Arbūzas, sultingiausias vasaros vaisius, yra labai populiarus dėl savo maistingų savybių. Daugelis žmonių valgo vaisių minkštimą ir išmeta sėklas. Tačiau arbūzų sėklos yra valgomos ir yra labai turtingos mitybos. Jie yra turtingas baltymų, omega-3 riebalų rūgščių, magnio, cinko, vario ir kitų svarbių mineralų šaltinis. Arbūzų sėklos yra labai rekomenduojamos dietoms, mažinančioms svorį, nes jos yra mažai kaloringi užkandžiai ir supakuotos su mityba. Skrudintos arbūzo sėklos yra labai skanios ir gali būti sveika alternatyva greitam maistui. Arbūzų sėklos turi daug naudos sveikatai, įskaitant gerą kaulų sveikatą ir kontroliuojamą cukraus kiekį kraujyje. Šiame straipsnyje aptarsime nuostabią arbūzų sėklų naudą odai, plaukams ir sveikatai.

Arbūzų sėklų nauda odai, plaukams ir amp; Sveikata

Ar galite valgyti arbūzų sėklas?

Arbūzų sėklos yra valgomos. Tačiau jų negalima valgyti tiesiai iš vaisių, nes jie gali būti gana kartaus skonio. Arbūzų sėklos pirmiausia išdžiovinamos, paskrudinamos ir išgliaudomos. Tada jie skrudinami ir pagardinami prieskoniais ir druska. Daigintos arbūzų sėklos yra labai maistingos ir yra skanus, sveikas užkandis.

Arbūzų sėklų mitybos privalumai:

Arbūzų sėklos yra mažai kaloringos ir turi daug maistinių medžiagų. 1 uncijoje (maždaug 28 g) arbūzų sėklų yra tik 158 kalorijos. Žemiau yra arbūzų sėklų maistinė nauda:

28 gramuose daigintų arbūzų sėklų yra:

  • Bendras riebalų kiekis: 11 g – 17% DV
  • Natrio: 160 mg – 7% DV
  • Angliavandeniai: 4 g – 1% DV
  • Maistinė lasteliena: 1 g – 4% DV
  • Baltymai: 10 g – 20% DV
  • Vitaminas A: 2% DV
  • Geležis: 10% DV

Arbūzų sėklų nauda plaukams, odai & Sveikata:

Arbūzų sėklų nauda sveikatai:

Čia mes įtraukėme 13 geriausių arbūzų sėklų naudos sveikatai. Pažvelkime į juos.

1. Teikia esminių amino rūgščių:

Argininas ir lizinas yra kai kurios amino rūgštys, kurių organizmui reikia idealiam funkcionavimui. Pirmasis padeda pagerinti medžiagų apykaitą organizme, o antrasis padeda absorbuoti kalcį, stiprinant kaulus ir audinius. Šios amino rūgštys taip pat turi daug naudos seksualinei sveikatai.

2. Suteikia kūnui nesočiųjų sveikų riebalų:

Apie 80 % arbūzų sėklų riebalų yra nesotieji riebalai ir sveiki, kartu su omega riebalų 3 rūgštimis. Arbūzų sėklų vartojimas reiškia tik gerą energijos kiekį organizmui be papildomų kalorijų. Puodelis džiovintų arbūzų sėklų kasdien gali patenkinti pusę sveikų riebalų poreikio.

3. Magnio šaltinis:

Šių vaisių sėklose yra geras magnio kiekis, kuris tik padeda idealiai išlaikyti daugelį kūno funkcijų. Tai padeda puikiai funkcionuoti širdžiai, taip pat subalansuoja kraujospūdį. Jis taip pat gali gerai kontroliuoti diabetą ir kartu palaikyti medžiagų apykaitos procesus organizme.

4. Didina vyrų vaisingumą:

Arbūzų sėklose esantis likopeno antioksidantas visada yra geras ir veiksmingas būdas namuose pagerinti vyrų vaisingumo lygį. Tai turėtų būti įmanoma įtraukiant džiovintas sėklas į kasdienę mitybą.

5. Imunitetą stiprinantis maistas:

Po ligos dietos metu galite naudoti arbūzų sėklas, kad tinkamai atsigautumėte po krizės. Poveikis pastebimas per porą dienų. Tiems, kurie turi atminties problemų, arbūzų sėklos padės dar kartą atkurti gerą ir aštrią atmintį.

6. Arbūzų sėklos gydo diabetą:

Saują arbūzų sėklų litre vandens 45 minutes reikia vartoti kasdien kaip namų gynimo priemonę diabetui kontroliuoti. Tai yra viena iš privalumų, kurią verta paminėti čia dėl diabeto paplitimo tarp gyventojų.

7. Puikus multivitaminų šaltinis:

Vienas iš geriausių arbūzų sėklų privalumų sveikatai yra tai, kad jis yra puikus daugelio multivitaminų šaltinis ir leis pakeisti daugelį papildų. Jame yra daug vitamino B, o šio vaisiaus sėklas sudaro folio rūgštis, niacinas, vitaminas B6 ir kt. Šios šio vaisiaus sėklų sudedamosios dalys leidžia naudoti šį vaisių daugeliui naudingų tikslų, pavyzdžiui, gydyti ligas, gerinti nervų sistemą ir tt Galima sakyti, kad arbūzų sėklos yra vienos geriausių kada nors rastų sėklų.

8. Padidinkite atminties galią:

Negalima tiesiog ignoruoti arbūzų sėklų naudos sveikatai. Sėklos padidina atsigavimo galią, kuri gali būti susijusi su bet kokia liga ar sužalojimu. Tai yra vienas iš geriausių būdų panaudoti ekologiškos dovanos iš motinos gamtos ekstraktus. Tai taip pat sustiprins atmintį. Tai yra vienas iš geriausių arbūzų privalumų sveikatai ir įtikina žmones vartoti šį vaisių gana dažnai.

9. Apsaugo nuo osteoporozės

Arbūzų sėklos gali padėti sustiprinti kaulus ir padidinti jų tankį. Reguliarus arbūzų sėklų vartojimas gali užkirsti kelią osteoporozei – būklei, kai kaulai susilpnėja. Šansai tapti lūžių aukomis palaipsniui mažėja naudojant arbūzų sėklas.

10. Mažo kaloringumo maistas:

Tai yra viena iš geriausių arbūzų sėklų naudos sveikatai. Yra vaisių, kurie jums tinka, tačiau gali turėti daug kalorijų. Bet ne arbūzas. Jame yra daug sočiųjų riebalų ir daug organinių mineralų, tačiau vis tiek nėra daug kalorijų. Dėl šio vaisiaus mažo kaloringumo jis gali būti naudojamas įvairiems tikslams. Viena uncija arbūzų sėklų turi ne daugiau kaip 155 kalorijas. Uncija yra daug sėklų. Taigi, jei palyginsite jį su kitų vaisių sėklų skaičiumi, tikrai pastebėsite, kad arbūzas yra naudingesnis šia tema.

11. Maistas, kuriame gausu geležies:

Arbūzo privalumų negalima sujungti į vieną, nes jų yra daug. Ši ypatinga nauda yra viena geriausių. Arbūzų sėklų nauda taip pat apima geležį, kuri yra viena iš tų mineralų, kurių mūsų organizmui dažnai reikia. Nuo šiol nespjaukite sėklų, laikykite jas nuošalyje ir kiškite į orkaitę, kad iš tų sėklų būtų kažkas skanaus. Geras geležies kiekis sėklose daro arbūzą vienu iš labiausiai parduodamų ir daugiausiai vartojamų vaisių.

12. Skatina sveikus riebalus:

Remiantis ataskaita dėl tikslaus arbūzų sėklų valgymo naudos nustatymo, buvo nustatyta, kad šis vaisius turi daug naudos, įskaitant sočiuosius riebalus (apie 20%). Pasak ekspertų, vienas puodelis arbūzų sėklų gali aprūpinti organizmą geru riebalų kiekiu, kuris iš tikrųjų yra naudingas organizmui. Sėklose taip pat yra omega-6 riebalų rūgščių, kurios taip pat reikalingos gerai sveikatai palaikyti.

13. Sumažina kraujospūdį:

Arbūzų sėklose yra omega-3 riebalų rūgščių, cinko, magnio ir vario, todėl jos padeda sumažinti aukštą kraujospūdį. Įtraukite arbūzų sėklų į savo kasdienybę, galite kontroliuoti kraujospūdį organizme.

Arbūzų sėklų nauda odai:

Čia mes įtraukėme 2 geriausius arbūzų sėklų privalumus odai. Pažvelkime į juos.

14. Drėkina odą:

Riebalų rūgštys, esančios arbūzų sėklose, puikiai tinka švelniai, elastingai ir drėkinamai odai. Tai taip pat suteikia stangrumo ir apsaugo nuo odos sutrikimų ir spuogų problemų. Apskritai, jis palaiko gerą odos sveikatą taikant ir vartojant.

15. Neleidžia užsikimšti odos poroms:

Arbūzas iš esmės yra lengvas vaisius ir gali būti naudojamas odos poroms gydyti. Arbūzų sėklų ekstraktai turi junginį, kuris pasirodė esąs naudingas gydant odos užkimšimo procesą. Be to, kad oda atrodo jaunesnė, ji suteikia odai natūralaus švytėjimo, kuriuo žavisi daugelis moterų. Dėl šios priežasties daugelyje veido plovimo produktų yra arbūzų sėklų ekstraktai.

Arbūzų sėklų nauda plaukams:

Čia mes įtraukėme 3 geriausius arbūzų sėklų privalumus plaukams. Pažvelkime į juos.

16. Plaukai išlieka juodi ir žvilgantys:

Varis yra vienas iš mineralų, esančių arbūzų sėklose, stimuliuojančių melanino gamybą organizme, atsakingą už plaukų spalvos suteikimą. Tai taip pat suteikia odai spalvą.

17. Apsaugo nuo plaukų lūžinėjimo:

Arbūzų sėklų aliejuje esančios nepakeičiamosios riebalų rūgštys padeda giliai maitinti plaukų sruogas. Tai užtikrina tinkamą plaukų stiprumą ir leidžia išvengti lūžimo. Aliejų visada galima sumaišyti su nešiklio aliejumi ir masažuoti galvos odą kartą per savaitę.

18. Aprūpina plaukus būtinosiomis riebalų rūgštimis:

Remiantis daugybe tyrimų, buvo pastebėta, kad arbūzas suteikia plaukams daugybę riebalų rūgščių, kurios iš tikrųjų yra labai naudingos, kad plaukai būtų sveiki. Tai gali išlaikyti plaukus drėkinamus ir taip pat užkirsti kelią pernelyg dideliam plaukų slinkimui. Tai vienas geriausių arbūzų sėklų privalumų. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daugelyje plaukų produktų, ypač šampūnų, yra arbūzų sėklų ekstraktai.

Arbūzų sėklos turi neįtikėtiną naudą sveikatai. Jie yra svarbių mineralų ir vitaminų, būtinų sveikam kūnui, lygiajai odai ir žvilgantiems, juodiems plaukams, šaltiniai. Daigintas arbūzų sėklas galima pasigaminti namuose, jas išgaunant iš vaisių, džiovinant saulėje ir lukštenant. Juos galima lengvai paskrudinti be aliejaus ir pagardinti druska bei prieskoniais. Kitą kartą valgydami arbūzo vaisius, priminkite sau, kad neišspjautumėte tų itin gerų arbūzų sėklų. Įdėkite juos į dubenį ir paruošite skanų užkandį jums ir jūsų šeimai. Per tingus juos daryti namuose, galite nusipirkti parduotuvėje pirktų ekologiškų arbūzų sėklų. Būkite sveiki ir gerai užkandžiaukite arbūzų sėklomis!