Dažna žmonių sumaištis žinoti, kaip teisingai užkandžiauti! Atsisveikinimas su greitu maistu ir jų pakeitimas sveikais riešutais ir džiovintais vaisiais, pavyzdžiui, juodosiomis razinomis, yra pirmasis žingsnis link geros sveikatos. Juodosios razinos yra vienas iš populiariausių džiovintų vaisių, pavadintas dėl juodos spalvos odelės. Gydytojai juos labai rekomenduoja išvengti daugelio sveikatos sutrikimų. Peržiūrėkite šį straipsnį, kad sužinotumėte keletą geriausių juodųjų razinų naudos odai, plaukams ir sveikatai.

Juodųjų razinų nauda odai, plaukams ir amp; Sveikata

Juodosios razinos hindi kalba vadinamos „Kali Kishmish“, telugų kalba – „NallaDraksha“, tamilų kalba – „KainthaThratchai“ ir maratų kalba – „Kali Manuka“. Juodosiose razinose gausu antioksidantų, amino rūgščių, angliavandenių, kalcio ir kitų pagrindinių maistinių medžiagų.

Kas yra juodosios razinos?

Juodosios razinos gaminamos džiovinant juodąsias „Corinth“ sėklas be sėklų saulėje arba dehidratoriuje. Jie turi tamsesnę spalvą, palyginti su kitomis razinų veislėmis, yra aštrūs ir saldūs. Juodosios razinos naudojamos ruošiant kokteilius, desertus ir netgi kaip garnyras salotoms.

Ar juodosios razinos naudingos sveikatai?

Juodosios razinos yra vienas iš sveikiausių maisto produktų, kuriuos reikia įtraukti į savo mitybą. Juose yra daug vaisių cukrų, tokių kaip gliukozė ir fruktozė, kurie gali numalšinti alkį ir sumažinti potraukį maistui. Jie taip pat žinomi dėl savo imunitetą stiprinančių savybių. Juodosios razinos gali išlaikyti jūsų žarnyno sveikatą ir apsaugoti nuo vidurių užkietėjimo.

Kaip valgyti juodąsias razinas?

Juodosios razinos paprastai apdorojamos sieros dioksidu, išdžiovinus jas dehidratoriuje. Štai kodėl prieš vartojimą rekomenduojama porą valandų mirkyti juos vandenyje. Tai gali padėti pašalinti nereikalingus mineralus ant išorinės odos, kad visiškai įsisavintų faktinę mitybą. Taip vandenyje mirkytų juodųjų razinų nauda padvigubėja.

Juodųjų razinų mitybos faktai:

Štai juodųjų razinų maistinė vertė 1 puodelio porcijai:

 • Bendras kalorijų kiekis: 408
 • Bendras angliavandenių kiekis: 107 gramai
 • Maistinė lasteliena: 9,8 g
 • Kalis: 1284 mg
 • Natris: 12 mg
 • Baltymai: 5,9 g
 • Vitaminas A: 2,1 %
 • Vitamino C: 11 %
 • Kalcis: 9,5 %
 • Geležis: 26 %

Tyrimais pagrįstos juodųjų razinų nauda odai, plaukams & Sveikata:

Juodosios razinos

Žemiau yra keletas geriausių sausų juodųjų razinų naudos sveikatai, plaukams ir odai. Pažvelkime į juos.

1. gydo anemiją:

Geras geležies kiekis juodosiose razinose padidina hemoglobino kiekį kraujyje ir puikiai išgydo anemiją. Kasdien turėdama saują juodųjų razinų užtikrinsite, kad patenkinsite kasdienius geležies poreikius organizme.

2. Sumažina MTL lygį:

Vienas iš juodųjų razinų privalumų yra MTL mažinimo savybės. Jame yra anti-cholesterolio junginių tirpių skaidulų pavidalu, kurie išplauna cholesterolį iš organizmo ir suteikia jam gerą sveikatą. Yra net fermentų, kurie sugeria cholesterolį ir sumažina jų kiekį organizme.

3. Reguliuoja kraujospūdį:

Aukštas kraujospūdis yra viena iš labai dažnai pasitaikančių problemų, sukeliančių daugybę rimtų organizmo problemų. Dėl didelio kalio kiekio juodosiose razinose jis puikiai tinka valgyti anksti ryte, o tai sumažina natrio kiekį organizme. Natris yra viena iš pagrindinių aukšto kraujospūdžio priežasčių. Taip sauja juodųjų razinų gali išspręsti jūsų problemą.

4. Apriboja potraukį maistui:

Jei juoduose razinose yra daug skaidulų, jei jos valgote pusryčių metu, tai iš tikrųjų gali padėti ilgą laiką jaustis sotiems, kontroliuoti alkio jausmą ir užkirsti kelią papildomam kalorijų kiekiui. Natūralūs vaisių cukrūs, tokie kaip fruktozė ir sacharozė, esantys juodosiose razinose, gali išlaikyti sotumą ilgiau. Štai kodėl gydytojai rekomenduoja vartoti juodąsias razinas svorio netekimui.

5. Apsaugo dantis:

Juodosios razinos labai tinka dantims. Jame yra viena iš lažybų fitocheminių medžiagų, reikalingų mūsų organizmui. Juodosiose razinose yra gamtos gerumo, daug natūralių elementų ir oleanolio rūgšties, kuri yra viena iš geriausių juodųjų razinų privalumų. Dantų priežiūra taip pat yra viena iš geriausių juodųjų razinų naudojimo būdų. Tai gali užkirsti kelią dantų ėduoniui ir kovoti su mikrobais bei ertmėmis. Tai taip pat neleidžia daugintis bakterijoms, kurios sukelia dantų ėduonį. Daugybė natūralių mineralų, juodosios razinos yra laikomos vienu geriausių visų laikų ekologiškų maisto produktų.

6. Juodųjų razinų nauda užkietėjus viduriams:

Juodosios razinos yra žinomos dėl didelio maistinių skaidulų kiekio, kuris gali suteikti išmatoms masę ir padėti sklandžiai judėti. Tai gali išvalyti virškinamąjį traktą ir apsaugoti skrandį nuo vidurių užkietėjimo. Tai taip pat gali padėti sumažinti pilvo pūtimą ir vidurių pūtimą dėl susikaupusių pilvo dujų.

7. Stiprina kaulus:

Tai vienas iš geriausių juodųjų razinų panaudojimo būdų, nes jis gali būti naudojamas kaulų sveikatai palaikyti. Razinose yra daug kalcio, ir tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl juodosios razinos mums yra tokios sveikos. Kartu su dideliu kiekiu kalcio maiste taip pat yra boro, kuris yra mikroelementas, reikalingas organizmui nedideliais kiekiais, tačiau vis tiek turi būti suvartotas. Negalima tiesiog ignoruoti juodųjų razinų naudos sveikatai. Tai mums labai sveika ir turėtų būti suvartojama nedideliais kiekiais kasdien.

8. Gydo seksualines problemas:

Razinos gali sukelti susijaudinimą lytiniams santykiams. Jame yra amino rūgščių, kurios praverčia norintiems gydyti erekcijos sutrikimus. Aminorūgštys taip pat padeda pagerinti spermos srautą. Taigi, tiesa, kad juodosios razinos gali padėti jums įsitraukti į lytinius santykius ir taip užtikrinti sveikus seksualinius santykius. Šiame juodame ekologiškame maiste esančios amino rūgštys gali padidinti pastojimo tikimybę. Tai laikoma viena geriausių juodųjų razinų privalumų.

9. Gydo karščiavimą:

Razinos taip pat gali išgydyti karščiavimą. Ši savybė laikoma viena geriausių juodųjų razinų naudos sveikatai. Šis maistas turi daug antioksidacinių savybių, leidžiančių efektyviai kovoti su karščiavimu. Vario kiekis šiame maiste taip pat tinka daugeliui ligų gydyti. Tai supermaistas, kuriame yra beveik visi mūsų organizmui reikalingi elementai ir geras kalorijų kiekis. Štai kodėl net gydytojai rekomenduoja savo pacientams reguliariai vartoti tam tikrą kiekį juodųjų razinų.

10. Pagerina regėjimą:

Kai kurie nežino apie šią juodųjų razinų naudą sveikatai. Tiesa, juodos razinos gali padėti prižiūrėti akis. Jame yra keletas geriausių fitonutrientų, kurie taip pat turi daugybę antioksidacinių savybių. Šie elementai yra naudingi akių sveikatai ir gali veiksmingai apsaugoti akis. Jis pašalina akių pažeidimus, kuriuos sukelia oksidatoriai ar laisvieji radikalai, taip pat gali padėti su amžiumi susijusiam regėjimo praradimui. Tai yra vienas iš geriausių juodųjų razinų privalumų, ir dėl šios ypatingos savybės jis yra vienas iš labiausiai vartojamų ir sveikiausių ekologiškų maisto produktų.

11. Atitinka dienos baltymų kiekį:

Porcijoje juodųjų razinų yra apie 3 % baltymų. Tai padeda stiprinti raumenis, taip pat gerina kraujo ir kaulų sveikatą. Galite gauti razinų kaip užkandį arba pridėti prie baltymų kokteilio, kad gautumėte geresnių rezultatų. Mirkytos razinos taip pat yra gana naudingos kūdikiams tiekiant amino rūgštis.

12. Didina energijos lygį:

Daugelis žmonių mieliau renkasi razinas prieš treniruotę sporto salėje, nes juodųjų razinų nauda sveikatai padidina jūsų energijos lygį ir vėl daro jus aktyvius. Tai ypač naudinga studentams ir dirbantiems specialistams, kurie išeina karštą vasaros dieną. Valgydami mirkytas razinas galite akimirksniu atjauninti kūną.

13. Išlaiko inkstus sveikus:

Žinoma, kad juodosios razinos neleidžia susidaryti inkstų akmenims. Jis veikia valydamas organizmą nuo toksinų ir juos išplaudamas. Šio proceso metu akmenys taip pat pašalinami, kai jie geriami daug vandens ir vartojami mažai cholesterolio turintys maisto produktai. Reguliariai tai darant tikrai galima padaryti stebuklų.

14. Išgydo rūgštingumo problemas:

Juodosios razinos yra natūrali namų priemonė, padedanti susidoroti su padidėjusia rūgšties gamyba skrandyje. Jame yra magnio ir kalio, kurie, kaip žinoma, reguliuoja refliuksą ir ramina jūsų pilvą. Taip pat pastebėsite sumažėjusį pilvo pūtimą dėl susikaupusių dujų. Be to, mirkytos juodos razinos taip pat vėsina vulkaninį skrandį.

15. Sumažina infekcijų riziką:

Juodosiose razinose yra polifenolinių antioksidantų, vadinamų katechinais, kurie gali sumažinti tikimybę būti linkusiems į infekcijas. Šie junginiai taip pat pasižymi mikrobinėmis savybėmis kovoti su infekciją sukeliančiomis bakterijomis ar virusais ir taip apsaugoti kūną nuo peršalimo ir kosulio. Taip pat žinoma, kad katechinai neleidžia vėžiams!

16. Padaro odą spindinčią:

Niekas negimsta su nepriekaištinga oda ir pasiekti šį tikslą yra kiekvienos moters noras. Juodosios razinos turi natūralių savybių kraujo valymui. Tai padeda iš sistemos pašalinti pavojingus skysčius, toksinus ir nešvarumus. Paprastai jie yra atsakingi už odos problemas, ypač spuogus, dėmes, raukšles ir dar daugiau. Kai kraujas gerai išsivalo, oda lieka sveika, be problemų ir švytinti.

17. Savybės nuo senėjimo:

Juodųjų razinų antioksidantų kiekis puikiai tinka naikinti laisvuosius radikalus, kurie pažeidžia odą ir galiausiai sensta. Tai taip pat apsaugo odą nuo saulės žalos ir užteršimo – visa tai sukelia smulkias raukšleles, raukšles ir veido išblukimą. Kad išvengtumėte priešlaikinio senėjimo, jums reikia suvalgyti saują juodųjų razinų kiekvieną dieną.

18. Apsaugo nuo spuogų:

Jei esate tas, kuris dažnai patiria spuogus, laikas pradėti valgyti juodųjų razinų. Šie nuostabūs džiovinti vaisiai yra pakrauti su vitaminu C, kuris gali užkirsti kelią pūlinėms kūno ląstelėms, kurias sukelia toksinai. Išplaudami šias nepageidaujamas medžiagas, razinos padeda išlaikyti jūsų odą nepriekaištingą.

19. Juodųjų razinų nauda plaukams augti:

Geležis padeda kraujotakai organizme ir plaukų folikulams. Tai užtikrina plaukų augimo funkcijų reguliavimą ir plaukų slinkimo gydymą. Tai visiškai apsaugo nuo plaukų slinkimo. Tai yra vienas iš idealių privalumų, kurių galima tikėtis.

20. Apsaugo natūralią juodą plaukų spalvą:

Juodųjų razinų nauda plaukams yra per gera, kad patikėtų. Vitaminas C ir geležis padeda įsisavinti įvairius mineralus ir giliai maitina plaukų sruogas. Tai ne tik palaiko bendrą plaukų sveikatą, bet ir išlaiko natūralią plaukų spalvą. Juodosios razinos taip pat gali pataisyti jūsų plaukų folikulų velenus, kad nepažeistų.

Šalutinis juodųjų razinų poveikis:

Nors juodosios razinos yra žinomos dėl savo maistinės naudos, tam tikrais atvejais jos gali sukelti komplikacijų. Sužinokite apie kai kuriuos šalutinius poveikius, kai valgysite daug juodųjų razinų:

 • Vėmimas
 • Viduriavimas
 • Skrandžio sutrikimas
 • Rūgštingumas
 • Aukštas cukraus kiekis kraujyje
 • Staigus energijos pliūpsnis
 • Kvėpavimo problemos

Dabar, kai supratote daugybę juodųjų razinų naudos sveikatai, atėjo laikas jas tinkamai panaudoti. Siūlydami juodąsias razinas kūdikiams ir moterims nėštumo metu, jie gali padėti susidoroti su daugeliu mitybos trūkumų ir mėgautis saldžiu užkandžiu. Jūs netgi galite pridėti juos prie savo muslio ar vaisių salotų, kad gautumėte skanią tekstūrą. Saikingas jų valgymas gali padėti pagerinti savijautą. Taigi, ko jūs laukiate? Šiandien laikas pasiimti saują juodųjų razinų!

Praneškite mums, jei vis dar abejojate ar nerimaujate dėl šių juodųjų razinų naudos. Mes norėtume padėti jums rasti geriausius sprendimus ir atsakymus.

Juodųjų razinų privalumai