Žmonės yra beveik susipažinę su juodųjų arklių gramų vaizdais, taip pat su raudonais ir žaliais. Bet nesvarbu, kokį sveiką ingredientą vartojate, jūs tikrai praleisite arklio gramų vaizdus, ​​jei esate maistas. Ši sudedamoji dalis buvo naudojama galvijams ir arkliams šerti. Macrotylomauniflorum yra mokslinis arklio gramo pavadinimas. Pagrindinis faktas apie jo pavadinimą yra tas, kad šis daug baltymų turintis lęšis buvo šeriamas arkliams, kurie jam suteikė tokį komišką pavadinimą. Jis taip pat vadinamas supermaistu dėl joje esančių maistinių medžiagų. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime kai kuriuos geriausius arklių gramų privalumus sveikatai ir odai bei jų šalutinį poveikį.

Arklio gramų nauda (kulthi arba Kollu) su mitybos faktais

Kiti arklių gramų pavadinimai:

Kollu arklių gramas yra žinomas skirtingais pavadinimais skirtingomis kalbomis:

 • Šiaurės Indijoje jis populiarus pavadinimu kulath.
 • Nors bengalų kalba jis žinomas kaip Kulthikalai.
 • Hindi kalba jis žinomas kaip Kulthi, o Telegu – Ulavalu.
 • Tamiliečiai tai vadina Kollu, o kanados – Hurali.
 • Gudžaratams arklio gramas yra Kadthi dal, o Orijoje žmonės jį vadina Kolatha.
 • Maratų kalba jis vadinamas Kulith, o Kumaoni – Gahat.

Galiausiai malajalių kalba žmonės vadina Muthira. Taigi arklių gramų ankštiniai yra populiarūs įvairiomis kalbomis skirtingais pavadinimais.

Kas yra arklio gramas??

Arklio gramas yra maistingas lęšis, kuris dažniausiai naudojamas daugelyje maisto receptų visoje Indijoje. Turint daug naudos, yra įvairių naudos sveikatai. Jis yra žinomas dėl diuretikų ir antioksidacinių savybių, dėl kurių jis rekomenduojamas pacientams, kenčiantiems nuo viduriavimo, kraujavimo ir hemorojaus. Kadangi jame gausu baltymų ir vitaminų, jis taip pat naudingas ir kitiems sveikatai.

Ar arklio gramas yra naudingas sveikatai?

Peržiūrėkite arklio gramo paveikslėlį ir tikrai suprasite, kaip tai naudinga jūsų sveikatai. Ar tai būtų milteliai, sultys ar net arklio gramų miltai, jis vartotojui suteikia visas būtinas maistines medžiagas, kurios padeda sveikatai, pavyzdžiui, opos, kosulys, prakaitavimas, viduriavimas, kirminų infekcijos ir daug daugiau. Vadinasi, tai labai svarbu sveikatai.

Kaip valgyti arklio gramą?

Arklio gramų galima vartoti įvairiomis formomis. Kalbant apie tai, kaip valgyti arklio gramą, galite jį gauti arklių gramų miltelių, miltų ar net kollu sulčių pavidalu. Jis gali būti naudojamas gaminant įvairius patiekalus, tokius kaip milteliai, sriuba, salotos su daigais, virtas arklio gramas pusryčiams, kollu dal ir daug daugiau. Žmonėms, norintiems sulieknėti, geriausiai tinka arklių gramų sultys, į kurias įmaišoma salotų ar net virtų kollu. Jei ieškote ko nors skanaus, į arklio gramą įpilkite šiek tiek tadkos ir iš jo pasigaminkite dal.

Arklio gramų maistinės vertės:

Arklio gramo maistinė vertė apima visus būtinus kasdienio naudojimo elementus. Arklio gramų mitybos faktai 100 gramų apima tokias vertes kaip,

 • Energija 321 Ecals
 • 12 g drėgmės
 • 22 g baltymų
 • 0 g riebalų
 • 3 g mineralų
 • 5 g pluošto
 • 57 g angliavandenių
 • 287 mg kalcio
 • 311 mg fosforo
 • 7 mg geležies

Visi šie arklio gramo maistiniai privalumai yra naudingi esant įvairiems sveikatos sutrikimams ir nuo senų laikų naudojami ajurvedos medicinos pavidalu. Juose yra diuretikų ir sutraukiančių savybių, kurios padeda išlaikyti kūną šiltą žiemą ir kitas sveikatos problemas.

Mokslo įrodyta arklių gramų nauda sveikatai:

Čia mes įtraukėme 15 tyrimais pagrįstų arklių gramų naudojimo sveikatai ir odai. Pažvelkime į juos.

Arklių gramų nauda sveikatai

1. Gydo peršalimą ir karščiavimą:

Į „Kollu“ naudojimo sąrašą taip pat įtrauktas greitas jo poveikis karščiavimui ir peršalimui. Peršalimas ir karščiavimas iš esmės atsiranda, kai organizmą puola įvairūs imuninę sistemą pažeidžiantys virusai. Vartojant per karščiavimą ir peršalimą, jis atveria nosies takus ir minkština gleivinę. Tai taip pat sumažina perkrovas ir padidina medžiagų apykaitą bei imunitetą. Kartu su peršalimu ir karščiavimu, arklio gramų lęšiai taip pat yra naudingi kosuliui, astmai, bronchų ligoms ir daugeliui kitų.

Kaip vartoti:

 • Esant peršalimui ir karščiavimui, arklio gramas turėtų būti naudojamas sriubų pavidalu.
 • Šilta sriuba ištirpdys gleivinę ir palengvins perkrovą.

2. Kontroliuokite diabetą:

„Kulthi dal“ privalumų sąraše diabetas yra viena iš naudos sveikatai. Arklio gramo sėklos pasižymi antihiperglikeminėmis savybėmis, kurios padeda sumažinti atsparumą insulinui. Sėklos sumažina insulino susidarymą organizme, o tai padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai taip pat sumažina angliavandenių virškinimo greitį. Tai taip pat padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje, apskritai kontroliuoti 1 ir 2 tipo diabetą įvairiais atvejais.

Kaip vartoti:

 • Arklio gramas diabetui plačiai naudojamas neapdorotoje būsenoje.
 • Sėklos gali būti valgomos tuščiu skrandžiu arba dedamos į salotas, kad gautumėte visišką naudą.

3. Gydykite vidurių užkietėjimą:

Ar vidurių užkietėjimas jums trukdo? Nesijaudinkite, arklio gramas taip pat apima lengvą vidurių užkietėjimo sprendimą. Vidurių užkietėjimas atsiranda dėl nepakankamo hidratacijos, mineralų ir kitų svarbių organizmo maistinių medžiagų trūkumo. Vėlgi, nesveikas gyvenimo būdas ir padidėjęs stresas taip pat veikia žarnyną ir skrandžio gleivinę. Arklio gramuose yra daug maistinių medžiagų ir didžioji ląstelienos turinio dalis.

Kaip vartoti:

 • Norėdami gauti arklio gramų naudos vidurių užkietėjimui, anksti ryte laikykite šias sėklas iš anksto įmirkytas arba pridėkite jas prie daigų salotų.
 • Taip pat naudinga turėti arklio gramų sulčių.

4. Gydykite viduriavimą:

Ieškote greito viduriavimo? „Kollu“ nauda sveikatai tikrai padės jums. Kollu sėklos arba sako arklio gramas yra didžioji ląstelienos dalis. Tai padeda pagreitinti virškinimo procesą ir sugeria skysčių perteklių iš skrandžio ir žarnyno. Tai padeda efektyviai dirbti su laisvu judesiu ar viduriavimu, normalizuojant tuštinimąsi. Sėklose esanti ląsteliena ramina žarnyną ir virškinimo sistemą, o tai padeda susidoroti su viduriavimu.

Kaip vartoti:

 • „Kollurasam“ naudą viduriavimui galima gauti valgant kiekvieną rytą iš anksto įmirkytas sėklas.
 • Tai padėtų sustiprinti virškinimo sistemą.

5. Konjunktyvitas:

Tai gali jus nustebinti, tačiau kollu privalumų sąraše taip pat yra konjunktyvitas. Sėklose yra reikiamas antioksidantų kiekis, kuris padeda nuraminti akis ir taip pat jas nuraminti. Tai sumažina akių dirginimą. Kartu su dirginimu sėklos taip pat padeda kovoti su įvairiomis infekcijomis, kurios puola jūsų akis.

Kaip vartoti:

 • Kollu konjunktyvitui reikia vartoti ryte.
 • Mirkykite sėklas per naktį, o ryte nukoškite vandenį.
 • Tuo vandeniu plaukite akis mažiausiai du ar tris kartus per dieną.

6. Menstruacijų sutrikimai:

Menstruacijos labai erzina bet kurią moterį. Jie ne tik skausmingi, bet ir išeikvoja jūsų energijos lygį, kurį reikia padidinti. Arklio gramo nauda sveikatai taip pat apima kovą su menstruacijų sutrikimais. Sėklose yra didelis geležies kiekis, kuris padeda susidoroti su nereguliariomis mėnesinėmis ir kraujavimu. Sėklos padeda padidinti hemoglobino kiekį organizme, kuris yra būtinas menstruacijų metu.

Kaip vartoti:

 • Kulthi dal vartojamas menstruacijoms gydyti salotų ir sriubų pavidalu.
 • Jo vartojimas salotose ar sriubose labai palengvina pilvo skausmą mėnesinių metu.

7. Gydykite polius:

Poliai yra būklė, kai tiesiosios žarnos venos patinsta ir pasirodo skausmingos ar uždegusios. Esant tokiai situacijai, žmonės dažniausiai kreipiasi į gydytojus dėl vaistų ar kitų gydymo būdų. Tačiau arklio gramai padeda natūraliai prižiūrėti krūvas be jokių vaistų. Jame yra daug skaidulų ir šiurkštus pašaras, kuris padeda susidoroti su tiesiosios žarnos patinimu ir taip pat jį išgydyti.

Kaip vartoti:

 • Norėdami gydyti krūvas, per naktį pamirkykite maždaug vieną puodelį sėklų.
 • Ryte nukoškite vandenį ir gerkite tuščiu skrandžiu.
 • Jūs taip pat galite pridėti kulthi į salotas žaliavoje.

8. Gydykite opas:

„Kollu“ miltelių privalumai yra opos, kurios yra gana populiarus vaistas Ajurvedoje. Sėklos padeda gydyti įvairias opas, išskyrus skrandžio opas. Arklio gramuose yra daug lipidų, kurie yra labai naudingi žmonėms, kenčiantiems nuo burnos ir pepsinės opos. Ankštiniuose augaluose yra lipidų, kurie stebuklingai veikia opas ir lėtai mažina.

Kaip vartoti:

 • Pasak Ajurvedos, norėdami gauti arklio gramo pranašumų opoms, turėkite juos sutrintą ir neapdorotą..
 • Taip pat labai rekomenduojama ir veiksminga turėti trintas sėklas maždaug du kartus per dieną.

9. Šlapimo išskyros:

Gėda atsiranda kartu, kai moterys kenčia nuo šlapimo išskyrų. Ši būklė atsiranda, kai šlapimo išsiskyrimas yra gana storas ir nenuoseklus. Šlapimas taip pat turi nemalonų kvapą ir yra nuolatinis įvairiais atvejais. Tai taip pat gali sukelti uždegimą, infekciją ir skausmą gimdos kaklelyje, taip pat makštyje. Esant tokiai situacijai, arklių gramų sulčių nauda veikia efektyviai. Sėklos padeda sumažinti nemalonų kvapą, taip pat padeda seksualinio susijaudinimo metu.

Kaip vartoti:

 • Ajurvedoje sėklos per naktį mirkomos vandenyje.
 • Kitą dieną išvirkite sėklas ir gerkite vandenį maždaug tris kartus per dieną simptomams gydyti.

10. Leukorėja:

Leukorėja buvo nerimą kelianti situacija, kurią sunku valdyti laikantis sanitarinių reikalavimų. Tai yra situacija, kai pastebimas įprastas ir įprastas išskyros iš makšties tipas. Tai keičia spalvą ir konsistenciją, dėl kurios atsiranda infekcija, uždegimas ir skausmas aplink makštį ir gimdos kaklelį. Tai dažniausiai pastebima, kai dirginimas atsiranda aplink membraną, skleidžiant nešvarias ir dvokiančias išskyras. Juodojo arklio gramo nauda puikiai padeda šiai situacijai.

Kaip vartoti:

 • Norėdami gauti naudos arklio gramo milteliams, mirkykite sėklas per naktį, virkite ryte ir gerkite vandenį dienos metu.

11. Žemesnis cholesterolio kiekis:

Arklio gramų daigų valgymo nauda taip pat apima cholesterolio kiekio kontrolę. Sėklose yra lipidų ir ląstelienos, kurios padeda kontroliuoti ir valdyti MTL lygį arba pasakyti apie blogojo cholesterolio kiekį kraujyje. Sėklos pašalina blogąjį cholesterolį, kuris yra įstrigęs širdies venose. Joje esantis lipidų kiekis padidina gerą cholesterolio kiekį venose, o tai padeda sumažinti užsikimšimą.

Kaip vartoti:

 • Paimkite saują arklio gramo sėklų ir pamerkite jas per naktį.
 • Valgykite jų saują du ar tris kartus per dieną tuščiu skrandžiu.
 • Lipidų lygis išvalys venas ir pašalins MTL lygį iš kraujo.

12. Odos bėrimas ir virimas:

Taip, kartu su nauda sveikatai, arklio gramo daigai taip pat apima įvairią naudą odai. Sėklos, naudojamos ant veido, taip pat padeda sumažinti virimą, bėrimus ir kitus odos sutrikimus. Sėklos turi antibakterinių ir antimikrobinių savybių. Jis taip pat veikia kaip antioksidantas kartu su kitais mineralais, kurie maitina odą. Sėklos taip pat pakartoja lipidų sluoksnius ir daug daugiau.

Kaip vartoti:

 • Paimkite saują sėklų ir mirkykite per naktį.
 • Sutrinkite juos ir tepkite ant veido pakuotės pavidalu.
 • Po pusvalandžio nuplaukite šaltu vandeniu.
 • Tai nušveičia odą ir pašalina negyvas odos ląsteles.

13. Arklio gramo nauda svorio metimui:

Tik nedaugelis žino, kad sėklų naudos sąrašas taip pat apima arklio gramų naudojimą svorio netekimui. Sėklose gausu skaidulų, kurios yra labai naudingos norint numesti svorio. Sėklos palaiko aktyvią virškinimo sistemą, o tai taip pat padeda efektyviai sumažinti svorį.

Kaip vartoti:

 • Arklio gramas svorio netekimui gali būti naudojamas įvairiais būdais.
 • Norėdami numesti svorio, galite vartoti arklio miltelius ir arklio gramo vandenį.
 • Vėlgi, yra tokių, kurie naudoja sėklas pridėdami jas į salotas su pipirais arba valgydami jas žalias.
 • Sriubos taip pat yra veiksmingos norint numesti svorio.

14. Arklių gramų sriuba inkstų akmenims:

Keista, bet arklių gramo naudojimas inkstų akmenims yra veiksmingas būdas natūraliai susidoroti su inkstų akmenimis. Akmenys susidaro dėl kalcio oksalato organizme. Sėklos, naudojamos inkstų akmenims, stebuklingai veikia per naktį. Arklio gramo sėklose gausu geležies ir polifenolių, kurie yra geriausias antioksidantas inkstų akmenims pašalinti.

Kaip vartoti:

 • Norėdami gauti arklio gramo naudos inkstų akmenims, per naktį pamerkite vieną puodelį sėklų.
 • Išbandykite ryte tuščiu skrandžiu.
 • Tęskite tai savaitę, kad gautumėte stebuklingų rezultatų ant akmenų.

15. Arklio gramas nėštumo metu:

Visada buvo diskutuojama, ar vartoti arklio gramo sėklas nėštumo metu, ar ne. Atsakymas į šį klausimą yra teigiamas, tačiau ribotas kiekis. Sėklose yra geležies, baltymų, kalcio ir įvairių kitų būtinų maistinių medžiagų, kurios yra naudingos nėštumo metu tiek vaisiui, tiek motinai. Tai padeda pagerinti kraujo kiekį, kuris yra labai svarbus nėštumo metu.

Kaip vartoti:

 • Norėdami gauti arklio gramų mitybos naudos nėštumo metu, galite ją gauti bet kurioje valstybėje.
 • Valgykite jį žalią, virtą, mirkytą, vandenį, miltelius ar net sultis.
 • Taip pat geriausiai tinka sriubos ir salotos.

Arklio gramo šalutinis poveikis:

Štai keletas šalutinių arklių gramų poveikių, kuriuos turėtumėte žinoti prieš pradėdami vartoti:

 • Žmonėms, kenčiantiems nuo per didelio rūgštingumo ir skrandžio opų, reikėtų vengti arklio gramų sėklų, nes tai gali būti blogiau.
 • Į arklio gramų trūkumus taip pat įeina gausus kraujavimas, todėl tiems, kuriems menstruacijų metu yra gausus kraujavimas, prieš pradėdami vartoti, pasitarkite su savo ginekologu.
 • Žmonės, sergantys podagra, taip pat turėtų vengti vartoti arklio gramą
 • Kollu šalutinis poveikis taip pat apima vartojimą kartu su vaistais nuo anemijos. Tai gali sukelti kontraindikaciją.
 • Jei sergate tuberkulioze ar gausybe, iš savo raciono sąrašo pašalinkite arklio gramo sėklas.

Arklio gramas nuo šiol yra supermaistas, turintis daug naudos sveikatai. Jis gali būti sugrupuotas į tam tikrą maisto klasę, kurioje yra daug maistinių medžiagų ir antioksidantų bei baltymų, palyginti su įprastu daržovių kiekiu, kurį valgysite kasdien. Ko dar reikia? Taigi, išbandykite šį daugelio maistinių medžiagų ingredientą šiandien naudodamiesi įvairiais skaniais ir burnoje tirpstančiais receptais, tokiais kaip aštrus vanduo, košė, karis, miltelių pavidalo forma, sriubos, salotos, o ne, kad gautumėte naudos sveikatai.