Gerçekten sevmediğiniz birini görmezden gelmenin veya ondan kaçınmanın en iyi yolu, onun yolundan çekilmektir. Evet, söylemesi yapmaktan daha kolay, özellikle de bazen en nefret edilenler kendi evinizde kalıyorsa. Ancak, birinden tamamen kaçınmak imkansız değildir. Bugün bunun hakkında daha fazla konuşmak istiyoruz, bu nedenle lütfen okumaya devam edin ve aynı konuda bilgili olun..

Birini görmezden gelmek, o kişinin ihtiyaçlarına kayıtsız kalmak kadar iyidir. Örneğin, sizinle konuşmak veya sizinle takılmak konusunda ısrarcıysa, ona soğuk omuz verin. Diyelim ki sizinle dışarı çıkmak ve arkadaşlarınızla kahve içmek için buluşmak istiyor. Saat 17:00 olarak kararlaştırıldı, neredeyse 16:30 ve can sıkıcı kişinin geri adım atmasına imkan yok.

Yani Yoksaymak İstiyorsunuz:

Devam edin ve duş alın, iyi giyinin ve onlara haber vermeden dışarı çıkın. Akşamın tadını çıkarın; telefonunu sessizde tut ve istediğin zaman eve dön. Kişi size onları geride bırakmakla ilgili bir şey sorarsa, ya zaman konusunda titiz biri olduğunuz bilindiğinden hazır olmaları gerektiğini söyleyin ya da sadece yanına gidin ve evdeki başka biriyle konuşun. Onlara ve ihtiyaçlarına bakmak, onları parçalar halinde tutmaktansa, hayatınızdaki varlıklarını bilmemeyi tercih ettiğinize dair bir mesaj gönderir..

Kesin bir kayıtsız mesaj göndermenin başka bir yolu da aramalarından, mesajlarından, telefon metinlerinden ve whats app mesajlarından veya e-postalarından kaçınmaktır. Size neden cevap vermediğinizi sorarlarsa, nefret ettikleri birine yardım etmekle, gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmekle veya belki de çok önemli bir işi bitirmenize yardım etmekle çok meşgul olduğunuzu bilmelerini sağlayın, gerisi bekleyebilir..

Birinden kaçınmak, ondan nefret ettiğiniz anlamına gelmez, şu anda onlara gerçekten ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Ve onlara neden onları istemediğinizi her zaman gösterebilirsiniz. Örneğin, toplum içinde hijyenik olmayan, asi davranışlar, terbiyesiz davranışlar, kötü beslenme alışkanlıkları, giyinme, yürüme, konuşma, sosyalleşme, çevrimiçi yorum yapma, belki de arkadaşlarınızın şu anda sizinle konuşmamasının nedeni bunlar olmuştur. dedikodu bu bir kişi tarafından yayılıyor.

Seçim senin:

Hiç kimse size gerçekten birinden nasıl kaçınacağınızı veya görmezden geleceğinizi söyleyemez. Online ise, messenger ve sosyal paylaşım sitelerindeki ayarları değiştirerek kişiden tamamen kaçınabilirsiniz. Kişiyi engelle ve o mahkum ve lanetli olur.

Birisi konularını, hikayelerini veya konuşmalarını ortaya çıkarırsa, onlara en az ilgilendiğinizi söyleyin veya kulak tıkaçlarınızı kullanarak müzik dinleyin. Bu, diğer kişinin hayatı, esenliği ya da her neyse gerçekten ilgilenmediğinize dair güçlü bir mesaj gönderir. Ayrıca, bu aynı zamanda insanlara kişisel ve özel alanınızda da hiçbir şey yapmamalarını gerçekten istediğinizi söyler..

sevmediğin insanlardan nasıl uzak durursun

Onlarla aynı odayı, mekanı veya sınıfı paylaşmanız durumunda; sana yakın oturmalarına izin verme. Bir bahane uydurun ve yerinizi değiştirin, yetkililerle veya evinizdeki bir yaşlıyla konuşun ve çıkın. Ve eğer kaçınmak istediğiniz kişiyle konuşmanız gerekiyorsa, hiç göz teması kurmayın. Sadece uzaklaşın ya da kişiye bakın ve hayatınızı yaşayın. Unutmayın, sonunda belirtildiği gibi, her şey kişisel bir nottan kaçınmakla ilgilidir ve sizin durumunuzda neyin harikalar yaratacağını en iyi siz bilirsiniz..