Vasaros gali sunaikinti mūsų kūną, pašalindamos energijos ir vandens kiekį. Šios ekstremalių oro sąlygų metu mums reikia traškių, sultingų ir skanių vaisių. Šie vaisiai ne tik maitina, bet ir palaiko vertingą vandens kiekį mūsų kūne. Didelis karštis gali sukelti šilumos smūgius ir kitas rimtas sveikatos sąlygas. Taigi labai svarbu suvartoti pakankamai vaisių, kad išsaugotume savo sveikatą. Vasaros vaisiai yra puikus energijos, drėkinimo ir mitybos šaltinis mūsų organizmui įveikti vasaros karščius. Leiskite mums daugiau suprasti apie geriausius vasaros sezono vaisius Indijoje.

vasarą augantys vaisiai

Kas yra vasaros vaisiai?

Vasaros vaisiai yra vaisiai, padedantys aprūpinti būtinomis maistinėmis medžiagomis ir drėkinti ekstremaliomis vasaros sąlygomis. Kai kurie vasaros vaisių pavyzdžiai yra arbūzas, vynuogės, muskusas, mangai, ličiai, persikai ir kt..

Dauguma šių vaisių yra gausiai vasaros sezono metu. Jiems augti reikia šiltos temperatūros, todėl jie renkami tik vasarą. Dauguma šių vasarinių vaisių yra geriausi pagal skonį, skonį ir derlių šiuo sezonu.

Vasaros vaisių svarba:

Vasaros Indijoje paprastai vyksta nuo kovo iki birželio. Tai itin aukštos temperatūros laikotarpis, kuris labai kenkia mūsų kūnui, ypač tiems, kurie dažniausiai turi būti lauke. Karšta temperatūra labai kenkia mūsų organizmui, sukelia dehidrataciją, nuovargį, mitybos praradimą ir kt..

Vasaros vaisiai aprūpina mūsų organizmą svarbiomis maistinėmis medžiagomis ir reikalaujama energijos. Vasarą prakaituojant prarandame didžiąją dalį savo kūno vandens, o šie vaisiai yra pripildyti vandens ir būtinų mineralų, kurie padeda palaikyti pakankamą mūsų kūno hidrataciją. Jie atvėsina mūsų kūną ir sumažina nuovargį bei raumenų mėšlungį, kurį sukelia aukšta temperatūra. Svarbiausia, kad vasaros vaisiai pasižymi savybėmis, kurios padeda mūsų organizmui priprasti prie šiltų oro sąlygų.

Vasaros vaisių privalumai:

Vasaros vaisiuose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie ne tik maitina organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, bet ir padeda kovoti su daugeliu ligų ir sveikatos sąlygų, kurias sukelia didelis karštis ir drėgmė.

  • Vasariniuose vaisiuose esančios maistinės medžiagos ir antioksidantai padeda kovoti su infekcijomis, stiprina imuninę sistemą, reguliuoja kraujospūdį ir gliukozės kiekį kraujyje, apsaugo odą ir plaukus nuo žalingo karščio poveikio ir iš organizmo pašalina ligas sukeliančius toksinus ir laisvuosius radikalus..
  • Šie vaisiai taip pat padeda palaikyti įvairių organų, tokių kaip širdis, inkstai, kepenys, kasa ir kt., Sveikatą.
  • Jie taip pat vaidina svarbų vaidmenį gydant karščio sukeltas ligas, tokias kaip galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, šilumos smūgis ir kt.

Populiariausių vasaros sezono vaisių sąrašas Indijoje:

Čia mes įtraukėme 20 geriausių vaisių, kuriuos reikia valgyti vasarą, kad būtų galima drėkinti. Pažvelkime į juos.

1. Arbūzas:

vaisių galima įsigyti vasarą

Arbūzas yra populiarus vasaros vaisius, nes jame yra daug vandens. Daugiau nei 90% šio vaisiaus yra vanduo, kuris padeda pakankamai drėkinti mūsų kūną ir drėkina odą bei plaukų ląsteles. Tai padeda atvėsinti kūną ir išvalyti toksinus.

Arbūzas yra labai geras kalio, geležies, kalcio, vitamino C, vitamino A, vitamino B6 ir daugelio antioksidantų, tokių kaip likopenas, amino rūgštys ir maistinės skaidulos, šaltinis (1). Arbūzuose esantys vitaminai padeda stiprinti imuninę sistemą ir gerina akių sveikatą. Arbūzo mineralai padeda stiprinti kaulus, nervus ir raumenis. Jie taip pat padeda užkirsti kelią širdies ligoms ir ląstelių pažeidimams.

2. Mango:

Mangai, dar vadinami „vaisių karaliumi“, yra mėgstamiausi vasarą. Dėl išskirtinio skonio, spalvos, kvapo ir skonio jie tampa labiausiai mėgstamais vaisiais, ypač Indijoje. Mangai yra labai maistingi, juose yra daug vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminas A, vitaminas D, vitaminas C, kalis, manganas, kalcis, magnis, geležis, fosforas, selenas, beta karotinas ir kt..

Mango maistinės medžiagos padeda išvengti sveikatos sutrikimų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, širdies ligos, vėžys ir tt Nors mangai yra daug kalorijų, juose gausu skaidulų ir antioksidantų, kurie skatina geresnę medžiagų apykaitą ir valo toksinus iš organizmo. Didelis maistinių medžiagų kiekis padeda stiprinti imunitetą ir išvengti karščio smūgių.

3. Muskusas:

Kaštonai yra labai maistingi ir gaivinantys vaisiai. Dėl didelio šarminio ir vandens kiekio jie yra puikus vasaros vaisius. Jie padeda drėkinti kūną ir mažina rūgštinį ekstremalių temperatūrų poveikį. Jie taip pat yra labai geras kūno aušinimo skystis.

Kaštonose gausu vitamino A, vitamino C, magnio, kalio, geležies ir kt..

4. Kiviai:

Kiviai yra labai maistingi ir vasarą labai geri, nes gali labai efektyviai patenkinti organizmo maistinių medžiagų poreikius. Kiviuose gausu vitamino C, vitamino A, vitamino B6, geležies, magnio, kalio, folio rūgšties ir daug maistinių skaidulų. Kiviai labai gerai neutralizuoja PH pusiausvyrą organizme ir stiprina imuninę sistemą.

Kiviai yra puiki priemonė kraujo skaičiui padidinti. Jie taip pat labai naudingi širdies ir kepenų sveikatai. Kiviai maitina odą ir plaukus bei apsaugo juos nuo karščio. Jie taip pat labai gerai malšina miego sutrikimus.

5. Apelsinai:

geriausi vasaros vaisiai

Apelsinai yra labai geras vasaros vaisius, nes juose yra daugiau nei 80% vandens. Jie labai gerai drėkina kūną ir užtikrina reikiamą maistinių medžiagų poreikį. Vasarą mūsų kūnas linkęs prakaituoti kalį – labai svarbų mineralą. Apelsinuose yra daug kalio ir jie labai gerai patenkina organizmo kalio poreikį.

Apelsinuose taip pat gausu vitamino C, vitamino A, kalcio, pektino ir kt., Kurie padeda išvengti daugelio ligų, tokių kaip vėžys, inkstų ligos ir kt..

6. Papaja:

Papajos yra sveiki vaisiai, kuriuos galima valgyti ištisus metus. Jie turi ypatingų privalumų ir naudojimo vasarą, nes juose yra daug maistinių skaidulų. Jie padeda pagerinti žarnyno sveikatą ir reguliuoti žarnyno judėjimą (2). Papajoje gausu vitamino C, vitamino A, vitaminų B, folio rūgšties, beta karotino ir kt., Kurie padeda labai gerai maitinti organizmą. Juose ypač gausu kelių antioksidantų ir fitocheminių medžiagų, mažinančių uždegimą, ląstelių pažeidimus. Papaja labai gerai apsaugo nuo sunkių ligų, tokių kaip vėžys ir širdies ligos.

7. Ananasas:

Ananasas yra vienas iš geriausių vaisių drėkinimui vasarą. Ananasuose yra daug vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminas C, vitaminas B6, vitaminas A, magnis, kalcis, kalis ir kt. Ananasai labai gerai pagerina virškinimą, nes juose yra fermentų, palaikančių virškinimo funkcijas. Jie taip pat pagerina medžiagų apykaitą organizme. Antioksidantų kiekis ananasuose padeda išvengti daugelio ligų.

Priešuždegiminės ananasų savybės padeda labai efektyviai malšinti uždegimą ir kontroliuoti tokias sveikatos sąlygas kaip artritas. Jie taip pat gerai žinomi dėl kalorijų deginimo ir svorio metimo.

8. Gvajava:

Gvajavos yra atogrąžų vaisiai, populiarūs dėl daugybės naudos sveikatai. Gvajavos yra labai maistingos medžiagos, kuriose yra vitamino C, vitamino A, vitamino B6, kalio, magnio, kalcio, geležies ir kt. Jie yra labai naudingi diabetu sergantiems pacientams, nes padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir reguliuoti insulino absorbciją..

Gvajavos yra labai daug kalio šaltinių, kurie padeda išlaikyti širdies sveikatą ir sumažinti raumenų mėšlungį. Turtingas vitamino C kiekis padeda pagerinti imunitetą ir medžiagų apykaitos veiklą. Jie turi daug kitų privalumų akims ir odai. Taip pat nustatyta, kad jie palaiko psichinę sveikatą.

9. Slyvos:

vaisių galima įsigyti vasarą

Slyvos yra geriausiai žinomos dėl virškinimo gerinimo ir vidurių užkietėjimo malšinimo, nes jose yra daug maistinių skaidulų. Didelis kalio kiekis slyvose padeda išlaikyti širdies sveikatą, kontroliuodamas kraujospūdžio lygį. Tai padeda žymiai sumažinti insulto riziką. Slyvose taip pat gausu antioksidantų, kurie padeda išvengti rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys ir diabetas. Slyvose gausu vitamino C, vitamino A, geležies ir magnio. Jie yra gana mažai kalorijų ir gali būti valgomi daug be rūpesčių.

10. Litchi:

„Litchi“ yra populiariausias ir mėgstamiausias vasaros vaisius, šalia mango. Šis sultingas ir skanus vaisius yra prisotintas antioksidantų ir maistinių medžiagų, kurios turi daug naudingo poveikio organizmui. Litchi yra labai geras vitamino C, vitamino B-6, kalio, magnio ir geležies šaltinis. Litchi padeda stiprinti imunitetą ir mažina uždegimą organizme. Tai padeda kontroliuoti kraujospūdį ir išlaikyti širdies sveikatą. Litchi yra vienas didžiausių polifenolių šaltinių, galinčių užkirsti kelią vėžiui. (3)

11. Figos:

Figos yra daug skaidulų ir labai naudingos palaikant sveiką kūną vasarą. Figos padeda sureguliuoti virškinimą ir palengvina vidurių užkietėjimą. Figos yra turtingas vitamino K, vitamino A, kalio, magnio, kalcio ir kelių antioksidantų šaltinis. Didelis natūralių cukrų kiekis padeda greitai gauti energijos, reikalingos vasaroms. Figos yra naudingos širdžiai, nes padeda sumažinti kraujospūdį. Jie taip pat labai gerai užkerta kelią diabetui ir vėžiui.

12. Bananas:

Bananai yra visų metų vaisius. Bananuose gausu kalio, magnio, fosforo, vitamino B6, vitamino C ir kelių fitonutrientų bei antioksidantų. Jie suteikia greitą energiją ir padeda išvengti daugelio sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys, diabetas, astma ir kt. Jie yra labai populiarūs mažinant vidurių užkietėjimą ir palaikant virškinimo sveikatą. Bananai yra naudingi širdžiai, nes padeda sumažinti kraujospūdį.

13. Abrikosai:

vaisių valgyti vasarą

Abrikosai yra ne tik skanūs, bet ir labai geri vasaros vaisiai. Jie gali suteikti jums būtinų maistinių medžiagų, tokių kaip kalis, magnis, geležis, kalcis, vitaminas A, vitaminas C ir vitaminas B6. Juose gausu maistinių skaidulų, kurios padeda virškinimui. Jie yra turtingas antioksidantų, tokių kaip beta karotinas, šaltinis, kuris vasarą padeda apsaugoti akis ir odą.

14. Persikai:

Persikuose gausu maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas A, vitaminas E, vitaminas C, niacinas, kalis ir kt. Juose yra daug maistinių skaidulų, kurios padeda pagerinti virškinimą ir reguliuoja žarnyno judėjimą. Didelis antioksidantų kiekis padeda išlaikyti odos sveikatą. Persikuose esantis kalis padeda sumažinti kraujospūdį ir skatina širdies sveikatą.

15. Vynuogės:

Vynuogės yra labai skanus vasaros vaisius, kuriame gausu antioksidantų ir būtinų vitaminų bei mineralų. Jie turi daug naudos sveikatai, nes stiprina imuninę sistemą, gerina kaulų sveikatą ir gerina širdies sveikatą (4).

Vynuogės taip pat labai gerai mažina cukraus kiekį kraujyje ir kovoja su infekcijomis organizme. Juose gausu kalio, vitamino C, vitamino B6, vitamino A ir kt., Ir daug anti-senėjimo junginių. Vynuogės naudingos odai vasarą, nes padeda apsaugoti ją nuo saulės nudegimo.

16. Žvaigždžių vaisiai:

Pradiniai vaisiai yra skanūs vaisiai, kuriuose gausu kalio, vitamino C ir tt Žvaigždžių vaisiuose gausu antioksidantų ir maistinių skaidulų, padedančių išgydyti su karščiu susijusį stresą kūnui ir odai. Jie taip pat gydo galvos skausmus, atsiradusius dėl ekstremalių temperatūrų. Jie padeda nuraminti akis vasarą ir gydo skaudančias akis. Žvaigždžių vaisiai taip pat valgomi gydant grybelines infekcijas.

17. Baelis:

vasarą augantys vaisiai

„Bael“ yra labai geras aušinimo skystis ir būtinas vasaros vaisius. Jame yra daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie padeda maitinti kūną ir išlaikyti jį sveiką. „Beal“ turi daug gydomųjų savybių ir terapinės naudos, todėl jis yra svarbus Ajurvedos, senovės Indijos medicinos mokslo, ingredientas.5). Jis yra priešuždegiminis ir antibakterinis. Tai padeda gydyti įvairias vasarą įprastas skrandžio ligas, tokias kaip viduriavimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio spazmai ir kt.

18. Braškės:

Sultingos ir skanios braškės yra labai geras vasaros vaisius. Juose gausu vitamino C, vitamino B9, kalio, mangano, antioksidantų, fitonutrientų ir flavonoidų. Braškės yra priešuždegiminės ir padeda gydyti įvairius odos sudirginimus ir virškinimo problemas vasarą. Jie taip pat padeda skatinti širdies sveikatą ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

19. Citrina:

Citrinos vasarą yra labai geros dėl turtingo maistinių medžiagų ir antioksidantų kiekio. Citrinų sultys yra gana populiarus gėrimas vasarą, nes padeda atvėsinti kūną ir subalansuoti šarminį lygį. Citrinose gausu kalio, vitamino C, vitamino B6 ir kt. Tai padeda stiprinti imunitetą ir užkirsti kelią įvairioms sveikatos ligoms, tokioms kaip širdies ligos, vėžys, inkstų ligos ir kt. Citrinos labai naudingos virškinimo sveikatai vasarą.

20. Agurkas:

vasaros vaisiai

Agurkai yra labai geri vasarą ir yra prieinami ištisus metus. Jis gali būti valgomas kaip užkandis bet kuriuo metu. Jame yra daug vandens ir jis padeda organizmui pakankamai drėkinti. Tai puikus aušinimo skystis ekstremalių karščių metu. Jame gausu kalio, vitamino C, vitamino A, vitamino K ir kelių antioksidantų. Tai padeda širdies sveikatai, nes padeda sumažinti kraujospūdį. Taip pat labai gerai mažina cukraus kiekį kraujyje.

Atsižvelgiant į tai, kad vasaros yra labai karštos klimato sąlygomis, svarbu nuolat palaikyti hidrataciją. Šie vasariški vaisiai, turintys daug maistinių medžiagų ir naudingų mineralų, šį sezoną gali apsaugoti nuo daugelio sveikatos problemų. Ar tai būtų salotos, sriubos ar žali vaisiai, šį kartą jie gali duoti daug naudos. Taigi, būkite atokiau nuo ligų ir palaikykite savo formą per šiuos geriausius vasaros vaisius!

Eksperto klausimas:

Kokie vaisiai tinka odai vasarą?

  • Arbūzas.
  • Ananasas.
  • Uogos.
  • Kantalupa.
  • Citrusiniai vaisiai.
  • Papajos.

Vasaros atšiaurios ne tik mūsų kūnui, bet ir odai. Didelis saulės karštis sukelia odos senėjimą, išsausėjimą, odos pažeidimus ir kt. Siekiant apsaugoti odą nuo žalingo šio atšiaurių oro sąlygų, labai svarbu vartoti vaisius, kurie padeda išlaikyti mūsų odos sveikatą ir išvaizdą. Pažvelkime į kai kuriuos vaisius, kurie labiausiai tinka mūsų odai karštu oru. Šiuose vaisiuose yra daug vandens, antioksidantų, vitaminų ir mineralų, kurie maitina ir drėkina odos ląsteles ir kovoja su odos senėjimu ir odos pažeidimais. Jie padeda padaryti odą sveiką, švelnią ir blizgančią.