Kartusis moliūgas yra viena iš daržovių, kuri naudojama siekiant daugelio organizmo sveikatos tikslų. Daugelis žmonių į kasdienį racioną įtraukia karštąjį moliūgą, dar vadinamą Karela, kad užtikrintų tinkamą gliukozės kiekio kraujyje kontrolę ir diabeto gydymą. Su karčiuoju moliūgu yra daug daugiau naudos. Tačiau ši daržovė turi ir tamsiąją pusę. Pernelyg didelis šios daržovės vartojimas ne tik suteikia organizmui įvairių vitaminų ir mineralų, bet ir gali sukelti daug šalutinių poveikių, kurių nenorėtumėte.

Norėdami sužinoti daugiau apie galimą šalutinį poveikį, peržiūrėkite šį vadovą. Tai tikrai padės jums gauti idealią informaciją, kurią turėtumėte žinoti apie:Karčiųjų moliūgų šalutinis poveikis

1. Skatina persileidimą:

Vienas iš pagrindinių karčiųjų moliūgų šalutinių poveikių yra tai, kad jis sukelia persileidimą, todėl nėščioms moterims tai visai nerekomenduojama. Dėl karčiojo moliūgo emmenagogo ir persileidimo savybių jis yra gana neveiksminga daržovė besilaukiančioms motinoms. Paprastai tai sukelia nepaaiškinamus persileidimus moterims, jei jos reguliariai vartoja. Tai įrodė profesionalai.

2. Priešlaikinės menstruacijos:

Kitas šalutinis poveikis, susijęs su reguliariu karčiųjų moliūgų vartojimu, yra tas, kad menstruacijos moterims prasideda daug anksčiau nei įprasta data ir trukdo 28 dienų ciklui. Todėl maitinančioms patelėms taip pat svarbu vengti šios daržovės. Būtinai susilaikykite nuo to, jei nenorite priešlaikinių mėnesinių.

3. Sumažina vaisingumo lygį:

Tai yra viena daržovė, kuri gali trukdyti jūsų nėštumo rezultatams, jei planuojate kūdikį. Yra žinoma, kad jis neigiamai veikia vyrų ir moterų vaisingumo lygį. Jis sukuria fermentus, kurie turi toksišką poveikį organizmui ir gali turėti įtakos vaisingumui. Tai yra vienas šalutinis poveikis, kurio nenorėtumėte, jei esate šeimos planavimo etape.

4. Kepenų ir inkstų problemos:

Paprastai tariant, profesionalai rekomenduoja žmonėms, sergantiems kepenų ir inkstų ligomis, visiškai vengti karčiųjų moliūgų. Tai daržovė, kurios negalima lengvai suvirškinti, todėl ji nėra tinkama šiems pacientams.

5. Veda prie per mažo cukraus kiekio:

Reguliarus karčiųjų moliūgų vartojimas gali sumažinti cukraus kiekį iki per didelio lygio ir sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žmonės, vartojantys vaistus ir cukrinį diabetą, gali patirti šią problemą. Per mažas cukraus kiekis turi savo komplikacijų, su kuriomis gali tekti susidoroti.

6. Hemolizinės anemijos priežastys:

Pernelyg didelis karčiųjų moliūgų vartojimas gali sukelti polinkį į hemolizinę anemiją, pasireiškiančią tokiais požymiais kaip koma, karščiavimas, pilvo skausmas ir galvos skausmas. Todėl svarbu, kad kiekvienas žmogus gerai ir subalansuotai ir tinkamai laikytų karčią moliūgą.

7. Viduriavimas:

Tai vienas iš švelnių karčiųjų moliūgų šalutinių poveikių, tačiau toks gali atsirasti nesaikingai vartojant šią daržovę. Viduriavimas tikrai yra šalutinis poveikis, kurio reikia ieškoti. Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių šalutinių poveikių.

8. Skrandžio opos:

Šalutinis karčiųjų moliūgų vartojimo poveikis pasireiškia kaip vienas iš sveikatos negalavimų, vadinamų skrandžio opomis. Tai dar kartą reikia atsiminti prieš pradedant vartoti šią daržovę.

9. Sukelia toksiškumą vaikams:

Kartusis moliūgas vaikams sukuria toksiškų medžiagų, todėl jiems visai nerekomenduojamas. Tai yra vienas šalutinis poveikis, kurį verta paminėti. Vėmimą, viduriavimą ir kažką tokio kraštutinio kaip mirtis gali sukelti vaikai, turintys karčiųjų moliūgų.

Vaizdo šaltinis: „Shutter Stock“