Arbata yra vienas iš labiausiai paplitusių gėrimų, kuriuos žmogus vartoja kasdienėje mityboje. Tai gali būti bet kokia forma, pradedant įprasta pieno arbata ar citrinų arbata, juodąja arbata ir net žolelių arbatomis. Tačiau, kai planuojate įgyti energijos ir nutraukti nakties mieguistumą, pirmas dalykas, kuris ateina į galvą anksti ryte, yra puodelis karštos ir gaivinančios arbatos. Žmonės, kurie šiek tiek supranta savo sveikatą, dažniausiai laikosi žolelių arbatos arba juodųjų gėrimų arbatos be pieno ir cukraus. Nėra jokių abejonių dėl to, kad juodoji arbata turi nemažai naudos organizmui ir yra daug sveikesnė įprastos arbatos alternatyva.

Juodosios arbatos šalutinis poveikis

Tačiau kitoje monetos pusėje negalima paneigti fakto, kad juodoji arbata, jei suvartojama per daug, taip pat sukelia šalutinį poveikį organizmui. Norėdami sužinoti daugiau, patikrinkite šį vadovą žemiau:

1. Viduriavimas:

Vienas iš pagrindinių juodosios arbatos šalutinio poveikio, kurį sukelia per didelis vartojimas, yra viduriavimas, dėl kurio tuštinimasis yra dažnas ir dažnas. Kasdienis jo vartojimas taip pat gali turėti tokį patį poveikį organizmui. Arbatoje esantis kofeinas stimuliuoja virškinimo sistemą ir ją apsunkina.

2. Jaudina nervus:

Tiesioginį juodosios arbatos poveikį nervų sistemai įrodė daugybė profesionalų. Žinoma, kad skystis jaudina nervus ir taip sukelia nervingumą, širdies plakimą, nemigą, venų varikozę ir kt. Tai vienas iš šalutinių poveikių, apie kuriuos turėtumėte žinoti.

3. Veda prie vidurių užkietėjimo:

Kita vertus, kitaip nei viduriavimas, kai kuriems žmonėms vidurių užkietėjimas gali pasireikšti kaip vienas iš šalutinių juodosios arbatos padarinių. Taninai, esantys arbatoje, yra atsakingi už šį veiksnį. Taip yra tik todėl, kad organizmas pradeda kaupti atliekas, o ne jas išplauti.

4. Veda prie širdies ir kraujagyslių ligų:

Tiems, kurie linkę į širdies priepuolius ir turi problemų su širdies ir kraujagyslių ligomis, patariama vengti juodosios arbatos. Kofeinas netinka tiems, kurie nori sveikos širdies ir kraujagyslių sistemos. Per daug juodosios arbatos organizme atsiranda kofeino, kuris tik silpnina širdį ir daro ją linkusią į problemas.

5. Veda prie persileidimo:

Daugiau nei 1–2 puodeliai juodosios arbatos per dieną nėščios moters organizme sukelia per daug kofeino, o tai sukelia tik ekstremalias situacijas, tokias kaip persileidimas. Tai yra vienas iš rimtų šalutinių poveikių, susijusių su gėrimu. Nėščia moteris turėtų būti nuošalyje.

6. Aukštas kraujospūdis:

Na ir vėl, juodoji arbata netinka tiems, kurių kraujospūdis svyruoja. Žinoma, kad šiame skystyje esantis kofeinas sukelia aukštą kraujospūdį, dėl kurio kyla daug kitų rimtų pavojų sveikatai.

7. Galvos skausmas:

Daugelis žmonių iš tikrųjų skundėsi lengvu ar labai stipriu galvos skausmu, vartojant tokį didelį kofeino turinčio gėrimo kiekį. Tai daro jį vienu iš dažniausių juodosios arbatos šalutinių poveikių.

8. Rėmuo:

Taninai ir rūgštus juodosios arbatos pobūdis daugeliui žmonių sukelia daug skrandžio problemų, įskaitant rėmenį. Paprastai tai galioja, kai kasdien vartojate per daug šio skysčio.

9. Cukraus lygio padidėjimas:

Juodojoje arbatoje esantis kofeinas taip pat padidina cukraus kiekį kraujyje ir nerekomenduojamas tiems, kurie turi diabeto problemų. Insulino pusiausvyros sutrikimas reiškia tik rimtą grėsmę organizmui.

Vaizdo šaltinis: „Shutter Stock“