“Akrabalar ve balıklar üç gün sonra kokar” derler. Şimdi bazı akrabalarımızdan bu kadar nefret etmemizin nedeni bu değil mi, ama kadere göre onların varlığıyla, özellikle de ara sıra ziyaretleriyle, dünyamızı gerçekten alt üst eden bazı durumlarla uğraşmak zorundayız..

Ne olursa olsun ayağınıza basmayı sevecek biri her zaman vardır. Ve bazen yetişkin akrabamızın gerçekten de yetişkin olup olmadığını düşünmeye titriyoruz!! Ancak en iyi yaptıkları şeyi yapmalarını asla engellemez, canınızı sıkar.

O halde yapmanız gereken, meseleleri kendi elinize almak ve onların saçma sapan yaşam tarzlarına aşırı tepki vermemektir. Bugün sizinle can sıkıcı akrabalarla veya nefret ettiğiniz kişilerle nasıl başa çıkılacağı hakkında daha fazla konuşmak istiyoruz, bu nedenle lütfen okumaya devam edin ve aynı şekilde bilgi sahibi olun. Nefret ettiğiniz akrabalarınızla nasıl başa çıkacağınıza dair birkaç ipucuna göz atın?

neden onlardan bu kadar nefret ediyorsun?

1. Yaptıkları ya da söyledikleri, yapmadıkları ya da söylemedikleri ya da hoşlanmadığınız bir şey mi? Bu özellikle etrafımızda her şeyi bildiğini ve günün sonunda bizim için katliam yaratacağını düşünen halalarımız ve amcalarımız olduğunda oluyor. İçinde bulunduğumuz çağdan geçtiklerini söyleyip duruyorlar ama zamanın değiştiğini ve işlerin farklı şekilde ele alınması gerektiğini unutuyorlar. Öyleyse, o dırdırcı teyzeden ya da baskın amcadan bu kadar nefret etmenin nedenlerinden birinin bu olup olmadığını bir düşünün..

2. Nazik olun ve onlarla bir kez konuşun, özel işlerinize ve hayatınıza karışmalarından ne kadar nefret ettiğinizi bilsinler. Ayrıca işinize karışmadıklarında veya babanız sizinle bir konuşma yaptığında bunu ne kadar takdir ettiğinizi bilmelerini sağlayın. Medeni olun ve nazik olun ve işe yaramazsa, kibar ama sert sözlerle (sadece) varlıklarının artık sizin için bir fark yaratmadığını onlara bildirin..

3. Bu, şimdi onların varlığını görmezden gelerek haklı olduğunuz anlamına gelir. Ve bazen gelseler bile, ki yapacaklardır, her zaman başkalarıyla selamlaşabilir ve oynayabilir ve etrafınızda nefret ettiğiniz kişiyle etkileşiminizi en aza indirebilirsiniz. Ya da nefret ettiğiniz kişi tek başına ailenizi ziyarete geliyorsa, komşunuzun yanına gidin ya da ders çalışmak bahanesiyle kendinizi bir odaya kilitleyin. Bu, dayanamayacağınız biriyle gerçekten sosyalleşmek istemediğinize dair yüksek bir sinyal gönderecektir..

Kötüye kullanım ve kullanım:

Ne yazık ki, giderek artan sayıda çocuk istismara uğruyor ya da akrabaları tarafından birçok yönden istismara uğruyor, bu da akrabalardan nefret edilmesinin ana nedenlerinden biri gibi görünüyor. Durumunuz böyleyse, sizi bu durumdan kurtarabilecek bir danışmanla konuşmanız akıllıca olacaktır. Unutma, ondan nefret ettiğini göstermenin başka yolları da var ama bu nefret sadece içinde irin haline dönüşecek ve seni daha çok incitecek..

Belki evde ya da nefret edilen akrabayla olan felsefi değerler farklı ya da eskidir ve onların idealleriyle gerçekten uyumlu veya uyumlu değilsinizdir..

Bunu onlara kibar bir şekilde açıklayın ve onların görüşlerine ne kadar saygı duysanız da onları takip etmenin sizin için bir yetenek olmadığını ve kimsenin sizi hayatınızı değiştirecek kararlar almaya zorlayamayacağını bilmelerini sağlayın..

İyi şanslar ve hayatta devam et.