Bananas yra nuostabus skonio skonis ir maistingas kiekvienam kąsniui. Kiekviena bananų augalo dalis, kaip stiebas, gėlė, vaisiai ir lapas yra naudingi. Tai yra prieinama kaina ir lengvai prieinama ištisus metus. Bananas yra supermaisto sąrašo viršuje, nes vienas iš geriausių bananų privalumų sveikatai yra tas, kad jame gausu skaidulų ir jis daro stebuklus mūsų virškinimo sveikatai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugybę bananų naudos sveikatai!

bananų nauda

Bananų vaisių svarba:

Bananas yra daugelio gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų šaltinis. Jis puikiai veikia kaip virškinimas, kuris padeda žarnyno judėjimui ir turi daug skaidulų žarnyno sveikatai. Jie yra turtingi vitamino B6, taip pat vitamino C. šaltiniai. Jie padeda geriau įsisavinti geležį ir padidina hemoglobino kiekį. Bananų naudojimas apskritai yra naudingas širdies ir kraujagyslių bei kraujo sveikatai.

Bananai yra puikus kalio šaltinis ir veiksmingas gydant aukštą kraujospūdį ir cholesterolį. Bananai rūpinasi mūsų skrandžio sveikata, gydydami tokias problemas kaip skrandžio opos ir vidurių užkietėjimas. Bananų gėlė padeda kontroliuoti diabetą, bananų stiebo sultys išplauna toksinus; žaliuose bananuose yra daug skaidulų ir jie apsaugo nuo dirgliosios žarnos sindromo (1).

Bananų maistinė vertė:

Bananuose yra kalio, kuris padeda sumažinti kraujospūdį ir sumažina širdies ligų riziką. Magnis, esantis bananuose, yra būtinas širdies sveikatai. Tai natūraliai laisvas cholesterolis, natris ir riebalai. Jie aprūpina įvairiais mineralais ir vitaminais. Maistinės vertės 100 gramų vidutinio dydžio bananų & jų procentinės dienos vertės (%DV*)

 • Kalorijos: 89
 • Bendras riebalų kiekis: 0,3 g – 0%
 • Sotieji riebalai: 0,1 g – 0%
 • Polinesočiųjų riebalų: 0,1 g
 • Mononesočiųjų riebalų: 0 g
 • Cholesterolis: 0 mg – 0%
 • Natris: 1 mg – 0%
 • Kalis: 358 mg – 10%
 • Bendras angliavandenių kiekis: 23 g – 7%
 • Maistinių skaidulų: 2,6 g – 10%
 • Cukrus: 12 g
 • Baltymas: 1,1 g – 2%
 • Vitaminas A: 1%
 • Vitamino C: 14%
 • Kalcis: 0%
 • Geležis: 1%
 • Vitaminas D: 0%
 • Vitaminas B6: 20%
 • Kobalaminas: 0%
 • Magnis: 6%

Pastaba:

 • Dienos vertės procentas (pagrįstas 2000 kalorijų dieta).
 • Dienos vertės gali būti didelės arba mažos, priklausomai nuo kalorijų poreikio.

Bananų valgymo nauda sveikatai:

Čia yra 30 geriausių būdų, kaip valgyti bananą. Pažvelkime į juos.

bananų nauda sveikatai

1. Suteikia momentinę energiją:

Energijai idealiai tiktų bananas, o daugelis sportininkų ir žaidėjų užkąstų prieš treniruotę ir jos viduryje. Remiantis tyrimais, bananų nauda raumenims yra įrodytas faktas, kad įtemptoms 90 minučių treniruotėms pakanka dviejų bananų. Bananuose yra trys natūralūs cukrūs – sacharozė, gliukozė ir fruktozė kartu su ląsteliena, kurie kartu suteikia didelį ir ilgalaikį energijos padidėjimą (2).

2. Geras žarnyno judėjimui:

Bananuose yra daug tirpių skaidulų. Šių tirpių pluoštų natūrali vandens absorbcija padeda išmatoms išlikti minkštoms. Tai savo ruožtu užtikrina sklandų žarnyno judėjimą ir apsaugo nuo kietų išmatų, kurios gali sukelti vidurių užkietėjimą. Ląstelienos kiekis, kurio reikia norint išvengti vidurių užkietėjimo, gali skirtis. Daugelis iš mūsų yra susipažinę su prinokusiais bananais, padedančiais lengvai judėti žarnyne.

3. Cukraus valdiklis:

Geriausias būdas kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje būtų vartoti bananus, kurie rūpinasi glikemijos indeksu. Vaisiai, kuriuose yra mažai angliavandenių ir yra sveiki. Viskas priklauso nuo vaisių brandos. Jei vartojant bananus norisi prarasti cukraus kiekio kraujyje šuolius, pasikalbėkite su specialistu ir gaukite individualų planą..

4. Bananas svorio netekimui:

Taip, bananas nebūtų idealus vaisius, apie kurį reikia pagalvoti, jei norite numesti svorio, tačiau kai trokštate cukraus ir norite jį sotinti, bananas idealiai padėtų sveikai. Taigi, nebereikia užkandžiauti saldžiais saldainių batonėliais ar greitu maistu, ypač ne tada, kai turite natūralų šaltinį visiems saldumynams nutraukti, sako ekspertai. Be to, bananuose esanti ląsteliena padės išlaikyti sotumo jausmą ir išvengti alkio.

5. Užkirsti kelią vidurių užkietėjimui:

Vienas iš bananų privalumų yra vidurius laisvinantis vaistas. Bananas būtų naudingas gydant vidurių užkietėjimo problemas. Pasak ekspertų, bananai yra prebiotikai, kurie maitina sveikas organizmo bakterijas.3). Šis procesas padeda geriau ir greičiau įsisavinti vaisiuose esančias maistines medžiagas. Bananuose yra tirpių skaidulų, kurios sugeria vandenį ir padeda išmatoms išlikti didelėms ir minkštoms.

6. Atleidimas nuo rūgšties:

Bananai taip pat padeda sumažinti rėmens priežastis ir taip pat palengvina rūgštingumą. Bananai suteikia natūralų antacidinį poveikį ir ramina rėmuo. Taigi nebereikia ieškoti antacidinių preparatų, kuriuose būtų cheminių medžiagų, turėkite bananą, kai jaučiate deginimą, ir greitai pajusite palengvėjimą.

7. Mūšiai skrandžio opos:

Bananai padeda sustiprinti ląsteles, kurios formuoja skrandžio gleivinę. Skrandžio opos gali būti kankinančios, todėl bananus reikia valgyti kasdien. Vaisiuose yra junginių, kurie veikia kaip kliūtys ir nugali žalingą skrandžio druskos rūgščių poveikį.

Bananai taip pat veikia prieš blogų bakterijų poveikį skrandžio gleivinėje, todėl skrandžio sienelės yra saugios ir sveikos. Bananas siūlo stiprų kūno skysčio skydą, kuris sumažina skrandžio rūgštis. Bananuose esanti proteazė taip pat padeda pašalinti mikroskopinius organizmus skrandyje, kuris apsaugo skrandį nuo opų.

8. Stipri imuniteto sistema:

Bananuose yra daug vitamino B6, ir mes visi žinome, koks svarbus šis vitaminas reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje. Jis skaido aminorūgštis ir gamina antikūnus, kurie užtikrintų stipresnį imunitetą. Lengviau suvartoti kuklų bananą, nei išgerti vitaminų tabletes, kad būtų stipri imuninė sistema.

9. Pilnas maistinių medžiagų:

Bananai yra mineralų ir vitaminų galybė. Tai yra vienas iš bananų privalumų. Jame gausu kalio, vitamino B6 ir vitamino C šaltinių, kurie padeda organizmui geriau įsisavinti geležį. Vaisiuose taip pat yra cinko, seleno, jodo ir geležies. Visa tai svarbu bendram kūno vystymuisi. Bananuose taip pat yra mangano, maistinių skaidulų, vario ir biotino.

10. Gyvybės stiprintuvas:

Bananų vaisių nauda yra daug ir yra neįtikėtina. Įtraukite juos į savo įprastą pusryčių režimą. Be to, bananai yra mėgstamiausias sportininkų vaisius, ypač kai staiga prireikia energijos. Bananai gali akimirksniu paversti cukrų energija.

11. Kontroliuoja kraujospūdį:

Bananas yra atogrąžų vaisius, kuriame yra labai daug kalio, tačiau mažai druskos. Dėl to jis puikiai tinka aukštam kraujospūdžiui gydyti. Bananai, pripildyti kalcio, kalio, magnio, yra sveikas būdas kontroliuoti kraujotakos įtampą. Tyrimai parodė, kad kalio naudojimas yra naudingas tiems, kurie patiria blogą hipertenzijos poveikį. Kalcio, kalio ir magnio mišinys neįtikėtinai kontroliuoja kraujospūdį (4).

12. Mažina cholesterolio kiekį:

bananų valgymo nauda

Banane yra tirpių skaidulų, kurios mažina cholesterolio kiekį organizme. Bananų vartojimas sumažina MTL cholesterolio kiekį, nepaveikdamas DTL cholesterolio lygio. Taigi saikingai valgomi bananai padeda, o ne kenkia cholesterolio kiekiui. Bananai yra geras maistinių skaidulų šaltinis. Bananuose esantis kalis sumažina kraujospūdį, o tai savo ruožtu gali sumažinti cholesterolio kiekį.

13. Stiprina smegenų galią:

Bananuose esantis kalis ir vitaminas B6 stiprina nervų gebėjimus ir intelektinę kompetenciją. Tai padidina budrumą ir padeda mokytis. Bananas išlaiko protinius gebėjimus dėmesingus ir pagyvina mokymosi gebėjimus. Vitaminas B6 skatina norepinefrino, serotonino ir dopamino gamybą; tai savo ruožtu palaiko koncentraciją.

14. Sumažina insulto riziką:

Bananuose yra daug kalio ir jie gali užkirsti kelią širdies priepuoliams ir insultams. Tai yra vienas iš svarbiausių bananų širdies privalumų, nes jie užkerta kelią arterijų užsikimšimui, susiaurėjimui ir sukietėjimui. Taigi, bananai turėtų būti įtraukti į dienos racioną, kad mūsų širdis būtų sveika ir sumažėtų mirtino insulto pavojus.

15. Sumažina vėžio riziką:

Visiškai prinokusių bananų odoje yra TNF (naviko nekrozės faktorius). Tai padeda pašalinti nenormalias ląsteles. Kuo didesnis bananas gali sustiprinti imunitetą, tuo mažesnė rizika susirgti vėžiu. Bananui pasisekė stiprinant ląsteles ir maistines gijas, o tai naudinga gydant įvairių rūšių piktybinių navikų, ypač navikų, riziką.5).

16. Padaro kaulus sveikus:

Banane esantys probiotiniai mikroorganizmai pasisavina kalcį. Kalcis yra naudingas kaulams ir dantims, todėl bananai yra puikus jūsų kalcio poreikio gydymo būdas. Šie bananų privalumai vaikams padės papildyti vaikų kalcį. Tai suteikia garantiją nuo sąnarių ir raumenų problemų. Norėdami padidinti bananų valgymo naudą kaulų sveikatai, suvartokite jį su stikline pieno.

17. Atnaujina virškinimą:

Negalima paneigti bananų virškinimo naudos, nes joje gausu naudingų mikroorganizmų, žinomų kaip fruktooligosacharidai, kurie stimuliuoja storosios žarnos probiotikus ir gamina junginius, kurie skatina maisto papildų virškinimą. Be to, bananas taip pat yra naudingas absorbcijai ir kontroliuoja grėsmingų mikrobų vystymąsi organizme.

18. Gydo polius:

Polius galima sėkmingai gydyti sumažinus vidurių užkietėjimo epizodus ir valdant normalų žarnyno judėjimą. Kitas idealus būdas gydyti hemorojus būtų bananų vartojimas tuščiu skrandžiu. Geriausias būdas gydyti kraujuojančius hemorojus yra valgyti tris bananus per dieną.

19. Gydyti anemiją:

Bananai yra ypač naudingi, nes juose yra lengvai pasisavinamos folio rūgšties, geležies ir B12. Visa tai yra labai naudinga gydant anemiją. Bananai, kuriuose gausu geležies, yra naudingi gydant asmenis, kenčiančius nuo anemijos, nes jie papildomai reguliuoja hemoglobino kiekį organizme.

20. Bananų nauda raumenims:

Gerai žinomas faktas, kad bananai yra populiarūs tarp žmonių, kurie nesirūpina sveikata, nes juose yra mažai kalorijų ir daug ląstelienos. Jie yra geras angliavandenių šaltinis ir suteikia labai reikalingos energijos, reikalingos sunkiai treniruotei. Bananai turi daug gerų angliavandenių, kurių reikia po įtemptos treniruotės. Šie angliavandeniai padeda atkurti glikogeno kiekį organizme ir padeda atstatyti pažeistus raumenis.

Bananai yra geri kalio šaltiniai, reikalingi raumenims funkcionuoti. Jie yra puikus užkandis po treniruotės, nes bananai, turintys daug kalio, gali papildyti treniruotės metu prarastą kalį.

21. Bananų privalumai kūno formavimui:

Bananas yra naudingas kultūrizmui ir vaidina svarbų vaidmenį raumenų auginimo mityboje. Pridėjus prie valgio po treniruotės, jis gali padėti sutrumpinti raumenų atsistatymo laiką. Kad kūnas augintų raumenis, reikia suvalgyti pakankamą kalorijų kiekį ir pasiekti tinkamą baltymų, angliavandenių ir riebalų pusiausvyrą, kad būtų palaikomas augimas.

Raumenų formavimas yra procesas, reikalaujantis energijos. Bananai yra puikus angliavandenių šaltinis, jie suteikia raumenims reikiamos energijos ir padeda sveikai priaugti svorio. Jie taip pat yra geras kitų organizmui reikalingų maistinių medžiagų šaltinis. Maistinės medžiagos, esančios šiame geltoname vaisiuje, idealiai tinka raumenų formavimui. Bananai puikiai tinka kultūristams, kuriems reikia greito energijos padidėjimo.

22. Bananai gerina inkstų sveikatą:

Remiantis tyrimu, bananai labai padeda išvengti inkstų akmenų susidarymo. Mokslininkai nurodė, kad banane esantis didelis magnio ir kalio kiekis yra priežastis, dėl kurios galima išvengti inkstų akmenų susidarymo. Sakoma, kad magnis lengvai derinamas su oksalatais, esančiais maiste. Tai slopina inkstų akmenų, žinomų kaip kalcio oksalato kristalai, augimą. Kalis subalansuoja šlapimo rūgštingumą, taip užkertant kelią šlapimo rūgštingumo padidėjimui ir kalcio oksalato kristalų susidarymui.

23. Išsaugo atmintį ir pagerina nuotaiką:

Bananuose gausu B grupės vitaminų, kurie padeda nuraminti nervų sistemą. Bananuose esantis vitaminas B6 reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje, o tai gali turėti įtakos nuotaikai. Bananai padeda smegenims perduoti pranešimus, o tai svarbu pažintinėms funkcijoms, tokioms kaip atmintis ir dėmesys. Taigi bananai yra smegenų maistas. Jie padeda smegenims susikaupti, mokytis ir atkreipti dėmesį. Bananai, turintys daug kalio ir magnio, suteikia smegenims energijos, kad sustiprintų smegenų dėmesį, padidintų gebėjimą atkreipti dėmesį ir mokytis.

Bananai taip pat puikiai veikia kaip „nuotaikos maistas“. Bananų nauda smegenims yra tam tikrų cheminių medžiagų gamyba jūsų smegenyse, padedanti skatinti gerą psichinę sveikatą. Bananuose yra nuotaiką reguliuojančių neuromediatorių, serotonino ir dopamino.

24. Bananai palaiko sveikas akis ir regėjimą:

Reguliarus bananų vartojimas pagerina akių sveikatą ir apsaugo nuo regėjimo ligų. Kai kurie tyrimai rodo, kad bananuose yra karotinoido, kuris yra junginys, kuris oranžinius, raudonus ar geltonus vaisius ir daržoves paverčia vitaminu A. Tai yra esminis akių sveikatos pirmtakas. Bananuose yra vitamino A, kuris yra būtinas norint apsaugoti mūsų akis, palaikyti normalų regėjimą ir pagerinti regėjimą naktį.

Nepaisant plačiai paplitusio įsitikinimo, kad morkos yra geriausia akių sveikatai, negalima ignoruoti bananų, nes jie taip pat daro savo. Reguliarus bananų įtraukimas į mūsų mitybą padeda apsisaugoti nuo akių ligų.

25. Malšinti menstruacijų skausmą:

Diskomfortas, kurį sukelia menstruacinis skausmas, nesibaigia ir gali būti dirglus. Menstruacijų metu gimda linkusi susitraukti ir numesti gimdos gleivinę. Hormonai, susiję su uždegimu ir skausmu, sukelia gimdos raumenis, kurie sukelia susitraukimus. Visa tai veda prie stiprių menstruacijų spazmų, kurie prasideda prieš menstruacinį ciklą arba po jo ir gali trukti iki 7 dienų. Skausmas tampa toks nepakeliamas, kad kartais gali atsirasti galvos svaigimas, galvos skausmas, pilvo pūtimas, kūno skausmai, pėdų ir pėdų patinimas ir kt..

Bananas yra vienas vaisius, kuris palengvina skausmą, nes jame esantis vitaminas B6 gamina raudonuosius kraujo kūnelius, kurie palengvina skausmą. Bananuose yra daug kalio, o tai neleidžia susilaikyti vandeniui, ir pasirodė esąs naudingas skausmingais laikotarpiais ir vienas iš idealiausių bananų pranašumų moterims.

26. Pagalba pagirioje:

Alkoholio vartojimas sukelia dehidrataciją, nes jis blokuoja tam tikro hormono, padedančio organizmui išlaikyti vandenį, gamybą. Dėl to prarandami elektrolitai, tokie kaip natris ir kalis. Bananai, turintys daug kalio, padeda papildyti tai, kas prarandama dėl dehidratacijos. Sakoma, kad bananai 50 % sumažina pagirių simptomus.

27. Bananų nauda odai:

Odos sveikatai yra įvairių bananų naudojimo būdų. Bananų nauda veidui yra gerai drėkinamos odos paslaptis. Bananuose yra vitamino A, kuris atstato drėgmę ir padeda atstatyti sausą odą. Sutrinkite bananą ir tepkite ant sausos odos. Prieš nuplaunant, leiskite jam stovėti 20-25 minutes. Dėl to jūsų oda bus minkšta ir gerai maitinama.

28. Raukšlių gydymas bananais:

Bananai supakuoti su gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis, kurios labai padeda sumažinti raukšles. Jie suteikia odai sveiką spindesį. Bananai apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų. Jie lėtina senėjimo procesą. Banane esantis vitaminas C ir antioksidantai mažina raukšles. Banano žievelę įtrinkite visą veidą ir palikite 30 minučių. Jis netgi gali būti paliktas per naktį, tada nuplaukite veidą. Šie banano žievelės privalumai ant veido palieka odą drėkinamą.

29. Gydykite spuogus:

Tiems, kurie kenčia nuo spuogų, bananų žievelės yra tikrai paslėpta palaima. Blogiausia, kai spuogai palieka užsispyrusius randus, kurie gali sugadinti odos spalvą. Bananų žievelių naudojimas spuoguotai odai turi keletą privalumų ir jokio šalutinio poveikio. Žievelėje esantis krakmolas padeda pašalinti riebalų perteklių, o vitaminai padeda sumažinti patinimą, išblukina randus ir sumažina paraudimą. Vienas iš geriausių ir natūralių būdų atsikratyti spuogų randų yra bananų žievelės!

Geriausias būdas naudoti bananų žieveles yra trinti nedidelį žievelės gabalėlį, kol jis paruduos. Palikite 30 minučių; išdžiūvus galima nuplauti šiltu vandeniu (galima palikti ir per naktį). Padarykite tai 3 kartus per dieną, ir jūs pastebėsite rezultatus!

30. Bananų nauda plaukams:

Bananai daro stebuklus plaukams ir galvos odai. Jie padaro plaukus nesublizgančius, lengviau valdomus ir apsaugo nuo pleiskanų. Bananuose dažnai gausu kalio, angliavandenių, natūralių aliejų ir vitaminų, kurie apsaugo natūralų plaukų elastingumą. Jie padeda išvengti plaukų galiukų skilinėjimo ir lūžinėjimo. Tai suteikia daug naudos plaukams ir gyvybiškai svarbus ingredientas plaukų kaukėms, pagamintoms kartu su kitais natūraliais ingredientais.

Bananų žievelės nauda odai ir sveikatai:

Bananų nauda ir šalutinis poveikis

Bananai yra ne tik skanūs valgyti, bet ir turi daug naudos mūsų odai, bendrai sveikatai ir plaukams. Bananų žievelės nauda yra įspūdinga ir gali būti naudojama lokaliai odos priežiūrai. Ne daugelis apie tai žino. Žievelėse yra antioksidantų ir mineralų, ir tai yra nebrangi alternatyva grožio procedūrai.

 • Bananų žievelės daro stebuklus, kad balintų dantis.
 • Tai padeda pašalinti karpas, per naktį uždėjus žievelę ant karpos ir naudojant juostą, kad žievelė liktų vietoje.
 • Taip pat veiksminga masažuoti pilveles ant spuogų. Vienas bananas gali suteikti grožio režimui daugybę privalumų ir pasiekti puikių rezultatų.
 • Bananas naudingas odai ir daro stebuklus kaip odos drėkiklis, nes bananuose gausu kalio. Jis drėkina, drėkina ir maitina sausą odą, daro ją elastingą ir minkštą.
 • Bananai puikiai veikia kaip šveitiklis. Jis gali pašalinti riebalų perteklių ant odos.
 • Bananų žievės senėjimą stabdantį poveikį galima pastebėti bananų žievėje, kurią galima pagrįstai pavadinti gamtos botoksu, nes juose yra daug antioksidantų. Bananų veido pakuotės nauda padeda išvengti smulkių raukšlelių ir raukšlių atsiradimo.
 • Kitas esminis bananų pranašumas yra tas, kad jis gydo spuogus kaip bananus, supakuotus su daugybe maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas A, manganas ir cinkas, kurie yra priešuždegiminiai.
 • Bananų žievelės naudojamos plaukams, tiems, kurie kenčia nuo pleiskanų, kurios yra užsispyrusios ir nuolat pasikartojančios bananų žievelės, vaisiai, lapai ir žiedai buvo naudojami gydant įvairias ligas. Ekstraktai iš įvairių banano dalių turi antibakterinių ir antioksidacinių savybių. Bananai išlygina slenkančius plaukus, nes juose yra daug silicio dioksido, kuris yra blizgančių ir žvilgančių plaukų pagrindas. Bananai gali padaryti plaukus žvilgančius ir valdomus, nes juose yra kalio, vitaminų, angliavandenių ir kalcio, taip pat juose gausu natūralių aliejų. Bananuose esantys antioksidantai skatina plaukų augimą ir daro galvos odą sveiką.
 • Norėdami įveikti stresą, apsaugokite savo kūną nuo navikų ir vėžio, naudokite bananų žievelę odos gydymui arba minkštimą plaukų gydymui, taip pat būkite palaiminti lengvais tuštinimais, mėgaukitės kasdienio gyvenimo palaima valgydami bananą. per dieną.

Kaip ir kada valgyti bananus?

Internete yra daug receptų, kuriuose naudojami bananai, jei nenorite, kad jų būtų kaip vaisių. Būtų malonu skaityti ir naujovinti naujus bananų valgymo būdus. Jei turite savo receptų, norėtume išgirsti jūsų nuomonę. Idealus laikas valgyti bananus priklauso nuo jūsų pageidavimų ir mitybos poreikių.

 • Geltonųjų bananų privalumai idealiai tinka valgyti pusryčiams. Jame esantis natūralus cukrus suteikia energijos, nes ruošiatės atlikti įprastą darbą.
 • Sportininkai bananus laiko puikiu užkandžiu prieš ir po treniruotės
 • Gera valgyti bananus naktį, nes geltonuose bananuose yra triptofano. Ši nepakeičiama amino rūgštis padeda organizmui gaminti serotoniną, kuris padeda reguliuoti miegą.
 • Bananuose esantis serotoninas taip pat veikia kaip natūralus antidepresantas ir gydo nemigą, nerimą ir kitas nuotaikos problemas, tokias kaip nuovargis, dirglumas ir susijaudinimas.
 • Džiovintų bananų pranašumai traškučių pavidalu yra geras bananų traškučių pranašumų pavyzdys ir patinka tiek jauniems, tiek seniems kaip užkandis, kurį galima valgyti bet kuriuo metu.

Kaip įtraukti bananus į savo mitybą?

 • Sveikas pasirinkimas būtų pridėti jį prie avižinių dribsnių pusryčiams
 • Virtų bananų nauda pastebima naudojant virtą žalią bananą, kuris padeda tinkamai funkcionuoti inkstams
 • Neapdorotus bananus galima paruošti kaip daržoves ir valgyti pietums.
 • Bananai gali būti virti kaip kebabai, pakaros, korma ir kt.
 • Kitas skanus bananų vartojimo būdas yra kokteiliai, pieno kokteiliai ir energetiniai batonėliai.
 • Bananai padeda palengvinti virškinimą, kraujospūdį ir kovoti su anemija.
 • Raudonojo banano nauda; mažina kraujospūdį ir palaiko akių sveikatą. Jie gali būti valgomi kaip vaisiai bet kuriuo metu.
 • Bananai yra skonio ir mitybos pakaitalas.
 • Mažiems vaikams galima duoti košės arba tyrės bananą kaip pirštų maistą.
 • Įtraukite juodųjų dėmių bananus, nes jie apsaugo nuo vėžio, palengvina mėnesinių skausmą ir kt.
 • „Elaichi“ arba „Yelakki Banana“ yra mažo dydžio ir skanaus skonio, beveik panašūs į įprastus bananus, bet yra saldesni.

Šalutinis poveikis valgant per daug bananų?

Visada saugiau ir naudingiau valgyti saikingai, nes per daug gali sukelti nepagrįstą šalutinį poveikį ir trūkumus.

 • Šalutinis poveikis valgant per daug bananų gali sukelti galvos skausmą. Galvos skausmas atsiranda dėl aminorūgščių, kurios plečia kraujagysles.
 • Per didelis valgymas bananų gali sukelti mieguistumą, kurį sukelia bananuose esantis triptofanas.
 • Per didelis bananų vartojimas gali sukelti neigiamą bananų poveikį, turintį daug mineralų ir vitaminų. Kalio perteklius gali sukelti hiperkalemiją ir raumenų silpnumą, nereguliarų širdies plakimą ir net laikiną paralyžių.

Tikimės, kad šis straipsnis, kuriame išsamiai aprašoma bananų nauda jūsų odai, plaukams ir bendrai sveikatai, jums bus naudingas. Prašome pasidalyti su mumis savo patirtimi naudojant bananus kasdieniame gyvenime komentaruose žemiau. Mes tikrai norėtume išgirsti iš jūsų.