su CTS, ir pagerina rankų funkciją.

7. Šilto aliejaus masažas:

Masažas šiltu aliejumi paveiktoje zonoje palengvina patinimą ir skausmą, susijusį su CTS. Masažas padidins kraujo tekėjimą rankose ir taip pagerins rankų funkciją.

8. Akupunktūra ir akupresūra taip pat gali padėti sumažinti skausmą, susijusį su CTS.

Vaistai riešo kanalo sindromui nėštumo metu:

Kai kuriuos vaistus galima išbandyti dėl riešo kanalo sindromo, tačiau prieš vartojant nereceptinius vaistus patartina ieškoti namų gynimo priemonių. Siekiant palengvinti skausmą, susijusį su CTS, galima imtis tam tikrų skausmą malšinančių vaistų. Acetaminofenas (tylenolis) laikomas saugiausiu vaistu nėštumo metu, jei neviršijate 3000 mg per parą. Venkite ibuprofeno (Advil) vartojimo nėštumo metu, nebent tai rekomendavo gydytojas.

Esmė ta, kad riešo kanalo sindromas nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys. To galima išvengti atliekant reguliarius rankų pratimus, kad būtų užtikrinta tinkama kraujotaka. Rankų patinimo galima išvengti laikantis aukščiau paminėtų patarimų, petnešų ar įtvarų naudojimas riešui palengvinti skausmą, susijusį su CTS. Be recepto galima vartoti tokius vaistus kaip acetaminofenas, tačiau prižiūrint gydytojui.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kodėl CTS atsiranda nėštumo metu?

Ans: Riešo kanalo sindromas atsiranda dėl to, kad vidurinis nervas, einantis per kaklą į pirštus, suspaudžiamas tarp riešo kaulų, todėl atsiranda tirpimas rankoje ir rieše. Dėl skysčių pertekliaus susilaikymo organizme rankos patinsta, spaudžia riešo kaulus, todėl suspaudžiamas vidurinis nervas.

Q2. Kurį trimestrą nėščia moteris patiria CTS?

Ans: CTS paprastai pasireiškia paskutinį nėštumo trimestrą. Tačiau kai kuriais atvejais, kai nėščia moteris turi anamnezę, ji gali patirti šį CTS ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra tik pasiūlymai, o svetainė jokiu būdu nėra atsakinga už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasitarti su gydytoju prieš ką nors planuojant, ypač kai esate nėščia.