Kukli rukola, dar vadinama „sodo raketa“, turi daug naudos sveikatai. Tai kryžmažiedė daržovė su žavingomis maistinėmis medžiagomis ir yra žinoma dėl pikantiško pipirinio skonio, kurį jis suteikia, kai į ją įkasamos iltys. Arugula gamina nuostabias salotas, skanias ir kupinas sveikų dalykų, tokių kaip mineralai ir vitaminai. Aruguloje yra ir kitų privalomų junginių, kuriais norėtume pasidalinti ir su jumis.

Taigi be didelių pastangų pažvelkime į kuklios rukolos naudą. Todėl perskaitykite toliau ir būkite gerai informuoti apie tai.

Arugula nauda sveikatai

Privalumai:

1. Jei norite numesti svorio ir sumažinti juosmens liniją, susmulkinkite ir pasimėgaukite gražia rukola. Taip yra todėl, kad daržovėje yra labai mažai kalorijų. Taigi, net jei kasdien išgeriate puodelį rukolos, tai nepadarys jūsų storos. Sveikatos ekspertai ir tie, kurie nori greitai pasiekti nulinį dydį, turėtų pagalvoti kasdien išgerti puodelį arugulos

2.  Ar turite problemų su tuštinimusi kiekvieną rytą? Jei atsakymas yra TAIP ir esate pavargęs, turėdami vaistą be recepto ir vidurius laisvinančius vaistus, pabandykite arugulą. Taip yra todėl, kad rukola turi daug skaidulų, kurios padeda virškinti. Virškinimo traktui reikia skaidulų, kurios padėtų sugerti vandenį ir taip pat leistų tuštintis.

3.  Pasak ekspertų, priešvėžinis agentas yra rukola. Junginiai, esantys kuklioje rukoloje, padėtų žmonėms likti toli nuo vėžio gniaužtų. Taip yra todėl, kad daržovėse yra daug fitocheminių medžiagų ir daug antioksidantų. Abu jie yra žinomi kaip super gladiatoriai, kai reikia nugalėti laisvųjų radikalų padarytą žalą, o tai, kas paliekama nekontroliuojama, leistų vėžį sukeliančioms ląstelėms skatinti save ir augti. Arugula padeda organizmui apsisaugoti nuo prostatos, krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos ir kiaušidžių vėžio.

4.  Arugula yra daug folio rūgšties, sako ekspertai. Folatai yra labai svarbūs nėščioms ar maitinančioms moterims. Tai rūgštis, kuri taip pat padeda moterims gimdymo metu, taip pat padeda vaisiui stiprėti, be jokių gimdymo ar vamzdelio defektų. Aruguloje taip pat yra daug vitaminų, tokių kaip B grupės vitaminai. Sveikatos ekspertai teigia, kad pantoteno rūgštis, B6, riboflavinas, tiaminas ir kiti B grupės vitaminai padeda labai gerai organizmui funkcionuoti..

5. Ekspertai teigia, kad kasdien vartojant rukolą į organizmą patektų daug vitamino K. Taip yra todėl, kad vyrams reikia devyniasdešimt mikrogramų, o moterims – beveik dvigubai daugiau, sako ekspertai, o tai atneštų visus vitamino K kiekius, reikalingus organizmui gerai funkcionuoti. Kalcis organizme turi būti absorbuojamas, o kai yra vitamino K, jis gerai pasisavins. Tai taip pat padeda stiprinti kaulus ir osterotrofinę veiklą. Taip pat žinoma, kad vitaminas K mažina neuronų pažeidimus ir smegenis, todėl arugula turėtų būti maitinama tiems, kurie kenčia nuo alzheimerio ir demencijos.

6. Kad akys gerai augtų ir regėtų, kartu su kitais maisto produktais, kuriuose yra vitamino A, reikia vartoti daug rukolos. Daržovėje yra pakankamai vitamino A ir beta karotino, kurie padėtų pagerinti regėjimą ir užkirstų kelią regėjimo praradimui, kai mes senstame. Vitaminas A taip pat apsaugo organizmą nuo plaučių, odos ir kitų kūno dalių vėžio. Taigi, išgerkite puodelį arugulos nuo šiandien

7.  Arugula turi pakankamai vitamino C organizme, kuris yra pakankamai galingas kaip antioksidantas, kad rūpintųsi bendra sveikata ir gerove, sako ekspertai.

8. Aruguloje yra daug chlorofilo, kurį svarbu turėti, nes daug mineralų ir vitaminų į organizmą patenka per tokius šaltinius, sako dietologai. Tai padeda daugiau nei trims šimtams mūsų sistemos medžiagų apykaitos funkcijų, o chlorofilas padeda apsaugoti mūsų kūnus nuo aflatoksinų. Jei nekontroliuojami aflatoksinai, kurie atrodo kaip mažas pelėsis, tai gali pakeisti organizmo DNR, taip pat sukelti vėžį ir pažeisti kepenis

9. Aruguloje yra daug karotino, liuteino ir zeaksantino, kurie būtų puikūs kaip antioksidantai organizme. Tai padėtų išvengti akių ligų, tokių kaip geltonosios dėmės degeneracija. Tai taip pat yra antioksidantai, kurie padėtų mums apsisaugoti ir nuo vėžio, sako ekspertai.

Kiti privalumai:

Arugula turi šiuos mineralus:

a. Kalcio

b. Varis

c. Geležis

d. Magnio

e. Mangano

f. Fosforas

g. Kalio

h. Selenas

i. Natrio

j. Cinkas

Dar vienas aspektas, kodėl turėtumėte turėti rukolą, yra tai, kad jame yra oksalatų, kurie yra svarbūs organizmui. Tai yra mineralas, randamas daugelyje žalių lapinių daržovių ir atneša organizmui daug kalcio.

Internete galima rasti daugybę arugula receptų, iš kurių galite rinktis. Bet jei turite savo receptų, pavyzdžiui, sulčių ir rukolos salotų, norime pasidalinti, norėtume išgirsti iš jūsų.

Tai buvo geriausios devynios priežastys, kodėl mums patinka rukola. Jei norėtumėte pasidalinti savo patarimais ir idėjomis su mumis, nedvejodami rašykite arba komentuokite žemiau. Mums patinka išgirsti jus, nes mums patinka dalintis su jumis.

Vaizdo šaltinis: „Shutterstock“