Pacientas, sergantis cukriniu diabetu, turi potraukį cukrui. Kadangi diabetas yra liga, kuriai būdingas padidėjęs cukraus kiekis organizme, reikia būti labai atsargiems dėl jų mitybos įpročių. Diabetikai privalo vengti tiesioginio cukraus vartojimo, pavyzdžiui, baltojo cukraus, saldainių, saldainių ir cukraus turinčių desertų ir pan. Tačiau gydytojai leidžia jiems pakeisti šiuos maisto produktus tais vaisiais, kurie yra natūraliai saldūs, pavyzdžiui, razinos, datulių medus ir kiti. Datos yra puikus pakaitalas, nes turi daug privalumų. Šiame straipsnyje aptariamas datų aprašymas, jų maistinė vertė, mitai apie datas, jų nauda diabetikams ir datulių vartojimo būdai.

Datos yra vaisiai, nešami datulių palmėse, kilusiose iš Persijos įlankos. Tai labai atsparus vaisius, galintis atlaikyti ekstremalias oro sąlygas. Tai mažas mėsingas vaisius, kurio minkštimas supa vieną sėklą. Labai maistingas, šis vaisius taip pat yra sveikas užkandžių, baltojo cukraus ir kitų dirbtinių saldiklių pakaitalas, ypač diabetikams..

Datų maistinė vertė:

Fruktozė ir gliukozė yra pagrindiniai cukraus šaltiniai, kurių yra daug. Vienas puodelis smulkintų datulių yra apie 415 kalorijų, 110 angliavandenių ir apie 95 g cukraus. Tai suteikia beveik 287 kcal energijos. Jo cukraus sudėtyje yra mažiausiai 29 % fruktozės ir ne mažiau kaip 41 % gliukozės.

Mitas apie datas:

Vienas iš labiausiai paplitusių mitų yra tas, kad diabetikai turi nekęsti net natūralių saldumynų ir vaisių, tokių kaip datulės ir razinos, kuriose yra daug kalorijų. Tai netiesa, diabetikai gali mėgautis pasimatymais, nors jie turi būti atsargūs ir išlaikyti skirtuką.

Kuo datos naudingos diabetikams?

  • Datulėse yra svarbių maistinių medžiagų, kurios atitinka diabetu sergančio žmogaus poreikius. Tai yra viena iš sveikesnių natūralaus cukraus alternatyvų, draudžiamų diabetikams.
  • Glikemijos indeksas yra labai žemas: cukriniu diabetu sergantys asmenys, norėdami išlaikyti cukraus kiekį, privalo vartoti tik tą maistą, kurio glikemijos indeksas yra labai mažas. Jis svyruoja nuo 35,5 iki 49,7 datomis, kurios leidžia jį įtraukti į diabeto dietos režimą.
  • Angliavandenių buvimas: Angliavandeniai yra momentinės energijos šaltinis, nes juose gausu fruktozės ir gliukozės. Kiekvienoje 100 gramų datulių yra apie 75 gramai angliavandenių, todėl sergantiems cukriniu diabetu jie turėtų turėti po ranka pakelį datulių, kad gautų energijos..
  • Datos netrikdo cukraus kiekio kraujyje ir priverčia žmogų jaustis sotesnį ilgesnį laiką.

Datų vartojimo būdai:

Diabetikai turėtų teikti pirmenybę šviežioms datulėms, o ne džiovintoms ir koncentruotoms. Datų skaičius turėtų būti įtrauktas taip, kad dienos norma neturėtų viršyti 15 g angliavandenių ir 60 kalorijų. Datulės gali būti vartojamos įvairiais deriniais, kurie puikiai tinka diabetu sergantiems pacientams.

  • 3–4 datulės su 150 ml pieno yra puikus būdas aprūpinti organizmą energija.
  • Kitas sveikas derinys būtų kapotos datulės su puse puodelio jogurto.
  • Ieškodami vakarinio užkandžio, paimkite nedidelį kumštį riešutų, pavyzdžiui, pistacijų ir migdolų, ir sumaišykite su maždaug 2–3 datulėmis (susmulkintomis). Tai užtikrins, kad jūsų skrandis ilgesnį laiką bus pilnas.
  • Sergant cukriniu diabetu sergantis asmuo, prieš įtraukdamas jį į savo mitybą, turėtų pasitarti su gydytoju.

Datulės yra sveikas sintetinio cukraus pakaitalas, nes tai yra natūralus cukraus šaltinis; tačiau cukriniu diabetu sergantis asmuo visada turėtų pasitarti su gydytoju prieš įtraukdamas datas į savo racioną.