Nesvarbu, ar to turėsite salotose, sumuštiniuose, makaronuose, ar net tiesiog juos pagardinę ir kepdami ant grotelių, agurkai buvo labai mėgstami. Bet ar žinote, kad valgant yra įvairių agurkų šalutinių poveikių? Taip, kaip ir užpildytas įvairiomis maistinėmis medžiagomis, jis taip pat turi specifinį šalutinį poveikį sveikatai.

Agurkų šalutinis poveikis perdozavus

Agurkų trūkumai:

Štai pagrindiniai agurkų šalutiniai poveikiai, kuriuos sukelia persivalgymas, tai yra bendri agurkų trūkumai.

1. Padidėjęs šlapinimasis:

Padidėjęs šlapinimasis

Tai yra vienas iš populiariausių agurkų šalutinių poveikių. Agurkai natūraliai yra diuretikai. Agurkas padidina šlapimo gamybą organizme. Vėlgi, šlapimo perteklius sukelia dehidrataciją.

2. Jame yra toksiškas elementas:

Jame yra toksiškas elementas

Ar kada nors patyrėte karčią agurką? Jo kartumo priežastis yra elementas, žinomas kaip cucurbitacin, kuris yra aukšto lygio toksiškas junginys. Kadangi jis yra toksiškas, jis yra vienas iš įvairių agurkų trūkumų, sukeliančių tiek lengvas, tiek rimtas sveikatos problemas.

3. Pilvo pūtimas ir nevirškinimas:

Pilvo pūtimas ir nevirškinimas

Ar valgydami agurkus jums atsiranda apnašų? Tai gali būti vienas iš dažnų jūros agurkų šalutinių poveikių. Agurkuose esantis kurkurbitacinas sukelia virškinimo sutrikimus, kurie dar labiau sukelia skrandžio skausmą ir pilvo pūtimą. Esant rimtoms sąlygoms, per didelis agurkų vartojimas taip pat gali sukelti viduriavimą.

4. Alerginės reakcijos:

Alerginės reakcijos

Jei ieškote šalutinio agurkų sulčių poveikio, viena iš priežasčių gali būti alerginės reakcijos. Yra žmonių, kurie susidūrė su tokiomis reakcijomis kaip niežulys, veido ar burnos patinimas, gerklės infekcijos ir kt.

5. Ar galite rizikuoti savo inkstais:

Gali pakenkti jūsų inkstams

90% agurkų yra vanduo. Vienas iš šalutinių agurkų vandens poveikių yra tai, kad jis gali būti pavojingas jūsų inkstams. Per daug vandens iš agurkų sukeltų spaudimą kraujo tūriui, o vėliau ir kraujagyslėms bei širdžiai, o tai gali pažeisti inkstus ir sukelti disbalansą.

6. Vitamino C perteklius:

Vitamino C perteklius

Šokiruoja, bet tai tiesa. Į agurkų trūkumų sąrašą taip pat įtrauktas iš jo gautas vitamino C kiekis. Per didelis vitamino C kiekis agurkuose suteikia tokių savybių kaip prooksidantas ir antioksidas, o tai padidina tokių problemų kaip spuogai, vėžys, priešlaikinis senėjimas ir kt..

7. Kenksminga inkstams:

Kenksminga inkstams

Šalutinis jūros agurkų ekstrakto poveikis yra hiperkalemija, kuri atsiranda dėl didelio kalio kiekio organizme. Tai taip pat gali sukelti kitas ligas, tokias kaip pilvo spazmai, pilvo pūtimas, žarnyno dujos ir kt.

8. Gali būti rizikingas širdžiai:

Gali būti rizikingas širdžiai

Kaip minėta aukščiau, agurkai turi gerą vandens kiekį, o tai padidina kraujo tūrį. Tada slėgis padidėja kraujagyslėse ir širdyje. Tai gali rimtai pažeisti indus.

9. Dujų problemų priežastis:

Veda prie dujų problemų

Vienas iš šalutinių poveikių valgant agurkus naktį yra dujų problemos. Agurkuose yra kurkurbitacino, dėl kurio atsiranda virškinimo sistemos sutrikimų, dėl kurių atsiranda vidurių pūtimas ir pilvo pūtimas. Tai taip pat padidina dujų atsiradimo tikimybę.

Agurkas, be abejo, turi daug privalumų; jis taip pat turi tam tikrą šalutinį poveikį, kurį reikia atsiminti. Todėl patartina turėti vidutinio dydžio agurkų, kad gautumėte naudos. Pagal mūsų mitybos dietą mes galime rekomenduoti savo mitybos specialistui tinkamą įprastą mitybą, įskaitant agurkus, nėra blogai, bet galbūt kartais žmonės susiduria su odos dirginimu ar bėrimu. Tokių problemų galime išvengti pasitelkę dietos konsultantą.