Ar pavargote išbandyti įvairius ingredientus, bet negaunate norimų rezultatų savo kūnui? Ar jūsų organizmui trūksta reikiamo maistinių medžiagų kiekio, net ir vartojant įvairius maisto produktus? Taip gali būti dėl to, kad jūsų organizmas negauna reikiamo vitamino d kiekio iš vit d šaltinių. Taip, jums trūksta vitamino d ir negaunate savo organizmui reikalingos mitybos. Ryšys tarp geriausių vitamino D maisto produktų ir tinkamo kūno augimo buvo suprastas daugelį metų. Net gydytojai siūlo į savo racioną įtraukti maisto produktus, kuriuose yra daug vitamino D, kad jūsų kūnas ir kaulai būtų stipresni.

Vitamino D maisto šaltinių sąrašas yra Indijoje

Kas yra vitaminas D.?

Vitaminas d yra riebaluose tirpūs sekosteroidai, padedantys tinkamai ir pageidaujamai absorbuoti kalcį ir kitas maistines medžiagas organizme. Maisto, kuriame gausu vitamino D, vartojimas suteikia organizmui pakankamai apsaugos nuo įvairių ligų.

Yra įvairių natūralių vitamino d šaltinių, iš kurių galite gauti norimą šio vitamino kiekį ir priversti jūsų kūną gauti reikiamą naudą. Taip pat galite pabandyti gauti norimą vitamino d dozę iš saulės spindulių ar įvairių rinkoje esančių papildų.

Kodėl vitaminas D yra toks svarbus??

Jūs tikriausiai girdėjote savo vyresniuosius ir daugelį sveikatos ekspertų apie vitamino D maisto produktų svarbą. Ar kada susimąstėte, kodėl vitamino D turtingas maistas yra toks svarbus kūno augimui? Tinkamai vartojant vitaminą d, jūsų kūnas pasiruošia norimam kalcio ir kitų maistinių medžiagų įsisavinimui, o tai padeda tinkamai funkcionuoti organizmui..

Be to, įvairūs vitamino D maisto produktai padeda vaikams ir suaugusiems užkirsti kelią įvairioms sveikatos ligoms. Tinkamai vartodami vitamino D daržoves ir vitamino D vaisius, galite sustiprinti kaulus ir padėti savo kūnui augti geriausiu pavidalu.

Rekomenduojama vitamino D dozė:

Laikantis tinkamos dozės, dieta, kurioje gausu vitamino D, laikoma saugia vartotojams. Todėl labai svarbu turėti idėją apie rekomenduojamą vitamino d dozę tinkamai pasitarus su sveikatos priežiūros specialistais.

Be to, rekomenduojama dienos vitamino D dozė kiekvienam asmeniui skiriasi ir priklauso nuo problemos, dėl kurios pasiūlėte vartoti vitamino d. Tačiau apskritai rekomenduojama paros dozė vitamino d turi būti nuo 1000 iki 4000 TV.

Kaip į savo mitybą įtraukti daugiau vitamino D maisto produktų?

Dauguma sveikatos ekspertų siūlo įtraukti įvairius gerus vitamino D šaltinius, kad gautumėte kuo daugiau naudos iš vitamino d. jei ir jūs ieškote kelių būdų, kaip į savo racioną įtraukti daugiau vitamino D turinčių maisto produktų, tuomet turėtumėte vartoti maisto produktus, kuriuose yra vitamino D.

Taip pat galite pabandyti gauti norimą vitamino d kiekį iš saulės spindulių arba vartodami vitamino D papildus. Turėtumėte nuolat ieškoti geriausių vitamino D maisto produktų, kuriuos galėtumėte įtraukti į savo mitybą ir dienos režimą.

Geriausi vitamino D maisto produktai Indijoje:

vitamino d šaltiniai

Tai yra įvairūs maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino D, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą, kad jūsų kūnas gautų norimą naudą. Vitamino d galite gauti iš įvairių vit d šaltinių, taip pat rinkoje esančių papildų.

Geriausias vitamino d kiekis gali būti įtrauktas į dietą suvartojant įvairių vitamino D daržovių ir vitamino D vaisių. Prieš valgydami pažvelkite į šiuos maisto produktus ir juose esančio vitamino d kiekį.

1. Lašiša:

vitamino d turtingas maistas

Vandenyje auginama lašiša yra vienas iš gausiausių vitamino D šaltinių, todėl ji turėtų būti įtraukta į dietą. Vienintelis dalykas, kurį turėtumėte pasirūpinti valgydami lašišą, yra tai, kad jis turėtų būti gaunamas iš natūralaus šaltinio, o ne iš dirbtinių būdų. Tik tada lašiša gali būti laikoma vienu iš maisto produktų, padedančių padidinti vitamino D kiekį organizme.

Vartodami lašišą, galite aprūpinti savo kūną norimu vitamino D kiekiu ir taip apsisaugoti nuo galimų sveikatos ligų. Lašišoje yra apie 361–685 TV vitamino d.

2. Menkių kepenų aliejus:

Jei galvojate, ką valgyti dėl vitamino d, tada vienas geriausių atsakymų į tai yra menkių kepenų aliejus. Jei jums nepatinka valgyti žuvį kaip pagrindinį vitamino D šaltinį, tada menkių kepenų aliejus yra puiki alternatyva. Tai puikus šaltinis, kuriame gausu vitamino d ir juose yra apie 450 TV vitamino.

Menkių kepenų aliejus taip pat yra turtingas vitamino A šaltinis, todėl jis ne tik pašalina vitamino D trūkumą, bet ir suteikia daug kitų organizmui naudingų savybių, kurios palengvina jo augimą ir apsaugo nuo įvairių ligų.

3. Krevetės:

vit d šaltiniai

Kaip ir daugelis kitų jūros gėrybių, krevetės taip pat laikomos vienu iš vitamino D maisto šaltinių. Tačiau krevetes galima saugiai vartoti norint patenkinti reikiamą vitamino d kiekį, nes jose trūksta riebalų ir taip sumažinamas žalingas poveikis organizmui. Krevečių vartojimas padeda organizmui gauti norimą vitamino d kiekį.

Krevetėse yra 152 TV vitamino d, todėl jos yra vienas geriausių vitamino D maisto šaltinių. Be to, kadangi juose yra mažai riebalų ir taip sumažinamas bet koks galimas šalutinis poveikis vartotojų sveikatai.

4. Grybai:

Grybai yra vienintelis augalinis vitamino D maisto šaltinis. Skirtingai nuo kitų vitamino D3 maisto produktų, grybai yra turtingi vitamino D2 šaltiniai, kurie yra labai svarbūs organizmui. Vietiniai grybai gali suteikti iki 130–450 TV vitamino d.

Naudinga, jei į savo racioną galite įtraukti laukinių grybų, nes jie gali pasiūlyti organizmui iki 2300 TV vitamino d. Grybai yra vienas iš vitamino D maisto produktų vegetarams, kuriais jie gali mėgautis norėdami gauti reikiamą vitamino D kiekį, atsižvelgdami į jų poreikius ir kūno poreikius.

5. Kiaušinių tryniai:

maisto produktai, kuriuose yra vitamino d

Žmonės, kuriems nepatinka valgyti žuvį, gali išbandyti kitą alternatyvų turtingą vitamino D šaltinį, ty kiaušinių trynius. Kiaušinių tryniai ne tik laikomi maisto produktais, kuriuose yra vitamino D, bet ir yra žinoma, kad jie praturtina organizmą norima maistine verte..

Kiaušinių tryniuose yra apie 18–39 TV vitamino D. Atrodo, kad tai nėra labai daug, tačiau bendra kiaušinių trynių mityba yra tikrai naudinga organizmo augimui. Kai kuriuos kiaušinių trynius galite įtraukti į savo mitybą ir gauti naudos.

6. Apelsinų sultys:

Jei nerandate idėjos, kaip gauti vitamino d su maistu, galite pabandyti gauti tą patį naudodami apelsinų sultis. Gali būti daug atvejų, kai žmonės yra vegetarai ir reaguoja į laktozę, šiuo atveju apelsinų sultys tampa didžiausiu gelbėtoju. Štai kodėl daugumoje šalių apelsinų sultys yra praturtintos vitaminu D..

Apelsinų sultys gali suteikti jums apie 142 TV vitamino d, kuriuo galite aprūpinti savo kūną norimu vitamino d kiekiu. Pusryčiams pasiimkite stiklinę apelsinų sulčių ir gaukite iš jų visas reikalingas vitamino D maistines medžiagas.

7. Konservuoti tunai:

Daugelis žmonių mėgaujasi tuno konservais vien dėl jo skonio ir skonio. Bet ar žinote, kad tai taip pat yra vienas geriausių vitamino D šaltinių? Taip, konservuotų tunų vartojimas gali padėti pašalinti iš organizmo vitamino D trūkumą ir taip pagerinti kūno augimą.

Konservuotame tune vidutiniškai yra 236 TV vitamino d, kurio pakanka kasdieniams organizmo poreikiams patenkinti. Tačiau jo negalima valgyti per daug, nes jame yra toksino, kuris, susikaupęs organizme, gali sukelti daug rimtų sveikatos problemų.

8. Jautienos kepenys:

Jautienos kepenys yra vienas iš esminių šaltinių sąraše, kuriame gausu vitamino D, nes jame lengviausiai ir paprasčiausiai pateikiami kasdieniai vitamino D poreikiai. Norint gauti reikiamą vitamino D kiekį, nereikia nieko ypatingo daryti su jautienos kepenimis, tiesiog valgykite jautienos kepenis.

Kadangi jautienos kepenys yra organų mėsa, jos užpildo norimą vitamino D kiekį, kurio dauguma kitos mėsos nepateikia. Apskritai, jautienos kepenyse yra 149 TV vitamino d, kuris, priešingai nei kitos mėsos, paprastai patenkina norimą vitamino d poreikį..

9. Pienas:

vitamino d maisto produktų sąrašas

Pienas yra viena iš tų maistinių medžiagų, kurias žmonės geria, kad praturtintų savo kūną kalciu, fosforu ir kitais vitaminais. Tačiau ne daugelis iš jų žino, kad pienas taip pat gali padėti jiems gauti norimą vitamino d kiekį. Vitamino D pienas yra kažkas, ko žmonės vis dar nežino.

Pienas kartais yra praturtintas vitaminu D, kuris vartotojams suteikia reikiamą vitamino D kiekį. Pieno vartotojams yra apie 130 TV vitamino d, kuris yra gana naudingas organizmui tiekiant norimą vitamino d kiekį..

10. Austrės:

Austrės yra ne tik skanios ir skanios, bet ir turtingos įvairių maistinių medžiagų ir vitaminų. Iš daugelio vitaminų, kurių yra austrėse, vitaminas d yra vienas iš jų. Kadangi austrėse yra mažiau kalorijų, jos taip pat laikomos geriausiu vitamino D šaltiniu, kuris kelia labai mažą pavojų vartotojų sveikatai.

Austrėse yra apie 320 TV vitamino d, kurių pakanka kasdieniam vitamino d vartojimui organizme. Austrės yra puikus atsakymas ieškant, kokiuose maisto produktuose gausu vitamino D..

11. Sojos produktai:

Kadangi daugumos maisto produktų, kuriuose gausu vitamino D, sąraše yra gyvūninės kilmės produktų arba jūros gėrybių produktų, tikėtina, kad vegetarai negauna daug šaltinių, kad gautų pakankamai vitamino D. Naudodami sojos produktus, vegetarai gali gauti norimą vitamino d kiekį savo kūno poreikiams.

Yra įvairių sojos produktų, kurie gali pasiūlyti norimą vitamino D kiekį, kad organizmas galėtų efektyviai augti. Vidutiniškai sojos produktai visiems veganams ir vegetarams siūlo nuo 99 iki 119 TV vitamino d.

12. Sviestas:

maisto produktai, turintys daug vitamino d

Sviestas yra dar vienas vitamino d šaltinis. Dauguma žmonių sviestą laiko riebia medžiaga, galinčia padidinti problemų skaičių. Tačiau tai, kaip nustebino, sviestas yra vienas iš tų išteklių, kurie aprūpina juos maždaug 25–27 TV vitamino D kūno augimui..

Be reikiamo vitamino D kiekio gavimo iš sviesto, jūs taip pat galite pasinaudoti vitamino D nauda sūryje ir vitamino D saulės spinduliuose. Į savo racioną galite įtraukti dalį sviesto ir greitai gauti reikiamą vitamino d kiekį, atitinkantį jūsų poreikius ir kūno poreikius.

13. Sustiprinti javai:

Be vitamino d šaltinių, yra daug kitų vitamino D maisto šaltinių, kurie yra praturtinti šiuo vitaminu. Sustiprinti javai yra specialiai pagaminti žmonėms, kurie negauna norimo vitamino d kiekio iš turimų šaltinių. Stiprinti javai yra vienas iš maisto šaltinių, kuriems vitamino D maistinės medžiagos yra suteikiamos dirbtinėmis priemonėmis ir atsižvelgiant į žmogaus poreikius..

Įtvirtintų javų TV vertė priklauso nuo poreikio, dėl kurio jie yra stiprinami. Tai gali būti ne mažiau kaip 15 TV ir gali būti tiek, kiek reikia.

14. Ikrai:

Ikrai, turintys 232 TV vitamino d, yra vienas turtingiausių šaltinių vitamino d turtingo maisto sąraše. Kartu su vitaminu d, ikrai taip pat yra turtingas geležies šaltinis. Todėl jis laikomas vienu geriausių ingredientų norint gauti norimą vitamino d kiekį. Reguliarus ikrų vartojimas kartu su pakankamu vitamino D kiekiu gali padėti išgydyti ir užkirsti kelią širdies ligoms.

Taip pat galite naudoti ikrus kultūrizmui, nes jame taip pat yra norimas baltymų kiekis. Be to, kadangi ikrai yra nebrangūs, juos gali įsigyti bet kas ir bet koks kiekis.

15. Skumbrės:

Jei norite išvengti vėžio rizikos, tada negali būti geresnio maisto nei skumbrės. Tai yra vienas geriausių vitamino D šaltinių ir gali padėti sumažinti vėžį sukeliančių ląstelių riziką. Tai padeda maistui gauti reikiamų maistinių medžiagų kartu su vitaminu d kovojant su vėžio problemomis. Jis taip pat siūlo cinką ir kalcį savo vartotojams.

Tačiau kadangi ši žuvis turi didelę maistinę vertę, gydytojai dažnai siūlo jos vengti nėštumo metu. Visais kitais atvejais iš skumbrių galite pasinaudoti 540 TV vitamino D nauda.

16. Ricotta sūris:

Ricotta sūris yra vienas iš sūrių, kurie organizmui suteikia reikiamą vitamino D kiekį, išvengiant kitų pavojų sveikatai. Jame yra mažiau kalorijų ir sočiųjų riebalų, todėl jį gali valgyti visi be baimės. Ricotta sūris padeda skatinti teisingą kūno augimą, tiekdamas 25 TV vitamino D..

Dauguma sveikatos ekspertų pasiūlė Ricotta sūrį vietoj kito sūrio naudoti rikotos sūrį. Jis veikia geriausiu būdu, kad suteiktų organizmui norimą naudą ir labai minimaliai rizikuotų sveikatai.

17. Paltusas:

Ši sūrio žuvis taip pat yra vienas iš esminių pavadinimų vitamino D3 maisto produktų sąraše, kuris yra būtinas kūno augimui. Kartu su daugybe vitamino D, otas taip pat yra turtingas baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Jei reguliariai vartosite šią druskos žuvį, gausite pakankamai apsisaugojimo nuo išpuolių ir insulto rizikos.

Tai taip pat padeda vystyti kūną, pastatytą tiekiant organizmui 1097 TV vitamino d. Šią žuvį į savo mitybą galite įtraukti bet kokia forma. Norėdami gauti norimą vitamino d kiekį, galite jį kepti ant grotelių, kepti, kepti arba tiesiog kepti.

18. Jogurtas:

vitamino d maisto šaltiniai

Ar žinote tą patį jogurtą, kurį mėgstate dėl raminančių savybių, jis gali suteikti jums norimą vitamino d kiekį? Na, taip, jogurtas yra dar vienas fantastiškas šaltinis, įtrauktas į vitamino d maisto produktų sąrašą. Kartu su organizmo tiekimu 115 TV vitamino D jis padeda išlaikyti virškinimo sistemą veiksmingą ir ramią.

Jogurte esantys baltymai yra naudingi odos ir plaukų grožiui pagerinti. Tai suteikia jiems reikiamą maistinių medžiagų kiekį, reikalingą jų augimui. Taigi, kuriame maiste yra vitamino d, na, atsakymas paprastas – jogurtas.

Šalutinis vitamino D maisto produktų poveikis:

Nors dieta, kurioje gausu vitamino D, dažnai laikoma saugia, per didelis vitamino vartojimas vartotojams gali sukelti tam tikrą galimą šalutinį poveikį. Todėl vaisius, kuriuose yra vitamino D, rekomenduojama vartoti tinkamai pasitarus su sveikatos priežiūros specialistais.

Galimas šalutinis poveikis, su kuriuo galite susidurti vartojant per daug vitamino D maisto produktų, yra toks:

  • Inkstų akmenys.
  • Dis-orientacijos.
  • Kaulų skausmas.
  • Raumenų silpnumas.
  • Dažnas šlapinimasis.
  • Pykinimas Vėmimas.
  • Svorio metimas.
  • Dažnas troškulys.

Taigi, kad išvengtumėte šio šalutinio poveikio, susijusio su vitaminu d praturtintu maistu, turėtumėte juos valgyti tinkama doze ir neviršydami jūsų kūno būklės..

Įvairūs vitamino D vaisiai ir daržovės vaidina lemiamą vaidmenį kuo geriau vystant žmogaus sveikatą. Šie maisto produktai iš natūralių vitamino D šaltinių yra tinkami kiekvienam, nes jie teikia tik naudą, reikalingą normaliam organizmo funkcionavimui. Po norimų žinių apie šią informaciją, kada į savo mitybą įtraukiate šiuos maisto produktus, kuriuose yra daug vitamino D.?

Jei vis dar abejojate ar nerimaujate dėl maisto produktų, kuriuose gausu vitamino D, komentuokite juos žemiau. Mes su jumis susisieksime ir pateiksime tikslią informaciją. Jūsų nuomonė ir pasiūlymai taip pat bus vertinami.