Azijoje labai populiarus ekologiškas sojų pupelių aliejus. Tai dažniausiai naudojamas augalinis aliejus ir labai populiarus ingredientas bei pigus baltymų šaltinis gyvūnų pašaruose ir kituose maisto produktuose. Sojų baltymų maistinė vertė yra labai didelė. Sojų pupelių aliejuje yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios, kaip žinoma, sumažina širdies ligų riziką. Šalto spaudimo sojų aliejus yra natūralus aliejus, išgaunamas iš sveikų sojų pupelių grūdų. Jame yra mažai sočiųjų riebalų ir yra nesočiųjų riebalų rūgščių, mažinančių cholesterolio kiekį. Kadangi jis yra pakrautas su vitaminais, jis turi ilgesnį galiojimo laiką ir nereikalauja jokių chemikalų, kad padidėtų jo galiojimo laikas. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime keletą geriausių sojų pupelių aliejaus naudos sveikatai, plaukams ir odai bei šalutinį poveikį.

Geriausi sojų pupelių aliejaus privalumai odai, plaukams ir amp; Sveikata

Kas yra sojos pupelių aliejus?

 • Sojų aliejus išgaunamas iš sojų pupelių sėklų. Daugelis žmonių maistui naudoja sojų aliejų ir yra labai populiarus Azijoje.
 • Kadangi yra linoleno rūgšties, sojų pupelių aliejus taip pat yra džiovinimo aliejus, o tai reiškia, kad veikiant orui jis lėtai sukietės, tampa skaidrus, tvirtas ir atsparus vandeniui. Šios savybės yra naudingos gaminant spausdinimo rašalą ir aliejinius dažus.

Ar sojų aliejus naudingas sveikatai?

 • Skirtingai nuo kitų aliejų, sojos pupelių aliejuje yra mažai sočiųjų riebalų rūgščių ir daug polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurios, kaip nustatyta, mažina cholesterolio kiekį ir mažina širdies ligų riziką.
 • Jis lengvai virškinamas, todėl sumažėja virškinimo problemų. Be to, jo aukštas rūkymo taškas yra 226 laipsniai Celsijaus, todėl virtuvė nerūkoma kepant aukštoje temperatūroje.

Sojų aliejaus maistinė vertė:

Sojų aliejaus maistinė vertė yra labai didelė. Jame yra daug vitaminų, kurie padeda pailginti galiojimo laiką, todėl jis sumaišomas su kitais aliejais, tokiais kaip pelargonijų aliejus ir kiti eteriniai aliejai, siekiant pratęsti jų galiojimo laiką. Pažvelkime į sojų pupelių aliejaus mitybos faktus 100 ml:

 • Baltymai: 16,6 g
 • Vitaminai K: 183,9 µg
 • Omega-6: 4,47 g
 • K/Kal: 173
 • Sotieji: 16 g
 • Vienkartinis: 24 %
 • Polinesočiosios: 60 %
 • Linolo rūgštis: 51 %
 • Riebalai: 9 g
 • Omega-3: 0,6 g

Sojų aliejaus maistinė vertė yra turtinga įvairių maistinių medžiagų, kurios labai prisideda prie mūsų fizinio vystymosi. Kiekviena maistinė medžiaga turi savo specifinį vaidmenį, kurį ji atlieka mūsų kūno maitinimui.

Kaip pasigaminti sojos pupelių aliejaus namuose?

Turite galvoti, kaip pasigaminti sojos pupelių aliejaus. Namų sojos pupelių aliejaus gaminimas yra labai paprastas procesas. Viskas, ko jums reikia, yra tinkami įrankiai, šiek tiek laiko ir šiek tiek kantrybės. Sojos pupelių aliejaus ingredientus lengva rasti ir naudoti, jie paminėti toliau:

Reikalingi įrankiai:

 • Sojų aliejaus presas
 • Stiklinis indas
 • Plieno koštuvas
 • Sekli keptuvė
 • Didelis konteineris

Ingridientai:

 • Gerai išdžiovintos sojos pupelės

Paruošimas:

 • Sojų pupeles valykite pašalindami nešvarumus, sausus lapus ar smulkius akmenėlius. Užsienio priemaišos gali turėti įtakos sojos pupelių aliejaus kokybei.
 • Įdėkite pupeles į keptuvę ir kaitinkite, kol pupelės bus šiltos liesti. Šildant pupeles aliejus išsiskiria greičiau.
 • Užpildykite presą iki pusės karštomis pupelėmis ir pasukite rankenėlę, kad pradėtumėte tiekti pupeles į presą. Norėdami pasiekti geresnių rezultatų, naudokite medinę pastelę.
 • Nuolat stumkite pupeles į presą, kad pupelės judėtų.
 • Nuolat tikrinkite presą ir ištuštinkite į stiklinį indelį surinktą aliejų.
 • Toliau pildykite presą ir rinkite aliejų, kol visos pupelės bus išspaustos.
 • Į stiklinį indelį išpilkite likusį aliejų.
 • Stiklainį per naktį laikykite tamsioje vėsioje vietoje, kad aliejus, kaip vanduo, atskirtų nuo kitų priemaišų.
 • Kitą dieną supilkite atskirtą sojų pupelių aliejų į atskirą indelį.

Jei jums įdomu, kaip dažnai turėčiau tai daryti? jums to nereikia daryti, kol baigsis aliejus. Sojų aliejaus privalumai yra tai, kad jis yra pripildytas natūralių vitaminų, kurie padeda pratęsti galiojimo laiką. Geriausią sojų pupelių aliejų galima gauti palikus stiklainį 24 valandas.

Nuostabūs sojų pupelių aliejaus privalumai sveikatai:

Čia mes įtraukėme 10 geriausių sojų pupelių aliejaus naudojimo sveikatai, plaukams ir odai. Pažvelkime į juos.

Sojų aliejaus nauda sveikatai

1. Kontroliuoja cholesterolio kiekį:

Naudojant sojų pupelių aliejų, cholesterolio kiekis kontroliuojamas dėl nesočiųjų riebalų rūgščių ir Omega-3 bei Omega-6. Lecitinas, esantis gryname sojų pupelių aliejuje, neleidžia kauptis riebalams kūno audiniuose. Tai daro riebaluose tirpius kraujyje ir pagreitina medžiagų apykaitą. Tokiu būdu sojos pupelių aliejus padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį.

Naudojant sojos pupelių aliejaus prekinius ženklus, tokius kaip valgomasis aliejus „Saffola Active“, sojos pupelių aliejus „Fortune“, sojų pupelių aliejus „Dhara“ ir kt., Receptuose, kuriuose prašoma augalinio aliejaus, galite papildyti savo mitybą. Širdies pacientams omega-3 riebalų rūgštys sukelia širdies plakimų kintamumą, todėl sumažėja aritmijų ir staigios mirties rizika.

2. Gerina kaulų sveikatą:

Sojų aliejuje yra izoflavonų, kurie turi panašias savybes kaip estrogenas. Norint išlaikyti kaulų tankį, žmogaus organizmui reikia estrogeno. Dėl senėjimo ir hormoninių pokyčių, atsirandančių po menopauzės, organizme yra daug hormonų disbalanso.

Izoflavonai yra gerai žinomas fitoestrogenas, gaunamas iš augalų, jie turi silpną estrogeno poveikį. Jie jungiasi prie estrogenų receptorių kauluose, kad paskatintų kaulų augimą. Vitaminas K, esantis sojos pupelių aliejuje, yra labai naudingas kaulų vystymuisi. Paprastai manoma, kad kalcis yra būtinas kaulų vystymuisi, tačiau vitaminas K gali paskatinti gijimą ir kaulų ataugimą, taip teigiamai stimuliuoti kaulų vystymąsi ir užkirsti kelią osteoporozei, stiprindamas kaulus..

3. Pagerina regėjimą:

Sojos pupelių aliejuje esančios omega-3 riebalų rūgštys apsaugo ląstelių membranas, įskaitant subtilias akių ir odos membranas, kurios yra pavojingų mikrobų patekimo taškai. Šios subtilios membranos gali būti bendras bakterijų ir kitų pavojingų pašalinių medžiagų patekimo taškas.

Omega-3 veikia kaip labai naudingas antioksidantas. Jis neutralizuoja radikalus, kurie gali sukelti geltonosios dėmės degeneraciją ir kataraktą. Maistinės medžiagos, tokios kaip vitaminas E, esančios sojos pupelių aliejuje, padeda pagerinti regėjimą. Taigi jis yra labai naudingas vyresnio amžiaus žmonėms, vyresniems nei 70 metų, nes padeda išlaikyti akių sveikatą, užkertant kelią kataraktai, glaukomai ir padidina tinklainės funkciją.

4. Mažina menopauzės simptomus:

Menopauzės metu estrogenų kiekis moters organizme mažėja. Tai labai sunkus laikotarpis moterims, kurioms pasireiškia menopauzės simptomai. Kūnas išgyvena didelius pokyčius, todėl simptomai gali sukelti daug problemų.

Sojos pupelėse esantis fitoestrogenas turi panašių savybių kaip estrogenas. Nors tai augalinė medžiaga, ji veikia panašiai kaip estrogenas. Jie prilimpa prie estrogeno receptorių organizme ir priverčia kūną jaustis taip, lyg nebūtų esminių pokyčių. Tai palengvina karščio bangos simptomus, nuotaikų svyravimus, potraukį maistui ir kitus menopauzės simptomus.

5. Apsaugo nuo anemijos:

Mūsų mityba tiesiogiai veikia mūsų sveikatą. Tai, ką valgome, padeda mūsų organizmui papildyti maistines medžiagas, kurias praradome per dieną. Vegetarams ir veganams šis papildymo šaltinis yra labai ribotas. Dauguma daržovių neteikia tų pačių maistinių medžiagų kaip mėsa. Ne vegetarams mėsa yra pagrindinis geležies šaltinis.

Vegetarai ir veganai praranda šį geležies šaltinį ir tampa jautrūs anemijai ir kitoms su trūkumu susijusioms ligoms. Sojų aliejus yra turtingas geležies šaltinis, todėl sojų pupelių aliejus yra puiki alternatyva, nes yra turtingas geležies šaltinis. Tai yra sveikas geležies šaltinis ir gali padėti išvengti anemijos.

6. Gerina virškinimo sveikatą:

Mūsų organizmo virškinimo sistemai didelę įtaką daro netirpių riebalų kiekis mūsų organizme. Šie netirpūs riebalai per kraują keliauja aplink mūsų kūną. Jie kaupiasi tokiose vietose kaip inkstai ir kepenys. Tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Norint pagreitinti medžiagų apykaitą, riebalai turi būti suskaidyti į tirpius riebalus.

Lecitinas iš sojų pupelių aliejaus padeda riebaluose tirpinti ir pagreitina medžiagų apykaitą. Tai padeda pašalinti toksines ir atliekas iš mūsų kūno. Kadangi į organus, tokius kaip inkstai ir kepenys, nesikaupia riebalai, pagerėja virškinimo funkcijos ir pagerėja virškinimo sveikata.

7. Užkirsti kelią gimdymo defektams:

Nėštumo metu moteris valgo už du žmones. Kartais neįvykdomi maistinių medžiagų reikalavimai, kurie gali tiesiogiai paveikti vaisius. Sojų aliejus yra gausus folio rūgščių ir vitamino B komplekso šaltinis, būtinas vaisiaus vystymuisi ankstyvosiose stadijose. Folio rūgštis apsaugo nuo nervinio vamzdelio defektų, taip užkertant kelią apsigimimams.

Vitamino B kompleksas padeda sveikai vystytis kitoms vaisiaus dalims. Maitinimas ankstyvosiose vystymosi stadijose lemia sveiko kūdikio gimimą. Sojų aliejus nedideliais kiekiais yra naudingas kūdikių vystymuisi ir puikus būdas apsigimimų prevencijai.

8. Sojų aliejus kepimui:

Sojų aliejus gali būti naudojamas salotų padažams. Kadangi jo rūkymo temperatūra yra labai aukšta-226 laipsniai Celsijaus, ji puikiai tinka kepti maistą aukštoje temperatūroje ir nereikia nerimauti dėl dūmų pripildytos virtuvės. Štai kodėl daugelis namų ūkių naudoja sojų pupelių aliejų kepimui, kepimui, glajų ruošimui ir įdarui gaminti majonezui ir reguliariai virti.

Rytų Azijoje sojos pupelių aliejus yra įprastas namų ūkio produktas. Tai ne tik pigu, bet ir labai sveika. Dėl didelio rūkymo taško jis gali būti naudojamas įvairiems maisto produktams. Dėl to jis yra pagrindinis maistas ir naudojamas gaminant įvairius receptus.

9. Sojų aliejaus nauda odai:

Sojų aliejaus nauda odai yra daug vitamino E, kuris yra puikus antioksidantas. Sojų aliejaus naudojimas odai padeda apsaugoti odą nuo kenksmingų UVB spindulių, užkertant kelią saulės dėmėms ir senėjimui. Tai padeda išvengti vandens praradimo odoje ir palaiko ją minkštą bei drėkinamą.

Sojų pupelių aliejaus odos priežiūra išlaiko odą lygią ir švelnią, neleisdama prarasti kolageno, esančio odos audiniuose. Be to, jis palaiko odą minkštą ir drėkinamą. Ekologiško sojų pupelių aliejaus odai galima įsigyti daugelyje parduotuvių arba galite pasigaminti naminio sojų aliejaus.

10. Sojų aliejaus nauda plaukams:

Plaukų slinkimas yra pagrindinė vyrų ir moterų problema. Siekiant atsikratyti šios nemalonios problemos, buvo išbandytos įvairios priemonės. Sojų aliejaus naudojimas plaukams padeda drėkinti plaukus. Sojų aliejaus naudojimas plaukams du kartus per savaitę parodė gerą rezultatą.

Kai kurie sojos pupelių aliejaus privalumai plaukų augimui yra tai, kad jis padidina tam tikrų aminorūgščių ir į keratiną panašių molekulių gamybą, kurios jungiasi prie plaukų ir pagerina plaukų augimą bei suteikia žvilgesio ir žvilgesio. Tai taip pat padeda stiprinti plaukus nuo pat šaknų, mažina plaukų lūžinėjimą ir plaukų slinkimą.

Sojų aliejaus šalutinis poveikis:

Kaip ir visa kita, sojos pupelių aliejaus pranašumai ir trūkumai taip pat egzistuoja. Nors sojų pupelių aliejaus šalutinis poveikis ir sojų pupelių aliejaus pavojus sveikatai yra nedidelis, nors ir nedaug.

Sojų aliejaus trūkumai yra šie:

 • Sojos produktai gali sukelti skydliaukės problemų žmonėms, turintiems jodo trūkumo; vedantis prie gūžių.
 • Sojų aliejuje esančios polinesočiosios riebalų rūgštys gali kauptis įvairiuose kūno organuose, tokiuose kaip kepenys ir inkstai, sukelti uždegimą ir diabetą.
 • Alergija sojų pupelių aliejui dažniausiai pasireiškia kūdikiams. Vaikai gali sukelti dilgėlinę, pykinimą, karščiavimą ir bėrimą. Tačiau tai su laiku išnyksta.
 • Žmonės, turintys širdies ir kraujagyslių ligų ir nutukę, turėtų sojos pupelių aliejų vartoti atsargiai, nes tai gali turėti įtakos jiems fiziškai.

Soja yra vienas geriausių baltymų šaltinių. Todėl sojų pupelių aliejus yra pripildytas daugybės maistinių medžiagų ir privalumų, kurių mums reikia norint išlikti sveikiems. Jei į savo dienos racioną įtraukite sojų pupelių aliejaus, tai padės išlaikyti formą. Yra žinoma, kad nuo amnezijos, apsigimimų, cholesterolio ir regėjimo jums padeda sojų pupelių aliejus. Tiesiog perėjimas prie sojų pupelių aliejaus gali labai paveikti jūsų šeimos sveikatą. Taigi šiandien išbandykite naują sojų pupelių aliejų.