Kas nemėgsta vaizduoti gražios, pasitikinčios savimi ir gerai prižiūrimos išvaizdos? Plaukai yra gyvybiškai svarbi mūsų išvaizdos dalis. Visiems paplitusi nuomonė, kad žili plaukai gali viską sugadinti tiek išvaizda, tiek grožiu. Nors žilų plaukų priežastys gali būti daug, tai yra vienas iš labiausiai paplitusių rūpesčių tarp visų amžiaus grupių dabartinės eros- ar tai būtų jauni, ar seni. Ankstyvas plaukų senėjimas ir žilimas šiandien pastebimas tarp jaunųjų kartų.

Žilų plaukų priežastys ir priežastys

Taigi, kaip sakoma, prevencija visada yra geriau nei gydymas! Čia sužinosite viską apie žilų plaukų priežastis ir patarimus ar atsargumo priemones, kurios padės išvengti žilų plaukų atsiradimo. Šis išsamus vadovas atsakys į visus jūsų klausimus – nuo to, kas sukelia žilus plaukus, iki atsargumo priemonių, kurių galima imtis.

Žilų plaukų priežastys ir priežastys:

Žilieji plaukai dažniausiai atsiranda tada, kai plaukų folikulai į plaukų sruogas nepatenka reikiamo pigmento. Tada plaukai tampa žili, o galiausiai tampa sidabriškai balti. Yra keletas žilų plaukų priežasčių. Negalima tiksliai pasakyti, kokios konkrečios priežastys ar priežastys lemia žilų plaukų atsiradimą. Jie gali skirtis priklausomai nuo žmogaus sveikatos, gyvenimo būdo ar genetikos. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių, ir jūs turite žinoti, kaip to išvengti.

1. Genetika sukelia žilus plaukus:

Genetika sukelia žilus plaukus

Dažniausios žilų plaukų priežastys yra genetika. Na, tai tiesa! Daugeliui vyrauja amžius, dėl kurio plaukų sruogos tampa pilkos spalvos, tačiau kai kuriems asmenims gali atsirasti žili plaukai ir plaukai sensta dar nesulaukus 30 metų. Šiuo atveju tai dažniausiai lemia genetika. Taip yra todėl, kad vaikai galėjo gauti genus iš savo tėvų, dėl kurių plaukai anksti žilėja. Jei priežastis yra genetika, galite kreiptis į gydytoją dėl geresnių rezultatų ir gydymo prižiūrint gydytojui.

2. Melanino trūkumas:

Kas sukelia žilus plaukus paauglystėje? Dažniausiai tai įvyksta dėl to, kad plaukuose trūksta melanino pigmento. Dėl to plaukai gali tapti balti ir žili. Plaukų melanino sumažėjimas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo – dėl nesveiko mitybos įpročių ir dėl to, kad plaukai negauna reikiamos mitybos. Jei melanino kiekis nukrenta žemiau reikiamo lygio, tuomet galite turėti žilus plaukus, kurie įveikiami laikantis maistingos ir sveikos mitybos.

3. Medicininės sąlygos:

Medicininės sąlygos

Jei taip atsitinka, išskyrus dvi pirmiau minėtas situacijas, kas sukelia žilus plaukus? Žili plaukai atsiranda dėl sveikatos būklės. Tai gali būti dėl vitamino trūkumo, B12 trūkumo ar skydliaukės. Tokiu atveju turite atlikti būtinus tyrimus, kad patvirtintumėte ir diagnozuotumėte tikslią priežastį ir paskirtumėte tinkamus vaistus.

4. Hormonai:

Žilų plaukų priežastys 3

Dėl bet kokio hormonų disbalanso plaukai taip pat gali tapti žili. Šią diagnozę galima nustatyti tik pasikonsultavus su gydytoju arba savo medicinos paslaugų teikėju. Tinkama mityba ir maistas bei aktyvus, sveikas gyvenimo būdas gali sumažinti tokių žilų plaukų atvejų.

5. Stresas ir spaudimas gyvenime:

Stresas ir spaudimas gyvenime

Nėra nieko reikšmingesnio už stabilų psichinį gyvenimą. Psichinė sveikata yra tokia pat svarbi kaip ir gera fizinė sveikata. Bet koks stresas ar spaudimas darbe ir spaudimas kartu su asmeniniu spaudimu gali sukelti plaukų senėjimą.

6. Gyvenimo būdo įpročiai:

Gyvenimo būdo įpročiai

Nesveikas gyvenimo būdas yra viena iš pagrindinių žilų plaukų priežasčių. Nesvarbu, ar tai per didelis alkoholio ar greito maisto vartojimas, ar net rūkymas, jūsų plaukai gali tapti balti ir žili. Visa tai susiję su nesveiko gyvenimo būdo įpročiais. Taigi, norint išvengti žilų plaukų, reikia sveikų pokyčių.

7. Cheminiai produktai plaukams:

Chemijos produktai sukelia žilus plaukus

Ar tai būtų cheminiai šampūnai ar kondicionieriai, ar muilas ir dažai; jūsų plaukai gali tapti žili. Alerginės reakcijos ar per daug aštrių cheminių medžiagų gali pakenkti jūsų plaukų sveikatai. Įsitikinkite, kad nepakenkiate savo plaukams per daug cheminių medžiagų turinčių produktų, ir pabandykite kreiptis į ekologiškus ir natūralius plaukus.!

8. Išoriniai veiksniai:

Išoriniai veiksniai

Yra atvejų, kai mes išeiname; Plaukai patenka į taršą, blogą klimatą, nešvarumus ir nešvarumus, kurie nusėda plaukuose, tai gali pagreitinti senėjimo procesą.

9. Anemija:

Anemija

Ar sergate anemija? Ar jaučiate silpnumo ir galvos svaigimo simptomus? Na, tai taip pat gali būti pagrindinė žilų plaukų priežastis. Mūsų organizmui reikia pakankamo geležies, vitaminų ir baltymų kiekio, o bet kokia su ja susijusi sveikatos būklė gali sukelti žilus plaukus.

Ar žili plaukai yra nuolatiniai?

Senstančių plaukų padėtis niekada nėra nuolatinė. Tai labai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo. Jei pasirinksite išlikti sveiki ir turėti švarų gyvenimo būdą bei įpročius, nesukelsite priešlaikinio plaukų senėjimo ir žilimo, kaip daugeliu atvejų. Jei dėl sveikatos būklės ar genetikos kenčiate nuo žilų plaukų, dermatologas ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas visada teikia gydymą. Visada yra galimybių turėti gerą maistą, sveiką mitybą ir namines priemones, kurios pašalintų žilų plaukų problemą. Kitame skyriuje rasite daugiau patarimų, kaip išvengti žilų plaukų.

Patarimai, kaip išvengti žilų plaukų namuose:

Štai keletas geriausių būdų, kaip sustabdyti žilus plaukus, ir pasiūlymai, kaip išvengti žilimo.

a. Įpročiai ir sveikatos sąlygos:

Sveikatos sąlygos ir asmeninis gyvenimo būdas įtakoja plaukų būklę. Štai keletas patarimų.

 • Įdomu, ar rūkymas sukelia žilus plaukus? Na, jūs teisingai girdėjote! Jei esate priverstinis ir nuolatinis rūkalius, tai ne tik veikia ir pažeidžia jūsų plaučius, bet ir neigiamai paveiks jūsų plaukus. Tie, kurie yra priklausomi nuo rūkymo, linkę anksčiau sirgti plaukais. Cigaretėse esantys kancerogenai pažeidžia plaukų folikulus ir sumažina melanino gamybą. Taigi atminkite, kad rūkymas sukelia žilus plaukus.
 • Streso kupinas gyvenimo būdas yra dar vienas žilų plaukų postūmis. Stresas ir spaudimas visų pirma pasireiškia žilų plaukų pavidalu ir lemia plaukų pigmentaciją. Taigi dabar jūsų rankose yra tai, kaip priimti taikų gyvenimo būdą.
 • Venkite besaikio valgymo nesveiko maisto. Stenkitės laikytis švarios ir maistingos dietos. Išlaikykite plaukų folikulus sveikus ir į plaukus įpilkite keratino bei baltymų, valgydami gerą ir maistingą maistą, pavyzdžiui, žalias daržoves, vaisius, riešutus ir omega 3 riebalų rūgštis.
 • Naudokite švelnų šampūną. Neleiskite naudoti cheminių šampūnų. Tai gali stipriai pažeisti plaukus ir paveikti juos per žilančius plaukų folikulus.
 • Pleiskanos taip pat gali sukelti žilus plaukus. Būtina išlaikyti galvos odą švarią. Įsitikinkite, kad galvos oda yra gerai maitinama ir reguliariai giliai valoma. Naudokite produktus, kad sumažintumėte pleiskanas, o plaukai būtų sveiki ir švarūs
 • Mineralų trūkumas dažniausiai sukelia žilus plaukus. Bet koks mineralų trūkumas sukelia žilus plaukus? Būtina įsitikinti, kad žmogus gauna pakankamai vitamino D, vitamino B6, vitamino B12 ir vitamino E.
 • Reguliariai tikrinkite sveikatos būklę, pvz., Skydliaukės ir hormoninius sutrikimus. Jei esate vyresnis nei 25 metų, būtinai atlikite patikrinimą kas šešis mėnesius. šias ligas reikia laiku gydyti, kad būtų išvengta žilų plaukų
 • Ar jums patinka naudoti purškiklius, plaukų gelius ir per daug plaukų produktų? Be to, įdomu, ar plaukų spalva sukelia žilus plaukus? Na, jūs atspėjote teisingai! Nenaudokite per daug plaukų lyginimo gelių, purškiklių, kuriuose yra per daug kenksmingų cheminių medžiagų. Laikykite tai natūraliai!

b. Maisto produktai, kurių reikia vengti:

Štai keletas geriausių patarimų, kaip išvengti žilų plaukų, vengiant nereikalingo maisto. Pažiūrėkime, kokie jie yra.

 • Nevartokite per daug rafinuoto cukraus. Cukrus kenkia ne tik sveikatai, bet ir senėjimui bei žiliems plaukams. Dėl to jūsų plaukai greičiau tampa žili.
 • Praleiskite greito maisto, pavyzdžiui, picos, mėsainiai ir bulvytės. Jie gali būti viliojantys, tačiau atminkite, kad jie apskritai kenkia sveikatai ir ypač jūsų plaukams
 • Paketinis maistas gali būti skanus, bet ne sveikas. Turint pakelį perdirbtų maisto produktų, pilkumo intensyvumas gali padidėti.
 • Negalima turėti per daug angliavandenių. Blogi angliavandeniai taip pat gali pakenkti jūsų plaukams. Jie veda prie ankstyvo plaukų senėjimo.
 • Be to, būtina žinoti vitaminų trūkumą, kuris gali sukelti žilus plaukus ir valgyti maistą, kuriame gausu vitaminų.

c. Maistas, kurį reikia valgyti norint išvengti žilų plaukų:

Štai keletas geriausių maisto produktų, kuriuos reikia reguliariai vartoti, kad būtų išvengta žilų plaukų. Tai yra vienas iš geriausių patarimų, kaip išvengti žilų plaukų!

 • Įtraukite daug uogų ir vaisių, kuriuose gausu vitamino C..
 • Ne vegetarams idealiai tiktų vėžiagyviai ir austrės. Esami fermentai ir cinkas bus naudingi.
 • Kario lapai ir žalios lapinės daržovės geriausiai tinka vegetarams. Juose yra vitaminų ir mineralų, tokių kaip cinkas, geležis, jodas ir selenas
 • Kiaušinių gausu biotino ir B12. Jie padeda tiems, kurie nori užkirsti kelią žiliems plaukams, taip pat padeda bendram plaukų storiui
 • Graikiniai riešutai ir kiti riešutai taip pat gali padėti gauti pakankamą melanino gamybą, jei jie vartojami reguliariai.
 • Lęšiai ir kitos odos priežiūros priemonės yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo ir žilų plaukų problemų. Lęšiai vengia ir neleidžia žiliems plaukams; jie padidina kolageno kiekį ir yra pilni vitamino B9.

Šis patarimas, kaip išvengti žilų plaukų ir bendros žilų plaukų priežasties, yra gana išsamus tiems, kurie nori suprasti, kokios yra ankstyvo plaukų žilimo priežastys. Patarimuose taip pat pateikiamos galimybės ir priemonės, kaip užkirsti kelią ankstyvam plaukų senėjimui ir žilimui. Įsitikinkite, kad laikotės sveiko gyvenimo būdo ir reguliariai laikotės priemonių, skirtų jūsų bendrai savijautai ir gražiausiems plaukams. Papasakokite, kaip jums patiko šis vadovas; norėtume išgirsti iš jūsų!