Bir kadının hamileliğinin en zor kısmı aylar geçmeye başlar başlamaz, vücudu ağırlaşır ve hastalığı düzenli hale gelir. Her doktorun konsültasyonu, annenin hasta hissetmemesi ve boyunca sağlıklı kalması için yapması gereken bir dizi egzersizi içerir. Üçüncü trimester gebelik egzersizleri, sağlıklı kalmanın ve sağlıklı bir bebek sahibi olmanın en önemli adımıdır. Hamileliğinin üçüncü üç aylık döneminde egzersiz yapan hamile kadınlar, zihinsel faydaların yanı sıra birçok fiziksel sağlıktan da yararlanır..

ÜÇÜNCÜ DÖNEMDE YAPABİLECEĞİNİZ EGZERSİZLER

Tüm doktorlar, kadınların hamileliğinin üçüncü trimesterinde hareket etmeye devam etmeleri gerektiğini önermektedir. Tek bir yerde oturmaya veya yatmaya devam etmemelidirler. Vücut hareketleri çocuğun zindeliğini ve sağlığını büyük ölçüde etkileyecektir..

Hamile kadınların kendilerini ve bebeklerini zinde tutmak için yapabilecekleri üçüncü üç aylık dönem egzersizlerimiz var..

Hamileliğin Üçüncü Trimester için Egzersizler:

1. Isınma:

hamilelik egzersizleri üçüncü trimester

Herhangi bir antrenmana başlamadan önce vücudu ısıtmak evrensel bir kuraldır. Özellikle hamile kadınlar, herhangi bir üçüncü trimester hamilelik antrenmanına başlamadan önce, kendilerine zarar vermemek veya vücutlarında kas çekme ağrısı çekmemek için hızlı bir ısınma yapmalıdırlar..

2. Ağırlık Kaldırma:

adigina daniki samadanam cheppu mundu - AĞIRLIK KALDIRMA

Göründüğü kadar kaslı ve ölümcül değil. Hamilelik sırasında kadınlar, kollarını güçlü ve formda tutmak için egzersiz yapmak için küçük ve hafif ağırlıklar kullanabilirler. Her alternatif günde bir yapmayı deneyebilirler. Bu şekilde, aralarında bir gün dinlenmelerine yardımcı olacak bir dinlenme alabilirler..

3. Kardiyo Egzersizleri:

Üçüncü Trimesterde Yapabileceğiniz Egzersizler - CARDIO WORKOUTS

Üçüncü trimester hamilelik antrenmanı sırasında önemli bir şey kardiyo antrenmanıdır. Bebeği olumlu yönde etkileyecek şekilde vücudu formda ve zinde tutar. Kadınlar bu egzersizleri ağırlık kaldırma günlerinden sonra yapabilirler, böylece kasları sertleşmez..

4. Yürüyüş:

adigina daniki samadanam cheppu mundu - YÜRÜYÜŞ

Hamile kadın da yan yana yürüyorsa, üçüncü trimesterdeki egzersizler çok faydalı olacaktır. Yürüyüşe çıkmak, çağlardan beri ideal bir egzersiz yöntemi olmuştur. Hamileler uygun bir yol seçmeli ve en az 10-15 dakika yürümelidir..

5. Sabit Bisiklet Antrenmanı:

Üçüncü Trimesterde Yapabileceğiniz Egzersizler - SABİT BİSİKLET ANTRENMANI

Hepimiz çocukluğumuzda yatarken ayaklarımızı havada döndürmüşüzdür. Bu çocukluk egzersiz seti, hamile kadınlar için formda ve sağlıklı kalmanın çok iyi bir yoludur. Kadınlar uygun döngülerde bu egzersizlerden üç ila dört set yapmalı ve sonra dinlenmelidir..

6. Germe:

Üçüncü Trimesterde Yapabileceğiniz Egzersizler - GERME

Hamileliğin üçüncü üç aylık döneminde en önemli egzersizlerden biri vücudunuzu germektir. Vücudunuzu gerdiğinizde her zaman bir rahatlama olur. Kadınlar bir duvardan yardım alabilir ve kollarını ve bacaklarını tam güçle gerebilir.

7. Ağız kavgası:

Üçüncü Trimesterde Yapabileceğiniz Egzersizler - SQUATS

Üçüncü üç aylık dönemin tüm hamilelik egzersizleri, kendini ve bebeği sağlıklı tutmanın çok etkili bir yolu olan ağız kavgası içerir. Kadınlar duvarları kullanabilir, hatta yatarak da yapabilirler. Bebeğin formda kalmasına yardımcı olur ve bacaklarınızın gücünü artırır..

8. Diz Şınavları:

Üçüncü Trimesterde Yapabileceğiniz Egzersizler - KNEE PUSH UPS

Hamileler şınav çekemezler ve şınav çekmeleri uygun değildir. Bunun yerine dizlerinin üzerine uzanmalı ve ardından bir dizi şınav çekmelidirler. Günde 4-5 set formda kalmak için ideal olacaktır..

9. Kelebek Hareketi:

Üçüncü Trimesterde Yapabileceğiniz Egzersizler - KELEBEK HAREKETİ

Katlanmış bacaklarla oturun ve ayaklarınızı ellerinizle tutun ve ardından bacaklarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirin. Bu egzersiz, üçüncü trimester egzersizleri için en uygun olanıdır. Bacaklarınızı formda tutar ve bebeği sağlıklı ve zinde tutar..

Artık tüm üçüncü trimester gebelik egzersizlerini bildiğinize göre hanımlar, onları düzenli olarak takip edeceğinizi ve sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir bebek sahibi olacağınızı umuyoruz..